Uprising 2007

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Uprising 2007

Post by Shunka »

U sklopu sledeceg Uprisinga (31. mart/1. april) igrace se i Confrontation turnir.

To je za sada sve sto se zna, a sve ostalo podlozno je dogovoru!

Od bitnih stvari valja odrediti da li ce se igrati jedan dan ili oba, po kojim ce se pravilima igrati (dobro, to ce svakako da saceka sledecu godinu, da vidimo sta ce na kraju da bude oko cele ove 3.5 ludnice), da li da uvodimo ocenjivanja spotrsmanshipa, da li da budu obavezne ofarbane armije i da li da se ocenjuje ofarbanost, ko placa kafanu i svasta drugo...

Bitna je informacija da na tunriru verovatno nece ucestvovati ni Dule ni Bodzan.

Od ekipe iz Zagreba ocekuje se da dodje. Zgag je vec poceo da farba svoje Grifonce, i to - u braon!!!

And so on and so forth...

Do marta vremena ima, te je otvaranje threada mozda malo preuranjeno, no eto...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Bitna je informacija da na tunriru verovatno nece ucestvovati ni Dule ni Bodzan.
A jel' da? otkud to? Mene nisu obavestili... :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ne bih ocenjivao niti sportsmanship niti ofarbanost, ali bih predložio da bande budu ofarbane.
Kao što si rekao do kraja marta ima puno vremena tako da svi imaju vremena da ofarbaju svoje figure.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja najverovatnije ucestvujem, samo da li neko zna da li i Confront. traje 2 dana :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Pa kakav sportsmanship idi bre sunka u persun lisce!!! PA ni sa ovim pravilima ne mozes dobiti turnir :D (nema duleta i bodzana, pa jos si kao fini, pa jos lepo ofarbane figure) eh pa nisi imao loseg ucitalja ali ja sam ga stvorio, ja sam ga doneo na sve, on je moje cudoviste, on je ziv on je ziv!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Image
Image

E pa sad idem da popijem jednu plavushicu.......(my precious)
Image
Image
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, budci da sam vec na Valhalinom forumu okacio uvodnik i poziv da se raspravlja o turniru (pravila, ocenjivanje itd.), lepo je sto me je ovde neko pretekao :)
Fer plej- mislim da za sada nema nekog bitnog razloga za uvodjenje istog. Cak i da ima, kako biste ga ocenjivali- negativnim V.P. poenima ili negativnim A.P. sa povecim brojem nula? Mislim da ne treba da improvizujemo na tu temu, kako ne bismo napravili prostora za kalkulacije na tom polju (vidite slicnu raspravu na WH delu foruma).
Ofarbanost- ovaj put kao uslov za ucesce! Haj'te ljudi, do turnira je ostalo vise od 3 meseca! Svako da farba 1 figuru svakih deset dana, pa ce nafarbati druzinu od 10-ak modela! I to pod uslovom da tek sada pocinje da skuplja :!:
Pravila- iz ove vizure, smesi nam se opet 3.edicija. Videcemo. Sve je na Rackham-u. Buduci da su se suvise fokusirali na AT 43 i izbacivanje stvari/figura za Cadwalon, mozda i ne objave nista novo za 3.5 ediciju.
Da li da se igra 1 ili 2 dana- u zavisnosti od broja igraca- ako bude bilo malo- 3 runde i jedan dan (12 i manje igraca), a za vecu populaciju 2 dana i 5 rundi( do 30-ak igraca).
Naravno, ovo su samo predlozi, ali cu da insistiram na ofarbanosti :!:
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da jos nesto- bez ocenjivanja ofarbanosti vojski. To bi trebalo da bude u okviru onog zajednickog, sveobuhvatnog takmicenja u farbanju, pa neka izvole svi koji na to imaju sta da kazu :wink:
Na turniru bi uslov bio (jos jednom: ne ocenjuje se ) samo da figure budu ofarbane, makar u sve osnovne boje + neki hajlajt (drybrush) i vosic. Cini mi se da to stvarno nije mnogo posla.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

100% sam za to da uslov za turnir budu obojene figure, ne samo za uprising nego za svaki turnir u buducnosti.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

I ja sam za ofarbane figure... Ako Bog da, dotle cu uzeti Pretorijance, pa ce biti i njih... Naravno, ako budem mogao da ucestvujem :)
I zar stvarno mislis da ce biti manje od 12 igraca :D
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pendargon wrote:A jel' da? otkud to? Mene nisu obavestili... :lol: :lol: :lol:
Rekao si valjda da bi radje igrao WH. Bojan je rekao nesto slicno, obzirom da tesko da ce moci da ucestvuje uopste...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Mi smo planirali confront da bude dva dana tako da mozete da racunate na tu varijantu ali kao sto kaze oliver nema to puno smisla ako bude manje od 12 igraca. Sto se tice ofarbanosti vojski ja sam na warhammeru insistirao da to ne bude uslov zbog mnogobrojnosti ali tamo jeste malo drugarcije jer ti igraci automatski gube dosta bodova zbog toga pa imaju motivaciju da vojsku ipak ofarbaju...
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

evo i ja da se ubacim u slaganje za obavezno ofarbanu vojsku! :D

Cak i ja mogu da stignem da zamalam 15 figura tako da budem zadovoljan njima do turnira. A ako ja, jedan od najsporijih farbaca u poznatom svemiru mislim da mogu da stignem, onda svi sigurno mogu! A sto se tice ocenjivanja, mislim da bi mozda opet trebalo da imamo nagradu za najlepsu confront armiju nezavisno od generanog takmicenja u farbanju.

Sportsmanship? Who cares about it... GDR sistem je po meni skroz adekvatan. Jedino bi bilo lepo da se do, recimo, sredine februara odluci da li ce biti po 3 ili 3.5 pravilima, posto ja moram da znam unapred da li da farbam nekog maga ili ne. :D

--
Dervish the zahtevni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

Dodje tako decko iz Slavonskog Broda na Agram Arenu, a oni ga posalju kuci zato sto nema ofarbanu armiju (!?!?!?!)

Ajd ne to za obavezno farbanje...
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Što se tiče najlepše bande/armije, po našem planu će one biti nagrađivane u okviru Zlatnog Peruna. Automatski se za najlepšu bandu prijavljuju svi na konfrontu a za najlepšu armiju svi na wh-u. To ne znači da ne može da se takmiči i neko ko ne igra ni na jednom od turnira ali ima lepu vojsku/bandu...

Mislim da smo još u povoju i mnogi će morati da biraju između wh-a i confronta, što će uticati na brojnost na oba turnira. Možda u interesu brojnosti nije najbolje da vojske moraju biti ofarbaneali ja neu pritiskati po tom osnovu nego kako vi odlučite.... Možda pre da odredite neki penal koji bi dobio onaj ko je došao sa neofarbanom vojskom ali da i dalje može da se igra....
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Thael wrote:Dodje tako decko iz Slavonskog Broda na Agram Arenu, a oni ga posalju kuci zato sto nema ofarbanu armiju (!?!?!?!)

Ajd ne to za obavezno farbanje...
Trebalo bi na svim turnirima to uvesti i nemilosrdno primenjivati pa makar neko dosao sa Marsa. Ako lepo pise u pravilima da ne mozes da igras sa neofarbanim figurama - koji moj dolazis sa takvim figurama...
A te fore "nemam vremena" ne pale - ako ne mozes zafarbati 8-15 figura za 3 meseca nemoj da se igras i gotovo...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Thael wrote:Dodje tako decko iz Slavonskog Broda na Agram Arenu, a oni ga posalju kuci zato sto nema ofarbanu armiju...
dodje tako dechko iz australije na turnir na kome je naglasheno da ARMIJA MORA DA BUDE OBOJENA ako zeli da uchestvuje i mi ga vratimo kuci nazad u australiju zato shto mu armija nije obojena...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

i ljudi 'ajde ne preterujte. nije nikakav elitizam imati obojenu armiju za turnir i insistirati na tome. ***em ti ja tog hobistu koji ne moze da oboji 10-15 modela za turnir. opshte je poznato da u prijateljskim partijama mozesh igrati sa kartonchicima, nindza kornjachama, praznim postoljima i neobojenim figurama. mislim da je neposhteno i nefer igrati tako na turniru. zbog chega bi ja dodatno razmishljao o tome shta je shta u gomili neobojenih figura i ko je ko?
ako je jedini uslov da armija mora da bude obojena ako bi ste zeleli da uchestvujete na turniru onda ga i isposhtujte. pa sto mu gromova, nema tu 100-200 modela pa da se izvlachite "ne mogu da stignem, nemam vremena" i slichno... 'ej imate tri meseca do turnira, eeeeeeeeeej tri meseca!!!
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Potpuno se slazem... Evo bas pre neki dan sam hteo da jednu figuru ofarbam za manje od sat vremena... I moram priznati da je za utroseno vreme ispala prilicno ok... Znaci, ako uzmete da radite figure i jednu na sat vremena, to je, neka bude i 15 figura, 15 sati... Znaci, da, ako svaki drugi dan, utrosite sat vremena, treba vam mesec dana... I to ako do sada nemate nista obojeno...
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

stvarno ljudi....ako sam ja uspeo da na ovaj ili onaj nacin ofarbam moje patuljke(da su losi to ne poricem), moze svako....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Farbe

Post by jorgurt hlebozvak »

Potpuno se slažem. Krajnje je vreme da se bar u 2007. postigne neki viši standard za turnire. U prosečnoj bandi ima u proseku 10-15 modela. Neko ima 7 (Wolfeni) neko 18 (Orci). ali to je to. Onaj ko će da šipči iz Australije sa 10 modela, treba prethodno da pročita zvanična pravila turnira, okačena na forum ili objavljena na drugi pogodan i svima dostupan način, pa tek onda da kupuje kartu za avion. Ne moraju te figure biti ofarbane bog zna kako, ali bi trebale da budu ofarbane u jedno tri boje. Ili kako se već dogovorimo.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Evo ja sam protiv!!! (iako necu ucestvovati, dosta mi je ovih ZA...:D)( a i neko da okaci nesto na ovaj forum) Mada palniram da odem u Novi Sad da se lepo zabavim i provedem ako bude koji brodic da kupim. Malo gucnem i gledam ljude kako se bezrazlozno nerviraju.....
Prosli je bio bas strava, mada mi je u magli (41 sat nespavanja) a popio sam samo par guca odvratnog BG piva.
Image
Image
Image
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Thael wrote:Dodje tako decko iz Slavonskog Broda na Agram Arenu, a oni ga posalju kuci zato sto nema ofarbanu armiju (!?!?!?!)

Ajd ne to za obavezno farbanje...
i poslali bi ga opet, bez problema, i još se tomu smijali dok pijemo pivu. Ako već GODINAMA zahtijevamo pofarbane vojske; ako je to IZRIČITO istaknuto u pravilima turnira; ako mu to mogu reći i njegovi kompanjoni koji su već sudjelovali na našim turnirima; i ako on svejedno dođe sa neofarbanim figurama, ja sam sklon zaljučiti da on nas pokušava jebat u dupe i napravit majmune od nas.

Disrespectful je i prema organizatorima i prema drugim igračima koji su našli vremena dotjerat vojsku.
/rant

ahem.

Anyways... ja bih više volio na conf turniru igrat protiv obojanih vojski - bolji mi je ugođaj - ali zapravo najbitnija stavka je da se pravila turnira znaju na vrijeme i onda nitko ne bi trebao imati problema s njima.
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Farbe

Post by slayer king »

jorgurt hlebozvak wrote:.......Ne moraju te figure biti ofarbane bog zna kako.....
Tako da niko nemoze da se zali sto se tice vremena........
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Potpuno se slažem. Krajnje je vreme da se bar u 2007. postigne neki viši standard za turnire. U prosečnoj bandi ima u proseku 10-15 modela. Neko ima 7 (Wolfeni) neko 18 (Orci). ali to je to.
Evo i ja da se oglasim, sa moje, popriliicno subjektivne strane.
1) kako tezimo igrati po gdr-u, u dosadasnjim restrikciijama figure nisu morale biti ofarbane. Videcemo za 2007. Nemam licno problema sa odstupanjem od ovoga, cisto da napomenem da neki ne buce...
2) gornja musina izjava je tacna u globalu, ali za nas par hrcaka (mislim pre svega na mene, dalibora i bojana), ona se tesko odnosi... pazi sad:
Posedujem 42 figure dirza. Turnir je za 3 meseca, ali ja neznam propozicije, i usput studiram stomatologiju i imam januarsko-februarski ispitni rok. Ne znam kakvu bih armiju izveo jer jos ne postoje restrikcije za 2007 iz gdr-a, kao ni tournament pravila, ni novi scenariji (offtopic, nema vise secenja drveca, njega sigurno nema u novom packu scenarija, info from R). Znaci moram da farbam kao mutav. Ali cekaj, imam i 37 modeal druna, koji su mi, kao sto znate, jako prirasle za srce. E recimo pola njih je ofarbano, ali napravio sam krucijalnu gresku i poceo da farbam (Isidora) prvo ono sto mi se dopadalo, a ne ono sto najcesce koristim...hm.... Ali cekaj, imam jos i 13 modela devourera i 22 modela grifona...koji odmah sada ispadaju iz trke.
Svaku od tih armija mogu da unakazim bojom za 3 meseca, i onda mi se smesi dugotrajno kupanje u acetonu.
Mislim da nametanje ofarbanosti nije resenje... Ako kazete moraju armije biti ofarbane, ljudi koji nisu stigli/mogli/snasli se ce zamalati figure u 3 boje za 1 dan i izgledace grozno, da bi se mogli igrati. Takodje treba misliti na nekog pocetnika koji pocinje da igra recimo krajem januara, i onda mu kazemo:"Nemozes da se igras sam nama, nisi obojio". Licno (a to sam samo opet ja i moje misljenje) preferiram da igram protiv "silver surfera" nego protiv fleka. Jer fleka je ruzna...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Tako je Dule!Ja vise volim plavo nego srebrno a i to nije losa boja....Ahm sta ja pricam kad ionako necu ucestvovati......Ali nema veze "I'm against it!!!" sto bi rekli pankeri!!! Jeli slayeru jesi li ti punk???
Joj kako volim ovak da spojim 16 sati spavanja u 6 dana pa da sednem za forum... Koji je by the way osim ova teme mrtav osim povremenih Igorovih diverzantskih upada na koje Ivan odgovara suptilno iz Basiliska... :D:D:D Ah da ovo je druga igra :D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

U turnirskim pravilima za 2006. pisalo je da figure ne moraju biti ofarbane.
Ovogodisnja revizija istih to menja - zahteva se i ofarbanost figura.
Ofarbanost je iskljucivo estetski momenat. Figure se bez ikakvih problema raspoznaju i neofarbane. Problema oko raspoznavanja figura usled proksija (i sl.) ne bi smelo biti. Jeli ih bilo na proslom turniru, ja licno ne znam (ko je igrao sa Gligorom?)?!

Sve u svemu, cisto subjektivno, ja sam protiv toga da se ofarbanost zahteva. Daleko od toga da bih ja ikada izasao na turnir sa neofarbanom vojskom. Daleko je lepse igrati protiv lepih vojski, ali sto kaze Dule, izbor je izmedju fleka i srebrnih letaca. Meni je svejedno...

E, da, jedan problem - vecina potencijalnih ucesnika koja nema ofarbane vojske (te bi verovatno bila protiv zahteva) nije prisutna na forumu, te stoga nema smisla da glasamo...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ovogodisnja revizija istih to menja - zahteva se i ofarbanost figura.
Ne... Ovogodisnja (tj za 2007) (vec si u novaku) Jos nisu izasla, te se nezna stav GDR-a povodom ofarbanosti
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Zulufic wrote:.....Ali nema veze "I'm against it!!!" sto bi rekli pankeri!!! Jeli slayeru jesi li ti punk??? :D:D:D
Ja sam ti kvazi prosveceni ala babasera punker :twisted: :twisted: ili ti dok sam na toplom i niko me nedira ja se nebunim :twisted: :twisted: :wink:

Nego sto se tice teme......meni je bolje da igram protiv figura koje su bar nekako obelezene, sto se mene tice moze svaka vrsta figura cela u jednu boju, da nebude izadje Acheron sa 9 skoro istih zombija i ja sad treba da pamtin koji ima oklop, koji fierce, koji koplje :? ..........ja sam vecinom radi toga za obaveznu zafarbanost
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Boje

Post by jorgurt hlebozvak »

Slejeru,

Pitanje oklopa i koplja je pitanje proksija, a ne boja. Oprema se ne predstavlja bojama, nego oblikom. Oprema je predmet. Fierce je osobina, koja se takođe ne predstavlja bojom. Bojenje figura, je deo hobija i lepše je videti na tabli dve obojene solidno obojene bande. Opšti estetski utisak je bolji. Bolje se predstavljamo kao igračka zajednica svima koji su radoznali da saznaju nešto o našem hobiju, tj. onima koji bi se eventualno uključili u našu malu zajednicu. Koja više i nije tako mala. Obojenost bande doprinosi lakšem raspoznavanju vrste modela. I još nešto: Jesam za to da se izlazi sa obojenim bandama, ali nisam za to da se na tome insistira radi recimo penalizovanja npr. Duleta ili Bojana, kako bi npr. zaista npr. Šunka imao veće šanse da pobedi. Pravila treba postaviti principijelno, a ne iz sebičnih razloga. Zapamtite, Duleta i/ili Bojana ne možete pobediti na penale. Potrebno je mnogo više.
A tebi Dule, predlažem, da uzmeš jednu vojsku, pa svaki slobodan trenutak koristi da farbaš istu. I lepo se spremiš sa tom ekipom za turnir. I uzmeš isti.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Boje

Post by slayer king »

jorgurt hlebozvak wrote:Slejeru,

Pitanje oklopa i koplja je pitanje proksija, a ne boja. Oprema se ne predstavlja bojama, nego oblikom. Oprema je predmet. Fierce je osobina, koja se takođe ne predstavlja bojom. Bojenje figura, je deo hobija i lepše je videti na tabli dve obojene solidno obojene bande. Opšti estetski utisak je bolji.
Ja to gledam sa moje strane i potpuno mi je sve jedno da li cu igrati protiv bande gvozdja ili extra ofarbanih figura dok god ja znam sta je tu na tabli, tako da je sto se mene tice potpno sve jedno ko ce i kako da obelezi svoje figure kad je vec vuna pa nemoze da pofarba 15 figura.A sto se estetike tice svakako da je bolje da na turniru sve vojske budu ofarbane i da nebude penalizovanja sto se kvaliteta tice :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Boje

Post by Shunka »

jorgurt hlebozvak wrote:penalizovanja npr. Duleta ili Bojana
Bojan igra sa ofarbanim vojskama. Stavise, uglavnom lepo ofarbanim.

Mada, kada malo razmislim, ima nekakav Fire Elemetnal koji mu bas kvari prosek...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Boje

Post by slayer king »

Shunka wrote:Mada, kada malo razmislim, ima nekakav Fire Elemetnal koji mu bas kvari prosek...
Da , ja sam cuo da mu je farbao neki pacer za velike pare cccc.... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ja sam do sada na svakom turniru igrao sa figurama koje su ofarbane. Svako zna koliko je moja lista bila 'ozbiljna', ali to sam imao ofarbano pa sam sa tim i igrao. Pride imam preko 25 neofarbanih figura grifona (skoro sve što postoji) tako da mogu da sastavim bilo koju zgomi-puc varijantu.
Poenta: Igraj sa onim što imaš ofarbano pa čak iako to nisu zgomi-puc varijante. Smisli listu, ofarbaj je i igraj sa njom na turniru bez obzira na to što neće biti najjača lista (veći izazov). Vrlo je bedan izgovor to što neko ima sto miliona figura pa ne može da se odluči.
Pozdrav.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pendargon wrote:Ne... Ovogodisnja (tj za 2007) (vec si u novaku) Jos nisu izasla, te se nezna stav GDR-a povodom ofarbanosti
Mislio sam na ovo - http://junkyard.icenix.net/~jkuperman/d ... 07v0.2.pdf

Ali nisam u pravu, i tu pise da nije neophodno da modeli budu nafarbani.

A i sada sam video da to nisu bas najoficijalnija pravila...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ko, jel' ja? wrote:Ja sam do sada na svakom turniru igrao sa figurama koje su ofarbane.
Svaka cast!

Ali ima nekakvih cudnih ljudi kojima je bitnije da pobede nego da imaju ofarbane figure...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja sam do sada na svakom turniru igrao sa figurama koje su ofarbane. Svako zna koliko je moja lista bila 'ozbiljna', ali to sam imao ofarbano pa sam sa tim i igrao. Pride imam preko 25 neofarbanih figura grifona (skoro sve što postoji) tako da mogu da sastavim bilo koju zgomi-puc varijantu.
Poenta: Igraj sa onim što imaš ofarbano pa čak iako to nisu zgomi-puc varijante. Smisli listu, ofarbaj je i igraj sa njom na turniru bez obzira na to što neće biti najjača lista (veći izazov). Vrlo je bedan izgovor to što neko ima sto miliona figura pa ne može da se odluči.
Pozdrav.
Mislim da si daleko od pozicije da kritikujes. Niti je ista bedno, niti su izgovori u pitanju. U pitanju je prilaz turniru kao happeningu. Ti licno najvise zadovoljstva u hobiju nalazis u bojenju, i ja to postujem. Ja, sa druge strane, najvise zadovoljstva nalazim u igranju. Iz moje perspektive, da bi se lepo igrao, moras da sednes, osmislis armiju, minimalizujes minuse i maximalizujes pluseve, osmislis taktiku, isprobas je i na osnovu donesenih zakljucaka izmenis je jos malo... "Nabacaj figure i igraj" sistem zato sto su ofarbane, meni licno ne donosi zadovoljstvo, jer preskacem ceo gorepomenuti proces. Dalekobilo da sam ja protivnik farbanja figura, cak stavise, sve moje warhammer armije su ofarbane, usudio bi se reci, po najvisem standardu, a i moje drune, koje su trenutno u procesu proizvodnje, se farbaju po istim ( za moje, acini mi se i svacije ) visokim standardima. Ali, pored farbanja, ja studiram veoma ozbiljan fakultet, pored toga radim i zaradjujem, i ne mogu svo svoje vreme i trud da posvetim farbanju. Ono sto pokusavam da kazem je, nije problem da ja nafarbam 40 figura u 3 boje. To cu da uradim za dan. Igracu turnir, i nakon toga ce u aceton. Poenta jeste: DA li mislis da je lepse da igras protiv takvih (flekavo i grozno) zafarbanih figura, ili protiv silver surfera? Meni licno ni jedno ni drugo nije milo, ali mislim da je besmisleno terati ljude da farbaju na taj nacin.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pendargon wrote:cak stavise, sve moje warhammer armije su ofarbane, usudio bi se reci, po najvisem standardu
To jest - celih 5 (od 22) poena na farbanje na Agram Areni :lol:

Dobro, mora se priznati da su demoni bitno bolji, za njih bi mozda dobio i desetak...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

](*,)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pendargon wrote:
cak stavise, sve moje warhammer armije su ofarbane, usudio bi se reci, po najvisem standardu


To jest - celih 5 (od 22) poena na farbanje na Agram Areni
Cisto radi razumevanja, ta armija u punom sastavu bila je dva puta konkurent za best pained army, izmedju ostalog na uprisingu pre dve godine :roll: To sto su hrvati malo...onako... sa paint ocenjivanjem (na koje se inace niko nije zalio :roll: ) nije moj problerm
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ma znam, sigurno bi dobio vise poena da nije bilo one bezvezne figure sto treba da predstavlja Slaaneshovog Exalteda... Koji li je kreten ono farbao?! :lol: :lol: :lol:
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”