confrontation frp, ili kako vec...?

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, Cadwallon dolazi kao knjiska, bez tabli (tajlova). Pogolema je i kosta koliko kosta, Da li ce imati nastavaka? Pa kao da niste vec igrali druge sisteme, pa ne znate da ce, ako cela stvar profunkcionise, biti nastavaka. Uostalom i Dogs of war je prvi u nizu (tako je bar najavljeno) dodataka za Confront. The show must go on, or...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

E Ulmawen, Ulmawen, vidi sta si uradila, svojom pojavom si rasirila haos (a to je Kirganov posao :D ), e neka su ti rekli :D . U svakom slucaju vrlo upecatljiva premijera na forumu, nema sta.
Dobro dosla na ovaj deo foruma.

@svi ostali: sta ste se bre primili. Mene je prozivala i ceo post je bio zezanje, osim onog da je 'whfrp zakon' i da se 'lozimo na dobre figurice' :D . Uostalom, vidite kako je sve zivnulo.
Ponovio bih ono sto je novot vec rekao, tema je confrontation frp (odnosno Kadvalon). Prema tome, NAZAD NA TEMU (kakav autoritet :D ).


Kao i svi frpovi tako ni ovaj nije pravljen da bi igraci ustedeli pare vec da bi kompanije zaradile puno novaca. Vrlo verovatno ce biti jos knjiga (GM guide bi trebalo biti sledeca), ali mislim da ce to biti samo prosirivanje prve knjige pravila.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Au... Znaci 50e za knjigu, a opet ce ih biti vise "obaveznih"...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Pa, ne. Mislim da ce samo prva biti obavezna a ostale opcione (mada se to zaista svede na obavezne :D ).
Opet bih napravio paralelu sa WHFRP-om (a da ponovo ne nastane haos), prva knjiga je obavezna (logicno :roll: ) a ostalo su dodaci bez kojih mozes da igras bez problema. Ali uvek je problem sto se navuces pa pokupujes sve :( i tako.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa kako to da GM Guide nece biti obavezan... Mislim, nece biti za sve, ali ce GM verovatno morati da ga ima :P
Dobro, koliko sam shvatio u osnovnoj knjizi ce ici Monster-i... Barem neki osnovni, a neka posle oni prosiruju koliko hoce...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

:roll: o' boze.... :roll:
koliko sam ja razumeo, sve ce biti u knjizi: magije, profili, artifakti...... i sve ce biti objashnjeno U TOJ JEDNOJ JEDINOJ KNJIZI.
ne znam odakle vam ideja da ce biti josh knjiga ](*,)
uhvatili ste se za ono: d&d ima 74 knjige, koliko bi mogao cadwalon da ih ima? verovatno 48 ](*,)
uopshte ne vidim eventualni razlog za nekom dodatnom knjigom, s' obzirom na to da ce imati 7629 strana ](*,)
hibrid ima pravila na 10-ak strana (ne znam da li ih ima vishe od 10) pa ih oni nisu doradjivali, izdavali pravila u tomovima ili pokushali da naprave milijarde od toga. ne verujem da ce se pravila za cadwallon u igri na tile-ovima revolucionarno razlikovati od hibrida, tako da mislim da ce tih 7563 strana biti dovoljno da se objasne principi i pravila igre :roll:
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

hehe :lol:
A otkud onda informacija da ce izaci GM Guide? :P
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Balder wrote:hehe :lol:
A otkud onda informacija da ce izaci GM Guide? :P
Procitao sam na en. forumu.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa, jbg... Onda je valjda tacna... A ne verujem da ce GM moci da vodi igru bez toga... Mislim, da vodi kvalitetnu igru... Znam kada sam ja pre nekoliko godina vodio D&D bez prethodnog pogleda u DM's Guide... :lol: :lol: to je bilo smesno :P
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Sad sam nasao. Pise lepo na flajeru samo sto ne znamo francuski :(
De nombreux supplements disponibles des l'automne, dont 'Secrets, le Guide du Meneur de jeu'.
Prevedeno preko google-a:
Many supplements available as of the autumn, of which 'Secret, the Guide of the Leader of play'.
Zaista mislim da je osnovna knjiga dovoljna sama za sebe.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

nemoj tako ivane, ja mislim da 7917 strana ne bi trebalo da bude dovoljno ni za upoznavanje igre. :lol:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

dobro, prestacu vise da k*njam :D
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Bilo bi guba da se sa tim boxed setom dobije i neka figura...
U Rag'naroku i Hibrydu se dobiju figure(minelayeri, crusaderi,ogromni daisyatis-like character clonovi, Drac Mac Syro...)

Čisto, neka figura koja se nemre dobit na neki drugi način.
Vidit ćemo.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ne, uz Rag'narok se ne dobije figura, vec je prvih 6000 (ili bese 3000) sretnika imalo mogucnost da kupi i ekskluzivnu figuru, koja je tom prilikom izbacena- isto kao Vargar uz C3, odnosno simpaticnog cadwallonskog ogre-a sa slonovskom glavom za Dogs of war. Hybrid, odnosno Nemesis su druga kategorija- igra odnosno njen dodatak, pa je normalno da dobijes i neke figure kako bi mogao da igras!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Oliver nam kao i uvek ubija svaku nadu da su nam Francuzi pripremili nesto lepo :lol:
salim se :P
Locked

Return to “Confrontation”