Turnir u Cikagu(ponovo)

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Turnir u Cikagu(ponovo)

Post by Ota »

Kao sto i samo ime topika kaze - ponovo sam se prijavio za ucesce na turniru u Cikagu (17.Mart). Da mnogo ne davim postavicu ovde link ka pravilima a zatim i moju listu.
http://en-forum.confrontation.fr/viewtopic.php?t=27920

Moja lista je sledeca - naravno ponovo Kelti:

Konan (Drac Mac Syro) sa svim dodatcima 292pts.
Orhain The Erudite (sa mucenikom) 36pts.
Oracle of Danu 31pts.
Kyran The Hunter 2nd. 70tak pts.
2 * Son Of Ogmios 110pts.
2 * Druid 56pts
6 * Kelt Warriors 56pts.
2 * Hunters/Scouts 64pts
2 * Giant (Fierce/MasterStrike) 64pts.

Ovo mu ukupno izadje na nekih 779pts, sto znaci ostaje mi jos nekih 20tak poena da se "igram".

Generalna ideja je pricno prosta, kao i prosli put tu je 5 figura koje peglaju u manjoj ili visoj meri. Ovoga puta ce "sinovi" i Konan biti pojacani sto gesama sto magijama od strane druida (dacu im obojici magiju koja povecava res,), a leceni od strane Kyrana (koji ce takodje imati magiju koja daje +x na res.). Dzinovi ce ici da biju "na suvo", a cisto da zurka ne bude i bez njih imam 2 "bogomoljca" koji su tu da povecavaju snagu batinasima.
Ukoliko se odlucim da igram neko od plemena, igrao bih ono kojem svestenici "sire" u svojoj auri fanaticizam. Tako da bi i sitna boranija tukla snagom 7 - sto i nije za podcenjivanje.

Jedino nisam siguran koliko ce biti korisni skauti. Hteo sam da ih ubacim u listu cisto ne bi li ih isprobao, a i ocekuje se dosta magova, strelaca i ostaloga sljama - pa ko velim cisto da vidim mogu li ista da urade. Mada mi i dalje to deluje nekako previse poena - ali videcemo.

Naravno sve sugestije su vise nego dobrodosle.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ota legendo!
Evo par predloga :
1) Drac mac Siru daj umesto sword of the fiann heal/4 iz osnovne knjige. Kombinovan sa belt of siobhan to je ekstren\mo za**bano. Takodje bi trebao da razmislis da kyranu das neki spell koji bustuje snagu, i onaj koji omogucava da neko udara dvaput, jer gde drac udari dvaput, tu trava ne raste.
2) zameni warriore fianama, ini 4 strasno znaci sons of ogmios i varvarima, jer oni zele da pobede inicijativu. A i prsate cice su lepse.
3) skauti su uistinu jako losi, umesto njih ubaci jos dva varvarina, a za shooty/casty/faithy likove nemoj da se brines, samo daj kyranu spell veil of fog, imas ga revizovanog na kraju osnovne knjige. Lepo u prvom potezu bacis maglu, niko nista ne vidi vise od 10 cm, kyran odrzava maglu, a svi kelti fino i lagano, bez straha da budu sprzeni/upucani odu da isprebijaju na smrt cike sa puskama. Super radi, veruj mi
Puno srece!!! 8) 8) :P :P :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Hail to Ota, The Living Legend :!:
Puno srece na predstojecem turniru!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

1) Drac mac Siru daj umesto sword of the fiann heal/4 iz osnovne knjige. Kombinovan sa belt of siobhan to je ekstren\mo za**bano. Takodje bi trebao da razmislis da kyranu das neki spell koji bustuje snagu, i onaj koji omogucava da neko udara dvaput, jer gde drac udari dvaput, tu trava ne raste.
Ovo mi zvuci O.K. Samo ja sam za lecenje mislio da koristim Nimfu koju bi kastovao "KIrgan" :D Ona leci od jednom sve nivoe, ali nisam siguran da li moze da se koristi samo jedanputa po partiji - provericu vec to. Uglavnom zvuci kao super ideja.
2) zameni warriore fianama, ini 4 strasno znaci sons of ogmios i varvarima, jer oni zele da pobede inicijativu. A i prsate cice su lepse.
Ovde imam jedan problem, generalno mnogo vise volim Fury Warrior-e nego li cice. Zenama je ipak mesto u "kujni" i u spavacoj sobi, a i nemaju veliku bidzu pa mi kvare prosek.
Nego salu na stranu verovatno cu zameniti ove placenike sassar warriorima (ukoliko se odlucim da ih vezujem za neko pleme) i veteranima (iz nekog razloga mnogo se dobro pokazali prosli put - kao da je neka ogromna razlika u statistikama pogotovo res.).
3) skauti su uistinu jako losi, umesto njih ubaci jos dva varvarina, a za shooty/casty/faithy likove nemoj da se brines, samo daj kyranu spell veil of fog, imas ga revizovanog na kraju osnovne knjige. Lepo u prvom potezu bacis maglu, niko nista ne vidi vise od 10 cm, kyran odrzava maglu, a svi kelti fino i lagano, bez straha da budu sprzeni/upucani odu da isprebijaju na smrt cike sa puskama. Super radi, veruj mi
Vidis nisam obracao paznju na tu magiju, ali sada mislim da ce skauti na policu a na njihovo mesto ili Spazmirani ratnici ili dzinovi, ili nesto sto u svakom slucaju moze da povredi.
Cak i razmisljam o kentauru, pa da ga malo upucam ili magijom ili nekim cudom i posaljem da dovrsava neke mucenike. Ipak ima 4 napada a sa +6 na snagu, koje mogu da na njega kastujem moze spontano i da povredi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Tacno, ali nimfa se uistinu kastuje samo jednom po partiji, ukoliko je ne kastujes na maga koji je ima.
Veil of fog je prava stvar, veruj.
Kentaur...njah-so-so...
Sto se warriora tice, u sustini isti djavo, a prosek sa bidzom sam sebi vadis
:lol: :lol: :lol: , ali mislim da su fury warriori mozda najbolji, em imaju war cry (sto je neugodno, vidjao sam karaktere kako bacaju 1 i beze daleko od malog kelta sa satarom) em imaju snagu 7, sto bi, ako uzmes kucu koja siri fanatike lako mogla da postane str8, a za model ispod 20 poena str8 je zakon :P 8) :P
Nadam se da sam bio od pomoci, a sada idi i nalupaj ih tamo. :P 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Vodi samo racuna o tome da ne moze vise magova da nosi istu magiju!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Uclnis momke u Guardians of scath(ukljucujuci i konana jer za njega ne vaze procenti armi liste) Konan ima belt i cure 4+ sto znaci da mu NISTA u igri ne pravi bolje od lake rane koju on oporavi na 4+.

Das Konanu war staff.

Sresces more LL Magova treceg nivoa a ako neces da ti konana pretvore u fleku u krugu trebace ti ovo.(Naravno dok mucki lete/ trce oko njega jer naravno ne smeju da pridju)

Pozdrav,
Bojan
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Das Konanu war staff!!!! Hahahaha... Pa Konan bi se ubio da ima staf umesto macuge. I jos da predvodi AFŽ umesto grupe varvara. Pa Mirta bi ga ubila, ne Krom.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Das Konanu war staff.
Da, ovo me sam razmisljao, ali nisam shvatio cemu to sluzi???
Kao imas prednost prilikom aktiviranja karata i sta ti ja znam cega. Ali moja bagra ide zajedno, i meni nije mnogo bitno kada aktiviram koga, jer uvek svi ulete u istom krugu i olupaju koga treba (bar je do sada bilo tako). :D
Uclnis momke u Guardians of scath(ukljucujuci i konana jer za njega ne vaze procenti armi liste).
Ovo mi jen bio prvi izbor(naravno zbog etheral sposobnosti). Samo nisam bio siguran da mogu Konana da "uclanim", jer nije Sessar. On je Kelt Mercenary, a na kartama pise da samo Sessari mogu biti clanovi doticnih plemena. Sto znaci ne i placenici od 9 poena, niti Enoh ili Kiran, pa cak ni obican minotaur - vec samo Sessar Minotaur (koji je ujedno i najveci krs).
Provericu jos jednom sve ovo, ali sam siguran da bi to bilo nekakvo "bunarenje slobodnim stilom" :D Zato sam i odustao od Skatovaca a odlucio se za one ciji svestenici sire fanatike (a i imacu verovatno maksimalan broj figura).

Nego napisi mi zbog cega bi mi bio bitan Warstaff!!!
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Da na zalost mislim da sam bio u pravu - vec druga recenica glasi: "A Sessairfighter can be bound to only one tribeat a time.....

Pa ce opet:"A Sessair Character can be bound to any tribe.... Sto ce reci posto Konan nije Sesar, nista od Skatovaca, e sranje... :(
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Jes Ota, aliu posto smo mi veliki rules lawyeri, uvideces da je potpuno legalno jer mecenary kelti automatski postaju od onog KELTSKOG naroda kome su priklonjeni (znaci drune ili sessairi) i NE RACUNAJU se kao mercenary.
Official bunar.
Trust me.
ALi cini mi se da je i dalje fanatik dobra ideja, cisto zato sto poenski ne mozes da uklopis konana da bude ethereal (ako ja dobro racunam) a za ostale nije ni bitno. Sa druge strane, fanatik je fanatik...
Po mom skromnom misljenju, war-staff ti ne treba, jer cak ni sa njim ces na turniru sa LL evaluacijom tesko dobijati tactical protiv bitnih stvari. Jedino mozda kao nacin da minimizujes karte.
Image
ImageImageImageImageImage
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Sa far staff dobijes +2 na disciplinu i courage (znaci bacas disciplinu 10 na dve kocke) i ws ide na istu kartu koju i konan. A posto je kao sto je Dule rekao Konan sesar i po pravilima turnira ne ulazi u procente army liste eto ethereal Konana!!!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Morali bi da igraju u 1000 poena da bi konana napravio etherealom... nazalost...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Evo moje revidirane liste:

Konan (Drac Mac Syro) sa svim dodatcima 320pts.
Orhain The Erudite (sa mucenikom) 36pts.
Oracle of Danu 31pts.
Kyran The Hunter 39 pts.
2 * Son Of Ogmios 110pts.
2 * Druid 56pts
3 * Fury Warriors 45pts.
3 * Sessair Vetertans 42pts.
3 * Giants 96pts.

Sa Konanom ide war staff, takodje sam zamenio njegov mac sa onim djavolom sto leci na 4+.
Na kraju sam se odlucio za pleme sa fanaticima. Tako da mislim da ce to biti O.K. s'obzirom da ima 19 modela (skoro pa maksimum) :D
Jedino zbog cega se brinem jeste cinjenica da nisam mogao da ujurim kartu za Kyran-a tako da ce morati da bude jeftinija (i slabija) varijanta, ali valjda ce biti dovoljno za onu maglu.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
Locked

Return to “Confrontation”