Munchkinisanje sa saveznicima

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked

Smatrate li da su army liste koje ukljucuju saveznike potencijalno jace od obicnih?

Da
9
60%
Ne
6
40%
 
Total votes: 15

User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Munchkinisanje sa saveznicima

Post by Shunka »

Evo jedna mala anketica insipirisana raspravom nastalom na Agramovom forumu.
Argument za nadmoc saveznickih listi - pobednicka lista na turniru je bila jedna od njih (mada ovde svi znamo ko je uzeo turnir i zasto)...
Argumenata protiv zasad nema. Ne bi bilo lose ako bi ih neko prilozio. Po mogucnosti neko ko se razume u mehaniku igre.
Nekako je moj licni utisak (isticem - neargumentovan) da ti saveznici i nisu nekakav bitan faktor.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Kopipejstao sam isto sto sam napisao tamo...
Neki od argumenata protiv...
Allies daju mogucnost cudnih kombinacija...
Naime primijetili ste sigurno da svaka vojska ima tzv kategorije unita.
Pa ukratko bi to bilo:

-Character fighteri
-Character spellcasteri/faithfuli
-Ostali(oni koji pucaju i rade raznorazna cuda itd)

-large creature za 70-80 bodova-kao standard imaju neki gadan kombo
-Elite raznih vrsta 25-50 bodova(cesto rade vishe nego sto koshtaju)
-Trooperi od 8 - 20 bodova (cannonfodder)
-Tricky uniti za 20ak (sve ono sto zahtjeva malu pomoc spellcaster ili dugih trupa da zasja u punom sjaju)
-jeftini spellcasteri za 25 bodova(obicno imaju za birat 2-5 magija koje im super pashu jer rade nesto korisno za malo bodova
-shooteri
-dobri shooteri(ili dobro pogadjaju ili imaju toxic ili harrasment itd)
-Topovi za 40 bodova(kod dwarfova i griffina)
-konjica (35-60 bodova-dodje,ubije,ode ubije,gazi i melje)- ne *ebe ju kombat rezolushn (doctor za fentezi- *ebo te fentezi )
- Sve ostalo...kategorija ima podosta

No ,gore navedeno nemoze sve biti u istoj vojsci.Ako imash topove kao dwarfovi,inicijativa ce ti bit 0(i je ).Imash super inicijativu(Wolfeni) i hard hitting basic troopere,nece ih biti mnogo.
Cinjenicu da su one elite od 40 bodova toliko super balansitraju druge bazicne trupe koje koshtaju xy bodova i imaju problem kad im dodje bilo sto sto koshta malo vishe(jer obicno i toliko vrijedi).
Pretorijanac od 38 bodova moze uz neki od griffin komboa zabit charactera od 150 jednim udarcem.Ako ga ne ubije ranit ce ga-u confr tko je ranjen taj ce vrlo brzo umrijeti- od onih istih basic trupera.
Sve to je ok dok se na pocne mijeshati,jer mozesh imat i ovce i novce.
I super jeftine trupe,pa ih je mnogo.Spellcastere i faithfule koji su bolji od prosjeka jer dolaze iz dve razlicite armije,u svojim vojskama su oni onaj bolji dio.Loshiji dio je tu da pomogne-al zasho to uzet onda kad mozesh imat sve najbolje.
Ako ce se na turnirima igrat sa allied pravilima,nakon nekog vremena neke unit vishe nitko nece koristit,jer postoje bolji iz drugih armija.
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

vidi, allies jesu problem, jer popunjavaju "rupe" u armijama. Znas, npr, drune su hth orijentisani, kao i orci, ali allieujes se sa devsima i eto ti 2 huntsmena, super shooting (a ne gubis na hth)... Postoji mali milion takvih primera. I tu onda pomalo gubimo smisao, jer svi imaju sve... sto bi acheronac izvodio black paladine kada moze allieovati za svakog od njih 2 keratisa? Sto bi cinwall uzimao one njihove pucace, kada za 2 nnjih moze da uzme 3 fusiliera boljeg rangea (doduse malo slabijeg aima)? Sto bi mod-nor uzimao osnovne zilje kada moze drune veterane? Mozemo ovako dugo. Zasto devsi ne bi uzeli nekog malog maga da im baca autoritet (koga usput, koliko ja znam, niko nema u devsima.)? Allies te u sustini nista ne kosta. Bilo bi cool da , npr., allieji kostaju 50% vise, onda bi ljudi razmislili...
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Naravno da saveznici u principu lepo popunjavaju rupe u armijama. Top u Alahanu i nije neki primer - Divorer pucac u Drunama je odlican.

Medjutim, onda se vracamo na moju pricu s prvog turnira koji smo imali :

Ili se igra bez alies, kuca treatmenata i sveg ostalo(secate se price za koju sam se zalagao) ili je dozvoljeno SVE.
Po meni ne postoji bitna razlika da li nedostatak armije nadoknadjujes figurama iz druge armije ili svojstvima neke kuce(npr. vuci dobiju Resiliance, orci toksik, Drune kncentraciju na sta im treba itd...itd... A da ne govorimo o kucama(plemenima, laboratorijama,baronijama...itd...itd) koje dozvoljavaju alies koji se tako ne racunaju.

Da zakljucim na turnirima bi :

Ili dozvolio sve napred navedeno(sto je po anketi koju smo pravili bilo zanimljivije za vecinu ljudi)
Ili sve zabranio(za sta sam se zalagao)
Kompromisna varijanta je da ciste vojske imaju 450p. a one sa nekim saveznicima, kucama, treatmentima 400p.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

meni se recimo na prvu lkoptu svidela ta kombinacija 450-400, i radila je jako uspesno na tom turniru...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Hajdemo onda tako! Ali da se dogovorimo onda sta sve uslovljava 400 poena. Koliko se secam (a tada nisam igrao), to je vazilo za ukljucivanje alliesa, klanova, II inc. karaktera (osim ako imaju zaseban model)...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Ajmo ovako,nek mi netko navede dovaljan broj argumenata koji govore u prilog tome da se allies trebaju koristit i nek elaborira zashto bi to bilo bolje od samo vanilla lista ili braonija/klanova.


Ako to krene,josh cemo za turnire ima AC bodove.




Ajmo ovo ne pretvorit u WHFB(svaka njemu cast,al ga mnogo mrzim) :pray:
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ovako: sto se tice saveznika, meni ne smetaju, tacno je da se popunjavaju rupe u armijama, ali nema veze neke armije su dovoljno jake da im netrebaju saveznici, neke su interesantnije bez njih, a sto se tice munkina oni ce to raditi sa svim zabranama ovog svete.

inace mislim da bi mogli da dozvolimo mercenarie, ali ne alliance(cadwalon, radi zabave :) )

Sto se tice kuca, sad ih vecina ima, a vecina samih kuca i nisu nesto preterano, sa izuzetkom ditrza i grifona, ali mislim da bi ih trebali dozvoliti , jer potpomazu slabijim armijama, cineci ih ako nista drugo zabavnijim za igranje


inace i ja se slazem sa 400 450...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

meni, iskreno, nista ne smeta. ako je covek munchkin i brlja, to ce se videti, i ja cu se truditi da ne igram protiv njega. ako nije - neka ima sta hoce. sve je super :P

ono 450-400 mi je mozda malo veliki skok, ali dobro. Jedino sto mi tu jako smeta jeste spominjanje drugih inkarnacija kao nedozvoljenih stvari. Zasto? Cemu? nije mi jasno...

--
Dervish the nejasni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dervish the neki wrote:Jedino sto mi tu jako smeta jeste spominjanje drugih inkarnacija kao nedozvoljenih stvari. Zasto? Cemu? nije mi jasno...
Tako su u to vreme ustanovili Dusan Kosanovic, Bojan Donevski i drugi koji su se pitali. Ja tada jos uvek nisam igrao Confront, tako da nisam upucen u detalje. BTW ovo resenje je primenjeno samo na tom jednom turniru i od onda nije pominjano.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa da ali tada je bilo 4-5 kuca ako i toliko, sad ih imaju skoro svi
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

To je bilo u zori druge edicije, tako da... Sto se mene tice, a verujem da se i Bodzen slaze, II inkarnacije su ok. Ono sto poptada pod "harcap" 400 su : kuce (znam da skoro sve armije sada imaju kuce, ali postoje armije i koje ih nemaju, i prema tome je to nefer, a da ne spominjemo cinjenicu da pored dirz i grifona, fenomenalne kuce imaju i alahan i devoureri, red oaks da ne spominjem...), alliei, klanovi, i tretmani dirza (koji istina nisu kuca , ali funkcionisu na tom principu.) Ja se jako zalazem za 400-450 pts. kategorizaciju ,mislim da donekle balansira igru. Ako neko ima nedoumica oko necega (da li ili ne hardcap 400) neka postuje, pa cemo ovde na forumu da izdebatujemo oko toga.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Saveznici

Post by jorgurt hlebozvak »

Cini mi se da smo jedan turnir igrali po tom principu. Ne secam se da se iko preterano zalio. Cak naprotiv. Tada sam izveo 450 poena "cistih" orkova. I nisu trpeli zbog tog sto su se tukli sa vojskama koji su u kucama. Broj nadoknadjuje kvalitet. Sto se mene tice, ja sam za ovu kombinaciju. Izvodis ili 400 poena sa saveznicima i kucama (sta god to podrazumevalo) ili izvodis za 450 poena "cistu" bandu. S tim da bih u oba slucaja dozvolio koriscenje druge inkarnacije.
Ako se secate, nije bio los ni princip na prvom turniru, kada smo imalu "klupu za rezerve" Mozda se taj princip moze modifikovati i primeniti.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Saveznici

Post by novot »

jorgurt hlebozvak wrote:
Ako se secate, nije bio los ni princip na prvom turniru, kada smo imalu "klupu za rezerve" Mozda se taj princip moze modifikovati i primeniti.
Ne, ne moze iz jednog vrlo prostog razloga, a to je uvodjenje kvota. Da pojasnim- turnirsko pravilo je da karakter minimalno moze biti 80 poena. Iz toga sledi da cak i u bitkama od 400 poena taj sajdbord mora biti povelik (bar 80 poena, kako bi recimo mogao da menjas dvojcu specijalizovanih karaktera). Ovo je prakticno nemoguce izvesti, tako da bi sajdbord morao da bude jos veci (bar 100-120 poena), a tada bi se odnosio samo na karaktere! A sta cemo sa ziljama? Onda ispadne da se, da ne bi pravio sajdbord kao pola svoje armije, treba ograniciti na 50-80 poena u obicnim trupama (ili malo manje obicnim).
Jednom recju- koncept pravljenja vojske se izmenio, tako da mislim da sajdbord iliti klupa za rezervne igrace, gubi na smislu.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Dakle nash narod che me uvek zasmejavati. Stvarno, mislim da na celoj zemaljskoj kugli ne postoji narod sa vishe zelje da komplikuje stvar, kao i da izmishlja rupu na saksiji. Trudio sam se da svo ovo vreme ignorishem ove dve grupe postova, ali nemam vishe snage da chutim...
Pa da pochnem...
Ideja da se igra sa pravilom 400/450 poena je veoma... nemogu da kazzem shta jer chu nekog uvrediti, a to mi nije cilj. Na ovaj nachin se favorizuju ljudi koji ne igraju tematske armije. Da se razumemo, ovo meni ne smeta, jer chu igrati sa 450 poena armijom i apsolutno chu da dominiram nad svakim ko bude igrao sa tematskom armijom od 400 poena, jer 50 dodatnih poena je 50 dodatnih poena !

Rezerve su interesantne, ali komplikuju vodjenje celog turnira !

Koj je ovo brod ludaka. Odigrali smo jedan turnir po GDR pravilima, svi su se slozili da je to OK i sada smo poceli da komlikujemo i eksperimentishemo bez ikakve potrebe. Umesto da se odigra bar josh koj turnir, pa onda eventualno sa recimo 3 turnira iskustva da prichamo kako bi eventualno neke stvari mogle da se promene, mi vech odmah zelimo da menjamo, bez ikakvog vidnog razloga i cilja.

Znachi, trenutno me interesuje razlog za promene pravila, samo to i nishta vishe !
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Opasno ste ne iznervirali pa sam malo promashio temu. Ajde nek mi neko kaze zashto su bilo kome potrebni saveznici, ali molim da mi lepo obrazlozi !!! Shta to bilo kome treba shto vech nema ?

Ajmo sad da pogledamo drugu stranu medalje... Odredjene armije imaju moguchnost da trpaju saveznike iz 4 armije, dok drugi mogu samo iz 1-2 armije. Gde je tu ravnopravnost ? Jel to ja vidim zelju za manchkinisanjem ?
Ja lichno mogu da koristim samo Daikine, shto mi je izuzetno korisno, dok Boki moze da koristi ceo light ! Poshto Alahan ima sve shto mu treba, verovatno neche koristiti saveznike nikad u zivotu, ali rech je o principu...

OK, Demijan pomenu plachenike. Super. Koja im je svrha ? Plachenici su uglavnom karakteri, a i nemaju neke karakteristike... Ako Demijan igra Cadwallon, to vech mozze i sam ta koristi...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa ovako, idemo redom.
Rasprava je nastala jer je Bojan izveo topa.
Pa su se zalili Hrvati na Agramu i pitali da li su saveznici bili dozvoljeni.
Nakon sto mi Bojan rece da mu je Oli dozvolio da izvede topa jutro pred turnir, krenuli su da se raspituju zasto su saveznici dozvoljeni jer je to strasno munchkinski i tako...
Pa eto nas ovde.
Inace u knjizi pise da saveznici nisu dozvoljeni na turnirima... Tako da ne znam sta dobijamo time ako se zalomimo da ih dozvolimo. Ali sudeci po prijateljskoj atmosferi sa turnira, sva ta pravila i izmene i dogovori nisu zaista bitni, a ni problematicni...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Pazi ovako....

Ako chemo da igramo po pravilima, onda da igramo i da ona vaze za sve !!! I za mene, i za tebe i za Bojana i za sve !!!
Shto se tiche Olivera, on ima obichaj da dozvoli sve ako ga lepo pitash. Moj je san da nadjem neku devojku od 20 godina, sa dimenzijama 95-60-90, visine oko 1.80, nogama do glave i zivotnim stavovima Olivera. Pa da nemoram ni da je pitam...

Oliveru sam takodje rekao kako se boduju partije na turniru, medjutim choveku je to bio komplikovano (?!?!?!?!), te je bodovao partije kako se njemu svidja (opet ?!?!?!) i napravio totalan haos. Otprilike 4-5 igracha je zbog toga bilo veoma loshe i nepravedno nisko rangirano, a samim tim i oshtecheno. Bez obzira na sve, to smatram svojom greshkom, jer sam dozvolio da Oliver preovlada nadamnom ("Mind tricks").

A shto se tiche Bojanovog topa, to sam i ja prevideo... josh jedna greshka. Iduchi put che sve liste da se verifikuju pre pochetka turnira.

Zbog josh jedne greshke, izvinjavam se svim uchesnicima na turniru, ispao sam glup !
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da odgovorim, sto se tice bodovanja: nije bilo reci da li mene mrzi ili mi je komplikovano- prakticno sam postupio, buduci da je trebalo jos dodatno ukalkulisati poene za razliku u bodovima, a, s obzirom da sam nekih 90% stvari vezanih za turnir uglavnom radio sam, prakticno bi se citava prica usporila za jos jedno brat bratu pola sata-sat. Iovako je bilo gresaka, a zamislite sa jos dodatnim racunanjem! Na kraju, svi su imali isti tretman- cak i ovako funkcionise sasvim OK. Sledeci put 1-2 asistenta, i sve ce biti obracunato i obradjeno kako treba.
Ovo je off topic, neka moderator obrise.
Upss, pa ja sam moderator :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Dosao sam da moderisem a opet sam se napio!!!! :D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Rezerve

Post by jorgurt hlebozvak »

Chika Djoko,

Sto se toliko nerviras? Samo raspravljamo o varijantama turnirskih pravila. Sta drugo da radimo kad npr. kao ja sada nemamo pametnija posla? A sto se tice saveznika, meni recimo u orkovskoj vojsci fali jedna barem laka artiljerija. Na primer Huntsmeni. Pa malo ja da trckaram unaokolo i pucam. Ili nesto kao Grifonski top. Ovako moram da idem ka neprijatelju, sto je krajnje neprijatno. Verovali ili ne ja ne volim da jurisam suludo. Prosto u ovom trenutku ne vidim kako bi orci mogli drugacije da se ponasaju na tabli. NArocito u scenariju tipa "zauzeti deo terena". Samo jos da ponovim ono sto sam rekao 1000 puta: MI MOZEMO DA NAPRAVIMO TURNIRSKA PRAVILA KAKVA NAMA ODGOVARAJU. A ova GDR pravila za sada jesu najbolje resenje.

Chika Oli,

Moraces jednom da mi detaljnije objasnis zasto ne mogu da napravim rezervu. Daj neki jednostavan primer. Zasto rezerva mora da se odnosi na karaktera? Nisam te najbolje skapirao. Tvoj argument mi ne zvuci ubedljivo.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

dobro ljudi,al to sve skupa nema veze sa tim tko je bio koji i kakav.Ovo (kolko sam ja shvatio) ima veze sa saveznicima i cinjenicom da mi amam bash nitko nakon pol strane pisanja nije naveo neki dobar razlog da se saveznici koriste. :arrow: pa dajte to molim vas.
Hvala
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Dragi moj prijatelju evo prosvetlicu te. Kako ti se svidjaju 6 giant barbairana dva son of ogimosa i grifonski top?....Mislite o tome......a sto se tice toga.... To je najmanje zlo koje mi je palo na pamet posle par pikosekundi plitkog razmishljana...Zamisli sad Pendargona i Bodzana zajedno posle nekoliko sati dubokog dumanja... ako ih ne poznajes u ovom slucaju bolje za tebe :D:D:D Samo da ti kazem da Pendargon cita pravila za konfront ko roman pred spavanje.To ga opusta (e Dusane,Dusane):D:D:D Tako da nadam se da ti je jasan Argument :D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zulufic wrote:Samo da ti kazem da Pendargon cita pravila za konfront ko roman pred spavanje.
To sam i ja radio neko vreme...
Ali onda sam shvatio da sam iscitao dovoljno sve sto me se tice.
Kada uvedem i drugu armiju verovatno cu se vratiti na izucavanje pravila...

Nego, vratimo se na saveznike.
Zasto ih ne bismo izvodili ako to izvedemo na nacin koji ne rusi vec dovoljno nestabilan balans igre?! To bi prosirilo mogucnosti u sastavljanju armija, a time i omogucilo nove zanimljive varijante armijskih listi (procitao sam predjasnje postove i shvatio da mi je ovo tek sada postalo jasno).

Sva rasprava se moze svesti na ovo - da li da igramo strogo po GDR pravilima (kao sav normalan svet ?), ili da se dogovorimo i igramo kako nama odgovara, sa saveznicima, rezervnim klupama, fleksibilnim brojem poena ili bilo cime drugim... Ako atmosfera i raspolozenje ostanu na istom nivou, meni nije mnogo bitno za sta se odlucimo.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Kako da se ne nerviram !?!?

To da nemash pametnija posla to ajde da ti poverujem... Fali ti laka artiljerija, jeste super. Ajde predlozzi reshenje problema, molim te. Meni iskreno fali konjica, svi je imaju, a fali mi i neki pojeftin a dobar shaman. Predlazem da se 1 figuri po vashem izboru povecha mov na 20 i doda brusish charge, kao i war hors pa da i ja mogu da igram kao chovek. Usput, moje figure su izuzetno skupe pa insistiram da mi se cena figura smanji bar za 20-30%. Pored ovih mana, fali mi i res, pa predlazem da se svim wolfenima poveca res za recimo 5. A i aim mi je sav nikakav, kako da pogodim nekog ako mi je aim 2-3. Vidi cinvale koliki im je aim !!! A uz to imaju i sekvencu !!!
Da ne pominjem da nisam sasvim zadovoljan sa fear-om i da je dredfull skroz izgubio znachaj u C3. Jedna od glavnih mana u C3 su i physical feat ! Shto su to izbacili pa nemoze da se skache, preskache i tako to. Takodje je i stari nachin bacanja kocaka (sve odjednom) bio mnogo bolji, pa ako charge-ujem neku ili neke figure i dobijem inicijativu, ja bacim jedno 9-10.000 kocaka pa pocepam protivnika ko kuche masnu krpu !!!

Nadam se da che svi da se slozze da je sa wolfenima izuzetno teshko igrati i da ne postoji ni 1% shanse da ikog dobijem ako nemam bar jedno 10 puta vishe poena na tabli.

Zakljuchak, ako nisi u stanju da igrash sa vojskom koju si pocheo da skupljash ili promeni nachin igre ili uzmi da skupljash neku drugu vojsku. SVE armije imaju kako mane tako i dobre strane. Dobar igrach izbegava situacije gde mane njegove armije dolaze do izrazaja i potencira situacije gde prednosti svoje armije moze da koristi maksimalno.

Shto se tiche promene pravila, kako za turnir, tako i za sastav armije nevidim nikakav problem DOKLE GOD je to potkrepljeno NEKIM CINJENICAMA, a ne da neko nezna shta che sa sobom i postuje prvo shto mu padne na pamet i bez razloga !!!

Vidi ovako... C3 je jedna interesantna i ne do kraja balansirana igra. Gomila ludaka koji su opsednuti tom igrom se udruzila u cordove i probala da koriguje te greshke u konceptu sa ciljem da ispravi greske koliko je god moguche. I sad dolazimo u situaciju gde su oni koji troshe silno vreme na ovaj posao ispadaju glupi i kreteni, a mi koji smo imali 2 turnira, pri chemu je poslednji bio po NJIHOVIM pravilima i za koji su svi rekli da je bio super, kazemo da su oni ku*ac, nemaju pojma i odma krechemo da menjamo sve odreda, bez ikakve analize. Nego samo daj da menjamo, a razlog... ma smislichemo neki razlog kasnije, bitno je da mi njima dokazemo da nemaju pojma i da su glupi. Mi smo kao i uvek najpametniji i znamo sve.

Znachi MI MOZEMO DA NAPRAVIMO PRAVILA KOJA NAM ODGOVARAJU. U ovo sam siguran 100%, samo imamo par problema...

- Koji smo to mi ?
- Shta zelimo sa promenom pravila ?
- Ko che da sakupi zelje SVIH i da onda to lepo zavije u oblande ?

Voleo bih da u sluchaju da pochnemo da menjamo pravila napravimo grupu ljudi koji che lepo da izvrshe anketu medju igrachima i da onda to lepo sve obrade, analiziraju i to posle postuju na forum kao rezultat svog rada. Tako predlozena nova pravila bismo posle prodiskutovali i prihvatili, odbili ili nastavili sa doradom.

Interesuje me ko je zainteresovan da se prihvati tog posla ?

Apsolutno chu se sloziti sa zahtevima vechine
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Shunka wrote: Nego, vratimo se na saveznike.
Zasto ih ne bismo izvodili ako to izvedemo na nacin koji ne rusi vec dovoljno nestabilan balans igre?!
Odgovor je jednostavan, ali je nazalost u formi pitanja...

Kako leba ti mislish da konkretno Wolfen koristi saveznike ? Koje ?

U originalnim pravilima je zabranjeno korishchenje saveznika, jer SVE armije nemaju priblizno isti broj saveznika, shto pruza moguchnost manchkinisanja !!! Nadam se da je odgovor dovoljno jasan.
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Meni treba teski bombarder, stako da bi mi saveznici sigurno pomogli...:D:D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Mirijevac wrote:
Kako leba ti mislish da konkretno Wolfen koristi saveznike ? Koje ?
Pa daikinees :D

evo, stizu, samo sto nisu tu! U Septembru je najavljan masivni daikinee launch. pa ces onda imati jeftinih strelaca i regenerisucih elfova do milje volje da se munchkinses. I, stvarno, jos uvek mi nije jasno sto se nerviras?

--
Dervish the smireni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Mislim da bi super ofarbane figure trebalo da kostaju manje AP, a lose ofarbane vise AP. :lol: :lol: :lol:
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Nervoza

Post by jorgurt hlebozvak »

Zuluficu,

Ne znam kako bi mi se dopalo da vidim 6 barberiana i 2 son of ogimosa. Nisam ih video na tabli, pa ne znam. Verovatno su lepi modeli. Znas vrlo dobro da se ja puno ne unosim u to koja je taktika najbolja, koji je sastav bande najisplativiji, sa kojom bandom cu da pobedim...mene jednostavno pobeda u igri ne interesuje. Nije mi prioritet. Lepo je ali nije glavni cilj. Meni je bitno da se izigram i da partija bude dinamicna, zanimljiva. Cak i kad orci nestaju sa table u dva poteza. Nebitno. Ja biram figure po tome koja mi se vizuelno dopadne. Pa tek posle gledam karakteristike. Ako ce da te obraduje da izvedes gore navedenu ekipu, ja nemam nista protiv. Igracu. Ako si ti srecan sto si me sa tom ekipom pobedio, srecan sam i ja. Samo neko da ne pomisli da kad bih oko ove igre ukljucio mozak da ne bih umeo da sastavim dobru bandu i da se ponasam racionalno na tabli. J...be mi se za to.

Chika Djoko,

Tebi je ocigledno dosadnije nego menni, sudeci po velicini tvog posta. Samo ne moras da budes toliko ironican. Znas, nisam ja TOLIKO glup. Kao stosam rekao i Zuluficu, a to znaju i svi ostali, ja se puno ne unosim u detalje ove igre. Sto se tice toga ko smo mi, pa mi smo neko ko nije clan nijedne federacije, konfederacije ili kako se ti CORD-ovi vec zovu. A drugo, na zadnjem turniru primenili smo samo GDR ogranicenja. Ne i turnirska pravila. Koja sam ja vise puta donosio u klub. Takodje, slozio sam se sa Oliverom da pokrenemo neku akciju u pravcu prikupljanja ljudi za organizovanje nekog naseg CORD-a. Pa da se lepo predstavimo napolju. Pa onda mogu u potpunosti da kazem "mi smo Srpski CORD" i mi primenjujemo njihova pravila. Ti bi da nosis Zvezdin dres, a da ne igras za Zvezdu nego za Real. Ne mozes nositi dres a da ne budes clan te ekipe. KAD i AKO postanemo deo tog sveta, onda mozemo da velicamo njihova pravila. Poenta je da ne treba prihvatati pravila zdravo za gotovo, tj. da su ona dobra samo zato sto su tudja. Dobar ti je predlog da se ljudi prihvate posla da menjaju pravila. Samo sto to niko nece da uradi. Pa ni ja. Meni su ova pravila sasvim dobra. Zavrsavam svoju kafu i postavljam svoj komentar.

I chika Djoko, ne daj se iznervirati.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Ogranicenja

Post by jorgurt hlebozvak »

Kad smo vec kod ogranicenja, skinuo sam sa engleskog foruma ogranicenja od kojih su neka update-ovana 9. maja ove godine. Radi se o sledecim listama: Drune, Ofidijanci, Orci, Alahanci i Grifoni. Aheronci, Mid-Norci, Sinvali i Non Aligned su update-ovani 28. marta. Ostali: Kelti, Wolfeni (nervozni), Goblini, Daikini (kojih nema), Tir na Borci, Devoureri i Dirzevi su od 7. februara. Pa koga zanima moze dobiti na mail.

Chika Djoko,

Sad mi je Oliver objasnio zasto si nervozan. Pa tebi stize Ashantir. Mora da si se jako uzbudio zbog toga. I ja bih na tvom mestu. Tako da sve je tebi oprosteno. :lol: :lol: :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Kolega Hadzimusicu molim vas pogresno ste protumacili moj post zato sto niste citali prethodni....
Samo sam hteo pomoci nasem prijatelju koji je pitao koja je poenta allya, a ja sam mu onim postom pokusao dokazati svu glupost te ideje.....Juce sam malo sedeo sa Duletom a on mi je u par sekundi dokazao da je moza konstukcija muchkinizma izrazito benigna sto opet potvrdjuje moj post...
Ally smrde i pri tome stojim....I uopste ne vidim poentu ove teme
Image
Image
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Pardoniram

Post by jorgurt hlebozvak »

Druze Zuluficu,

U pravu si. To sam video tek posle. No, ja ovaj forum koristim pretezno da uz kafu razmrdam mozdane vijuge. Doduse ne u nekom smislenom pravcu, nego vise onako, kao kad hoces da pijes vodu, pa pustis da iz cesme malo istece, da dodje hladnija voda. Da produvam dizne. Ako pijes vodu iz cesme naravno. Pivo jos nisu pustili u vodovod. Zato se ja ne slazem sa tobom po pitanju besmislenosti ove teme. Meni je bas dobra. Em je na odeljku Confrontation, koji uredno pratim, em dobro dodje da se covek razbudi. Ko je ovaj forum ozbiljno shvatio, taj je iz mesta naj..bo. Kao nas Chika Djoka koji se mnogo nervira. Svojedobno sam se i ja navukao na bucku. Pa sam naucio lekciju.

Drugarski pozdrav,

Jorgurt.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Ogranicenja

Post by Ko, jel' ja? »

jorgurt hlebozvak wrote:Chika Djoko,

Sad mi je Oliver objasnio zasto si nervozan. Pa tebi stize Ashantir. Mora da si se jako uzbudio zbog toga. I ja bih na tvom mestu. Tako da sve je tebi oprosteno. :lol: :lol: :lol:
fap fap fap fap fap fap fap :D
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Posle ideje za pivo u vodovodu, sve ti je oprosteno sinko :D:D:D
Blagoslovene bile tvoje dizne!!!

Jos prijateljskiji posdrav
Drug Zulufitis
Image
Image
Image
Locked

Return to “Confrontation”