Wolfen of Yllia

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Kako smo krenuli, Vukovi ce ispasti neki obrezani sto idu u Sveti rat!
More Vuci ne gaste oranje,
More Marko ne ori drumove,
More Vuci ne gaste oranje,
More Marko ne ori drumove,
More Vuci ne jedite G**NA!
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Obrezani

Post by jorgurt hlebozvak »

Pa vidi, kako da ti kazem, ne moze se sa sigurnoscu reci da li su ili nisu obrezani. Pokriveni su nekim krpicama bas na tim mestima. Ko zna, posto su poklonici meseca, mozda su obrezani. A mozda to i nema veze sa mesecom
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Kamikaze

Post by jorgurt hlebozvak »

Dobro ti je ovo pitanje u potpisu: "Zasto su kamikaze nosile kacige?" Pa svasta, kako zasto, pa da se ne povrede. :lol: :lol: :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Analizirajuci rezultate moje prethodne odigrane bitke (Confrontation -> Izvestaji), dosao sam do zakljucka da u pojedinim situacijama taktika bezglavog jurisa moze da se pokaze kao... Pa ne mogu reci "dobitna", ali mozda bi mogla biti upotrebljiva!
Govorim o sukobu sa strasljivim armijama (koje nemaju adekvatan courage ili leadership)! Dakle, neki veliki Wolfen chief koji siri stravu i uzas istrci napred i peva "Ko se boji vuka jos?!"
Pa zatim Predatori potrce i poteraju kao stado ovaca protivnicku zgadiju, i na kraju pritrcavaju Warriori da biju ono sto se nije dalo poplasiti.
Doduse, takodje kroz analizu mnome odigrane partije da se izvesti zakljucak da ovo ne resava problem neprijateljske paljbe...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Shunka wrote: takodje kroz analizu mnome odigrane partije da se izvesti zakljucak da ovo ne resava problem neprijateljske paljbe...
Zato sto artiljerija obicno kaze: "Vuka se ne bojim ja, trala,la,la,la... kabooom! " :lol: :lol: :lol:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ali zato ja posaljem svoje Prowlere i Huntere da im se prisunjaju otpozadi, i da u prvom krugu pucaju po pucacima (ili im bace nekakve dimne bombe) da ne mogu lepo da pucaju, pa ih u drugom krugu napadnu. Postoji cak i mala sansa da padnu Fear koji prolaze na 2+ (svako normalan) pa da lepo potrce ostatku copora u susret.
Eto taktike protiv piratskih Goblina - u prvom krugu im odstrelimo kapetana, pa ih razjurimo i proganjamo jednog po jednog... Jeste da imaju tendenciju da se vracaju, ali, mi smo verovatno u takvoj kombinaciji Howling Pack, pa imamo i Implecable. I samo jurimo kroz njih i gazimo ih.
Zacudo, protiv Goblina, cak bi i mine (snage 6) mogle biti efikasne! Jedino sto bi neko morao i Trolove da ubije, ali pokazalo se da nemaju narocito srece protiv mene.
Jos samo da zavrsim te dve figure i dve karte pa mozemo izaci u sledecim kombinacijama:

Agyar, Howling Predator x2, Prowler x2, Hunter x2 (Howling Pack)

Syriak, Warrior x3, Prowler x2, Hunter x2 (Red Oaks)

Mislim da bi se obe ekipe pokazale kao prilicno ubojite protiv Goblina...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Shunka wrote:Ali zato ja posaljem svoje Prowlere i Huntere da im se prisunjaju otpozadi, i da u prvom krugu pucaju po pucacima (ili im bace nekakve dimne bombe) da ne mogu lepo da pucaju, pa ih u drugom krugu napadnu.
Jesu ti tvoji Prowleri i Hunteri nezgodni ali ja ipak preferiram moje Scorize wariore >scout fierce..... :twisted: \:D/ \:D/ \:D/
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Gats
Posts: 39
Joined: Sat Feb 25, 2006 5:32 pm

za shunku

Post by Gats »

Sve je to super ideja,ali nezaboravi na gobose koji zaklanjaju vidik sa dimom ili jos gore oduzimaju kocku.Nezna se sta je gore,neces moci da ih gadjas a kad im pridjes ukinuce ti jedinu prednost,tj. born killer a onda njihova nadbrojnost dolazi do izrazaja. A takodje mislim da nemas u obe ekipe nista da otvori trola,a kad trol pocne da cupa ruke,lele majko!!! uvek mozemo da probamo,ti vuci ja goblini.
P.S.Cuvaj se majmuna :D :lol:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Protiv Goblina mogu da izvedem sta hocu...
Nego ove liste nece biti izvodjene kao takve...
Taj Howling Pack je nemoguc, jer u sastav doticnog klana mogu samo parije i strelci...
A za Red Oaks imam bolju varijantu - uzmem Sentinelku, i dam joj Sacred Hunt za 4 AP, i postavim je lepo nasred bojnog polja. Onda je prvu aktiviram (sto ponekad nije neophodno), napucam nesto na 2+ i bezim...
Sve u svemu buducnost za mene lezi u Twilight Hillsu, odnosno Sessairima, a sve ostalo je neozbiljno, iako ponekad zabavno.
Nego, vratimo se na Gobline!!!
Taktika sa maltretiranjem kapetana iz pozadine pokazala se efikasnom - nakon sto je on umro Goblini su bezali cak i od Prowlera (Fear 5), jos gore, isti taj Prowler bez problema se proseta kroz 2 Goblina u krugu...
Kako rece Ljiga, samo treba otvoriti Trolove necime, ali vuci ako ista onda imaju figura sa velikom snagom i inicijativom... Pa ni taj Resilliance 14 nije nemoguce otvoriti...
Dakle, svako ko zeli da vodi Gobline protiv mene dobrodosao je! Nikada nisam odigrao dosadnu partiju protiv istih...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Sto se tice mojih iskustava sa goblinima, tukao sam se samo jedanput sa njima i to protiv pirata(vodio ih Pera) i poklao sam ih , ali bi voleo da igram protiv Bodzana , tada su najsimpaticniji :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Locked

Return to “Confrontation”