Turnir 15.7.2006.

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Turnir 15.7.2006.

Post by novot »

Dakle, evo zvanicnog datuma za dugo najavljivani turnir- subota, 15. jul, sa pocetkom u 10 i 30h. Prijave dostaviti sto pre. Ucesce je 150 din.
Dule Pendargon ce postaviti scenarije (igrace se 3 vrlo lagana,letnja scenarija), ja se nadam vrlo brzo. Broj poena 400 (ispravite me ako gresim). Ako nam vreme to dopusti, u sta se iskreno nadam, igracemo u dvoristu-basti.
A sada ocekujem vase zvanicne prijave, kako bismo videli ko sve ucestvuje!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Brainless fun turney rules :
400 pts, gdr ogranicenja, nema allieya, everything goes...

Scenario I: Drz' njive :
Teren se podeli uzduznom i poprecnom linijom na cetiri jenake cetvrtine ("NJive"). 6 krugova. Ko na kraju kontrolise vise njiva, pobednik. Njivu kontrolise igrac koji ima vise MODELA u cetvrtini. 3 poena za pobedu, 1.5 za nereseno, 0 za luzere.Postavka na duze krajeve, battleline.

Scenario II : Ritualno pranje nogu

Na sredini terena je krug koji predstavlja sveti oltar u kome se ritualno jednom godisnje peru noge... Kako je to vreme godine (letnje vrucine), red je i da se to odradi, a onaj drugi bas smeta... Postavka na duze krajeve, battleline, 6 krugova. Pobednik je onaj ko na kraju 6.og kruga ima vise MODELA u svetilistu. 3 za pobedu, 1.5 za draw, 0 za luzera.

Scenario III : Get the Pepsi!!!!

U krvnom ste feudu sa svojim protivnikom, i zelite da ga istrebite sto pre. Postavka na duze krajeve, battleline. Od pocetka 4-og kruga svaki model u svojoj deplojment zoni koji nije u routu ili u hth-u mora da prodje discipline test difficultyja 12 na SOPSTVENU disciplinu, ili da bezi ka najblizoj ivici table. 6 krugova, pobednik je onaj kome je prezivelo vise vojske u A.P. na kraju 6-og kruga. 3 za pobedu, 0 za luzere

enyoj. Prijavljujem se , Drune ili acheron
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Scenariji su debilni, i da je malo drugaciji turnir u pitanju sada bih se zalagao da se ipak drzimo dodeljivanja poena po principu da ukupno moze da se dobije tri njih, i da svaki igrac moze da osvoji bilo koju kolicinu od 0 do 3... Pa da se u scenariju sa njivama i sa svetilistem gleda ne broj modela vec zbir force-a kako je to predlozeno u knjizi... I da je test tezine 12 na sopstvenu disciplinu nesto sto vecina modela prolazi na 6+... Bla, bla, bla...
Ostavicemo ovakve rasprave korisniku "Mirijevac"!
Sada se vi pitate sta se to mene tice, ali planovi za more mi propadose, tako da je velika verovatnoca da cu se pojaviti na turniru. Dacu 100% potvrdu na ovu tvrdnju sutra ili prekosutra. Naravno, Wolfenke. Ciljam na drugo ili trece mesto :twisted: ...

P.S. Svidjaju mi se imena scenarija...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

ime turnira je brainless summer fun :-)
Namerno se gleda broj figura, , ne vidim u cemu je problem... Da pojasnim...
1. scenario je predvidjen da penalizuje malobrojne teske udarace, 2. da penalizuje izvodjenje gomile zgadije ( jer mora da udje u svetiliste gde ga cekaju veliki momci koji ce brzo redukovati broj malih) i treci da penalizuje stekarsko-shuterske vojske... jednostavno. zato je disciplina na 12 jer je ogromna vecina NECE proci. Mislim da ovakav jednostavan raspored scenarija tera ljude da izvedu balansiranu armiju, jer inace ce poduvati u nekom scenariju. I ako me budete jos budete ljutili, izvescu aheron :twisted: :twisted: 8) 8) :D :) :wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Scenariji su bas simpaticni i zasto bi bili ozbiljniji kad je ovo samo lagan letnji turnir. I ja se prijavljujem :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Scenario II : Ritualno pranje nogu
Genijalno... :) :D

Moracu da dodjem da vidim sta radite tamo :)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

Ritualno peremo noge...... zar ti to nikad nisi radio????
red je.....


BTW ja izlazim sa kanticama....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Evo, ja se javljam da nechu uchestvovati na turniru. Razlog - scenariji koji mi apsolutno ne odgovaraju, kao ni bodovanje. Nemam zivaca da diskutujem ni o scenarijima, ni o mom ne ucestvovanju.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, do sada prijavljeni:

1. Dule Pendargon (Drune ili Aheron)
2. Shunka (Vucijice)
3. Rover (Patuljci)
4. Slayer King (Dirz)
5. Musa (Orci)
6. Bane Babovic (Akilanci)
7. Hristy (Dirz)
8. Blaurgh (Dirz)
9. Minja (Aheron)
10. Balder (Akilanci)
11. Dalibor (Alliance of light, najverovatnije)
12. Truc (Aheron)
13. Rados (Devoureri)
14. Boki (Vuci)
15. Pedja Kandic (Cynwall)
16. Srki (Wolfen)
Last edited by novot on Fri Jul 14, 2006 9:30 pm, edited 7 times in total.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo i ja da se javim ali ne kao uchesnik.
vidim da djoka nece uchestvovati i razumem zashto. ne znam da li su ta pravila smishljena od strane nekog od cord-ova ili su iz domace kuhinje. i meni ta pravila zvuche kao: wolfeni, devoureri i ophidieni se mole da ne uchestvuju na turniru zato shto za vas nema mesta (sad ce shunka da se javi i da kaze neshto........).
glupo je pravilo da se na kraju partije boduje to ko ima vishe modela. bilo bi pravednije da se boduje force ili poenska vrednost.
eto samo to sam hteo da kazem, i naravno, potrudicu se da dodjem sa svojom malom spravom za ovekovechivanje.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Evo, i ja bih ucestvovao na turniru, ako je neko voljan da mi u nedelju dana malo pokaze kako se igra, jer do sada nisam ni jednom igrao... Samo sam se sam zezao kuci...
I da... Dobro bi mi dosle figure Pretorijanske Garde, tj. Tiberius-a i jednog Guardsman-a... Mada, mogu bilo koje, a ja cu vec karte napraviti...
Ako nikome ne smeta...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ipak cu da predlozim malu izmenu - da se VP dodeljuje ovako - 2 za pobedu, i po 1 za nereseno. Nije da je bitno, tj. sasvim je svejedno, ali ovako se izbegava tupavo dodeljivanje polovine VPa...
E, i potvrdjujem svoje ucesce!!!
Igra li, bre, Truc?!
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Ja ucestvujem, svidjaju mi se scenariji :) .
Samo da li bi neko mogao da mi poazajmi 2 keratisa, i ako dazjatis pojede nekoga da li se to racuna kao 2 modela?
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Sva sreca pa ne ucestvuje mnogo Dirz-ova :lol: :lol: :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Rover wrote:BTW ja izlazim sa kanticama....
Olivere, prepravi, vidis da covek igra sa patrljcima!
Apeluje se na Peru da izvede Gobline i doprinese versko-rasno-nacionalnoj raznovrsnosti!
I dodaj Dalibora, valjda je rekao da igra!
E, spisak ucesnika kojih se zvanicno plasim:
Pendargon, Slayer King i Blaurgh.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Igra li, bre, Truc?!
Pisao je nesto na mom FORUMu, iz cega sam izvukao da valjda igra...

Ja se i definitivno prijavljujem na turnir iz cistog zezanja...
E, spisak ucesnika kojih se zvanicno plasim:
A mene se ne plasis? :lol: :P
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ja se psihicki pripremam za turnir - gledam Braveheart. Predlazem da poslednje vece pred boj gledamo kolektivno Konana ili kakav drugi prikladan film. Who's with me?!?!
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ja sam za.....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Ja se izvinjavam sto se ranije nisam prijavio, comp mi odbija da se uloguje na FORUM...ne znam zasto...nebitno...

Tematske vojske (house-ovi, drugim recima) nisu zabranjene jel tako??
Looking forward to 15., uz klasicno prinosenje zrtve bogovima kockica! :D
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Shunka wrote:Ja se psihicki pripremam za turnir - gledam Braveheart...
Znaci spremas se da te ka**** Englezi? :)
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Evo, posto ima zamerki na scenarije, da se oglasim.
1) po ovim istim scenarijima smo vec igrali turnir, i to turnir br2, koji je prvi turnir koji se igrao po c3 pravilima. I vuk je igrao finale.
2) da, prvi scenario jeste pravljen da penalizuje malobrojne heavy hitter armije, isto kao sto je treci scenario pravljen da penalizuje heavy magic/shooting armije. SA druge strane, drugi scenario bas favorizuje heavy hitter, malobrojne armije na velikim bazama, jer kada se one uparkiraju sa svojim bazama u svetiliste, odatle ih nijedan swarm nece pomaci ...
3) Broj figura se broji
a) zato sto smo radili na drugom turniru
b) zato sto, ako zrelo razmislite, prosecna armija od 400 poena ima oko 11-14 modela . Najmanja moguca vucja armija ima 7 modela, sto je foce 14, a nije nemoguce, cak je cesto izvesti 9-10 vukova (force 20) na teren, sto ukomponovano sa njihovim superiornim movementom i sposobnoscu da deterioriraju protivnicke brojeve kao sto samo dirz ume, stavlja vukove u malo nefer situaciju, zar ne. Lista sa 10 vukova moze proci ceo turnir bezeci i stekajuci se, i da pobedi. Jednostavno sam mislio da ce sirovo brojanje figura naterati wolfene/devourere da se manje stekaju i pucaju (sentinel/huntsman), a vise da rade ono sto bi po fluffu i trebalo da rade, tj, da jedu protivnicke modele i da pobedjuju smanjivanjem protivnickog broja.
I da, to nije po knjizi, ali ako pogledate koliko se gdr pravila kosi sa osnovnim pravilima knjige (preko broja dozvoljenih modela na kartama, do upotrebe multipnih modela), mislim da kritika nije na mestu

Hvala
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Uh, majku u, koliko dirza i kanticara... Mislim da ce mozda Devil morati na teren... :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Ja bogami svojim figurama pustam teletabise (postanu brutal,possesed,+6str,-4dis i +5 kocki protiv sarenih protivnika sa nekim glupostima na glavi)


Inace ako bude bio neparan broj mozda cu moci da dovucem onog sesara posto mislim da dolazi 14 uvece i jako mu se igra)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dovuci ga svakako, makar kao posmatraca (rezervu), jer uvek neko u poslednjem trenutku moze da otpadne...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Skoro trecina Dirza... Apeluje se na Pedju da pozuri sa farbanjem Aherona!
Blaurgh, ti bese vozis vise-manje istu pricu - Sin Asiris, Daisy, Tigar i B(eta)-Klonovi?!
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Malo vukova :D :D :twisted: :twisted: , a sto se tice Dirtz Shunka nemoj opet da se plasis pa da nas sve oduvas ko Hristy na proslom turniru
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Hristy se ne plasim...
Plasim se tebe i Blaurgha ;) .
Zato sto me ti dobijas u vecini slucajeva, a Blaurgh me je dobio na turniru. Ne plasim se bas svakog Dirza... Uostalom, na ovom turniru tvoje pobiti-sve taktike imace vise uspeha nego na prethodnom, tako da si mi srazmerno ozbiljnija konkurencija.
Posto ne idem na more, i dokon sam, psihicki i fizicki se pripremam za turnir. Crtez za kartu je vec gotov, kao i noge od figure. Samo jos da isprobam svoju novu mega-listu, da znam da li mi je mozda ne izvoditi...
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

neznam sto se ovi vuci bune na scenarije........mi patuljci bas volimo te trkacke......brzina je nasa prednot :? :? :? :?

a shunka netreba da se plasi dirza......dirzevi su pi**e :lol: :lol: :lol:
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Vuci se ne bune, vuci protestuju. Ne svi, kao sto vidis. Ali oni za koje se ocekivalo da ce se buniti.
Ja sam mirnim putem ubedjen u svetle namere autora scenarija... Mada mozda ne bi bilo lose da se napravi scenario koji penalizuje Dirz :) !

Dirza se treba plasiti - pogledaj sta su uradili na proslom turniru! Nisu imali mnogo VPa ali su imali dobar skor. A sada je akcenat pre svega na tuci. I dolaze dva Dazjatisa, i verovatno jedna Zlaberacija, pa ti vidi cime ces ih tuci!!!
The end is near!
A storm is rising, their storm! And the Oriflame clearly visible within it. They are on the march...
Free people of Aarklash, unite against the common foe!
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Sumnjam da vodim asirisa posto je sa novom edicijom sa prvih 5 karaktera spao u poslednjih 5, vrovatno uzimam kajla po mogucstvu drugu ediciju, a sto se tice ostatka to neznam.

Jel smem da improvizujem za 2 keratisa?
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

...and thou the stirring in the sands begun to growl and howl, King Cypher remained hidden within the bowels of his wault, convinced in his supremacy. Far away, enveloped in dusty grey smoke of old, the undead duo maniacally giggled at the futile attempts of alliance of light to stop the scorpion invasion, knowing that, to defeat darkness, you have to be darkness... Ardokath and the Devil drew on their tarot, and it spelled: DEATH.....

I oladite sa Kaylom, neinventici....

@Shunka : Probao sam da smislim takav scenario, ali jednostavno , nisam uspeo, jer, let's face it, Dirz je najfleksibilnija armija, i uvek bih u svojoj glavi iskonstruisao army listu koja je savrsena za svaki scenario... :cry:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

@ Blaurgh : Ja licno bih Vodio Syn Asyrissa UVEK pre Kayla
@ Novot : Cuvaj to jedno mesto, postoji velika sansa da se lord od plave pillulle, Lemmy Zulufic prijavi sutra sa svojim chesarima!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Ooooups!

Post by Minja »

Naravno, ona moja zadnja poruka nije bila nova tema nego je spadala ovde, ali eto...malko mi se omakao fingerfehler, i ode! Dakle, ovi scenariji mi se NE SVIDJAJU bas mnogo, ali OK! Doci cu da se igram, a vodicu Acheron, samo ako me Pedja ne zavrne oko farbanja...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Do sada 16 skoro 100% prijavljenih, a jos nismo ni sve ljude obavestili...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

@Pendragon> Kayl Kartan je apsolutni baja i nevidim sta mu fali , a Syn Asyriss je po meni shit karakter za neiskusne igrace (kao sto sam npr. ja). Pored Kayla ja bi jedino vodio Cyphera ili Sasiu. :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

E, to ko je baja do j..a raspravljajte na nekoj drugoj temi (hm... vec vidim novu temu "Baja do j..a" :lol: :lol: :lol: ), a ovde samo stvari vezane za predstojeci turnir!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa vrlo je bitno za turnir ko ce izvesti kog Dirz karaktera!!!
Sreca pa je broj Dirza spao sa 4 na 3...
Deder bar budite inventivni oko tog Kajla, pa nek radi nesto zanimljivije od prizivanja elementala i pilica!!!
A sto se Zulufic do sada nije prijavio?
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ja mislim da bi svi trebalo da kazete kog karaktera koristite i kakvu taktiku spremate u sluchaju da igrate protiv shunke [-X
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

:lol:
Da bi se sto vise uplasio!!!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

C,c Shunka the plashljivi! Ta 'ajte molim vas :lol: :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Locked

Return to “Confrontation”