Prošo prvi Conf turnir u Zg....

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rudhnar
Posts: 23
Joined: Sat Feb 11, 2006 4:30 pm
Location: Zagreb

Prošo prvi Conf turnir u Zg....

Post by Rudhnar »

novot wrote:E, bilo bi lepo da otvoris novi topic na ovom delu foruma i das neke utiske sa prvog turnira u Zagrebu. Ne bi bilo lose i da postujes pravila po kojima ste igrali.
Nadam se da ce sledeci turnir okupiti vise ljudi sa raznih strana i da cemo i mi biti pozvani da ucestvujemo!

eto stavio ja novu temu...

uglavnom....ovu subotu i nedijelju u UMS Agram se održao prvi Confrontation turnir u Hrvatskoj....
bio je to mali, fino organizirani turnir...
bilo nas je 10...bilo bi i 12, da rezervni igrač večer prije nije reko da mu se "ne da igrat" :roll: i tako zeznuo Zgagu, koji zato nije igrao.....

ne brini se...mi se isto nadamo da će slijedeći turnir bit veći i da ćemo imati mogućnosti zvat i vas....

evo vam i link na rezultate turnira...
http://www.ums-agram.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=6835

upravo sam skužio da je Zgag već stigo maknut pravila s našeg foruma...

al ukratko....igrali smo 4 scenarija koje smo skinuli sa engleskih starnica...
1. Osvajanje teritorija...sličan onom iz knjige samo što su sve tri zone za osvajanje u sredini...
2. Eskort....ovisno o tome dal si napadač ili braniš...moraš ubiti ili spasiti 3 taoca...
3. Konvoj....po sredini terena juri kočija koju treba zaustavit i ukrasti sanduke sa nje...
4. Pokolj....zadnji scenarij na turniru...najobičnija borba ko će kome više ubit....

bodovi su se dobivali za osvojene objective scenarija i za razliku u ubijenim figurama sa obje strane....

Mucous wrote: Npr. evo piratski goblini su danas dobili treće mjesto na turniru (prvom) danas.
gobosi su bili zapravo drugi....


pozdrav....
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

E pa hvala na izvestaju, pa ocekujemo poziv :wink: Nadam se da cemo u skorije vreme imati prilike da i mi vas ugostimo ovde!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Uraaa... Pobedise grifoni :D
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Steta sto nije bilo Dirtz-ova :cry: ali valjda sledeci put :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Rudhnar

Ajde obavesti kad ce biti slika sa turnira. Bilo bi fino i kad bi okacili slike nekih dobro ofarbanih figura.

Takodje molim te da prenesesh Tomislavu, a posebno Ivanu i Jurici da bi morali iduchi put da osvoje malo visa mesta. Vidim da se Ivan nekako i drzao (Cynwall-i ga predjoshe za razliku), ali Tomislav sa Impure packom da bude tako nisko... mora da ga kocke nisu htele...
Uzas tek sad sam video... jedni kelti ispred wolfena... Izgleda da turnir nije bio najbolje organizovan !!! :D to nije moguche !!!

I pozdravi mi sve Wolfene u Hr !

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Evo čisto jedan komentar od nezadovoljnog pretilog poluvilenjaka.
Ubiše me cmizdrenje protivnika:
prva dvije runde me krene dobro, neprijatelj se razcmizdri da dobijam predobre rezultate i žali se kako je već izgubio a nije igra ni počela, tada umre Managarm i odjednom ja izgubim. Ovo se desilo tri puta na turniru (najgore u slučaju protiv moje sestre,tj. kelta). Najlošija stvar je kad managarm dobije 1 na defense rollu ili counterattacku, grrr.

Evo lista sa turnira:
Tematska vojska -> Otkrivenje: Kopilad

Revelation/Impure (0 AP): barem pola modela
(u broju minijatura) moraju bit ne-wolfeni.
U tom slucaju cijena svih ne-wolfen devourera je
snizena za 4 A.P. (pojedinacno.)

Managarm, izdajnica = 114 AP
103 AP + Prsten odsutnosti (11 AP)

Kanibal (Flesh Eater) = 57 AP

Lovac Vile-Tisa (monsieur veneur)= 50 AP

Rasparaci *2 = 74 AP
37 +/- 4
solo *2:krv udovice (4 AP) - omogućuje toxic/1

Prkosni ratnik (Vorace) 30 AP

Ratnici krvi *3 = 75 AP
75 +/- 4
solo *3: krv udovice (4 AP) - omogućuje toxic/1
-------------------------
/= 400 AP (okruglo)


Napravio sam par grešaka protiv Alahana i Kelta, a to su očito zaletavanje velikih wolfena u prvi red neprijatelja (uvijek se prepadnem i ne odvojim protivnikove figure, a ima manji MOV). Mislim da sam protiv goblina igrao vrlo staloženo i napravio sam samo jednu pogrešku(Flesheater se zabio u bok umjesto u sredinu, tako da su svi mogli prolazit bezbrižno oko njega i bio je čist line of sight do drugih figura).
Protiv goblina mi je išlo jako dobro (prosječni rezultati na kockicama, prvi dobar assasin roll u zadnjih par mjeseci) i smješila mi se pobjeda i to sve dok mi goblin pirat mag sa hobotnicom na glavi nije razletio Managarm na komadiče sa čarolijom koja daje wound snage 0, ali se ne računa RES, to je sve kriv Flesh Eater koji se nije sakrio charactera svojim tijelom, tako da je mag uspio vidjeti Managarm.

Zadnji krug sam sam bezvoljno igrao sa Juricom i dobio ga 3 : 0.
Dečko je početnik sa Howling packom i nešto predatora krvi, te mu lista nije nešto jaka za turnir (shooty wolfeni + Kaeliss), zabavni skirmisheri, moguće je da je dobra lista za neke scenarije. Jurica ima mnogo potencijala kao staložen igrač jer je stalno vedar i ne predaje se do kraja(makar je očito gubio).

Evo moram priznat da na turniru moja lista jedino nije imala šanse protiv Alahan mage(sa celestial scourge magijom) leader kvazi swarm vojske, jerbo Managarmin prsten kaže da ju se nemože targetat spellom,miracleom ili ranged attackom samo ako imam slobodnih figura ispred nje, a to je teško u kasnijoj rundi (možda da sam mu pobio puno figura u prve dvije runde).
Veliki badass wolfeni nisu napravili ništa(Managarm,Huntsman,Flesh Eater, Vorace), dok su half-elfovi nosili večinu killova na cijelom turniru.

Izvinite na predugačkom postu, ali sam jučer napisao još duži report an Agramovom forumu, slučajno pritisnuo ctrl+a i delete i sve je nestalo...
User avatar
Rudhnar
Posts: 23
Joined: Sat Feb 11, 2006 4:30 pm
Location: Zagreb

Post by Rudhnar »

Mirijevac wrote:Rudhnar

Ajde obavesti kad ce biti slika sa turnira. Bilo bi fino i kad bi okacili slike nekih dobro ofarbanih figura.

Takodje molim te da prenesesh Tomislavu, a posebno Ivanu i Jurici da bi morali iduchi put da osvoje malo visa mesta. Vidim da se Ivan nekako i drzao (Cynwall-i ga predjoshe za razliku), ali Tomislav sa Impure packom da bude tako nisko... mora da ga kocke nisu htele...
Uzas tek sad sam video... jedni kelti ispred wolfena... Izgleda da turnir nije bio najbolje organizovan !!! :D to nije moguche !!!

I pozdravi mi sve Wolfene u Hr !

Pozdrav Djole
evo link za slike...
http://www.ums-agram.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=6852
ak će ih bit još....dodam...


evo Tomislav se javio....a što se tiče Ivana i Jurice....Ivan je dobro igrao...zeznuše ga Griffini kad su ga dobili 6:0....a Jurica je još početnik...mislim da je do turnira odigrao maximalno 10-ak partija.....

sve u svemu prenijet ću wolfenima tvoje pozdrave... :wink: ...
User avatar
Kaladera
Posts: 18
Joined: Sat Feb 11, 2006 3:41 am
Location: jazbina u zagrebu

Post by Kaladera »

Rudhnar si je nesto zabrijao, pa se ne snalazi vise ni na vlastitoj forum stranici (ajde, udarilo mu trece mjesto u glavu! :P )

da se nadovezem na sve sa silnim linkovima, igrali smo OVE SCENARIJE:

http://www.ums-agram.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=6735

koji su zapravo ofišl scenariji, samo smo ih malo "uredili".

Bilo je okej, onak, kucna atmosfera i sve. 8)
What's green and black, squeals like a pig, and has two pieces of steel where it lungs used to be?
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Rudhnar

Auuuu koliki prostor ! Kad bi mi imali toliki prostor... pa mi nikada ne bismo igrali conf. Odlepili bi i samo bi trchali kroz prostoriju i vrishtali iz sve snage !!! :D

Slike su super, ali fale slike pojedinacnih figura... cisto da uporedim kvalitet farbacha.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Pa dobro koliki je vas prostor ako bi doslo vise ljudi na vas turnir iz Confa., Koliko stane igraca?
Onaj tko je slikao sa mojim digitalcem nije slikao iz blizine i dosta slika je mutno. Drugi put ce biti bolje slike.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

The dark prince wrote:Pa dobro koliki je vas prostor ako bi doslo vise ljudi na vas turnir iz Confa., Koliko stane igraca?
Pa, prostor je mali, moze da igra do 16 igraca, a i to je onako na granici prihvatljivog. Sve preko toga je mucenje. Ako bude bilo puno prijavljenih, mozda se pronadje neki adekvatniji prostor.

Uostalom ne bi bilo lose da se vec sada prijave svi oni koji zele da igraju, kako bismo orijentaciono znali sa koliko ljudi da racunamo. Za datum se pominje neki 29.4. (subota). Molim da se i oko toga izjasnite.
Locked

Return to “Confrontation”