On-line resursi - GDR pravila, cheat tabele...

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

On-line resursi - GDR pravila, cheat tabele...

Post by Rover »

"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Umoljava se Pendargon da nadje deo gde pise da armija sme da sadrzi samo jedan primerak magije/artefacta/treatmenta... Ne zato sto mu ne verujemo, vec ne znam gde to da nadjem.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Pise

Post by jorgurt hlebozvak »

Shunka, pise u knjizi pravila u delu koji se odnosi na pravljenje bande. 120 i neka strana, ako sam dobro zapamtio. Ili pise u CORD-ovim turnirskim pravilima.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Bane
Posts: 40
Joined: Sat Mar 20, 2004 12:56 am
Location: Beograd

Post by Bane »

Moze i ovo da posluzi

http://cadb.kind-of-blue.net/
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Da li se to meni samo cini ili Grifonske mega giga ubitacne Cacel damage liste nerade vise kao pre :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

hvala Damjane, to je pdf na koji sam se referisao
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Turnirska pravila

Post by jorgurt hlebozvak »

Dakle, posto je ovo poslednja nedelja pred "mali" turnir za koji se prijavlio 16 ucesnika, a ceka jos jedno 5 kandidata, ne bi bilo lose da se definitivno dogovorimo oko nekih "sitnica" kao sto su turnirska pravila. Glasali smo za to da igramo po GDR pravilima. Naoravili smo izuzetak po pitanju proksija. Ali ima tu jos dosta pravila. Ne bi bilo lose da se izjasnimo o istima. Zato sada kacim jedan skraceni i krajnje grub prevod oficijelnih GDR pravila za sezonu 2005/2006, skinutu sa Rahamovog enleskog foruma.

Najgrublje i skraćeno prevedeno, SECORD-ova C3 turnirska pravila za sezonu 2005/2006 izgledaju otprilike ovako:

PRINCIPI IGRE

GDR koristi Švajcarski sistem.

Runda je vreme trajanja meča.

Meč je "sukob" dva igrača (treba li ovde uopšte objašnjnje?)

U meri u kojoj je to moguće, organizator turnira bi trebalo da izbegne da se u prvoj rundi sretnu igrači koji vode iste rase (npr. dva Devourer-a).

Tokom turnira dva igrača se mogu sresti više puta, ali ne u dve uzastopne runde.

Igrač ne može nikako odbiti da igra sa protivnikom, iz razloga što vodi istu rasu kao i protivnik ili zato što se već sreo sa istim protivnikom.

ARMIJSKE LISTE

Pre turnira igrač raspolaže sa 400 armijskih poena (AP) i vrednost armije ne može preći 400 AP
Tematske liste su dozvoljene ako su svi modeli povezani za istu "temu".

OGRANIČENJA

Svaka lista mora imati od 5 do 20 modela raspoređenih u skladu sa listom ograničenja (liste koje pokazuju koliko figura može da se aktivira na jednu kartu i koliko ukupno može da ih se pojavi)

Bilo da je posledica efekta Artefakta, Abilitija, Miracle-a, Spell-a ili drugog efekta, nijedan igrač ne može imati više od 20 modela na polju u bilo kom trenutku igre.

GDR preporučuje da modeli budu ofarbani. U svakom slučaju MORAJU biti sklopljeni u čvrsto pričvršćeni za baze (postolja).

Postavljena figura mora uvek odgovarati upotrebljenoj referentnoj karti.
Primer: Ako igrač ima referentnu kartu Barda Alahana 1, onda figura mora biti Bard Alahana 1, a ne Bard Alahana 2.

Figure koje su ograničenog izdanja (limited edition), mogu se koristi samo originalne.

Za alternativne profile, potrebno je da model izgleda što sličnije ilustraciji na karti.

Modeli koji nisu Rackham-ovi nisu prihvatljivi.

Proksiji su zabranjeni.

Konverzije su prihvatljive ako su zasnovane 100% na Rackham figuri ili ličnom skulptovanju (ako sam ovo dobro razumeo, Šunkine Vučice su potpuno regularne)

Nijedan model u listi ne može preći 200 AP i to sve sa Artefaktima, Spell-ovima, Miracles i sl.

Armijska lista mora ukljuciti bar jednog karaktera, čija vrednost se kreće od 80 do 200 AP, odnosno ukupn vrednost svih karaktera se kreće od 80 do 200 AP.

The Crow nije karakter i ne računa se u minimum od 80 poena.
Alyena se može pridružiti armijama Darkness-a, Yshaelle "the Forgotten" može biti deo armija Light-a i Erhyl se može pridružiti armijama Destiny-ja.

Karakteri trećeg i višeg ranga su zabranjeni, kao i oni koji na karti imaju reč "Shadow..."

Vođa (Chief)
Pod ovim pojmom podrzumeva se karakter koji poseduje najveću disciplinu i/ili leadership, po igračevom izboru.
Ako dva karaktera imaju isti leadership i disciplinu (kumulativno) vođa je onaj koji vise kosta u AP (sve sa opremom i ostalim stvarima).
Vođa ne može biti karakter sa Stateless osobinom.

Za razliku od Stateless fajtera (dakle ne karaktera), Saveznici i Plaćenici su zabranjeni.

Ratne mašine se mogu uklučiti u listu u vrednosti od najviše 30% od ograničenja za vrednost bande (400 AP), što je maksimum 120 AP Procenat uključuje mašinu i posadu.

Neksusi su dozvoljeni – jedan neksus po armiji. Vrednost neksusa se mora uključiti u vrednost armije isto kao i artefakti.

Samo jedan primerak iste Magije, Artefakta ili Miracle-a je dozvoljen po listi.

Artefakt, Miracle ili Magija dodeljen jednom modelu, ne može ni pod kojim okolnostima biti dodeljen tj. premešten drugom modelu u bilo kojoj rundi.

Alternativni profili iz Army Pack-ova su dozvoljeni.

Dozvoljene su samo originalne karte. Fotokopirane i skenirane karte su zabranjene.

Experience karte su dozvoljene.


MEČEVI

Meč traje 1 sat i 45 minuta ili 6 poteza.
Ako se 6. potez odigra pre isteka 1 sata i 45 minuta, meč je završen, okončanjem 6. poteza.
Ako istekne 1 sat i 45 minuta pre odigranog 6. poteza, meč je završen protekom 1 sata i 45 minuta.
U slučaju totalne eliminacije armije, meč se završava trenutkom eliminacije.
Meč se završava proglašenjem kraja meča. Ako je u trenutku proglašenja kraja u toku borba (ako je bačen test za inicijativu), ista mora biti razrešena. Persuit kao rezultat te borbe nije dozvoljen.
BONUSI

Ovde je od značaja sledeće pravilo:

Igrač kome je potpuno uništena armija, zadržava prednosti postignutog Objective-a. Protivnik još uvek mora da postigne Objective.
Zavisno od scenarija, Objective se mora postići pre eliminacije protivnika.
Igrač koji preda meč gubi isti rezultatom 0:3 u VP i -400 "gol razlikom" Njegov protivnik dobija sa 3:0 VP i sa +400 + maksimum bonus za taj scenario "gol razlikom"

"GOL RAZLIKA"

Gol razlika predstavlja razliku između dobijenih i izgubljenih AP-a.
U računanje dobijenih AP-a uzima se u obzir sledeće:
1. Vrednost ubijenih modela.
2. Vrednost modela koji je koristeći reinforcement abiliti, ubujen i po drugi put.
3. Vrednost modela koji je pobegao sa table.
4. Vrednost materijalizovanog ili prizvanog modela koji je ubijen.

I još jedan detalj:

GDR boduje moguće rezultate u scenarijima na sledeći način:

Rezultat 3:0 – 9 VP
Rezultat 2:0 – 8 VP
Rezultat 2:1 – 7 VP
Rezultat 1:0 – 6 VP
Rezultat 1:1 – 5 VP
Rezultat 0:0 – 4 VP
Rezultat 1:2 – 3 VP
Rezultat 0:1 – 2 VP
Rezultat 0:2 – 1 VP
Rezultat 0:3 – 0 VP

Ne znam kako je planirano bodovanje za ovaj turnir, ali ne bi bilo loše razmisliti o ovom sistemu.

Kao sto vidite, nisu samo proksiji problem. Treba resiti pitanja (iako je manje, vise jasan odgovor na ista) upotrebe ne-rahamovih figura, kopiranih karata i ostale sitnice. Cisto da bude jasno. A ne bi bilo rdjavo objasniti i kakvo ce biti bodovanje. Izvolite se izjasniti.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Ispravka

Post by jorgurt hlebozvak »

Ispravka Nisu SECORD, nego CORD ili GDR pravila. Ko zna, mozda mi jednom i postavimo pravila po kojim ce se rukovoditi ostatak sveta. :lol:
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Turnirska pravila

Post by Rover »

jorgurt hlebozvak wrote: Modeli koji nisu Rackham-ovi nisu prihvatljivi.
ovo mislim da mozemo da izbacimo, posto rackham nema dobre modele za neke stvari koje je izbavio, a da je tacno pravilo da lici na ssliku na karti.

Za razliku od Stateless fajtera (dakle ne karaktera), Saveznici i Plaćenici su zabranjeni.
znas kako postoje 2 statless fightera i oba su karakteri tako da ovo u zagradi mislim da nije tacno.
Dozvoljene su samo originalne karte. Fotokopirane i skenirane karte su zabranjene.
ovo bi ja takodje izbacio zbog nemogucnosti dolazka do originanih karata...

inace slazem se za bodovanje deluje ok...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Pravila

Post by jorgurt hlebozvak »

Greska u prevodu. U pravu si, dakle možeš imati stateless karaktera, ali ga ne možeš izabrati za vođu. Vođa ne može biti stateless. Drugi karakter može.

"Postavljena figura mora uvek odgovarati upotrebljenoj referentnoj karti.
Primer: Ako igrač ima referentnu kartu Barda Alahana 1, onda figura mora biti Bard Alahana 1, a ne Bard Alahana 2."
Pogledaj koliko su strogi u pogledu izgleda figure. Naravno da sam za to da se bude maksimalno fleksibilan. Voleo bih doduse da karakteri bar donekle liče na ono šta glume. Npr. Prihvatljivo mi je da Melmot glumi Alderana i obratno, ali bilo bi mi malo bezveze da Alderana glumi Zombi ratnik.
Da bih olakšao diskusiju, predlažem da se izbace tj. izmene sledeća pravila:

1. Postavljena figura mora uvek odgovarati upotrebljenoj referentnoj karti.
Poželjno je da postavljena figura odgovara upotrebljenoj referentnoj karti

2. Figure koje su ograničenog izdanja (limited edition), mogu se koristi samo originalne.
Limited edition figure ne moraju biti originalne

3. Proksiji su zabranjeni.
Proksiji su dozvoljeni.

4. Dozvoljene su samo originalne karte. Fotokopirane i skenirane karte su zabranjene.
Dozvoljena je upotreba fotokopiranih i skeniranih karata

5. Experience karte su dozvoljene. Još jedna greška u prevodu. Originalno pravilo glasi da su Experience karte zabranjene

I to je otprilike to. Ono što je boldirano je tekst izmenjenog pravila. Ako prihvatimo ove izmene, mislim da ostalo možemo da zadržimo.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

I ja se slazem sa ovim izmenama. Ovo nije oficijalan turnir. Tako smo u mogucnosti!
Moje Vucijice su legalne, osim sto bih morao da kupim originalne karte za njih...
Ali ipak na veliki novembarski turnir izlaze Sesari, bez proskija, sa originalnim kartama, ofarbanim figurama... I svime sto ta armija treba da ima...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Ja se slazem sa izmenama... Ako se eventualno izmene ne usvoje, necu ni moci da ucestvujem :lol:
Mislim, trudim se da sve sto izvodim imam original, ali nema se para bas za sve odjednom...
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Sinoc sam primetio da ameri u NACORD pravilima od ove sezone dozvoljavaju od 15-50% vrednosti u karakterima, tj legalan je i karakter od 60 pts?

Btw meni je nekako cudno da se ne dozvoljavaju skenirane karte po oficijelnim pravilima, malo mi je suludo da coveku koji izgubi kartu[ili ista dozivi incident sa sokom za vreme igre] ne dozvoljavaju da koristi figuru dok mu ne stigne rezervna postom ;/
Doduse sasvim bi bilo ok ako se kod njih na licu mesta moze kupiti potrebna karta ;)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa mogu preko sajta (a pretpostavljam i u vecim prodavnicama u inostranstvu, kao uostalom i kod Olivera, da se kupe samo karte za figure)... Verovatno bez vecih zadrzavanja i cekanja...
Mozda gresim...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Hajde da razresimo dilemu oko toga sta moze, a sta ne moze- kada budemo imali velike turnire, kao i buduce medjunarodne, ponasacemo se u skladu sa pravilima koja nam je propisao GDR- za nase "lokalne" turnire mozemo, po dogovoru, da koristimo sve sto je Musa u svom postu naveo. Ne vidim nikakve prepreke da ne bude tako. Jedino treba sankcionisati i/ili zabraniti onoliko proksovanje (mislim da su sve figure bile proksovane- neka me ispravi neko ako gresim- izuzev jednog ili dva inkvizitora) kao u Gligorovom slucaju (videti fotke sa medjunarodnog turnira). Tada ni sam vlasnik nije cesto umeo da razabere koja mu figura na koju kartu ide!
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Лакше са оригиналима и сл. Почећете да личите на играче Наџака...

Техника је напредовала, па ваљда људи могу да сликају своју фигуру и да направе одговарајућу карту.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Originali

Post by jorgurt hlebozvak »

Jeste, tehnika je napredovala, ali ljudi nemaju pare ni za figuru, a kamoli za foto aparat kojim bi istu slikali. S druge strane, ne bih bas voleo da vidim slikanog Morbid Papeta na cijoj karti pise "Melmoth, Crane Warrior" Ili GW-ovog lizardmena koji se predstavlja kao Dorimanski gardista Alahana. Postoje granice u proksovanju. Bar kada su turniri u pitanju. Nemam nista protiv da za potrebe vezbe ili odigravanja prijateljske partije uzmes lizardmenske kroksigore i da kazes "ovo su Wolfeni, ajde da se igramo" To moze. Ali na turnir da izadjes sa takvim proksijem, nisam bas za to.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Jedino sto u citavoj ovoj raspravi zaboraviste jedan sicusni detalj: izasla su nova pravila za sezonu 2006-2007. Istina, bodovanje i kojesta drugo je ostalo isto, ali ipak. To se moze videti na onom linku sto ga je Damjan postavio.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Detaljcic

Post by jorgurt hlebozvak »

Uz još jedan detaljčić: Ta pravila se primenjuju od 1. januara 2007. do 31. oktobra 2007. godine.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

ne radi se o originalima. Igrao sam protiv Gligora i prilicno truda tokom partije potrosio da pohvatam sta je sta. Mislim da treba napraviti razliku izmedju toga i Sunkinih vucica.
Locked

Return to “Confrontation”