Kad ce turnir????

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

A kako to da su na tim tablicama po frakcijama figure iz drugih frakcija. Npr kod Acherona je S Erum iz Ophidiansa, a na turniru nisu dozvoljeni saveznici iz drugih frakcija?
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Probilo na masu ... verovatno nije postojala posebna lista za ophidiene, pa kad su ih razdvojili, ostao sa Acheronom, ili im to nechija baba radi u slobodno vreme, pa se zena malo zabrojala..
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Valjda zato što S'Erum ima neko specijalno pravilo koje mu to dopušta... Ima neki specijalni alliance ability, ali neznam francuski, pitaj Damjana, on ima S'Eruma na ingirišu.


Npr. ima tri special edition ženske figure koje idu u više fakcija, Dirzovka ide u sve darkness vojske, Daikineejica ide u sve destiny, a Yshelle (mercenary)ide u light vojske. To su rackhamove figure s konvencija (prva nagrada za konverzije i modeliranje) koje su postale figure, a može ih se nabaviti kroz članstvo u nekom od CORD-ova(conf. udruga): Italija, Francuska i Velika Britanija (te Amerika).
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

A mozda i Srbije...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Mucous wrote:Valjda zato što S'Erum ima neko specijalno pravilo koje mu to dopušta... Ima neki specijalni alliance ability.
Ma ima puno figura zmjesani npr. Kelt archer u Drunama i kelt warriorsi.
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Mercenary Kelti mogu ići i u Drune i u Sessaire.
Mercenary ability kaže da za slučaj da su te figure u fakciji koja je njihove rase(i Drune i Sessair su kelti) figure gube mercenary i u fakcija/rank im se dopisuje ime fakcije u kojoj su.
Kelt Archeri su nova kartica iz Dogs of War, cardpacka.

Ovo će još biti moguće ako ikad izdaju orc mercenary-ja (onda će on moči postati ili Behemoth ili Bran o Kor).

A ako ikad izdaju goblin devourera (priča se da će biti devourer ljudi i goblina) s mercenarijem ili cadwallon goblina s istim ability-jem on će moči iči i u normalnu goblin vojsku.
Također isto vrijedi za Cadwallon patuljke.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zasto bi Behemot Orci bili posebna armija?!
Ne vidim po kojoj bi logici Mercenary Kelti mogli da se ravnopravno prikljuce Drunama...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Mislim da nije poenta da se prica o tome nego o turniru, al' ajde... :?

Stay Heavy
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Rudhnar
Posts: 23
Joined: Sat Feb 11, 2006 4:30 pm
Location: Zagreb

Post by Rudhnar »

Shunka wrote:Ne vidim po kojoj bi logici Mercenary Kelti mogli da se ravnopravno prikljuce Drunama...

zato što su to Mercenary Kelti....a Drune su Kelti.....vrlo jednostavno...
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Rudhnar wrote:
Shunka wrote:Ne vidim po kojoj bi logici Mercenary Kelti mogli da se ravnopravno prikljuce Drunama...

zato što su to Mercenary Kelti....a Drune su Kelti.....vrlo jednostavno...
Ali covece jedni su light a drugi su darknes, to nezvuci logicno :twisted:
P.S. skinuo samP.D.F.-ove
Last edited by slayer king on Thu Apr 13, 2006 7:34 am, edited 1 time in total.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Behemont

Post by jorgurt hlebozvak »

Shunka, cini mi se da su koncipirali Behemont kao paralelnu ekipu sa "normalnim" orcima. S tim da i behemont likovi mogu da se kombinuju sa ovima. Nema smetnje. Mozda postoje posebna pravila kada vodis samo behemont ekipu.
Ajde da se vratimo turniru. Nisam nesto video da smo uglavili ni datum. A pravila mozemo i sami da kreiramo. I dalje mislim da ne treba da komplikujemo ista. Postoje sasvim pristojna u knjizi. Ja sam licno za varijantu tri figure po karti, kao u knjizi. Do 30% saveznika i do 30% artiljerije. 50% karakteri. I to je to. Pa izvolite. Kome je zivotna ambicija da pobedi na turniru, neka pravi munckin varijante. Nagrade ni do sada nisu bile bog zna sta da bi se oko toga potukli. Bitno je da se igramo. Bar meni. Zato, jos jednom predlazem - batalite slozena pravila i visoke kriterijume koji vaze u svetu. To je ubilo warhammer u Srbiji. Dobro, ne ubilo, ali ga kriticno ranilo.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, evo trenutne liste prijavljenih za turnir:

1. Cika Djole
2. Minja
3. Mucous
4. Shunka
5. Rover
6. Truc Mladji (Wookan)
7. Dervis the confrontasticni
8. Iskusinjo
9. Djurka + X ???
10. Ivan
11. Hristy
12. Rastko
13. Trinaestus prasus- Musa
14. Mind Uploader
15. Dule Pendargon
16. Bad
17. Pjero (Petar Stanic)

Molio bih one sa znakom pitanja (trostrukim) da se izjasne da li i u kom broju bi dolazili.
Datum turnira je skoro siguran- nedelja 30.4.2006. Mesto jos nije izvesno- u najgorem slucaju klub. U tom slucaju bi se igrale 3 partije (naravno, Svajcarski sistem), s tim sto bi se igralo istovremeno 10 ucesnika, a ostali bi se "susili". U tom slucju bi mecevi bili ograniceni na 1h- 1h i 15 min, kako ne bismo zavrsili u ponoc! Ponavljam , ovako bi to izgledalo pod uslovom da ne nadjemo veci prstor.
Ako prostor bude nadjen, datum bi bio verovatno isti, s tim sto bi se tada igrale 4 partije.
Inace, Cika Djole je vec pomenuo pravila po kojima ce se igrati, linkovi su postavljeni, tako da ni o ovome necemo vise raspravljati.
Ostale su jos finese, t.j. razmatranje ponudjenih turnirskih pravila- nedoumice, nejasnoce, sastav bandi...
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

nadam se da ova ekipa sto se "sussi" nece da se "naliva" da se turnir ne bi pretvorio u opstenarodni hepening :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

stalker wrote:nadam se da ova ekipa sto se "sussi" nece da se "naliva" da se turnir ne bi pretvorio u opstenarodni hepening :)
Poruka primljena, ali je malo nejasna!
Molim razjasnite! 8)
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Re: Behemont

Post by The dark prince »

jorgurt hlebozvak wrote: Postoje sasvim pristojna u knjizi. Ja sam licno za varijantu tri figure po karti, kao u knjizi. Do 30% saveznika i do 30% artiljerije. 50% karakteri. I to je to. .
Za turnir u knjizi pise da se nemozeju koristiti saveznici (30%).
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Iako mi dodatna pravila ne smetaju, slazem se sa Musom. A mislim da se slaze i Pendargon (znamo i zasto).
Ko ce da pita Bodzana da li ce da ucestvuje? Mislim da je to jedan znacajan faktor... Mada pretpostavljam da ce se on finalno odluciti dan pred turnir.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Evo najnovije liste prijavljenih, pojacane domacim Zrenjanincima :D

1. Cika Djole
2. Minja
3. Mucous
4. Shunka
5. Rover
6. Truc Mladji (Wookan)
7. Dervis the confrontasticni
8. Iskusinjo
9. Ivan
10. Hristy
11. Rastko
12. Musa-Jorgurt Hlebozvak
13. Blaurgh- Pavle Stevanovic
14. Dule Pendargon
15. Bad
16. Pjero (Petar Stanic)
17. Gligor
18. Pedja Kandic (?)

Djurka + X neka se izjasni da li dolazi ili ne i to sto pre!
Last edited by novot on Sat Apr 15, 2006 2:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Ja 30-og imam koncert! Mada mislim da cemo navratiti 29-og! Cisto da odigramo koju partiju!
To ce biti nesto u stilu priprema! 8)
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Saveznici

Post by jorgurt hlebozvak »

Za The dark prince-a:

Mozda ne pise u delu pravila koja se odnose na turnir, ali pise u delu koji se odnosi na kompoziciju bande uopste. To mozemo i ne moramo da usvojimo. To je stvar dogovora. Naseg dogovora. Turnirska pravila po kojima se igra u drugim zemljama nisu obavezujuca i za nas. Zbog razvijenosti ovog hobija kod nas. Ponavljam: Mi smo na pocetku. Treba maksimalno da opustimo celu stvar. Da bi je omasovili sto vise. Pa cemo iz kvantiteta da pravimo kvalitet. Odusevljen sam brojem do sada prijavljenih ucesnika. 19!!! Prvi turnir - 10 ucesnika. Drugi je imao 12. U domu omladine - 14. Nemojmo to kvariti na samom startu. Zato i predlazem sto jednostavnija pravila.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Igracemo po zvanicnim pravilima, posto do 29 ili 30. nemamo stvarno vremena za eksperimentisanja, shodno tome o tome vise necemo ni raspravljati. Ko zeli da u nacelu raspravlja o pravilima za neke buduce turnire, neka slobodno otvori temu o tome.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

I?Kad ce biti taj turnir(mislim,znate li konačno)? :D
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa definitivno u nedelju 30-og ovog meseca, u klubu Grifon, sa pocetkom u 11h (odokativno). Pravila turnira ce Djole postovasti ujutru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zasto je to definitivno?!
Zar nije 30. dosta daleko?
I za to vreme mozes valjda da iznadjes nekakav prostor?
Nekako nije mi po dusi ta varijanta gde se susimo (nalivamo)...
Mada prezivecemo i to ako treba.
Steta samo sto djurka nece doci...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa ne morate da se susite- prevideo sam momenat da je nasa jedna tabla 120x120- znaci moze da igra 4 igraca. Na 5 stolova (tabli) ide 20 igraca. Malo ce biti gusce, ali nije neizvodljivo. Da ne bi bilo i guzve sa strane, nedelja mi izgleda pogodna, kako ne bi bilo previse slucajnih posetilaca.
U ovom slucaju moze da se igra i 4 partije.
Naravno, ovo sve je backup varijanta, ako potraga za nekim vecim prostorom ne urodi plodom. Ako na tu temu imate neke ideje, javite mi PM ili me kontaktirajte.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa guranje po cetvoro za jednim stolom nije neizvodljivo da ima malo vise prostora oko stolova...
Mislim da mi se vise svidja varijanta gde se susimo. Trebalo bi da bude lepo vreme, taman da se malo prosetamo unaokolo, prepricavamo odigrane partije, i slicno... I naravno da se nalivamo!
A ako lepo vreme izostane, uvek mozemo da se popakujemo u hodnik ispred ateljea i diskutujemo o srpskoj istoriji, shodno tradiciji.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ma ako bude lepo vreme mozemo da izbacimo stolove napolje u dvoriste, i da igramo napolju.....malo ce da bidne problem kad padne mrak.....al ajd//
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Rover wrote:ma ako bude lepo vreme mozemo da izbacimo stolove napolje u dvoriste, i da igramo napolju.....malo ce da bidne problem kad padne mrak.....al ajd//
e to bih zelio da vidim , kad dodje marica i krene objasnjavanje otkud ovo nenajavljanje okupljanje i remecenje javnog reda i mira....


...vec vidim neke koji ce sa balkona da dobacuju :dosta je mitingovanja neradnici jedni:)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Prvi turnir po GDR pravilima ce se odrzati u nedelju, 30.Aprila 2006. u prostorijama kluba Grifon, sa pocetkom u 11:00. Oliver radi na organizovanju turnira na jednom drugom mestu (veca prostorija), ali kako stvari stoje, najverovatnije ce se igrati u Grifonu. O eventualnim izmenama, bicete obavesteni na ovom forumu.

Posto imamo 5 velikih stolova (120x120), teoretski maksimum igraca koji bi mogli da ucestvuju na turniru je 20. Do sada je prijavljeno 18 igraca, sto znaci da imamo mesta za jos 2 ucesnika.

Ucesce na turniru je 170din po ucesniku, a ovako skupljena sredstva ce ici u fond za nabavku materijala za klub.

Turnir ce se igrati u 4 kruga (svajcarski sistem), gde ce prve dve misije biti izabrane od strane organizatora, i objavljene do ponedeljka na ovom forumu, dok ce druge dve misije biti izabrane bacanjem kocke na sam dan odrzavanja turnira, a posle prijavljivanja vojski. Spisak svih GDR misija mozete naci ovde.

Igrace se sa vojskama od 400 poena (hard cap), pri cemu je dozvoljeno koriscenje tematskih armija (kuce, baronije, pack-ovi, itd...). Sve vojske ce morati da podlezu GDR ogranicenjima, koje mozete naci ovde.

Sva ogranicenja po armijama, kao i primerci GDR misija ce biti dostupni igracima u toku turnira i u stampanom obliku.

Zahvaljujuci gazda Oliveru, imacemo i nagradni fond i to za :

1.mesto - jedan box po izboru do 25 EUR
2.mesto - jedan ili vise blistera do 15 EUR
3.mesto - 3 bilo koje boje po izboru

Po dodeli nagrada za prva tri mesta, bacanjem kocke ce se izabrati igrac (prva tri mesta ne ucestvuju) koji ce dobiti jednu boju po izboru.

Eventualne izmene i/ili dodaci ce biti postovani na forumu.

Pozdrav Chika Djoka
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Poslao sam oliveru PM ali cu i ovde da se prijavim za svaki slucaj.
Pavle (Dirz)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

To stize jos konkurencije ,za sad ako sam dobro primetio 3 ili 4 Dirtza :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Već dugo nisam izgubio od Dirza (challenge, u HR ih svi mrze osim mene).
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Nov sam i neupucen u to kako ste do sada igrali, ali mislim da ne bi bilo lose da se da i neka nagrada npr. najbolje obojenoj armiji, a da glasaju svi ucesnici (gde naravno ne mogu da glasaju za sebe :D)... A da ovaj dobije onu boju, or something...
Nemam pojma... samo tako, predlog :P
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Evo najnovije liste ucesnika:

1. Cika Djole
2. Minja
3. Mucous
4. Shunka
5. Rover
6. Truc Mladji (Wookan)
7. Dervis the confrontasticni
8. Iskusinjo
9. Ivan
10. Hristy
11. Rastko
12. Musa-Jorgurt Hlebozvak
13. Blaurgh- Pavle Stevanovic
14. Dule Pendargon
15. Bad
16. Pjero (Petar Stanic)
17. Gligor
18. Pedja Kandic (?)
19. Zekina banda- Dalibor
20 Filip- Mid Nor

Ako ima jos zainteresovanih, molim ih da se sto pre prijave!!! Uprkos cinjenici da smo (bar za sada) limitirani prostorom koji trenutno imamo, postoji mogucnost da primimo jos igraca.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Balder wrote:Nov sam i neupucen u to kako ste do sada igrali, ali mislim da ne bi bilo lose da se da i neka nagrada npr. najbolje obojenoj armiji, a da glasaju svi ucesnici (gde naravno ne mogu da glasaju za sebe :D)... A da ovaj dobije onu boju, or something...
Nemam pojma... samo tako, predlog :P
Pazi... izem ti glasanje ako nemogu da glasam za sebe, a u tom sluchaju, dzaba glasamo, svako che da glasa za sebe... :D
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nema smisla davati nagrade za ofarbanost, jer zna se ko kako farba kome i za koje pare.
I Mirijevac verovatno zaista ima najbolje ofarbanu vojsku koja ce se pojaviti na turniru. Svaka cast Zlaji, Igumanu, Bokiju, Badu i Ljigi (valjda nisam nekoga preskocio)!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Neeee... poenta nije bila u tome da ja ili bilo ko u klubu ima najbolje ofarbane figure, nego shala na rachun ljudske chudi (posebno hommo balcanicusa)

Elementary, my dear Votson !
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa moj post nije bio upucen tebi nego Balderu...
Uostalom poznato je kako glasi hijerarhija farbaca u nasem klubu. Tako da nema smisla ni medjusobno da se takmicimo u kategoriji pojedinacne figure, npr.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Shunka wrote:Pa moj post nije bio upucen tebi nego Balderu...
Uostalom poznato je kako glasi hijerarhija farbaca u nasem klubu. Tako da nema smisla ni medjusobno da se takmicimo u kategoriji pojedinacne figure, npr.
hvala , hvala , niste trebali toliko da me hvalite :P :lol:


evo emocije :tears in my eyes:
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

stalker wrote:hvala , hvala , niste trebali toliko da me hvalite :P :lol:


evo emocije :tears in my eyes:
Sta je pisac hteo da kaze :roll: ?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

evo ja samo da najavim na najverovatnije izlazim sa steam listom....zanci ubicu protvinika ako neubijem sebe ;)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Locked

Return to “Confrontation”