Retoricko pitanje: Mutagenic za 20 poena?

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Retoricko pitanje: Mutagenic za 20 poena?

Post by novot »

Dakle, da odmah naglasim, ovde se radi samo o hipotetickoj mogucnosti, ideji, teoretskom razmatranju, a u cilju nalazenja vece izbalansiranosti medju armijama.
Pre par dana smo Bad i ja, u trenucima dokolice, razgovarali na temu ujednacenosti- neujednacenosti armija. Dirtz, koji je najsuperiorniji je bio poseban predmet paznje. Kako ga makar donekle ograniciti?
Dosli smo na ideju (prvenstveno Bad), da mozda ne bi bilo lose da svaka mutagenic kocka kosta 20 AP. Naravno, u tom slucaju se broj kocaka ne bi smanjivao sa opadanjem broja figura, vec bi ostajao isti (razmotriti). To bi konkretno znacilo da u armiji od 400 poena moze da se ima 4 mutagenic kocke, ali je tada velicina armije svedena na 320 AP!
Voleo bih da cujem jos neka misljenja na ovu temu, ali, ponavljam, ovo nikako ne bi bio neki predlog za Kucno pravilo ili neko interno turnirsko, vec puko teoretisanje!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zar nije retoricko pitanje ono koje ne trazi odgovor?!
A inace to sa naplacivanjem (dodatnim) mute nije los nacin razmisljanja... Mada mozda je 20 poena malo mnogo...
Valjda bi smo mogli da osmislimo kombinaciju koja bi omogucila Duletu da malo cesce igra prijateljske partije sa Dirzom :).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Glupa ideja. Dirz nije dominantan. Samo treba da znas kako da ga ugasis. 20 poena je previse. Nije da ja nesto branim dirz, znate i sami da ne igram sa njim, ali, hm, ajde da svaki grifonski fanaticisam kosta 10 pts, ili da svaka figura koja ima res 10 i vise kosta + 10 pts, ili da svaki spel koji diluje damage ima +3 na kasting... bespredmetne rasprave.A koliko ste popili tada. (note, ja jos nisam izgubio od dirza :P 8) )
@ Shunka : pa ako hoces mogu i ja da donesem dirz pa da odigramo prijateljsku. Nisam mislio da ima interesovanja...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa dogovoricemo se...
Za sada vise volim da bijem tvoje best of Drune men i Devourere...
Mada nije neka razlika, nekako uvek popijem batina...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ja se 100% slazem sa duletom.
pa nije mutagenic najgora stavka. gde je tu sacred weapon, fanaticism, toxic...
ne bije boj svetlo oruzje, vec srce u junaka (najveceg generala 8) )
dule, predlazem da izadjesh i sa tom idejom da ti mutagenic koshta 20 poena i da operesh sve koji misle da bi tako bila ravnopravna borba.
forza pendargon :applause:
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Ja mislim da War Fury i Reinforcement ne treba dodatno naplacivati, nego ih treba all together ukinti!!! I zabraniti Rackhamu da uopste proizvodi ovako glupu igru i bezvezne figurice uz to!!!!!!
Image
Image
Image
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pendargon wrote: @ Shunka : pa ako hoces mogu i ja da donesem dirz pa da odigramo prijateljsku. Nisam mislio da ima interesovanja...
Ocu i ja ako si raspolozen, nikad se nisam tukao sa Dirtzom :twisted:
Inace mislim da muta nije toliko opasna ipak se na 1 pada. :P
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Mutagenic

Post by jorgurt hlebozvak »

Evo nesto da kaze neko ko je konstantno gubio od dirza. Osim u ovu proteklu subotu. Ali to je tema za izvestaj. Elem, mutagenic je osobina odstampana na karti. Upotreba ove osobine opisana je u knjizi pravila. Dakle, to je jedan od razloga zbog kojeg sam protiv menjanja istog. Ne moze se nesto tako podvesti pod "kucno pravilo", jer mutagenic je ako se ne varam zajedno sa toxic-om jedno od osnovnih rasnih obelezja Dirz-a. To bi bilo isto kao da dodatno naplacujemo brutal za orkove. Onda ajde da preradimo kompletna pravila za confront. A druga stvar, mutagenic nije toliko opasan. Meni je opasniji fierce. Imas tu osobinu, a za to ne bacas kocku. Opasni su ljudi (citaj: Dule Pendargon) koji dobro bacaju kocke. E, njima mozemo da naplacujemo ulaz u klub 20 evra po donetoj figuri :lol: :lol: :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Mislim da neki ljudi ne citaju postove do kraja ili ih citaju povrsno. Rekao sam sta ako (eng: What if, fra: Si on fait), a ne da treba, mora, podpada pod kucno pravilo i tako dalje i bla, bla... Znaci razmatramo mogucnost, buduci da je mutagenic stvarno jako, jako dobra osobina, a pri tome pripada armiiji (njen je nosilac) koja ima najbolje izbalansiran odnos kvalitet cena (citaj: najveci broj ne preplacenih odnosno ne podplacenih tipova figura). I samo mutagenic, bez osvrta na ostale osobine!!!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Josh jedno od suludih ideja za koje stvarno nevidim nikakav razlog. Kakvo bre dodatno naplachivanje Mute !?!? Kako su bre proshli Dirzevi na turniru ? Jel su dominirali ? Ako su i dominirali, jer to bilo zbog znanja, kocke ili mute ?

Kada se igraju misije, jedna je pricha, kad se igra kosovo ravno (samo shibanje) druga je pricha ! Opet ponavljam, misije su se svima svidele (neka manje, neka vishe) i chemu sad opet to komplikovanje. Dovoljno smo komplikovan narod da nam samo josh uslozavanje pravila treba. Posle che neko da dodje na suludu ideju da se dodatno naplachuje Born killer, pa reinforcement, pa fear, move, hard boiled.... aloooooo chemu sve ovo vodi !?!?!?

Molim moderatote da zatvore ovaj topic, kao i onaj drugi sa pulom i da kao poslednji post stave poruku da ako ima dokonih, uvek mogu da dodju u klub i da pomognu u pravljenju terena...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Jesi u pravu, ali to nije razlog da se nerviras i da zakljucavamo thread...
Kao sto vidis, zaista niko nije hteo da to primeni u praksi...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”