orkovi

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

amlok slayer deluje prilicno zaimljivo....ali bih ipak ja ovde uzeo mistika sa kiss of the earth......jako je zabavno kad brontopsi charge-uju 60cm :P :P :P
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Mistik

Post by jorgurt hlebozvak »

Pa to i ja mislim. Jos se dzabe reorjentise, pa onda jurisa. Dakle, to pitanje smo resili. Mistik ide umesto Amoka. Ajmo dalje sa kritikama, predlozima i sugestijama. Niko jos u mojoj firmi nije otkrio razliku izmedju predloga i sugestija.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Problem je sto nazalost ne mozesh stavit Jackal trackere- oni pripadaju klau trackera... :oops:
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

da ali moze jackal wariore, oni su do detalja isti jedino sto nemaju traker ability.....i jeftiniji su 3 poena
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Trackeri

Post by jorgurt hlebozvak »

Jackal Warriori imaju slabiji oklop - 6 Trackeri imaju oklop 8. Nisam imao utisak da je taj trackerski klan, zvanican klan. Previse karaktera imau njemu. Gorak, Dajak, Tamaor, Karbon. Ali OK. Mogu staviti Jackal Warriore sa maljevima sa snagom 9 koji kostaju 23 poena svaki. Pa malo preraspodelim firece, tako da lista izgleda ovako:

Thunder riders

Vorak Infallible - 79 poena. I dam mu Minor rune of will koji kosta 3 poena. I presao sam 80 tacnije to je 82 poena.

3xOrk Brutes - sa machetama. Snaga 9. 3x17 + 3x4 (fierce) = 63 poena
- Solo/Spiteful (4) - Fierce

2x Jackal Warriora sa maljevima - 2x23+2x4 (fierce) = 54 poena.
- Solo/Spiteful (4) - Fierce

Britevi i Warriori ukupno sa fierce-om kostaju 117 poena. 120 je 30%. Uklapa se.

3xOrk Brutes sa machetama. Snaga 9. 3x17=51 poen. "Obicni" Bez fierce-a.

Mystic Warrior 25 poena. Plus Kiss of the earth 11 poena= 36 poena

2x Brontops riders 2x54+2x2 (Reorientation) =112
- Solo/Canyon Prowler - Reorientation

Ukupno - 398 poena. 12 Modela.

Dajte komentare.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

ali bih ipak ja ovde uzeo mistika sa kiss of the earth......jako je zabavno kad brontopsi charge-uju 60cm

pa i nije... to znaci da odleti toliko daleko od armije da ga uhvati cela protivnicka armija pre nego braca orci pristignu. Iliu su on i mistik jako duboko, i opet odvojeni od ostatka armije tako da lako postaju plen skauta. A i brontops nije neki messerchmit
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Juris

Post by jorgurt hlebozvak »

Pa ne mora da jurisa svih 60. Moze i 31 cm. Cisto da zna da ima domet. Ja u tome vidim poentu ove magije. Nego reci ti meni sta mislis o mojoj listi.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Kada ces da dodjes da tu listu i isprobas?
Moje Vucijice vole da se biju protiv tvojih Oraka...
No, nebitno u ovom trenutku.
Pridruzuje vam se omladinac u raspravi, a njegovu temu cu da zatvorim.
Pozdrav Olivere i tebi Sunka ja sam mali Goran vas sakupljac orkova....xexe Ovako za ostale koji citaju treba mi njihovo misljenje o mojoj armiji u kojoj su sledece trupe
1.Avangarok
2.2x Orc raptor
3.2x J. warrior sa sekirama
4.2x J warrior sa maljevima
5.2x Orc crossbowmena
6.Shaman on brontops

Ukupno imam 378 poena bez artifakta i spelova treba mi vase misljenje da li je armija dobra i da mi neko pojasni malo vise o kretanje scautova po polju???inace imam jos od figura 2xorc trackera i shara-umruka ali njih nisam ubrojao u poene pa ako neko ima neku misao sta da izbacim sta da uvrstim neka napise!!!!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Lista

Post by jorgurt hlebozvak »

Vidi ovako. Skupljam orkove i igram sa njima da mislim da sam dovoljno kvalifikovan da ti dam par saveta.

Avangorok - da. On je odlican karakter. Meni se doduse vise dopada Vorak. Jeftin, 79 poena sa Autoritetom i Leadership-om. (Ko o cemu baba o ustipcima). Sad bi me Bodzan branio, a Dule Pendargon iznosio argumente u korist npr. Kal Shadara. Koga takodje obozavam.

Ork Raptori - ne. Nikako. Preskupi i za te pare i svoje sposobnosti prilicno, ako ne i potpuno beskorisni. To sto su skauti ne znaci im bas previse. Nisu bas dobri za tucu izbliza, a i ne pucaju. Bar da pucaju. War Cry/6? Pih, vecina tvoji protivnika ce ili lako prolaziti test ili ce biti imuno na fear. Vezace pucaca? Nece. Pre svega, orci se ne odlukuju visokom disciplinom. Disciplinu ce po pravilu dobiti protivnik. Pa ce on upucati Raptore. Dalje, dva raptora kostaju 48 poena. Tri Ork Bruta kostaju 51 poen. Ork Brutevi imaju snagu 9 kad koriste machetu. Znaci, Raptori otpadaju. A namesto njih dolaze Brutevi

Jackal Warriori sa sekirama i Jackal Warriori sa maljevima - da naravno. Skoro uvek koristim ili oba ili bar jedan profil. I to po dvojicu. Solidni profili. Lepa snaga. Fanatizam. To su ti ono sto ja zovem "polu-zilje". Nesto sto ne trosis olako, ali i ne cuvas previse.

Orc Crossbowmeni - ne nikako, nikada i ni pod kojim uslovima. Aim 2, domet do 40 cm, snaga 6. Besmisleno. Nista nece pogoditi, ono sto pogode nece raniti. Bar ne ozbiljne momke. Dva Crossbowmena kostaju 36 poena, a dva ork Bruta 34 poena sa snagom, kao sto smo rekli 9.

Ono sto ti takodje treba jeste elita. Ja obozavam da stavim dva Jackal Trackera. Att/Str - 5/10, Def/Res - 5/8, za samo 28 poena. Dva komada ukupno kostaju 56 poena. Neki se zalazu za Amok Slayer-e. Nisam ubedjen da imaju toliko mnogo prednosti za 37 poena. Prosto, ne leze mi.

Shaman na brotopsu? Nisam siguran. Mnogo kosta. Bolje mi zvuce dva Mystic Warriora. Jedan nosi Kiss of the earth, a drugi Rejection. Pa jedan uvecava ili duplo smanjuje kretanje, a drugi podize protivnike u vazduh. Jedan sa magijom kosta 44 (25+19 Rejection), a drugi kosta 36 (25+11 Kiss). Sve ukupno 80 poena. Toliko otprilike kosta Shaman na brontopsu. Shaman se mozda isplati ako ga koristis u kombinaciji sa jos bar jednim Brontops rider-om. Pa bacis magiju Spirit of.... nesto, zna Rover, pa ovaj Brontops odmah krene u juris i mlati protivnika, a valjda ovaj ne vraca. Tako nekako. Nisam ti ja strucnjak za magije. Meni se licno vise svidja orkovska vojska bez magova. Da mogu, ne bih ni karaktere koristio. Nego golu rulju.

Eto toliko za sada. Neka i drugi kazu nesto.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Sada sam pogledao statove za Crossbowmane... To nikako. Los AIM, los range. Jedino mogu da rade nesto ako cekaju da protivnik krene da jurisa na njih pa ga onda napucaju...
Raptori su takodje losi.
Cak i njih dvojca da ulete u nesto, i jos se nadrogiraju, tesko da ce ga ubiti... A onda umru, jer su zilje.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Thunder riders

Vorak Infallible - 79 poena. I dam mu Minor rune of will koji kosta 3 poena. I presao sam 80 tacnije to je 82 poena.

3xOrk Brutes - sa machetama. Snaga 9. 3x17 + 3x4 (fierce) = 63 poena
- Solo/Spiteful (4) - Fierce

2x Jackal Warriora sa maljevima - 2x23+2x4 (fierce) = 54 poena.
- Solo/Spiteful (4) - Fierce

Britevi i Warriori ukupno sa fierce-om kostaju 117 poena. 120 je 30%. Uklapa se.

3xOrk Brutes sa machetama. Snaga 9. 3x17=51 poen. "Obicni" Bez fierce-a.

Mystic Warrior 25 poena. Plus Kiss of the earth 11 poena= 36 poena

2x Brontops riders 2x54+2x2 (Reorientation) =112
- Solo/Canyon Prowler - Reorientation

Ukupno - 398 poena. 12 Modela.
Evo ti moje el grande misljenje... 8)
vorak... ne dopada mi se, uopste... moji favoriti su kha-shadar, avangorok, ili ako hoces jeftinijeg, holok. imaju sjajnu disciplinu, ld, biju, shadar ima autoritet, znas, sav taj jazz...
brutevi, jackali, brutevi, sve je super...
me znam, meni se ti brontopsi i dalje ne dopadaju... za ta 2 brontopsa mozes da uzmes 3 amoka. Sa master strikeom. I war furyjem. I donesu ti caj kad legnes u krevet. I masiraju ti noge kada si umoran.
mystik warrior treba da tera ljude da lete. Tacka.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Brontopsi

Post by jorgurt hlebozvak »

Ne secam se da Kal Shadar ima autoritet. Mozda ova njegova druga inkarnacija. Avangorok jeste zakon. Mislim da cu traziti oprostaj od njega sto sam ga zapostavio i vratiti mu se. A i Kal vise nece biti zapostavljen.
Za brontopse si definitivno u pravu. U subotnjoj bici protiv dirza jedan je i odradio posao, ali je drugi umro od prehlade. Cim ga neko uhvati, gotov je. Bar da ima war horse. Brontopsi idu na klupu. A cika Mistik dobija Rejection. Kasnije cu probati da sastavim listu.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

A npr kako vam se cini Son of Thunder?
Lik ima Leadership,athority ,visok power i moze da uzima spellove air,fire i earth ....sto znaci da moze npr:
Kiss of earth
Rejection
Flow of absolute incompetance(to je ono da kad netko ide da baci neki roll karakteristika mo je 0 u tom momentu- npr dmg roll) :roll:
- spell po zelji
A i ima onaj item koji mu daje da kad ga izvucesh izaberesh protivnicku figuru u 40 cm,pa bacis kontest of iniciative(a SOT je 5 :D ) i ako dobijesh figura je odmah aktivirana.Tako mozesh da aktivirash pokoju gadnu protivnicku figuru koja je josh daleko pa ne moze da te chardja kod ti chardjash nesto drugo a kiss of earth.
A kiss of earth bacish na amok slayera...samo idejica
Kako vam se taj lik cini.
Imam inace i Voraka i Khal shadara al mi se Khal shadar ne svidja jer za njegovu cenu dobije tri amok slayera a oni ipak ubiju mnogo vishe...
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Sin Groma

Post by jorgurt hlebozvak »

Krunkova,

Nije los Son of Thunder. Sto se magija tice, vise mi se svidja Thunders Wrath magija. Onda on sa tom magijom kosta 113 poena. Mozda je malo skupo?
Sledi modifikovana Thunder riders lista:

Avangorok Elusive - 119 poena

2xAmok Slayer - i - 74 poena

1x Amok Slayer - 37+4(fierce) - 41 poen

3x Ork brutes (fierce) - 63 poena

3x Ork brutes - 51 poen

Mistik Warrior - 25+19 (Rejection) - 44 poena

11 modela, 392 poena. Komentari, please.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Minimalizam

Post by jorgurt hlebozvak »

Evo jos dve liste koje su mi u dokolici pale na pamet:

Jedna je Thunder of riders:

Avangorok Elusive - 119 poena Avangorok ima disciplinu 7, Leadership/10 i Courage 7

Vorak Infallible - 79 poena. On ima Leadership/10, Autoritet, i takodje Courage 7.

Dve kocke bacam na Avangorokovu disciplinu za tactical roll, a autoritet koristim od Voraka. Nije losa kombinacija?

2xAmok Slayer-i 74 poena

6xOrk Brutevi sa machetama i fierce-om - 126 poena (dve grupe po 3 bruta)

"Samo" 10 modela. 398 poena.

"Cista" lista je istovetna, osim sto brutevi nisu fierce, pa njih 6 kosta 102 poena. Onda ostaje 26 poena (jer u prethodnoj listi imam 2 poena viska), pa ubacim jos Jackal Trackera od 26 poena. To je onda 11 modela i tacno 400 poena.

Molim za sugestije i kritike. Osim po pitanju broja. To mi je jasno da ih je malo. Ali, da li ovde postoji kvalitet koji nadomescuje broj?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

A zar nije bolje da umesto Avangoroka ubacis Voraku warstaff?! Pa onda rolas disciplinu 6 na dve kocke za 77 poena manje... Ili uvedes umesto Voraka Mystica koji ce da baja Aura of Authority (spell je primagic, to je valjda validno)? Jedino sto bi bio problem u prvoj rundi, kada na jednoj kocki treba da ujuri 4+... Mada taj momak kosta (sa spellom) 35 poena, tj. 44 poena manje od Voraka...
Ja navijam za ovo sa warstaffom. Imas vec ofarbanog muzikanta. Samo javi Tasi da predje odmah na onog sto nosi banner...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

War Staff

Post by jorgurt hlebozvak »

Shunka, nije ti losa ideja. Hoces da kazes da kad imam war staff da mi se disciplina uvecava za 2? To uopste nije lose. Ali sta cemo satim sto ja volim da koristim Avangoroka? Mistik mi ne treba za autoritet. Njega ima Vorak. Nemoj da se ljutis, ali ajde da sacekamo i Duleta da se izjasni. Ili Bodzana. Ne mora Chika Djoka. On se u zadnje vreme mnogo nervira. :D :D :D
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Naravno da se nervira- stize mu Ashan'tir, pa napetost raste! Voleo bih tebe da vidim da ne popustis, a treba da dobijes figuru koje nigde vise u svetu nema :lol: :lol: :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Nervoza

Post by jorgurt hlebozvak »

Da vidis, upravu si. Sad se preznojava i cesto odlazi u toalet. Da se umije, naravno. :lol: :lol: :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Cuj iskreno ne vidim sta ce ti ti brutevi.Pogotovo sa fierce.
To je skill koji radi tek kad Brute umre.
Pazi sad...
On sa fierce kosta njih 3 je 63 boda-
Ajmo rec da je sve idealno pa:
Kostaju 21 bod svaki
-kad prime light wound imaju STR 8(tj 9 -1)
-serious wound je str 7(tj 9-2)
-critical wound str 6 (tj 9-3)
A za 15 bodova dobijesh orc warriora koji ima STR samo 7 (sto je ok str),ali za 63 boda imash njih 4 ili ti za 126 ih imah 8.
Istina nisu fierce al boze moj....
No idea sa war staffom je super.Mystic warrior sa pow 2 koji se igra "leti-leti"(secate se on sa lupanjem kaziprstima po stolu-to mozesh i da uzmesh kao ritual dok bacash roll za kastanje :lol: ) i sad mi je bash pao na pamet savrshen kandidat za fierce....
Mystic warrior sto ima IN 4-jer sad su dobili master strike,pa za 29 bodova imash lika koji sa IN 4 lupa snagom 7+5+2(jer su sve kocke u napadu)- jako ruzno...
A kad smo vec u tom stilu zasto ne fierce na Amoke?- oni bi tek grizli kroz sve zivo.
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

@ krunkova... pa taj skill je cool zat sto radi kad umre. Zamisli situaciju, dodje predator, dobije inicijativu, zamahne, i ubije bruta (sve vrlo verovatno). a onda brut njega 2 puta, nanese mu neki light/serious (ako ne i gore), i predator nema pursuit. A sada zamisli da nema fierce...
@ jorgurt. ova prva lista mi se vise dopada. Jedino mi se ne svidja fierce amok jer imas ekstra kartu zbog toga. Samo ti jos treba da probas. A ni autoritet ti ne treba, pogledaj moj post pod "Vazno". Ne svidja mi se sto avangorok nema item. Npr, neki potion of resilience...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

sro mu nedas drozu, to zvuci zabavno(ali da zaposlis nekoga da ti baca kocku za istu)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Fala

Post by jorgurt hlebozvak »

Dule,

Zafaljivam na opservaciji. Sto se Amok Slayer-a tice, pogledao sam u GDR ogranicenjima za turnir od 9. maja i tamo kaze da idu dva Amoka po karti. Tri Amoka po karti bih eventualno mogao da koristim u prijateljskim bitkama. A fierce Amok nije lose zar ne? Dakle predlazes mi da zapravo izbacim Voraka? Onda bih mogao da ubacim jos neki model. Naime, po istim ogranicenjima, sada idu tri Jackal Trackera po karti i ukupno ih moze biti 6. OK konstatovali smo da oni ne mogu ici u ovu kucu jer su Trekerski klan. Ali mozda moze da stane nesto drugo plus mozda jos jedan Amok. Jerbo po GDR ogranicenjima, mogu ih izaci 4 komada. Pa kad vec imam kartu vise, da na nju vucem bar dva modela. Sta mislis? Ima jedno pitanje: Ako imam npr. dva Amoka od kojih je jedan fierce, da li ih mogu vuci na jednu kartu, tj. da li se oni racunaju kao da su isti profil. Sta je to "isti profil"? Da li obuhvata i abilitije?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Klanovi

Post by jorgurt hlebozvak »

Na confrontation.voidgamers.com stavili su karte za klanove i cetiri profila: Kal Shadara - 2nd inc, Taruna - sina Umrana Kala, Orka sa lakom zonskom artiljerijom i Jackal Gardijana. Naravno da sam sve skinuo, pa ko hoce neka skida sam sa interneta, a ko nece, moze sve to dobiti na mail. I dalje je najprivlacniji Thunder Riders.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
crematory

Kuce,klanovi li copori

Post by crematory »

Moze li neko da mi nabroji koji sve klanovi postoje u orkovima,i koji vojnici ukljucuju koji klan ako nekom nije problem :?: :?: :idea: :oops:
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pogledaj prvu ili drugu stranu, ili ako te to mrzi idi na voidgamers
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Locked

Return to “Confrontation”