Rusi

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Rusi

Post by Shunka »

Iznasao ruski Confront forum (http://www.confrontation.ru/forum :) ).
Sve u svemu, ima ih manje no nas, igraju manje nego mi. Imaju (samo) jednog munchkina koji vodi Dirz i uzima turnire... Mada za razliku od ovih nasih Diraza nasih vodi Tigrove i veteranske Klonove.
Cini mi se da pretezno imaju malo miroljubivije liste od nas.
Uglavnom im je scena locirana u Petrogradu... U Moskvi ih nesto malo, nisam siguran da se tamo uopste igra...
Na turnirima igraju CORDovske scenarije, po GDR ogranicenjima.
I tako...
Nista novo.
Naravno ima Wolfena :)
Naravno medju njima i Red Oaksa :)
Ali iz nekog cudnog razloga potrebljavaju one beskorisne Huntere od 24 poena :(
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Rusi

Post by sto mu gromova »

Shunka wrote: Ali iz nekog cudnog razloga potrebljavaju one beskorisne Huntere od 24 poena :(
pa chini mi se da ljudi igraju iz zdravih razloga:
lepe figure, doshli smo da se igramo, ne trazimo kombinaciju "smrt u prashku", ne igramo u grchu........
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Farbam prvu Fianu. Da bih dosao do zakljucka da nisam ja stvoren za te sitnicarske radnje... A nadao sam se da cu uspeti sebe da nateram da proizvedem nesto po najvisim klubskim standardima...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Znaci postoji neko ko pravi prijateljskije list od Minje, e pa tim likovima treba odati priznanje.Ja mislim da bi trebali da im posaljemo Pendragona na mesec dana, pa da vidis kako bi naucili da manckinisu :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Sto, dovoljno je otici na njihov forum i reci im: "Ali ljudi, ne radi se to tako! Sveta Inkvizicija najbolje radi kada imaju onu damage cancel madjiju! I jos ako imaju i topa... A Dirz! Pa kod Dirza najisplativije trupe su Keratisi (batali veteran klonove cak iako imaju Survival Instinct na 5 i 6), i onda njima uplatis Antemis Treatment, i onda dodje Sasia Samaris, jer je ona njihov najbolji karakter, e, a ako vec vodis Sasiu, onda uzmes dva Dazijatisa, jer onda ona njima baci neku magiju, i oni ako dobro bacaju mutu i dodasu na Resiliance, postaju pratkicno neunistivi (ako se dobro secam, madjija kaze da ignorisu laku ranu)! Ili Sasia dune i kaze "Hajde svi na kriticnu ranu!", i onda dodju Keratisi i prosetaju se kroz njih! Ili uzmes Tebu, i jedno 6 crossbowmana, i njih 5 onda dobiju mutu i pretvore je u Toxic, i ubiju boga oca na protivnickoj strani..."
I onda ce oni cudno da nas gledaju, ali ako je medju njima neki munchkin u dusi... Uslisice propoved.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Da bas sam hteo da vodim Sasiu sa 2 Dazijatisa, ali bas moram da provalim ove magije , tako da smatraj da je propoved primljena :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Sve ce vam suditi drune... ako mislite da su drunski konji ili damral losi, niste jos nista videli... bas ste me razljutili, mr "fierce" dasyatis i ostali...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Post by Minja »

Ja pravim prijateljske liste? Ja? Auuu! Pa doteralo je "cara do duvara"! :D
Moracu da najhitnije napravim neku totalno "duletovsku listu" (prema
kojoj svaka manchinovska izgleda kao chajanka u ruzichnjaku! :D ) pa
da proverim ove sto me prozivaju! :lol:
Shto se Duleta tiche, slazem se da im ga poshaljemo, ali bar na jedno
dve do shest godina! :D Da ne ide toliki put bez veze! :D
Moram da odem na taj sajt da vidim shta mi poluzemljaci rade...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Prijateljske liste

Post by jorgurt hlebozvak »

Da stvarno, kakva je to prijateljska lista sa Sefirotom, Kerberom i Wolfen Zombijem? Plus jos tri fierce Scavengera. Daleko je to od prijateljske. To je beskorisna, ali nije prijateljska lista. :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa Dule bolje ti je da brzo nadjes poso na nekoj naftnoj busotini blizu Petrograda , posto kao sto vidis neces imati prilike da nas vidjas narednih, 8 do 12 godina :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Elem, u utorak putujem za Moskvu. Juce sam izneo svoje Kelte iz Starcevog kluba, i nosim ih sa sobom.
Uspeo sam da nadjem ruski forum. Sada je http://www.rackham.ru/forum... Registrovao sam se tamo i otpoceo komunikaciju. Sedim i cekam odgovora.
Bice turnir u Rusiji za vreme mog boravka, ali necu moci da ucestvujem jer konkretno u to vreme bicu u Kovrovu, baba slavi 80. rodjendan...

P.S. Red Elvisi ce biti u Rusiji, potrudicu se da prisustvujem nekoj svirci...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa srecjan ti put...
P.S. Red Elvisi ce biti u Rusiji, potrudicu se da prisustvujem nekoj svirci...
napravi komunikaciju i dovedi ih ovde :D
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pozdrav, Shunkarion i srecan ti put! Lepo se provedi!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Post by Minja »

Svako dobro, Shunka, i pozdravi mi poludomovinu! :)
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Proslo je skoro 12 sati od mog posta i prokleti Rusi jos nista nisu odgovorili... Jeste da sam pisao na engleskom (na ruskom sam zapravo nepismen, iako citam knjige), ali od njih 15 koliko je videlo moj post mogao je neko nesto napisati... Prokletstvo.
Prosvrljao sam jos malo njihovim forumom... Cini se da turnire imaju dosta cesto, bar u ovim letnjim mesecima, ali da ih je malo (jedini turnir koji je imao objavljen report belezi 8 ucesnika).
Mozda bi ipak valjalo da malo posetim i forume pojedinacnih klubova, mozda saznam nesto vise.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Btw, koliko uopste ostajes???
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

btw. Shunka ako naletis na Tehnologove terene (gotska kuca, hemijska fabrika, platforme) po jeftine pare, donesi koji, trebace (a i bice ti placeno).
srecan put
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Vracam se 28. Ostajem samo tri nedelje.
Pogledacu svakako sta ima u ponudi od hobistickih stvari, kakve su cene, etc.

BTW ovi sa foruma i dalje kuliraju... Razmisljam se da li da ponovim poruku na ruskom... Naravno, mogao bih samo da se pojavim u nekom od klubova nenajavljen, u nadi da ce neko hteti da se igra... A zanimljivije bi bilo da ipak dodjem kao poluzvanicni predstavnik zamalo-nastalog CORDa.

Ovo je poslednja poruka, sledeci put pisem iz Rusije. Pozdrav!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ura, javili su mi se Rusi, sutra idem do nekog kluba (jedini koji radi radnim danima)... Nisam siguran da ce bas odmah biti nekog da se igra, ali imacu prilike da popricam sa ljudima te vidim sta mi je i kako dalje ciniti.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Vratih se iz svog prvog pohoda u klub "Urfin Juice".
Dakle, jedini klub koji radi svakog dana, od 10 do 8.
Dosao sam tamo dosta rano, sreo dezurnog (izgleda kao veci gik od mene), popricao sa njim... Posle je doslo jos par ljudi, igrali WHFB sa papiricima i WH40k sa cepovima od plasticnih flasa... Odigrao sam dve partije Confa, buduci da se ispostavilo da mojih Kelata ima dovoljno za dve armije po 400 AP. Prvu sam igrao protiv gorepomenutog dezurnog, koji ne zna da igra Conf, ali mu se svidelo i rece verovatno da ce pribaviti sebi armiju jednog dana... I izdominirao sam Baala sa Virae. Zapravo, pao sam dosta save-ova, te su me tukle ranjene Fiane u noge.
Drugu partiju sam odigrao sa nekim klincem sto igra Conf, ali nije poneo svoju armiju. Ovaj put je moj Baal skinuo glavu sa Virae (nakon sto su je dve ranjene Fiane u dva kruga dotukle na critical).
I nije tako zabavno kada se Kelti mlate medjusobno.
Elem, svratio sam i u istoimenu prodavnicu. Prodaju uglavnom WH i Conf, mada imaju i par figura Reapera i drugih proizvodjaca. Zanimljivo, za Warmachine/Hordes nisu ni culi...
Sad dolazimo do finog dela - u prodavnici u vitrinama imaju brdo savrseno pofarbanih figura, sto GWovih, sto Rackhamovih... I kompletna kolekcija krunisana sa 5 Haos Terminatora koje je radio veliki majstor Kiril Kanajev aka Yellow One licno. Sad sam proverio, nema ih na CMONu. Moracete na rec da mi verujete po pitanju njihove dojajnosti.
E, da, imaju prakticno sve nove stvari od Rackhama. Ako neko zeli nesto mozemo se dogovoriti.
Video sam i AT43 figure u klubu, i moram priznati da IMHO uopste nisu lose koliko se na ovom forumu kuka na njih. Da, jesu od gumi-plastike, i da, poneki delovi na njima znaju ponekad biti malo iskrivljeni (i to se ne da ispraviti), ali uopste nisu toliko gumenasti, i jako lepo izgledaju (malo losije od npr. mojih Kelata ili Srkijevog Khadora). Da igra sama po sebi nije glupa, kupio bih.

Iz price sam doznao sledece - za razliku od WHFB i WH40k, koji su u cvatu (red velicine stotinak igraca), Conf je jako slabo razvijen. Ljudi u celoj Moskvi ima desetak. Na prethodnom turniru ih je bilo - trojca. Prijateljske partije se igraju uglavnom u 200 poena (gde ih dominira lik koji izvodi dva Goblina i dva Trola)... Ako hocu da igram Confa moram definitivno svratiti u klub "Grifon". Koji radi samo vikendom, te ce taj poduhvat morati da saceka vise od nedelju dana.

Druga bitna stvar - i Rusi imaju dobro razvijenu pirateriju. Cak je neki lik ljevao Sciborove konverzije, valjda u rezinu. Raspitacu se podrobnije na ovu temu, te cu se potruditi da se sledeci put javim sa nekim konkretnim ponudama.

P.S. Rusi 40k igraju sa novim Chaos kodeksom.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
ZorzSERBIA
Posts: 97
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:24 pm
Location: Zapadni SREM
Contact:

Post by ZorzSERBIA »

Shunka wrote:... Posle je doslo jos par ljudi, igrali WHFB sa papiricima i WH40k sa cepovima od plasticnih flasa....
Ha ha ha :lol:
,e Shunka stvarno se nisam odavno ovako
nasmejao, alal vera na kompletnom tekstu.
Nego jesi li poneo fotoaparat?
Ajde okaci koju sliku ako imas kluba,figurica u radnji itd...
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ako hocu da igram Confa moram definitivno svratiti u klub "Grifon". Koji radi samo vikendom, te ce taj poduhvat morati da saceka vise od nedelju dana.
Zapravo Grifon radi utorkom, cetvrtkom i subotom :lol: :lol: :lol:
(to je bila shala).

Jel imaju Cry Havoc? Br. 11, 12, 13, 14, 15? Ako bi nesto mogli da se dogovorimo?


Inace, odlican izvestaj. Nadam se da ce ih biti jos. Neke fotke bi stvarno bile super.
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Sad sam proverio, nema ih na CMONu. Moracete na rec da mi verujete po pitanju njihove dojajnosti.
Neke fotke bi stvarno bile super
Eh a lepo sam mu govorio da ponese fotoaparat...
;)




Nadam se da ce ti ostatak vremena proci u odlicnom raspolozenju.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Danas opet idem tamo, ponecu fotoaparat i pitacu za Cry Havoce...
Sad razmisljam sta sebi da kupim od Conf figura (za Sesare, eventualno za Beastemne).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Shunka wrote:Posle je doslo jos par ljudi, igrali WHFB sa papiricima i WH40k sa cepovima od plasticnih flasa...
Леле...
Shunka wrote:Ako hocu da igram Confa moram definitivno svratiti u klub "Grifon" - i Rusi imaju dobro razvijenu pirateriju.
(Тезе заменио ја, али је било јаче од мене :D )
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Shunka wrote:igrali WHFB sa papiricima i WH40k sa cepovima od plasticnih flasa....
Stvarno su barabe, gori su i od Truca mladjeg, on se bar potrudio da lepo isece sundjer :twisted: :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Shunka, jesi li naleteo na tehnologove terene. Po onome sto sam video na netu, trebalo bi da su stvarno dz. Pogledaj na sajtu http://www.tehnolog.ru/product/sn/
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Locked

Return to “Confrontation”