Summoning

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Summoning

Post by slayer king »

Posto kako ja za sad vidim ja sam jedini koji summonuje elmentale u klubu ( nadam se da nisam jedini) hteo bi da cujem vase misljenje o summoningu :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pera je vodio Grifonce koji prizivaju Fire Elementala...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ja sam vodio patuljke koji prizivaju elemnal of earth.....naglasicu PATULJKE koji imaju jaaaaaako mali pow....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Elementali su jako, ali jako lepe figure i da budem iskren, poshto vodim Wolfene, jedva chekam dan kada che se pojaviti water elemental. Poshto nije predvidjeno da elementale prizove bilo kakav seljanin, verovatno chu imati uzasne probleme da ga prizovem, ali chu biti verovatno uporan (na svoju shtetu) i plakachu kad ga neko ske.nja !!!

Iz mog iskustva, oni su jako... komplikovani. Veoma skupi, a kompletan plan moze lako da krene po loshem. Ranjivi su kao i svaka figura, ako neko gekne baju koji ga je prizvao, moze da se desi da krene na svoje i u turnirskoj partiji dajesh poene protivniku samo tako...
Neki kazu, ma mozesh da ga ubijesh slobodno, prizvachu novog, ali zaboravljaju da ako protivnik ubije 2x tvog elementala, ima skoro nedostiznu
razliku u poenima. Takodje spelovi za prizivanje su skupi, zahtevaju jakog (uglavnom) maga, koji osim tog spela nemoze nishta manje-vishe dobro da nosi, a verovatno je i on skup... Tako da si vezao puno poena, za neku kockarsku varijantu...

Za Ragnarok nisam siguran, tu se elementali verovatno prizivaju na izvolte i verovatno mogu da budu upotrebljivi..
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa to jeste mali problem to sam summonerom ali u principu mislim da su elementali poprilicno korisni i u svakom slucaju mi je drago da cujem da ih jos nek summonuje :twisted: :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Koliko je meni poznato, Elemental koga si prizvao ne moze da napada tvoje figure. Moze samo maga koji ga je prizvao, ako ga je lose prizvao.
Jedino sto moze da podje po zlu jeste da bacis keca na prizivanju, ali tada prizivanje jednostavno ne uspeva. Pa u sledecem krugu ponovo.
Mene nekako nece protiv tih (tog) Elementala...
Mislim da se prizivanje isplati upravo zbog toga sto on moze da se prizove vise od jedanput.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Moguche je da greshim, ali zar kad baja koji je prizvao elementala pogine... zar se onda elemental ne otrgne kontroli i zar onda ne napada (charge-uje) prvu - najblizu figuru ?
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pogledaj u knjizi, stepenovi kontrole Elementala idu ovako - iscezavanje, neposlusnost (napada maga ako moze, ako ne, stoji tu gde je), savez (napada najblizu neprijateljsku figuru), poslusnost (normalno se aktivira)...
Kada mag ne odrzava ili pojacava vezu (usled smrti, recimo), ona opada. Ali nikada se ne desava da Elemental poludi totalno...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

E sad .. summonovanje kod morbid pupeta , da li summoner moze da stvori novog pupeta ako mu jedan umre
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Da, znachi ako tvoj baja ima moguchnost da kontrolishe recimo 4,5,6 summonovane karakondzule, moze da ih priziva sve dok ne dodje do limita (imash u knjizi, deo o prizivanju). Kad dodje do limita ide da neshto drugo radi, sve dok ti neka prizvana karakondzula ne ode sa table iz ovog ili onog razloga. E onda tvoj baja ponovo kresne mashinu i krene da pljucka karakondzule opet do limita !!!
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

E pa to je zlo i naopako.Znaci ja moram da pobijem sve pupete i sve obicne vojnike i heroje pa tek onda tog lika. 8O 8O
Ponavljam zlo i naopako... :evil:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ali tu nastupaju Skorize. Zalete se i ubiju ga. Otpozadi.
A mogu i crossbowmani. Ako se nije dobro sakrio...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

@Shunka: A prizivanje Sylvan Animae? Da li si pokusao sa tim?
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nisam. Ne znam koliko si informisan o fenomenu zvanom "Shunkine Wolfenke", ali ukratko glavni razlog je sto me mrzi da ih pravim.
BTW, ako hoces da se informises, ides na temu "Moja armija".
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Prizivanje raznih karakondzula ima svoje loshe i dobre strane :
Dobre
Brzo, besplanto i za malo poena, neki baja moze da stvori dodatne figure, koje se (ako vlasnik vojske ima mozga) koriste za usporavanje protivnicke vojske/figure, a ne za shibanje na shirokom frontu.

Loshe
Dozvane figure (u vecini sluchajeva) lako ginu, imaju ochajne karakteristike i kad zaginu, daju protivniku poene. Znachi ako u 400 poena imash nekog baju koji moze da priziva, i prizove u toku bitke karakondzula za recimo 200 poena, i isto toliko mu protivnik potamani u 6 krugova, tvoja armija prakticno nema nijedan gubitak, ali zato protivnik ima 200 poena koje je dobio za tamanjenje tvojih karakondzula.

Ire Tanabre, Silvian Animae i ostala bicha su izuzetno slabe i jedina korist od njih je da sluze kao skauti, da probash da vezesh nekog protivnichkog baju koj krug ili da koristish neku specijalu (kao : spajanje PoB i SA u Ultimate predatora)

Od jachih bicha koje mozesh da prizovesh, tu su elementali, koji izgledaju apsolutno fantastichno, ali imaju veoma diskutabilnu primenu na turnirima gde je potrebno ispuniti neki zadatak !!!
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

To sa poenima koje protivnik dobije dok ubije sva ta bica je relativno zato sto on ipak stigne do tebe ispovredjivan , a ako ti neki scout ne prikolje carobnjaka ili neizgubis manu imas jos summoninga :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
andrej

Post by andrej »

I jel su se pojavili neki elementali koje wolfeni mogu da prizovu?

Sry zbog bumpovanja topica...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ne jos ceka se air... a zasto bi uopste prizivali? :?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Zaboga, Air je izasao jos pre nekoliko meseci na engleskom! Otkuda vam ideja da se nije pojavio 8O Predvidjen je za porucivanje u sledecoj turi.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

hmmm.....mislim da oni cekaju water koji nije izaso....neznam da li mogu air...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Nemogu Vuci da uzimaju air, a ionako su najisplatljiviji elementali fire i darknes.Mada sam cak i ja provalio kolika je glupost summonovati , pa cica Kayl sad baca lopte :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Locked

Return to “Confrontation”