Nova sezona 2007

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Nova sezona 2007

Post by Mirijevac »

Dragi moji,

Evo ushli smo u 2007 godinu, cak je proshao skoro i Januar, a mi nismo imali nikakav turnir u C3.968 (nisam bash siguran u trenutni broj revizije). Voleo bih da pocnemo da igramo, ali sa nekoliko izmena, koje bih voleo da ovde zajedno prodjemo, tj prozvachemo. Sa svakim predlogom se u principu slazem, ali ne zelim da forsiram izmene ako se bar 51% igraca ne slozi sa promenom...

1. Povecanje AP sa 400 na 500
Po nekim informacijama, u nemackoj vec pocinju da igraju turnire u 500AP. Ovako bismo mogli da povecamo malo broj figura i ubacimo neke malo skuplje figure, mada uvek postoji moguchnost swarm-a, tj neki ludak bi sasvim legalno mogao da izbaci zilion goblina, kelta ili koga vec... pa bi tabla bila malo mala....

2. Ozbiljnija organizacija sezone
Probao bih unapred da napravim neki kostur turnira, kako bismo UNAPRED znali kada (ili priblizno kada) bi se odrzavali neki sigurni, veci turniri. Normalno, ne bih definisao SVE turnire, nego recimo samo 4-5-6 glavnih, u vremena koja su svima nama ok. Takodje bih voleo za gusht jacih igracha da najavim recimo 2 turnira (Masters - na svakih 6 meseci), koji bi bili po rang listi, recimo 10 prvih na listi, radi odmeravanja snaga najboljih igracha. Da ostali igrachi ne bi bili uskracheni, u neko slichno vreme bih organizovao slichan turnir, na kome igrachi sa Mastersa NE BI MOGLI da uchestvuju. Svo vreme bi se vodila statistika, rang lista, tj azurirala tabela... normalno.

3. Jel neko gledao scenarije za 2007 ?
rado bih voleo da chujem neke primedbe, sugestije, omiljene scenarije, moguche probleme u pripremi raznih dzidza-bidza (objekata) za teren u toku turnira... ipak su ovo scenariji po kojima bi se igralo u ovoj sezoni.

4. Zelje, ideje .... ?
Zeleo bih da chujem i vase ideje kako bi sve ovo moglo da se odradi shto lakshe... znam da nishta ne radite nego samo smishljate neke pakosti, pa ajde sada uposlite mozak kreativnim razmishljanjem...

Pozdrav Chika Djoka
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja sam protiv povecavanja poena, u 500 pts. mogu da se izvode neki zaj3bani karakteri kao npr. Deacon ili Nekhar, isto tako se neke limitacije smanjuju.To sto ce neke rase swarmovati nemenja nacin igre, zato sto goblina uvek ima 16+, a vukova najvise 10ak :wink:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

e, ne znam da li se moje misljenje broji, posto bas nisam u grifonu i ne verujem da cu moci da ucestvujem na svim tim turnirima, ali ja sam vrlo raspolozen za varijacije.

Neka bude osnova za sve turnire 400 poena, ali da bar nekoliko bude 500 ili 600 ili sa nekom blesavom evolucijom (jedan turnir u godini, npr, na 700 poena sa living legendama dozvoljenim ili tako nesto blesavo). Dosadno je malo da se gura samo jedan format.

Toliko od mene
--
Dervish the opinionated
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

1. Povecanje AP sa 400 na 500
Po nekim informacijama, u nemackoj vec pocinju da igraju turnire u 500AP. Ovako bismo mogli da povecamo malo broj figura i ubacimo neke malo skuplje figure, mada uvek postoji moguchnost swarm-a, tj neki ludak bi sasvim legalno mogao da izbaci zilion goblina, kelta ili koga vec... pa bi tabla bila malo mala....
Mislim da standardan format treba da ostane u 400 AP.
Ako iz se nekog cudnog razloga veca kolicina svakodnevnih/prijateljskih partija bude igrala u 500, mozemo i da napravimo turnir. Stvar je u tome sto niko ne zna kako se partije u 500 razlikuju od onih u 400...
2. Ozbiljnija organizacija sezone
Probao bih unapred da napravim neki kostur turnira, kako bismo UNAPRED znali kada (ili priblizno kada) bi se odrzavali neki sigurni, veci turniri. Normalno, ne bih definisao SVE turnire, nego recimo samo 4-5-6 glavnih, u vremena koja su svima nama ok. Takodje bih voleo za gusht jacih igracha da najavim recimo 2 turnira (Masters - na svakih 6 meseci), koji bi bili po rang listi, recimo 10 prvih na listi, radi odmeravanja snaga najboljih igracha. Da ostali igrachi ne bi bili uskracheni, u neko slichno vreme bih organizovao slichan turnir, na kome igrachi sa Mastersa NE BI MOGLI da uchestvuju. Svo vreme bi se vodila statistika, rang lista, tj azurirala tabela... normalno.
Ja sam protiv. Treba okvirno odrediti unapred turnire (otprilike jedan treba da dodje na svaka 2 meseca). Ali ne svidja mi se ideja podele igraca u klase. I vodjenje statistika/rang listi.

Blesave turnire podrzavam. Ali mislim da je vecinska populacija protiv.

Nije dosadno da se gura samo jedan format (i Rackham se trudi oko toga :) ). Pogotovo ne znam od cega tebi, Dervise, moze da dosadi - nije da prosecno igras 3 partije nedeljno...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Standardni format definitivno treba da ostane 400 ap.

Ideja sa turnirima na kojima neki igraci ne mogu da igraju ne cini mi se dobrom za hobi.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

svete, daleko li si... :roll:
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Da ne lupam previse, evo slazem se sa Sunkom... Mada bi bilo interesantno videti i te partije od 500 poena... Ali polako...

Takodje podrzavam blesave turnire, maximalno :)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Sto se tice "blesavih turnira", za pocetak bi bilo lep da ti Baldere odrzis taj juniorski turnir, za koji ima prilicno interesenata. O ostalome cemo da razmisljamo naknadno.
Kada smo vec kod toga: sta mislite o jednoj jednodnevnoj living legend areni :?: :?: :?: Razmislite...
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

E, ovako... GZS turnir... TAKVO MU JE IME, A NE JUNIORSKI, GRRR! :)

Uglavnom, videcu da okacim i na mom forumu, ali neka bude sledeci vikend... Dogovoricemo se tokom nedelje kako i sta, bicu verovatno u Grifonu svaki dan :)

Ajde, posto je ovo za turnire... Svako ko zeli da ucestvuje na doticnom, igraju se 3.5 pravila, ne trebaju obojene figure, dozvoljeno proxovanje (jbg, moram zbog Jovane), 400 poena... Neka mi javi na PM... Iskreno se nadam da nece biti mnogo zainteresovanih :)
Inace, voleo bih da Oliver ucestvuje :lol: :) Znam da su male sanse, ali da probam ;)
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

Licno smatram da su cika Djokine ideje sasvim ok, izuzev povecana AP-a.
Da pojasnim:

1. Da ne bih ponavljao ono sto je Dervish rekao, osnova 400, sa ponekim izuzetkom (500,600,...). Cisto da ne bude dosadno. Blesavi turniri - ok.

2. Apsolutno. Treba napraviti ligu sa 50+ igraca (ako je moguce) i uredno voditi statistiku. Sto se termina tice, vecinu bi trebalo unapred definisati sa feksibilnoscu od +- 1 nedelje. Podela igraca je sasvim ok, jer bi na taj nacin dobili verodostojniju rang listu. Takodje bih hteo da da dodam sledece:
Za formiranje rang liste bi trebalo uzeti najbolje rezultate igraca sa dovoljnog broja turnira (ovo ne znaci sa svih do tada odrzanih), pa onda praviti podelu. Npr.: Ako smo do juna odrzali 4 turnira, a vecina igraca je ucestvovala na 3, onda treba uzeti 3 naj rezultata za svakog igraca, a onima sa manje turnira pisati 0. Naravno apsolutno blesave turnire ne treba bodovati, sto ne znaci da ih ne treba odrzavati.

3. Scenarije bi trebalo malo proigrati u klubu, ali mislim da bi najbolje bilo glasati za njih na forumu.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

1) Ne mislim da je dobra ideja podizati ap sa 400 poena za ozbiljnije turnire. Naravno, za blesave turnire apsolutno podrzavam da se igraju u 450, 500 poena. 600 mislim da je debelo previse, jel tih dodatnih 200 poena bas zna da otegne partiju. Takodje sam video neke zabavne evolucije, kao : 200 poena, bez karaktera. To mi je delovalo zanimljivo. Nesvidja mi se ideja o living legendama na turnirima, jer stavlja neke armije u veliku prednost (Dirz, alahan, Mid-nor) u odnosu na armije koje imaju shit living legende (Tir-Na-Bor, grifoni), ili armije koje ih uopste nemaju (Drune, Cynwali, Ophidi).
Osnovni razlog zbog koga ne bih voleo da vidim ozbiljan turnir u 500 poena (pored produzenja vremena partije za oko pola sata),je mogucnost dovodjenja one-man-armija i megaheroja, sto poprilicno smrdi na herohammer ( da li neko zali da sretne mirvilisa na elementalu??)

2)Meni se ne svidja ideja rangiranja igraca. Pa nije ovo MTG pa da pravimo DCi listu najboljih, pa juniorska liga, itd... Kao bivsi igrac magica mogu da kazem da to dovodi do neizbeznog jurenja za poenima, koji ti opet omogucavaju da se ...bla,bla,bla... i stvara se jaz u igrackoj populaciji. Ko mi ne veruje , neka samo skoci na MTG deo forume i vidi kakav se ton tamo koristi. Takodje, to ubija svaki pokusaj friendly i fluffy play-a, vec potice jurenje za najjacim kombinacijama. A i nije kao da imamo 100 igraca pa nam treba rang lista...

3)DA, sa scenarijima smo fulali. I delimicno sam ja kriv. Scenariji se moraju poceti testirati ASAP, da bi imali spreman set za uprising. Pocnite, ja cu doci u sredu verovatno da testiram neki od njih. Cine se zanimljivim, izuzev one grobnice mrtvog heroja koja se , bar meni, cini tupavim scenarijom...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Balder wrote:E, ovako... GZS turnir... TAKVO MU JE IME......
Geek Zajednica Srbije :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Bila je dok ti nisi otisao... Sada je sve ok...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

brateeeeee shta ti je rekaooooo 8)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

To Sto mu gromova:

Znas ti dobro sta je odgovor na to sto si kaz'o :lol: :lol:


To Slayer King:

Ajd' olabavi malo :x


To Balder:

Sta je GZS???
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Gaming Zajednica :) Promenio sam ime :P posto mi se cini da se najmanje pise o WarGaming-u... :P
Bah, ionako je to okupljanje par clanova... Doduse, s vremena na vreme se pojavi jos neko... Oh, well :P :)

Uglavnom, koliko njih je izrazilo zelju da igra na turniru? :)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Balder wrote:Bila je dok ti nisi otisao... Sada je sve ok...
Jao meni, sad necu smeti da izdjem iz kuce :cry: . Ostavili ste svoja zivotna ubedjenja samo zbog mene, eto priznanja vama kao stabilnim i nezavisnim licnostima :twisted:

@Novot
Dobro mozda samo malo preterao, prestajem.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Ja mislim da svi turniri treba da se igraju po 4.0 pravilima a to je da se po klubu gadjate katapultima sa uzarenim loptama i spalite klub pa ko prezivi on je najveci baja... a figurice nisu bas ni bitne a zabava jos manje.... postao confrontation forum ko spanska serija svi dodju pa se svadjaju i optuzuju onog drugog da mu je davno izgubljena sestra od muske teke.... Joj ba zabave......Forum is dead!!! Ja mislim da je forum jedini naucno dokazani oblik undeada na planeti zemlji!!!


P.S.
Dokazite da Slayer nije upravu za GZS, ja placam pice!!!

P.P.S.
Ajde igramo wh 40k da budu samo bazilisci i core trupe I sve u 250 poena.... Mislim turnir.....
Image
Image
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Opet kukas Zuluficu- dosta negative, bre :evil: Odoh da igram Order of the Stick :wink:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Zulufica mi nediraj :wink:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

Aj, se vratite na temu koju je cika Djoka postavio.

Ako ste zaboravili, podseticu vas: NOVA SEZONA!!!
Dosta vise o GSZ- u, medjusobnim prepucavanjima i Zuluficevim "krajnje optimistickim razmatranjima". nego dajte se uozbiljiti, pa da konacno nesto korisno uradimo. A ne samo da kukamo, inace mozemo da se nazovemo "DNR" ("Drustvo Narikaca u Razvoju").

Nego, da se vratim na temu. (odgovaram Pendragonu).

1. Ne bih se bas slozio sa tobom, jer mislim da pojavu one-man army heroja mozomo spreciti tako sto cemo da ogranicimo level karakterima na adept i sl. Sa druge strane ono sto si rekao za duzinu trajanja partije apsolutno stoji, s tim sto mislim da na turnirima mnogo vise vremena ode na prazan hod izmedju partija nego na same partije, tako da uz malo vise postovanja tajming-a ovo se moze resiti.
200AP - Sjajna ideja! Nadam se da ce se i ostali sloziti.
Living Legend; ovo se meze utvrditi sa par takvih partija u klubu, jer cemo tako sigurno znati na cemu smo.

2. MTG sam jedva i igrao tako da ne znam u kakvim su oni problemima.
Rang listu i podelu iste podrzavam iz sledecih razloga:
a) da bi se znalo ko je ko;
b) da se tacno utvrdi ko se juriti plasman (vrh tabele), a ko ce se igrati (ostatak sveta).

3. Nisam stigao da ih pregledam, ali se nadam da cu do kraja nedelje moci da prostudiram koji i da cu doci da isti proigram u klubu.

Pozdrav svima.

PS: Slaer - u i Baldere dobili ste keca, zbog promasene teme.
Steta sto ceme ljutnja proci dok nudem dosao do kluba, inace bih vam usi iscupao, pod uslovom da ih prvo dohvatim.
[/i]
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Sto se tabele tice:

a) Vrlo se zna ko je ko (ako nesto ne znas, ti slobodno pitaj), niko nema ni pred kim potrebu da se dokazuje, i valja da tako i ostane
b) Plasman ce juriti Pendargon, Mirijevac i jos par njih, a igrace se svi ostali

Da se pravi poseban turnir zbog ljudi koji jure plasman nema smisla.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Homere dobio si peticu za koriscenje Deep Strike opcije!!!
Starce da se ti ipak treba vratis u politiku: KAd ti nesto kazes svi se uhvate za to...Ahm... Od njega zavisi!!!!
Cak ni moja provokacija sa katapultima nije urodila plodom....Previse smo ozbiljni....
A da nije ljudi Baldera i SLayera kako bi kamenorezac i letopisac Musarion pisao nove epizode...ah da ....gde nam je Musarion Postarikus vodja civilne legije :(:(:( (e ovo je da vam cika objasni kukanje)
Image
Image
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Rangiranje

Post by jorgurt hlebozvak »

Hteo sam da se uzdržim od komentara na ovu temu, izdržao sam dva dana, ali ne ide!

Homere, dužina partije i nivoi karaktera su određeni GDR turnirskim pravilima, koja je Pendargon, zvani Dule, ljubezno postavio (u više navrata). Tu nema mesta daljoj raspravi. Takođe, postoje i nove limitacije i nažalost gomila tzv. Living FAQ-ova koje je vrlo uredno gorepomenuti postavio. Kad god raspravljamo o tome šta bi smo ograničili ili uveli, ne bi bilo loše da prethodno pročitamo zvanična pravila, lepo ih skapiramo pa da razmišljamo šta tu ne valja. Zato se i ne javljam u poslednje vreme, jerbo ne postizavam da čitam ni ono što bih morao, a kamoli Living FAQ-ove.
Što se rangiranja tiče, asolutno sam protiv. Ne zato što se ne bih kvalifikovao u prefinjeno društvo najinteligentnijih, najuspešnijih, najplemenitijih i najlepših igrača, mada svi znamo koliko se upinjem da se nadjem u probranom društvu, već zato što Confront posmatram pre svega kao dobar HOBI, kao sporednu, ali veoma lepu stvar u mom životu koja ispunjava moje slobodno vreme i kao zabavnu IGRU, u kojoj kocka ima veliki uticaj na ishod bitke. Već sam jednom rekao: Možeš imati ekipu snova, smisliti taktiku na kojoj bi pozavideli Cezar i Napoleon zajedno, pa su dovoljna dva, tri loša bacanja i ode mast u propast. A grehota je bacati toliku mast. I sad neko predlaže da bacanjem kocke, odredimo nekog ko je elita i ko će to da nabija na nos onome ko je bacio dva keca više. Nije nego. Zato predlažem da se lepo igramo kao i do sada. Nisam uostalom čuo da se negde u svetu igraju nekakve kvalifikacije i da postoji Confront plemstvo. Interesantno je i to da ovaj predlog nije potekao ni od Duleta ni od Bodžana koji su najbolji igrači. Ali ajde da nikog ne prozivam.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Jevandjelje po Musarionu. Sta reci nego AMIN! Nemam nista da dodam.Moj moj summoninig of the Letter Elemental je uspeo!!:D Nema kaceva danas !!! (Rekao sam nista i nema, sad ce starac opet kukas Zuluficu rekao si nista i nema a to je negatiivno :D:D:D:D)
Image
Image
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Ideja rang liste mi se ne svidja. O magicu ne znam previse ali svojevremeno je postojala WH lista s koje je X najboljih igraca trebalo da se kvalifikuje na SVETSKO(ovaj srpsko) PRVENSTVO. Listu su pratila stalna prepucavanja o bodovanju pojedinih ucesnika, sta se smatra kvalifikacionim turnirom i sl... U svakom slucaju dovoljno je reci da je posledica toga bila rasprava u kojoj je Kirgan bio najsmisleniji ucesnik.

500 p. bi trebalo probati ali licno ne vidim neke posebne benefite. Misli da ce se svesti na jos jednog maga/strelca karaktera ili 2 topa ili nesto sl. sto bas nece doprineti lepoti partija
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

a da li se sa povecanjem partije na 500 poena povecava i broj modela na 20+?
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

A ko je pominjao bilo kakvo dokazivanje?
Ovo rangiranje sluzi u sasvim druge svrhe, ali ja vise o tome nacu pisati (sve sto sam imao da kazem ja sam vec rekao, a za kriva tumacenja nisam odgovoran).

Sto se GDR pravila tice, njih sam procitao, a za FAQ-ove nemam vremena.
Ideja koju je cika Djoka dao mi se dopala samo zato sto razbija monotoniju, sto je vise nego dovoljmo.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

sto mu gromova wrote:a da li se sa povecanjem partije na 500 poena povecava i broj modela na 20+?
mislim da je ogranicenje 5 na svakih 100 poena....

sto se tice cudnih partija, mislim da bi 200 moglo biti zabavno, posebno 200 bez karaktera.... a 500 je samo jos koji lik ili veci karakter tako da..... neznam....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ostali su rekli svoje, pa samo ja da sumiram, ako je ok...
. Ne bih se bas slozio sa tobom, jer mislim da pojavu one-man army heroja mozomo spreciti tako sto cemo da ogranicimo level karakterima na adept i sl. Sa druge strane ono sto si rekao za duzinu trajanja partije apsolutno stoji, s tim sto mislim da na turnirima mnogo vise vremena ode na prazan hod izmedju partija nego na same partije, tako da uz malo vise postovanja tajming-a ovo se moze resiti.
200AP - Sjajna ideja! Nadam se da ce se i ostali sloziti.
Living Legend; ovo se meze utvrditi sa par takvih partija u klubu, jer cemo tako sigurno znati na cemu smo.
Posto tezimo da jednog dana budemo cord, treba teziti da igramo i po cordovskim pravilima. 3,5 evaluacija pravila je donela jako mnogo novina, i jako mnogo ispravki pravila, koje se ja trudim da redovno (u razmaku od nekoliko sati) postujem na forum. Jako je bitno da se ta pravila prouce, ne bi li imali bolje razumevanje igre i mehanika po kojim ona (trenutno) radi. Dodatak od 100 poena verovatno bi rezultovao samo duzim vremenom partije/jos jednim magom/ jos pucaca., kako je bojan objasnio. Voljan sam medjutim da probam 450 poena, jer je to nekad, pre uvodjenja gdr-a u nasu malu zemlju bio standard.
Rang listu i podelu iste podrzavam iz sledecih razloga:
a) da bi se znalo ko je ko;
b) da se tacno utvrdi ko se juriti plasman (vrh tabele), a ko ce se igrati (ostatak sveta).
Bojan je lepo objasnio sta se tada desilo kada smo imali WH tabelu. Ne treba nam tabela (jos) da bi utvrdili ko je ko, jedva da imamo 25-30 igraca, i sve ih znamo na first-name-basis. A nije nikakva tajna, i to sam isticao vise puta, da kada god je ozbiljan turnir, ja izlazim sa namerom da pobedim, jer jednostavno mislim da je to ispravan stav (inace sta ce nam turniri?). Igram se u slobodno vreme i izvodim svoje omiljene fuff armije, koje vrlo cesto ne prolaze najbolje. RAzdvajanje igraca i ti-mozes-da ucestvujes-a-ti-ne-jer-tako-kaze-tabela nikako ne moze biti konstruktivno za hobi.
PS: Slaer - u i Baldere dobili ste keca, zbog promasene teme.
Steta sto ceme ljutnja proci dok nudem dosao do kluba, inace bih vam usi iscupao, pod uslovom da ih prvo dohvatim.
Bravo, za ovo dobijas cistu desetku od mene. Jedan od osnovnih razloga iz koga volim confrontation je taj, sto je i pored svakog taktickog aspekta, i dalje dice dependant. I to jako. Animozitet, nerviranje i svadje na licnoj osnovi su tacno ono sto je poprilicno osakatilo whm scenu kod nas. Priberite se da ne bi bridele usi i resite to za stolom, sa figuricam i kockicama :D
I da zakljucim : Uz starcevu saglasnost, voljan sam da pomognem da se organizuje jedan turnir pod 3,5 pravilima, kao test za uprising, nista grand, na kome necu ucestvovati (sem kao sudija) da bi isprobali scenarije, 3.5 evoluciju pravila, i nova gdr ogranicenja. Otvoren sam za predloge o formatu istog... 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Spam warning (ako hocete da citate postove vezane za temu preskocite ovaj)



Moj poslednji post (spam) ove teme: gde vi vidite ovde svadju i cemu onaj vulgar display of power sa Duletove strane....Slazem se da ako neko ima nesto protiv nekoga treba da mu se usprotivi na stolu sa figuricama i kockicama, bez fizickog nasilja ili verbalnog nasilja. A kako rece Shunka jednom prilikom:......mi gici. Sta je tu uvredljivo i cudno. To nam je trait sedimo i citamo debele knjige pravila (pa jos da bi to potvrdili sedimo za kompom i raspravljamo na forumu, ring a bell?) pa farbamo figurice, igramo order of the stick :D i sto je nejgore i najcrnje igramo se papirnim brodicima i mislimo da je to zabavno uz potajno ispijanje alkoholnih napitaka i oblacenje u gusare :D:D:D:D (jel, kad nam starac dozvoli more) i onda se neko neka kaze da nije geek, ajte molim vas....Tako da molim ubuduce da se na svadje odgovara zajebancijom sto je inace zastitni znak naseg voljenog kluba koji god on bio. Inace ima da dobijete svi po mega plavu pilulicu i solju groga!!!!:D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

U odnosu na predhodne diskusije, moram priznati da su igrachi napredovali u smislu komunikacije. Primedbe su ok, i glavni cilj je postignut, jer sam skupio ideje i stavove igracha koji zele da se ukljuche u diskusiju.

Ovaj forum me jako NERVIRA ! Ne zbog ljudi ili diskusije vec zbog vremena neophodnog da se ucita !!!

Ali da ne pljujem po provajderu, ovo nije odgovarajuce mesto za tako neshto...

Ajde sad imam stavove, pa cu da razmislim i postujem konkretne stvari na diskusiju, postujuci vase stavove .....

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
Locked

Return to “Confrontation”