Pravila u novembarskom turniru

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Kako igramo turnir?

C3, turnirska pravila za 2006.
12
50%
Nova pravila, nove regulacije
12
50%
 
Total votes: 24

User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Zasto je posteno da ti mozes da imas 4 rojal guardsmena ili dirz da ima 4 keratisa, a ja mogu da imam samo 2 formora, ili aheron samo 2 paladina, kada govorimo o trupama priblizno istog kvaliteta/point costa koje predstavljaju mainstay svake od gorenavedenih armija
Volim te argumente koji se zasnivaju na pogresnom primeru - laki su za obaranje 8)
The number of miniatures of a same profile are restricted to the following limitations based on cost. Optional extras like auras, artifacts, solos, and clan costs are not counted, and do not affect the number of miniatures that can be played:

1-30 AP: Up to 3.
31-50 AP: Up to 2
Over 50 AP: Only 1
Nagradno pitanje: Koliko kostaju Guardsmen i Black Paladin ?

Time eliminisem potrebu za pojasnjavanjem da navedene trupe zapravo nemaju istu funkciju zbog drukcijeg stila koji namecu razlicite armije - Black Paladin je npr mnogo slicniji Mounted knight-u po primeni na bojnom polju, ide i umlacuje protivnicke modele :lol:

Btw zamerke o eventualnom balansu pravila je najbolje ne zavrsavati sa
Ja nikad ne izvodim nexus/ IT/ song of cornu itd u friendly partijama. ALi turnir je turnir. Sve sto je dozvoljeno je dozvoljeno. I ja nemam problem sa tim.
Jer, dragicka - sada su i neke druge stvari dozvoljene 8)

Kao sto rece Mladjano Bugarce, ako je vecina za to samo napred, mozemo igrati i po starim pravilima.
Moram samo malo da razradim Srkijev pristup and I'm all set to play ;)

EDIT:
Jos samo da dotaknem[stapom] deo o houserulinzima: U vreme kada je Wh igrala opustenija ekipa postojao je jedan sitan detalj da je Forbidden Rod zabranjen. I gle cuda, igra bese zanimljivija.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Knight wrote:Nagradno pitanje: Koliko kostaju Guardsmen i Black Paladin ?

Time eliminisem potrebu za pojasnjavanjem da navedene trupe zapravo nemaju istu funkciju zbog drukcijeg stila koji namecu razlicite armije - Black Paladin je npr mnogo slicniji Mounted knight-u po primeni na bojnom polju, ide i umlacuje protivnicke modele :lol:

.
A zasta sluze Keratisi i Guardsmeni :-s
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Mind Uploader

dzaba vam sav taj lebac kad ste krezavi...

Post by Mind Uploader »

dzaba rasprava...

Jedini problem koji ja vidim u celoj prici je sto postoje dve struje u grifonu:
1. Decaci koji bi se IGRAJU...znaci fazon "imao sam naporan dan na poslu, zena me smara, deca kenjakaju, ocu da se zezam malo, bez da umrem od taktickih vratolomija i mozganja o tome da li je pet poena po figuri dovoljno da opravda hard boiled"...
2. Decaci koji bi da POBEDJUJU...znaci fazon "imao sam naporan dan na poslu, zena me smara, deca kenjakaju, ocu da dominiram nekoga, da pokazem kako sam sjajan takticar, genija za matematiku i statistiku, veliki mega-zgromi ubica iz dimenzije X"...

NE zelim da se raspravljam koji je princip igranja bolji i ko je tu u pravu, ali mislim da te dve grupacije treba razdvojiti...

Predlog: Da se svako izjasni kojoj grupi pripada...i da se organizuju VELIKI i NAJVECI zgromi-puc-udri-mlati-zgazi-ako-ne-pise-u-pravilima-da-je-zabranjeno-onda-je-dozvoljno-potrosio-sam-187-sati-da-napravim-listu turniri za jedne i sa druge strane nesto kao games day gde pobeda u bitkama nista ne donosi, a pobednik je onaj ko skupi najbolji sportmanship score... I brate, nema svadje...oces da dominiras, evo, dominiraj...oces da se igras, evo igraj se...

Da sumiram-odaberite sta vam je blize od ove dve izjave:

1. Igram da pobedim. Pobeda je najbitnija, ovo je kompetitivna igra. A ja zelim da budem najbolji. Turniri su za dokazivanje ko je najbolji.

2. Igram da se zabavim. Bas me briga ko je pobedio dogod je bilo zabavno. Zelim da se uzivim u pricu. Zelim da se zezam i cirkam pivo opusteno. Turniri sluze da se okupi i dobro provede sto vise ljudi.
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Offtopic najgori na svetu, ali sta mogu - jace je od mene ;)
A zasta sluze Keratisi i Guardsmeni
The Guardsmen, zli megaubojica, zapravo nema ulogu glavne ofanzivne jedinice u Alahanskoj vojsci. Zbog svoje malene snage 6 mora da se uzda u sacred weapon da bi ozbiljnije povredio bilo sta sa res>8. Jednostavan recept za neutralisanje gardiste: uleteti u njega sa modelom od 14-17 ap[tj vasim obicnim cannon fodderom] i staviti sve kocke u odbranu. Velika je sansa de ce gardista mlatiti po tom kamikazi jedno 3+ kruga zbog malog broja kocaka i male snage.
Gde gardista dominira? u neutralisanju velikih i zlih modela ;)
Upotrebiti slican princip - uleteti gardistom u nesto skupo i gurati sve kocke u napad uzdajuci se u res 10+hard boiled i sacred armor. Usput jurimo neke duple na kockama :) I dalje imamo isti problem - ili ce se drugi bata uplasiti svetoga maca i staviti neke kocke u odbranu, ili ce ga gardista povrediti, ali u proseku samo za laku ranu zbog snage 6. I dalje ce se gardista i nesto veliko tuci 3 ili 4 runde ali sada barem gardista ubija model od mnogo vise poena, tj drzi ga u mestu dok konjanik ili mag dodju da ga dokrajce ;>
Od svih ljudi u klubu Dule vojnik[ The Dule formerly known as lignjoslav] nasao je najbolji nacin za otvaranje alahanskih kanti bez supprorta - ujuri ga necim velikim da bi imao kocku vise i stavljaj ih 1/2 ili 2/1 u zavisnosti od rasporeda alahanca. u proseku najmaje laka rana po krugu prednosti za decka koji tuce po kanti.
Drugi profil Alahanskih gardista iz baronies packa je otuzan, res 10 je zrtvovan za res 9 i poen snage+righeousness umesto bravery-a. Pogledajte tablu za rane i bacite verovatnocu na papir - snaga 6/res 10 je odokativno najmanje 10% povoljnija od str7/res 9 u 83,33% slucajeva - tj u svim slucajevima gde sacred stuff ne proradi.

Objasnjene za Keratise i upotrebu/neutralisanje istih sutra u toku dana, laku noc ;)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ako guardsmen zakolje Dazijatisa ja njega nebi smatrao beskorisnim :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Re: dzaba vam sav taj lebac kad ste krezavi...

Post by thezgag »

Mind Uploader wrote:dzaba rasprava...

Jedini problem koji ja vidim u celoj prici je sto postoje dve struje u grifonu:
1. Decaci koji bi se IGRAJU...znaci fazon "imao sam naporan dan na poslu, zena me smara, deca ******, ocu da se zezam malo, bez da umrem od taktickih vratolomija i mozganja o tome da li je pet poena po figuri dovoljno da opravda hard boiled"...
2. Decaci koji bi da POBEDJUJU...znaci fazon "imao sam naporan dan na poslu, zena me smara, deca ******, ocu da dominiram nekoga, da pokazem kako sam sjajan takticar, genija za matematiku i statistiku, veliki mega-zgromi ubica iz dimenzije X"...

NE zelim da se raspravljam koji je princip igranja bolji i ko je tu u pravu, ali mislim da te dve grupacije treba razdvojiti...

Predlog: Da se svako izjasni kojoj grupi pripada...i da se organizuju VELIKI i NAJVECI zgromi-puc-udri-mlati-zgazi-ako-ne-pise-u-pravilima-da-je-zabranjeno-onda-je-dozvoljno-potrosio-sam-187-sati-da-napravim-listu turniri za jedne i sa druge strane nesto kao games day gde pobeda u bitkama nista ne donosi, a pobednik je onaj ko skupi najbolji sportmanship score... I brate, nema svadje...oces da dominiras, evo, dominiraj...oces da se igras, evo igraj se...

Da sumiram-odaberite sta vam je blize od ove dve izjave:

1. Igram da pobedim. Pobeda je najbitnija, ovo je kompetitivna igra. A ja zelim da budem najbolji. Turniri su za dokazivanje ko je najbolji.

2. Igram da se zabavim. Bas me briga ko je pobedio dogod je bilo zabavno. Zelim da se uzivim u pricu. Zelim da se zezam i cirkam pivo opusteno. Turniri sluze da se okupi i dobro provede sto vise ljudi.
Mislim da ovo baš i nije pravi način gledanja na stvari. Sve je u nijansama ovdje, nećeš naći nikoga ko će reći "da, ja sam uber gamer i ja igram samo da pobijedim!" niti će ti itko iskreno reći "Potpuno mi je svejedno dal su me silovali na battlefieldu". Netko je malo više kompetitivan, netko malo manje, ali kad igraš igru, pokušavaš pobijediti, pretpostavljam. Tako da podjela na "power gamere" i "casual gamere" baš i ne stoji, pogotovo na turniru? :?
Recimo na primjeru mene, ja nisam "Power gamer" ali igram puno i volim raspravljati o partijama, unitima, strategijama itd. Moglo bi se reći da sam "intenzivniji ekstrem casual gamera", kao što postoje ljudi koji su "friendly varijanta power gamera" (i ovdje u Zagrebu i kod vas) i pretpostavljam da postoje svi stupnjevi između... :)
Podjele bi samo štetile communityu, mislim. :?

Isprika što se miješam jer većinu vas osobno ne poznam, ali kad se već raspravlja o turniru koji namjeravam posjetiti, mislio sam ubaciti par komentara ;)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

I sta smo nakraju odlucili, 3 ili 3,5, ja sam za 3,5 ako izdju FAQovi za Armije. :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Volim te argumente koji se zasnivaju na pogresnom primeru - laki su za obaranje Cool
nope 8)
agradno pitanje: Koliko kostaju Guardsmen i Black Paladin ?
skoro isto.
ime eliminisem potrebu za pojasnjavanjem da navedene trupe zapravo nemaju istu funkciju zbog drukcijeg stila koji namecu razlicite armije - Black Paladin je npr mnogo slicniji Mounted knight-u po primeni na bojnom polju, ide i umlacuje protivnicke modele Laughing
Bas suprotno. On je jedan debeli baja sa hardboiledom koji stoji tu i takes the hurt i povremeno nabaci neku ranu. Sa str 8 tesko da moze da bude hard hitter.
Ali i ovo je strawman argument. Gardista je defanzivan, a formor je ofanzivan. (mislim da je ovo pairing koji si trazio). Pa sta? Alahan je u principu defanzivnija armija a drune idu napred da sve pokolju. Razlika je , dakle, u armijskoj taktici. Ali, ono sto je bitno, jeste da su i Royal guardsmen i Formor MAINSTAY tip trupa oko kojih se takva taktika zasniva. A ti i dalje mozes da ih uzmes 4 (dva obicna i dva ona ofanzivnija), a drune mogu samo 2. Kapish sta sam hteo da kazem.

I da skratimo konfuziju. Jos uvek ne mozemo da igramo po 3.5 turnirskim pravilima jer ONA JOS NISU IZASLA. Postigli smo dogovor da ukoliko ista izadju na confforumu do nedelju dana pre turnir (sto je mislim 4-ti novembar) igracemo po 3.5. Ukoliko ne, igracemo 3.0
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa mozemo da igramo 3.5 bez restrikcija :twisted: ...
Pa da Dule moli Bodzana da mu pozajmi Alahan :D .

Bitno pitanje - da li je iko, nekim cudnim slucajem, protiv toga da turnir traje dva dana?!?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ne
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ako budem imao jos 2-3 pomocnika, tokom citavog turnira, moguce je, u suprotnom ne dolazi u obzir.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dobro, Starce, naci cemo ti nekoga.
Eto Mind Uploader mozda? Buduci da on ne igra turnire...
sto mu gromova?
Eto prilike da angazujes sve te ucesnike Conf. "scene" koji se zapravo ne igraju...
Last edited by Shunka on Tue Oct 24, 2006 12:39 am, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Ma sacekajte koju deceniju ili da se nabrzaka obogatim pa cete videti dominaciju a ne da mi zaj3bavat3 nejac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Moze dva dana
@novot
Pedja ce da ti pomaze :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Mozda ipak da igramo po starim pravilima - treba vremena za nafarbati sve te silne elementale, popove,carobnjake i strelce...
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa i to je istina, zapravo vecina ljudi u Grifonu jos uvek igra po C3 :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Post by Minja »

Sto se mene tice, sasvim mi je svejedno da li igramo po 3.0 ili 3.5 pravilima.
Za to sam, da turnir traje dva dana, jer je to, ipak, nekakav NATIONALS. Dakle, erekcija pobednika ce biti, nacelno, jaca, a patnja pobedjenih duza...
Toliko o tome, ko u ovoj fantomskoj zemljici igra radi pobede, a ko radi zabave... Naravno, to su samo mojih "two cent's"...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
od Prilipa Marko

Post by od Prilipa Marko »

Daaaaa,daaaaaa...lepo rece Dule:jos nisu izasla pravila.Sto se turnira tice,ukoliko izadju pravila do 4.11.(otprilike) sve je o.k.,ako ne igra se po C3 i to je to.Sta tu ima da se drvi i raspravlja.Ako mogu da primetim da se opet uvukla ona masna,ljigava prica o "mega baja dominatorima" i "jadnim,nevinim frendly igracima".Hajde da to vise uopste ne pominjemo(za slucaj da "nekome" to opet padne na pamet).Sto se tice turnira,mislim da je Dule sve rekao:ako pravila budu objavljena u roku,igra se po njima,ako ne nikom nista.Jedino ce biti interesantno ako u C3.5 bude proslo pravilo "Das Neue Line-of-sight" 8O
od Prilipa Marko

Post by od Prilipa Marko »

Izvinjavam se sto sam pomenuo mega baje,taj post je malo mator,a ta prica okoncana.
AAAAAAAALLLLLLIIIIIIIII...

I dalje mi nije jasno kako bi "Das Neue Line-of-Sight" mogao proci u C3.5.Niko ga nije prihvatio od Cord-ova(ogradjujem se ako je ova informacija zastarela),a to je jedino sto je bitno.Ali,za slucaj da prodje(a novembar se blizi)trebalo bi smisliti da li ce se i kod nas koristiti,s obzirom na to da je krajnje iritantan,degenerisan,retardiran,smusen,idiotski,debilan,kretenski,kretenoidan,moronski,glup,dupeglav,s-brda-s-dola i bez glave i repa taj "Neue" lajn of sajt. :roll:
Mozda bi trebalo probati taj golubiji drek u praksi,pa ga DEFINITIVNO proglasiti za nuspojavu i odstraniti ga iz upotrebe. :twisted:
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Pravila su takva kakva su dok Rackham ne izbaci nova ili eratu. Mnogo je veci problem novih pravila sto je potpuno obesmisljenono uzimanje karaktera koji nisu magovi ili popovi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Mnogo je veci problem novih pravila sto je potpuno obesmisljenono uzimanje karaktera koji nisu magovi ili popovi.
Kao i uvek, Bodzan ga je nailovao u glavu. Ne samo to nego su i neke armije koje su sjajno radile kao gunline u c2 (grifoni, a i mnogi se secaju mog dirza) sada mogu da rade to isto, jednako iritantno. Pre dva dana izveo sam grifonsku armiju sa 3 maga i 13 pucanja (koja bi po c3.0 bila sasvim prijateljska) i brutalno odstrelio skoro sve dok nisu dosli do njih, a onda ono malo izranjavanih prebio. Bullseye je strasna stvar, a assault fire strasno radi sa skautima.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa fighter characteri imaju poboljsanu sekvencu i counter-attack... Dovoljno da ostanu u upotrebi. Bar oni bolji.
Zar ce Orci izvoditi karaktera maga?!
Pendargon, kada isprobavamo novi LOS?! Wolfen vs. Griffin?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Hocu I JA u sutra! STIIZEM!!!!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

A ja ti jos nisam ofarbao Valkire :)

Eto meni danas zanimacije...

P.S. Ovo je valjda trebalo da se postuje na drugom threadu...
P.P.S. Pendargone, nemoj da lazes, svi mi znamo da ti je pola rollova na shootingu bilo 1 ili 2... I onda ti pricas kako si nas odstrelio i izranjavao...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

I onda ti pricas kako si nas odstrelio i izranjavao...
Err... Pa zar nije?
od Prilipa Marko

Post by od Prilipa Marko »

Pa da.Zasto bih ja uzimao super hand-to-hand lika,kada mogu da uzmem maga koji przi,mozda i efikasnije.Ne rizikujem da izgubim figuru,zato sto mag deluje sa udaljenosti,dok h-t-h lik mora da se bije(logicno) da bi posluzio svrsi.Mag sada ima veliki asortiman magija,zato sto one ne kostaju nista,pa ih mogu staviti onoliko koliko mag moze da ih nosi(sto pre nije bas bilo toliko moguce).Samim time,mogu da uzmem figuru vise(u slucaju goblina 100 000 figura vise :D ).Pretpostavljam da ista prica vazi i za popove.Naravno,scoutovi su i dalje vredni uzimanja.Ipak,mislim da upravo zbog toga sto je mag ili pop u tuci prsa u prsa slabiji od nekog ultra fighter-a nece biti bandi bez makar jednog fighter lika.Mozda gresim,ali mi se cini da je to sasvim moguce.Jak fighter karakter skautu najstrasnije otkine glavu,a potom je skuva,pojede i odigra the forbidden dance.Mag,opet,nije tako dobar u tuci,a da baci magiju dok se bije :? ...opet,sve i da je baci,on trosi potez na nekog tamo skauta,i pritom moze da pogine mnogo lakse nego giga-mega fighter.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Dakle, čini se da će biti po trećoj ediciji? :o
Nama u ZG zapravo jednako odgovara jedno i drugo. Osim Cynwalla koji whinea, ali on whinea cijelo vrijeme pa se to i ne računa.
Nego- onda su u igri restrikcije iz 2006-e? Da li bi mogao dobiti link da ih proučim, da se počnem malo igrat sa slaganjem liste? :D
hvala unaprijed. :wink:
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

http://www.klubzmaj.org.yu/forum/viewtopic.php?t=2624

Thread na kome je napisano sve sto je potrebno od pravila...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ako cemo po 3 onda cu ipak najverovatnije igrati.Neik neko od moderatora otvori temu pa da pocnemo da se prijavljujemo ipak je jos dve nedelje do turnira :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

sto mu gromova wrote:@$%&#>>@$?%?$^*#%^
Videces da do nedavno ni CORDovska pravila nisu zahtevala ofarbane figure.

I zaista kod nas nema mnogo igraca sa "srebrnim letacima".

Da li jos neko insistira na ofarbanim figurama za turnir?!?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

opet cu da spamujem ali eto...
kao shto znash ti, a i vecina ostalih, ja ne igram i mene se to ne tiche, ali je stvarno vishe nego glupo (necu upotrebiti ruzniji izraz) igrati na turniru sa neobojenim figurama. samo razmishljam iz ochiju onog ko igra protiv srebrne armije...uzas...
uzecu samo jorgurta za primer, on je svoje orke obojio kako je umeo i znao i to je sasvim u redu. ako ne mozete da obojite 10-15 figura... **besh hobi.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

sto mu gromova wrote: uzecu samo jorgurta za primer, on je svoje orke obojio kako je umeo i znao i to je sasvim u redu. ako ne mozete da obojite 10-15 figura... **besh hobi.
Ja se slazem sa kolegom "Sto mu gnolova" Svako moze da zafarba makar sve modele u osnovne boje, pa kad stigne da ih radi samo nastavi da dofarbava...ekstra je glupo igrati protiv srebrnih letaca...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Podržavam sve što je Zlaja rekao.
Ako se pravi inicijativa oko toga koliko je proksovanja dozvoljeno, onda svakako treba da bude obavezno da sve figure budu ofarbane.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Kontra

Post by jorgurt hlebozvak »

Slažem se. Figure bi trebalo da budu bar "zafarbane". Ne računajući undercoat. To nije boja. To je auto lak. I to sa najmanje tri boje, tako da bar 70% figure bude ofarbano. 70% bi predstavljalo donji deo (noge) i telo (ne računajući ruke). Ako figura ima neki dodatni deo kao npr. plašt koji ide preko ledja i dupeta, onda bi plašt morao biti ofarban. Uostalom, mogli bi se farbaci - Zlaja, Ivan, Shunka i ostali naći i definisati neka "pravila", kriterijume, šta je ofarbanost u tri boje i do kog procenta figura treba da bude ofarbana u te tri boje.
Ima samo jedna napomena: CORD ne dozvoljava proksije uopšte, a sa druge strane ne insistira na tome da figure budu ofarbane. A mi potpuno suprotno. Može i tako.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Kontra

Post by slayer king »

jorgurt hlebozvak wrote: tako da bar 70% figure bude ofarbano. 70% bi predstavljalo donji deo (noge) i telo (ne računajući ruke). Ako figura ima neki dodatni deo kao npr. plašt koji ide preko ledja i dupeta, onda bi plašt morao biti ofarban. Uostalom, mogli bi se farbaci - Zlaja, Ivan, Shunka i ostali naći i definisati neka "pravila", kriterijume, šta je ofarbanost u tri boje i do kog procenta figura treba da bude ofarbana u te tri boje.
Moze i tako ali ja mislim da se bolje da se jasno kaze da treba cela figura da se zafarba, ako neko moze tih 70% sto bi bila frka za glavu i ruke, naravno niko (normalan) nece praviti pitanje oko najsitnijih detalja kao sto su sitni dragulji , prstenje i tako to :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Rover, kada donosis ostatak armije na farbanje?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa neznam ti si rekao da nemozes da stignes ni to....inace ja cu doci za ofarbam svoje korove, a sto se tice anima to ce morati neko da mi radi....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Sto se mora, nije tesko! A pomeren je turnir. Tako da bih vremena imao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Mind Uploader wrote:...ekstra je glupo igrati protiv srebrnih letaca...
А шта ти имаш против сребрних? :D
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ako će se već uvoditi restrikcije za ofarbanost armije (koliko sam shvatio, mozda već od sledećeg turnira), onda bi trebalo da figure budu ofarbane a ne zafarbane, u suprotnom to i nema nekog smisla.
Locked

Return to “Confrontation”