Dve vrste okupljanja u grifonu

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
Mind Uploader

Dve vrste okupljanja u grifonu

Post by Mind Uploader »

Veliki problem u grifonu i igranju confronta je sto ljudi igraju iz razlicitih pobuda:

1. Decaci koji bi da se IGRAJU...znaci fazon "imao sam naporan dan na poslu, zena me smara, deca kenjakaju, ocu da se zezam malo, bez da umrem od taktickih vratolomija i mozganja o tome da li je pet poena po figuri dovoljno da opravda hard boiled"...
2. Decaci koji bi da POBEDJUJU...znaci fazon "imao sam naporan dan na poslu, zena me smara, deca kenjakaju, ocu da dominiram nekoga, da pokazem kako sam sjajan takticar, genija za matematiku i statistiku, veliki mega-zgromi ubica iz dimenzije X"...

NE zelim da se raspravljam koji je princip igranja bolji i ko je tu u pravu, ali mislim da te dve grupacije treba razdvojiti...

Predlog: Da se svako izjasni kojoj grupi pripada...i da se organizuju VELIKI i NAJVECI zgromi-puc-udri-mlati-zgazi-ako-ne-pise-u-pravilima-da-je-zabranjeno-onda-je-dozvoljno-potrosio-sam-187-sati-da-napravim-listu turniri za jedne i sa druge strane nesto kao games day gde pobeda u bitkama nista ne donosi, a pobednik je onaj ko skupi najbolji sportmanship score... I brate, nema svadje...oces da dominiras, evo, dominiraj...oces da se igras, evo igraj se...

Da sumiram-odaberite sta vam je blize od ove dve izjave:

1. Igram da pobedim. Pobeda je najbitnija, ovo je kompetitivna igra. A ja zelim da budem najbolji. Turniri su za dokazivanje ko je najbolji.

2. Igram da se zabavim. Bas me briga ko je pobedio dogod je bilo zabavno. Zelim da se uzivim u pricu. Zelim da se zezam i cirkam pivo opusteno. Turniri sluze da se okupi i dobro provede sto vise ljudi.

I onda da organizujemo razlicite manifestacije za ljude sa razlicitim ukusima.

Ko je za?
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ja bih se odlucio za 2, mada moram da kazem da mi nesmeta kad tu i tamo dobijem bitku ...... ipak je ovo igra, a to sto vodim Dirtz je cisto moj afinitet prema zlicama, ionako bih trebao uskoro da zavrsim Mid/nor (kad starcu stignu nove figure) :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zaista ne znam kako te je neko toliko smorio svojim dominatorskim stavom da imas ovakve glupe ideje.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Da li mislis da ce se preko jedne osobe prijaviti za 1. opciju ? :?

A i za tu jednu se ne bih kladio
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Skoro bese POLL za prosli turnir u kojem je bilo pitanje kakav turnir treba organizovati... (SVE PO GDR PRAVILIMA ili OPUSTEN TURNIR ZEZANJA)
Svi smo znali da ce u Novembru doci nacionalno takmicenje gde ce se naravno igrati po svim turnirskim pravilima, ali i pored toga malo nas je glasalo za OPUSTEN TURNIR ZEZANJA...
Naravno pripadam 2. grupi... Kao i svi volim da pobedim, ali dokazao sam na turnir da je ok i izgubiti :D
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

I dokazao si da svaka druga kocka moze da bude kec :P
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Postoji i treca grupa: oni koji kukaju i vicu "to je nepravda" :lol: :lol: :lol:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ma od kad je Zulufic batalio Confront. treca grupa polako izumire....... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Shunka wrote:Zaista ne znam kako te je neko toliko smorio svojim dominatorskim stavom da imas ovakve glupe ideje.
Zapravo do sada me niko nije nesto ekstremno smorio, vise je u pitanju neko smaranje na po malo... :)
Dosadno je igrati se kada na turniru vlada negativan/neprijateljski stav...

Ma, nebitno...uskoro cu da vidim sa starcem da organizujemo games day da vidite kako to izgleda...
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Nezgodno je sto je vecina nas po malo u obe grupe. Ako uzmemo u obzir npr. moje ucesce o konfront. turnirima a bilo ih je 4 na kojima sam ucestvovao je bilo otprilike ovako:

1. Turnir: Lajonesa i riperi koji je prate - smesna lista ali mi je bilo sjajno da se igram uz MNOGO srece cak sam i dobro prosao! O Dominaciji lajonese nad Shunkim vucima se jos prica... :lol:
2. Turnir: ZLA goblinska lista sa Babajagobom koja cini cuda. Kada sam video koliko je lista dosadna i neprijateljska promenio sam je u toku turnira(predao dobijenu partiju) i lepo se izigrao s novom listom
3. Turnir: Ozbiljna nezgodna lista s Meliadorom - vrlo kompetitivna lista koja je trazila isti takav stil igre
4. Turni: VEEELIKI top iz kog sam puno zeleo da pucam i pop koji se samopovredjuje - dobron sam se zabavio i cak mogao da uzmem turnir.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Dve vrste okupljanja u grifonu

Post by bojan »

Mind Uploader wrote:Veliki problem u grifonu i igranju confronta je sto ljudi igraju iz razlicitih pobuda...blablabla...
Always negative Moriarity, always negative...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

I dokazao si da svaka druga kocka moze da bude kec :D
Oh, da... Veoma iskusno :D
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

1. turnir - smesna ekipa - bez Predatorki of Blood, 2 Hunterke koje ne bacaju koplja, Sirijacica koja ne priziva Animae, Kaeliss... Jos uvek se prica kako im je Lionesa sudila...

2. turnir - moja omiljena tunrirska ekipa - Watcher, Varghar, 2 Predatorke, 3 Warriorke. Uzeo trece mesto tako sto sam zlo dominirao Hristy i Damjana.

3. turnir - pseudo-ozbiljna lista - Watcher i jos 8 vucica. Uzeo trece mesto tako sto sam zlo dominirao Radosa i Baldera.

4. turnir - resio da izadjem sa zaista neozbiljnom listom, i pokusam da se maksimalno zabavim tako sto necu zlo dominirati ljude koji lose igraju. Sticajem okolnosti, zaista nisam bio raspolozen, i ocajno sam odigrao, i zavrsio 14.

Na sledeci turnir izvodim najozbiljniju Keltsku listu sa Virae koju uspem da smislim u okviru onoga sto imam. Da nerviram ljude kolicinom 3+ rollova...

Hmm... Kad malo razmislim. Idealan turnir bi mi bio onaj gde svi izvode dobro osmisljene, sredjene i ofarbane vojske, imaju igrackog iskustva i dobro poznaju pravila. A takav tesko da cemo videti.

@Bodzan
Pomesao si redosled 1. i 2. turnira na svojoj listi. Nije da je imalo bitno...

@Balder
Zapravo glasalo se da li ce se igrati po standardnim (GDR) ili nestandardnim pravilima. Tunrir je bio izrazito prijateljski (raspitaj se koliko su bile ozbiljne drugoplasirana i treceplasirana lista), jedino se Pendargon za**bao pa je izveo Ardokata umesto Wandyra...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Brate Srki koji ti je bre đavo, što si toliko zapeo?
Koliko se sećam rekao si da ne želiš da igraš na turnirima, a ovako uvek možeš da igraš sa kime hoćeš. Prema tome ne vidim gde je tu problem i što toliko kukaš.

Turnir je vrsta takmičenja gde je cilj pobediti, prema tome normalno je da će se ljudi truditi da to i učine.

Games day ili bilo šta slično nije turnir i za cilj ima nešto drugo, a ne pobedu.

Ja ću učestvovati na sledećem turniru jer verujem da ću se dobro zabaviti, a ne da bih pobedio (jer za to definitivno nemam šanse :lol: ).
Mind Uploader

lele

Post by Mind Uploader »

koj deo mog posta ti je licio na kukanje?

nije problem u pobedi, problem je u pobedi po svaku cenu...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Sto ljudi, sto ćudi. :) (kako sam samo pametan :) )
Uvek i svuda će biti ljudi kojima je to najbitnije, zato se bolje što pre navikni na to.
Mada uvek možemo da postanemo INKVIZICIJA i da po'apsimo sumnjive. I naravno, spalimo ih na lomači :twisted:
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ko, jel' ja? wrote:Sto ljudi, sto ćudi. :) (kako sam samo pametan :) )
Uvek i svuda će biti ljudi kojima je to najbitnije, zato se bolje što pre navikni na to.
Mada uvek možemo da postanemo INKVIZICIJA i da po'apsimo sumnjive. I naravno, spalimo ih na lomači :twisted:
Moze. Od prvi dan odponedeljka?
Ti ponesi benzin, ja cu sibice... :)

Mislim da nije lose organizovati povremeno games day...da se okupe ljudi i da se zezaju...
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Zabava

Post by jorgurt hlebozvak »

Da li uopste treba da se izjasnjavam kojoj grupi pripadam? Naravno da pre sve ga volim da se opustim, a prija i kad se pobedi. Mada nije da je bitno. Igrao sam podosta partija. Cesce gubio nego dobijao, ali do sad u 90% poraza se nisam osecao lose. Confront je takva igra. Dobijes partiju sa dve dobre kocke. Ili izgubis istu sa dve lose. Ne treba to shvatati ozbiljno. I da, savet ambicioznim dominatorima: Kao sto sam vec rekao, Confront je takva IGRA. Mozete smisljati dominatorske liste danima, celokupnom povrsinom svog mozga, pa opet ako vam krene lose, ili ako u kljucnom momentu pocnete da bacate keceve (a kec ne zavisi od statistika modela ili njegove velicine), propade ceo plan.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Tako je Musa!!! Svaka ti nje ko` Negoseva!!! Zato i igram cesce konfront od WH od kada sam ostario. :lol:
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

evo, ja sam munchkin

igram samo da pobedim sa najcheesy armijom ikada i bijem novajlije i moram da ubijem malo kuce da bih svrsio.

I igram samo sa neofarbanim armijama.

EDIT: mislim da recenica u mom potpisu jasno i citko izjasnjava sve moje stavove vezane za ceo svet, a narocito za pobedjivanje. Ili nesto. Stagod. nepravda.

--
TO JE NEPRAVDA!! NEPRAVDA!
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo, i ja cu da igram sa nekim munchkin listama i kombinacijama (jednog dana kad obojim svoje figure) sa 2 huntsmena 2 headhuntera, tiraninom i velrysom, i josh nechim jakim ako bude mesta.
pitacu neke od generala da mi objasne shta je uber kombinacija i samo cu sa tim da igram i dominiracu vas sveeeeee, posebno srdjana ByHy.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ne, Zlajo, ti nikada neces dominirati - znas da ruznije figure bolje rade svoj posao...
Neces munchkin postati dok ne izvedes neofarbanu vojsku!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

*ces ces*

Nego ovaj... Da nije pomalo deplasirano to grubo deljenje igraca u dve kategorije? Pa jos zid izmedju?

Mislim, cini mi se da svi igrate igru, i ma koliko mi se neko busao, svima je drago da pobede, igrali oni remi, jamb, confront, warhammer ili stagod. Samo sto svi imaju jedan procenat mozga koji komotno koriste tokom igre, a kad krenu da koriste vise, igra im iz zabave prelazi u rmbacenje. Svi ulazu drugacije nivoe energije u igru. I nekako mi je deplasirano zaliti se sto ste izgubili sa nekim ko igra 80 ili 100% skoncentrisan na igru i desavanja, dok ste vi bili 80 ili 100% koncentrisani na obliznju flasu zestice.

Sad, da budem iskren, ja pre spadam u ovu drugu grupu, pa su mi blize igre tipa Junta negoli Rise and Fall of Third Reich. I prijatnije mi je da igram sa nekim ko igra sa istom koncentracijom, jer onda se ne osecam kao da bi trebao vise da mislim. Al' ako igram sa nekim ko ulaze vise energije od mene, pa me oduva sa table kako, na kraju i covek zasluzuje, zasto se zaliti? Na kraju, majku mu, niko me ne tera da igram sa tom osobom, ili da odem na turnir. A koliko sam letos primetio, svi koji navracaju u Grifon i igraju konf su vise-manje redovni tamo, pa kukanje tipa "nemam izbora, moram da igram sa njim" nekako ne stoji.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

sto mu gromova wrote:evo, i ja cu da igram sa nekim munchkin listama i kombinacijama (jednog dana kad obojim svoje figure) sa 2 huntsmena 2 headhuntera, tiraninom i velrysom, i josh nechim jakim ako bude mesta.
pitacu neke od generala da mi objasne shta je uber kombinacija i samo cu sa tim da igram i dominiracu vas sveeeeee, posebno srdjana ByHy.
Kako ti s3r3s Zlajo... :lol: :lol: :lol:

E, da...ne pada mi posle ovakvih komentara vise na pamet da oragnizujem bilo sta, igrajte se kako ste i navikli... :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Mind Uploader wrote:igrajte se kako ste i navikli... :)
Hocemo.
Dobrodosao si da nam se pridruzis!
Cak mozemo da te naucimo da manje gubis od Pendargona!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Mislim da se ovde ozbiljno mesaju babe i zabe (frogs and grandmothers???!!! :lol: )
Friendly play je friendly play. Ja licno ne pamtim kada sam zadnji put izveo iste liste u okviru mojih armija kada sam se igrao. A igram se bar 1-2 puta nedeljno. Pa vi vidite.
Tournament play je tournament play. Na turnir se dolazi da bi se pokazalo svoje umece u igranju odredjene igre. I to pocinje od army buildinga, preko stvaranja koherencije i taktike, postavke, koncentracije i naravno, nezaobilaznih kockica. I tu dolazimo do momenta kada neko prodje kroz sve te faze, i onda na turniru naleti na nekoga ko je brze-bolje sklepao army listu, ne pokusava da se konkretnije udubi u igru, "gura" figure po tabli, i to zavrsi tako sto prvi oduva drugoga. I onda osoba broj dva pocinje kuknjavu :" On je munchkin, igra treba da bude zabavna, njegova lista radi sama... itd", zaboravljajuci pritom da ni prvoj osobi nije bilo nimalo zabavno. To je pomalo kao da sednete da igrate sah sa 3-ogodisnjim detetom. I matirate ga u 4-vrtom potezu. No fun? ma nemojte... Licno sam uvek preferirao tesko izboren minor ili posten draw (a najvise volim poraz) nego mighty masakr izboren bez muke. Zato sto iz prva tri pametan covek nesto nauci, i izbegne da mu se takve stvari dese ponovo.
Image
ImageImageImageImageImage
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Pendargon wrote:Mislim da se ovde ozbiljno mesaju babe i zabe (frogs and grandmothers???!!! :lol: )
Friendly play je friendly play. Ja licno ne pamtim kada sam zadnji put izveo iste liste u okviru mojih armija kada sam se igrao. A igram se bar 1-2 puta nedeljno. Pa vi vidite.
Tournament play je tournament play. Na turnir se dolazi da bi se pokazalo svoje umece u igranju odredjene igre. I to pocinje od army buildinga, preko stvaranja koherencije i taktike, postavke, koncentracije i naravno, nezaobilaznih kockica. I tu dolazimo do momenta kada neko prodje kroz sve te faze, i onda na turniru naleti na nekoga ko je brze-bolje sklepao army listu, ne pokusava da se konkretnije udubi u igru, "gura" figure po tabli, i to zavrsi tako sto prvi oduva drugoga. I onda osoba broj dva pocinje kuknjavu :" On je munchkin, igra treba da bude zabavna, njegova lista radi sama... itd", zaboravljajuci pritom da ni prvoj osobi nije bilo nimalo zabavno. To je pomalo kao da sednete da igrate sah sa 3-ogodisnjim detetom. I matirate ga u 4-vrtom potezu. No fun? ma nemojte... Licno sam uvek preferirao tesko izboren minor ili posten draw (a najvise volim poraz) nego mighty masakr izboren bez muke. Zato sto iz prva tri pametan covek nesto nauci, i izbegne da mu se takve stvari dese ponovo.
Druze, to su metalne cikice...get a life...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ti si taj koji kuka, "Druze" :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
Mind Uploader

kuknjava...

Post by Mind Uploader »

izvinjavam se svima koji misle da sam kukao...
iskreno boli me jedna velika stvar oko konfront turnira, predlozio sam vam resenje...ne dopada vam se...ok, zdravo, uzivajte...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

A da vi malo prekinete,a :?: Il' da ja ovo zakljucavam 8O
Mislim, svakom svoj nacin igre, shvatanje igara, pristup i sve ostalo. Ko sebe ne vidi na turnirima, ne mora da ih igra. Ko ne voli power play, neka ne igra sa ljudima za koje misli da im je to glavna doktrina. Jednostavno. O tome ste previse trosili reci ovde. Mislim da je jedino sto se korisno izrodilo iz svega ta inicijativa za pokretanje Dana igara. To bi trebalo napraviti, ali obuhvatiti sve moguce igre- napraviti kako to stvarno zasluzuje da izgleda. Mislim da sada ima dovoljno i klubova i igraca raznih sistema da mozemo da napravimo nesto veliko.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, nisam stvarno imao nameru da ovu temu zakljucavam ali 2-3 poslednja posta koja sam zatekao nakon sto sam prethodno upozorenje uputio, nagnala su me da to ipakuradim. Ti postovi su obrisani i iskreno se nadam da vise ovakvih incidenata nece biti. Zakljucano!
Locked

Return to “Confrontation”