Koliko modela u 400 pts-a?

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Koliko modela u 400 pts-a?

Post by Krunkova »

Zanima me cisto da vidim sto se kako igra dandanas,i s koliko modela igrate u 400 pts-a.Posto je 400 neki kao standard,koliko koja vojska uopce moze toga staviti na stol a da ipak ima od svega po malo.
Nemojte uracunavati saveznike-nisu doista dio vojske....
Postavlja se pitanje kvalitete vs kvantitete jer je ocito da neki modeli vishe vrede nego koshtaju i obratno.
Igram TNB dwarfove te uzimam kad god mogu 16-20 modela.Boorovi koji kostaju 9 bodova pomazu mnogo.
Nekako mi se cini da dwarfovi nemaju neke posebno jake heavy hittere(ima iznimaka i njih i uzmeme :lol: ) pa treba ici na kolicinu i teoriju da kad bacim kocku 50 puta dobit cu ono sto trebam... :lol: ubishe ti momci i predatora of blood nakon 3 runde,a on ih je pre toga pobio 4,no nema veze br nije pojeo celu vojsku.. :roll:

Kakvo je vashe vidjenje toga?
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Sve zavisi od stila igre. Sto ti je banda/armija masovnija to je manje osetljiva na greske i lose rolove. S druge strane ako imas malo, obicno jakih modela u prednosti si dokle god si u stanju da odrzavas maksimalnu koncentraciju sve vreme partije/turnira.
Stvar ukusa...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dwarfovi imaju super isplativih modela koji su spori. Tako da ako imas nacina da nateras protivnika da juri tebe... Boorovi mi se licno i ne svidjaju narocitno... Mekani su po patuljackim standardima.
Kog bi karaktera vodio?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Pa imam ih skoro sve. Lor arkhon nije losha varijanta posto nosi top.Ja volim da imam War staff,pa tu ide Pilgrim one eyed(solidan fajter,drzi ekipu na broju)
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Mene je zanimalo koliko stavljate modela u 400 bodova(kao licno s koliko igrate)... :lol:
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa u proseku malo vise od desetak...
Vuci manje (7-8), Orci vise... Ali tako nekako u pricnipu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Ja sam koristio sedam do osam modela kao i shunka, ali sam doziveo otkrovenje koriscenjem jedne liste od deset wolfena u 400 poena. Jednostavno ako zelish da igrash na turniru sa bilo kakvim sansama za pobedu bar u jednoj partiji, trebaju ti brojevi. Sto su figure sporije, treba ti vise brojeva...

Kuche koje arlauche
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Broj

Post by jorgurt hlebozvak »

E chika Djoko, svaka ti je ka` Njegoseva!

Kad sam god sam vodio orke i to u broju od 14 do 16 modela, to je davalo bolje rezultate nego kad sam ubacio Brontopse pa smanjio broj na 10-12. Mada ni to nije malo. Ali je malo za Orkove. Na zadnjem turniru vodio sam 8 Aheronaca. I veoma lose prosao. Nisu podobni za ostvarenje scenarija. Dobri su za opste mlacenje. Dakle, treba imati u principu 10-tak modela, zavisno od kompozicije i kvaliteta bande.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

Ja sam i dalje stajalishta da se kvaliteta ipak moze nadoknaditi kolicinom-jer kad imash kvalitetne modele morash brzo i efektno ubijati mnogo,sto frayevi traju duze,shansa da tvoj protivnik dobije poljubac Fortune je veca.
Pa ja volim liste od 20 modela.Pogotovo sa Dwarfovima.Kad se mnogo malih slozi.
Uopshte neznam kako bih igrao sa Devourerima,ne vidim sebe nikako u tome-mozda zato sto su oklopljani "Vuci",a i malo ih je pa mi to lici na ono "sve soko do sokla"(insert heavy srnogorski naglasak) :lol:
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Pa evo, da se napravit i list od 7 figura koja savršeno dobro funkcionira i ljigavo je precizna.

Ja prakticiram vojske od minimalno 8 za devourere, 9 za wolfene i minimalno 13 za drune (ovih imam i brojno previše, jer Soul Snatcher vrača Wraithove u ne-život).

Za acheron 10 ako su summoneri ili 12 ako nisu...

Moja sestra 14 za Sessaire, ali znau joj upalit i liste od 10.

Vinko stavi 14naestak u Mid-Nor (sa jednim ili dva karaktera), Damjan stavi 12-14 u Alahan(zna i do 17-18 sa valkirama i guradovima), a sličan broj vrijedi i za Griffine.
User avatar
Rudhnar
Posts: 23
Joined: Sat Feb 11, 2006 4:30 pm
Location: Zagreb

Post by Rudhnar »

ja se sa svojim Cynwallima držim između 10 i 15....ovisno kolko skupog charactera uzmem i da'l stavim Novu.....
Mucous wrote:...Damjan stavi 12-14 u Alahan(zna i do 17-18 sa valkirama i guradovima)...
12-14...ne bi reko.....ne sjecam se kad je zadnji put stavio ispod 15 figura.... :evil:
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Izmedju 10 i 20 mozda bi mogao i vise ali ne daju dushmani!!!!:D:D:D

Slazem se donekle sa Bodzanom ali i on je sam dokazao meni a i sebi boljke tih armija....Kantichne armije im ne odgovaraju (ili ti armije koje vode oklopljene kante) i ne odgovara im chain lightning tip magija... I jeste da imaju puno rollova ali kvantitet ne proizvodi uvek kvalitet :D:D:D

Mada sto se tice dwarva njih uvek bijes rano jutro do podne pa im to povecava life expctancy......za razliku od fijana i gobosa :D
Image
Image
Image
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

@jorgut
Pretpostavljam da bi donja granica za orkove bilo jedno 14 figura (pretpostavka) i da sa manjim brojem ne bi mogao da izdrzish. Sto se brontopsa tiche i dalje mislim da bi ti bar jedan bio neophodan. Po mom iskustvu (koje nije neshto), potrebno je ispuniti dra kontradiktorna uslova :
- imati figure skoro svih jacina (regular, special, elite)
- imati sti je moguce veci broj figura, ali tako da se ispostuje gornje pravilo.

@ Krunkova
Apsolutno se slazem sa tobom, ali je potrebni imati i jednu ili dve (ako je moguce) brze figure, koje su sposobne da ispune scenario, pripomognu u nekom fray-u ili tako neshto.

@ostali
Apsolutno se slazem sa vama uz bitnu napomenu... u scenarijima dobijate poene ako neshto uradite, tj ispunite scenario. Teoretski scenario je moguche dobiti i bez i jedne bitke, ili mozda bez izgubljene figure... nije samo fazon tuci se...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

U idealnim uslovima (ako napravi charge) Brontops vredi koliko i Predator of Blood. A kosta par poena manje. Ali zato u sledecem krugu njega salete, on ima kocku manje, nema dovoljnu snagu i umire neslavno. Napred fierce Brutevi, i to mnogo njih!

Ja se sa vucima prilicno snalazim i sa ovih 7-8 modela... Mada Dule je jednom izveo 20 modela Dirza protiv mene. Najmanje zabavna partija koju sam ikada odigrao...

Sve sto je jako i skupo mora da bude i brzo. Dakle bar 12,5 MOV.

A bar poneka jaka jedinica je neophodna jer vrlo cesto treba tuci razne kante kojima vecina zilja ne moze da prismrdi (doduse pomaze kada se baca 4+ na obe kocke).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Krunkova
Posts: 62
Joined: Tue Nov 04, 2003 1:33 pm
Location: Zagreb

Post by Krunkova »

@ Mirijevac
Pa idu u Dwarfove Khor kavaliri sa MOV 15- budetnih 36 bodova(RES 12 hard boiled) :twisted:
To naime i dalje stane u tih 20 modela
Zivjeli smo u oblacima a onda se razvedrilo
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Us ustini, bojan je lepo objasnio. Ili ides na swarm, ili ides na mali broj figura koji je sposoban da redukuje protivnicke brojeve bez preteranog gubitka svojih, tako da si vise dice-dependant (rerolovi kojiko god je moguche, a Bodzane :D ), i moras mnogo opreznije igrati. Licno izvodim izmedju 10-14 druna, 12-18 dirzeva, 11-12 sessaira i 5-7 devourera, i ne zalim se ni u jednom slucaju. Posve je drugo pitanje, naravno, sto neke armije swarmuju mnogo bolje nego druge...
Image
ImageImageImageImageImage
Locked

Return to “Confrontation”