Dodjosmo, videsmo, pobedismo!!!

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ne, ne, ne decko, ne prave se tako aeroplani :lol: Upravo onako kako sam ti rekao je kategorizacija- totalno scratch-built figure su ti modelovane figure, pa predstavljale one wulfene (one prave), patka Dachu (onog pravog) ili tvog miroljubivog kontemplirajuceg muflona na vr' muflon-planine (cist proizvod tvoje maste). To je tvojih ruku delo i to je modelovana figura. Konverzija je na primer onaj kentaur sto ga Musa mnogo voli, a koji nema nikakve ili relativno malo veze sa modelovanjem, vec samo sa seckanjem, turpijanjem, dodavanjem, oduzimanjem, gitovanjem i pinovanjem pojedinih delova sa razlicitih (ili istih) figura. Problem kod ove dve kategorije je napraviti distinkciju gde prestaje jedno, a pocinje drugo.
Evo vam par primera za jednu, odnosno drugu kategoriju sa Uprisinga 2006:
Ako se secas diva kojeg je izlozio onaj momak iz Slavonskog Broda (Srdjan Jovanovic), a koji je potpuno bez veze bio u kategoriji velikih figura, umesto da je bio u kategoriji modelovanje-konvertovanje, mogao si da primetis, ako poznajes tu figuru, da je ona poprilicno izmenjena (dodavani dodatni oklopi, sitni detalji i dr. To je figura koja lepo moze da konkurise u kategoriji konverzija- jasno se vidi u kojoj je meri covek izmenio model, a to je nekih 20-ak procenata. Sa druge strane, imas pobednicku figuru u kategoriji modelovanje-konvertovanje, koja je nekih 85-90% pravljena-vajana.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dule Kosanovic je posvetio dovoljno svoga vremena da mi pojasni sta je sve radjeno na tom dzinu, buduci da figuru ne poznajem...
Mislim da bi se premalo ljudi takmicilo u kategoriji modelovanja (ko bi tu jos mogao da bude osim Changelinga, Borisa, mozda Steve Znadara i mene?). A i cini mi se da niko sem mene nije opterecen nastojanjem da bude stopostotni autor svojih figura. Nadam se da ce me ljudi pravilno shvatiti i uvideti da ja svoj stav smatram profesionalnom deformacijom. U principu ne mislim da ista fali konvertovanju figura ili pozajmljivanju nekih delova istih...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ali upravo zbog ljudi kao sto ste vi treba da postoji zasebna kategorija- modelovanje :wink: . Ne moze biti sve objedinjeno jednom kategorijom konvertovanje-modelovanje, jer su oni koji nastupaju kao autori konvertovanih figura u kud i kamo nezavidnijem polozaju- koliko god tesko konvertovana figura bila, ona je daleko od toga da bude teza od figure koja je 70,80, pa i celih 100% izvajana! Ja bih prvi glasao za model rucno napravljen, nego za prepravljenu i preradjenu vec postojecu figuru, ako bi se ove dve nasle u istoj kategoriji.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Mislim da smo se to odmah dogovorili da cemo praviti razlicite kategorije sledeci put.
Posebno modeloani a posebno konvertovani. Srdja je sam odlucio u koju kategoriju ce staviti dzina...
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

jasno se vidi u kojoj je meri covek izmenio model, a to je nekih 20-ak procenata
Dzin je izmenjen mnogo vise od 20-tak %, ceo oklop i chainmail je od greenstuffa, rog, ruka sa sekirom i leva ruka, noga secena pa podizana... svaka mu cast
ko bi tu jos mogao da bude osim Changelinga, Borisa, mozda Steve Znadara i mene?).
Kada budes video stevicu da zavrsi i ofarba figuru i izvede je na takmicenje ja ti kupim gajbu piva ( mada bi smo svi to voleli...)
jer su oni koji nastupaju kao autori konvertovanih figura u kud i kamo nezavidnijem polozaju- koliko god tesko konvertovana figura bila, ona je daleko od toga da bude teza od figure koja je 70,80, pa i celih 100% izvajana
Ne slazem se sa tobom olivere... mnogo je ponekad teze odseci lionessi glavu, skinuti joj svu kosu i napraviti savrsenu celavu androgenu glavu (steva odradio) nego izvajati malog muflona (Sunka, no offense). Ideja jeste da rackham takve figure radi u vecoj razmeri a onda smanjuje pomocu masina, mi takve uslove nemamo, a cini mi se da kod nas niko ne moze (pa cak ni boris) da vaja na tom stepenu preciznosti...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Na nasu veeeliku zalost, Rackham ne radi to sto ti mislis da radi- bio covek iz Zagreba na Paris openu (postovao je kod nas), gledao svojim ocima kako vajaju... 8O Ne, konvertovanje nikada ne moze biti ni 50-i deo tesko koliko izvajati nesto- tu ne mislim na fizicku, vec na intelektualnu tezinu :wink: Slazem se da je tesko odraditi to o cemu si ti pricao, ali je 1000 puta teze napraviti lepo i izrazajno zensko lice u tako maloj razmeri, nego odseci figurici glavu, i napraviti je celavom!!! Koliko god i jedno i drugo bilo pipavo, vajanje je, veruj mi, neuporedivo pipavije. Znam, posto sam i sam vajao neke stvari, a da to nisu bile krzneni ogrtaci ili duge kose!
I da Srdjin dzin nema vise od 20% promena, jer je model ostao fakticki isti- to sto mu je dodao oklop i promenio pozu ruke, ne cini ga ni malo neprepoznatljivim. Za razliku od njega, Borisova dzedajka je zadrzala samo pozu nogu od reaperove osnovne figurice, a sve ostalo je cista njegova nadgradnja- e to je modelovana figura- kada osnovna figura sluzi samo kao polaziste za nesto sto je sasvim novo/drugacije.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nisam video ni jedan detalj na Rackham figuri da sam pomislio da se ne moze rukom napraviti...
Ne verujem da su bas takve ku**e da smanjuju figure. Mada verovatno nije neizvodljivo.
BTW mogu da napravim celavu androgenu glavu bez da je secem sa Lionese i struzem joj kosu!!! Mislim da je to malo efektivniji nacin...
Sta ce ljudima celave androgene glave uopste?! Svaka glava treba da ima neki svoj karakter...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

@ pendargon
u katalogu za 2004 godinu imash sliku jednog od rackham-ovih vajara na delu. videcesh da on radi figuru u razmeri u kojoj se i proizvodi i 100% sam siguran da sve shto rade, rade u toj razmeri.
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Post by iguman »

jao pa evo i mene na forumu... vi se bas ludo zabavljate,
rekose mi da je awakened dezurni pljuvac a on nas ishvali :)
poz student kad dolazis da se upijemo za medalju...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

A evo nama Crnog Igumana!!! Pozdrav jos jednom majstoru cetkice (i casice :lol: )
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Post by iguman »

uf uf pocrvenecu :)
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

iguman wrote: rekose mi da je awakened dezurni pljuvac a on nas ishvali :)
Ma ja to sve po zaslugama 8)
iguman wrote:poz student kad dolazis da se upijemo za medalju...
Pa, verovatno sredinom Jula, moracu ponovo da izgradim kapacitet za rakijanje, smorise me vise ovdasnja vina 8)

AJd' budi pozdravljen matori, sve najbolje.
Locked

Return to “Confrontation”