ELFES DAÏKINEES

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

ELFES DAÏKINEES

Post by atma »

Dosli na online store =P~
http://www.rackham-store.com/boutique/l ... e_lg=lg_fr

Sad, ko zna francuski da mi da kakav-takav uvid u nih (imaju francuske karte na stranici).
vec sam vidio da ce (izgleda) svi imati regeneraciju/5
(znam sta to znaci, ali KOLIKO to znaci u igri???????????
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa regeneracijaq je odlicno pravilo i ako te malo oce kockica super radi, ali sam ja ocekivao da oni imaju vise pucackih specijalnih pravila
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ta hajmo redom!
Scarab Guard je lepa figura, jedino sto izgleda kao da nosi metalni oklop, tj. fakat da oni imaju simbiotski organski buboliki oklop ne deluje toliko ubedljivo kao na crtezima. Master strike snagom 13? Pa se oslanjaju na ne tako los ressiliance i regeneraciju da prezive?
Magicom nisam odusevljen. Lepo ali nista posebno. A da se trudim da odgonetnem tekst na karticama sa madjijama mrzi me...
Strelci mi se svijdaju, i poze, i stav - to su momci koji nose duge lukove. Ali oni imaju snagu 4. :cry: Lepo je i sto oni trce 25, i sto imaju regeneraciju... Ali Dirz Crossbowman za 2 poena manje ima snagu 6. Jedino sto bi ih bez razmisljanja ukljucio protiv Wolfena.
Zakljucak - vodicu i Dajkine jednog dana. Da li cu kupovati ili praviti figure - ne znam.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Post by atma »

Shunka wrote: A da se trudim da odgonetnem tekst na karticama sa madjijama mrzi me...
Shaenre is an Initiate of Water (Fayery, POW 4). She is endowed with an artifact, Fayery lemure, who confers her Consciousness. Her reserved spell, Claw of Shaenre, creates a claw which inflicts a Toxic Wound to its target while increasing the magician’s ATT and STR values. Wall of thorns, cast on a nexus, transforms the battlefield into difficult ground for the enemy fighters

Sta znaci: cast on a nexus, tj sta je taj nexus??
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Nexus je site of power, i ta karta je za ragnarok.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Veliki baja je The Baja i fenomenalan... Jedna od retkih rackhamovih figura koja me je zaista odusevila - jednostavno ima sve - pozu, stav, pogled...

Mag je tipicna zrtva Matriksa - samo josh fali Agent Smith koji puca na istog... :roll:

Archeri nemaju sansu ni u ludilu da nategnu onaj luk sa tanusnim udovima ali to je moj licni pet-subject - archer sa longbow-om NE moze da ima manju snagu od obicnog zilje, ne moze da trci i da gadja iz luka i da bilo sta pogodi (j*** vas Legolas, ocete da svi izginemo zbog Legolasa :roll: ) i ne moze da gadja sa polozenim lukom i da se nada da ce ista pogoditi (opet j*** vas Legolas, ocete da svi izginemo zbog Legolasa)...
VPC archer je bolji od obicnih ali nista posebno.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

khm, khm, ovo je ipak fantasy....
mnogo lepe figure, svidja mi se to shto imaju te velike lukove i shto se sa zmaja u letu vidi da su elfovi u pitanju 8) . izuzetno lepo, samo mi se ne svidjaju karakteristike iskazane u brojevima, izuzetno su male. ochekivao sam bar veci aim, ako ne i snagu....

edit
ne svidja mi se kolor shema strelaca, podseca na cynwall kolor shemu.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Nisam odusevljen statovima, nisam odusevljen ni mehanikom (j*bote, ko je video elfa da se regenerise!!! To rade demoni i trolovi!!!), a ni nesto figurama. SA druge strane, znam da cu uzeti bar 2 blistera nekih, jerbo znate kome ce se svideti njihove glave, koje cemo potom hirurski transplantirati... hm...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

stanistani, niko ne komentarise prelepe i neverovatno borken scarabe?

5/6 4/8 master strike/2, fine blade i regeneracija/5 O.o o.O a ni inicijativa4 ne skodi...

mlooogo lepi... eto, sada mogu da se dvoumim da li da skupljam njih ili cynwalle

za magicu - pow 4 za 33 poena? not bad... not bad at all, cini mi se

--
Dervish the odusevljeni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ta regeneracija moze da funkcionise ako neko od njih uspe da prezivi protiv bilo kog ozbiljnijeg protivnika tipa keratis , karnag, vuk zilja (sto nece nikad da uspe) , ali je inace s*anje
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

A sto ne bi mogao da prezivi?!
Niko od njih sam ne bi ga ubio u prvom krugu.
Vuk zilja (Warrior) bi jako patio protiv njega. Jer mora da se brani bar sa jednom kockom, a jako je pozeljno da to budu dve kocke. A onda ga nece ubiti. Uprkos velikoj snazi.
Keratis sa mutom bi bio nezgodan. Ali ipak sva je sansa da bi izgubio inicijativu, i dobio jedan master strike (koji jako tesko moze da odbrani, cak i ako stavlja kocke u odbranu) sa dobrom sansom da primi ozbiljnu ranu. Dobro, moze i on vilenjaka da svede na ozbiljnu ili kriticnu ranu. Ali zato ovaj ima regeneraciju!
I tako dalje, i tako blize.
E, dvojca od bilo kojih gorepomenutih bi mogli da ga ubiju. Ali nije vilenjak kriv ako igrac dozvoljava da ga dvojca biju.
Jako pristojna trupa.
I nije broken. Za razliku od Keratisa.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Mislio sam globalno na rasu a ne na tu jedinicu, a sto se tice scarba njega bi mutirani keratis bez vecih problema mogo da prikolje, a dok je droge mene nebrine master strike :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Locked

Return to “Confrontation”