Scenario (ideja)

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Scenario (ideja)

Post by Shunka »

Sinula mi ovakva zamisao za jednu prijateljsku bitku:

Armija A cuva kulu (Milanovu). Armija B treba da je osvoji, a zatim i da je drzi odredjen broj krugova (npr. da njihov mag se popne na vrh i izvrsi kakvu inkantaciju koja zahteva tu specificnu nadmorsku visinu :) ), dok za to vreme armiji A stizu pojacanja. Na kraju pripadnici armije B treba i da se izvuku zivi iz cele price.

Ideja je da se scenario igra sa improvizacijom usput, u zavisnosti od toga kako se razvija situacija na terenu (npr. mozda je gorepomenuta inkantacija bila invokacija Almighty Cranea :twisted: (a mozda oni otkriju da je sve bila zamka, a u kuli ih ceka Cypher Lukhan, bitchslaper, te treba samo da pobegnu i spasu zivu glavu))... Takodje bi bilo pozeljno da se realizuje u vidu multi-bitke, tj. bar 4 igraca, a moze i vise.

Da najzad playtestiramo tu kulu kako joj prilici, onaj druid koji je utrcao te bio surovo ubiven od strane Formora nije joj ukazao odgovarajucu cast...

Utorak ili sreda, jeli iko zainteresovan?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja cu biti u sredu u klubu.......
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ja jesam, + shto bi mogli da probamo dow pravila sa merdevinama i kanapima...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Mind Uploader

moze

Post by Mind Uploader »

moze...
ja cu doci verovano i u utorak (mogu da ostanem samo do 20h) i u sredu (mogu da ostanem koliko hocu)... I spreman sam da se igram do beskonacnosti...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

I da se koriste topovi pa da se kula razrusi zbog realisticnosti 8)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

U sredu onda! Ja danas takodje ostajem samo do 8...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Mid-Norci su zaposeli drevnu rusevinu na svetoj zemlji Vucijskoj, gde su cekali ponoc da bi se njihov mag popeo na vrh kule i izveo mracnu inkantaciju (neimenovane namene).
Ispred kule dignut je kamp placenika iz Esnafa Seciva. I Mid-Norske straze.

Cim se smrklo, prvi operativni kontingent Vucijskih branilaca, pridoslice iz dalekog Kadvalona (zapravo na tajnoj misiji Esnafa Zlatara) - Zavijajuci Copor, vesto su se prisunjali kampu. Uspeli su da tiho eleminisu sve predstraze (jedva, prvo su ih proburazili strelama, pa su ih onda pridavili) bez dizanja uzbune. Tek sto su stigli da se postave u pozicije za juris, kada su bili opazeni.

U tom trenutku Agijar Neustupajuca pusta od sebe strahoviti voj, sto je bio ugovoren signal za ostatak Vucijih da pohitaju sa prikrivenih pozicija u obliznjem sumarku i prikljuce se sukobu, sa namerom da se u jurisu zahvati kula. Pripadnici Zavijajuceg copora prvo obasipaju strazare strelama, a zatim i neustrasivo jurisaju na njih.

No stvari krecu po zlu za Vucije. Naime, kapetan straze, koji je sacuvao prisebnost uprkos nocnom prepadu, uspeva da iz udarca posece najjacu od Vucijih, i time iz korena preokrece tok borbe. Umesto da ih pregaze poput patrljaka (sto i jesu), Vuciji zaticu sebe kako se bore za svoj zivot...

Pojacanje iz sume tek pristize kada placenici izlecu iz svojih satora spremni za borbu (ocigledno da su i ocekivali ovako nesto).

Da ne odugovlacim, stvari se zavrsavaju izrazito neslavno po Vucije. Jer oni u borbu ulaze nespretno, u talasima, dozvoljavajuci sitnijim protivnicima da ih zadrze (a uz malo srece, i povrede), te ne uspevajuci da pruze adekvatan otpor krupnijim pretnjama poput Ogrova.

Vuciji operativni plan B, koji se sastojao u tome da se specijalne trupe uzveru uz kulu, te iznenade branioce iste napadom odozgo, propada zahvaljujuci nesrecnom slucaju...

Tuzan je to bio dan. Tj. noc.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

bash si lepo krenuo i na pola si zasrao (sa prichom). ua ******, ua **** ** ***** :D .
mnogo sam se nalozio na te priche od kako je dule napisao neki raport posle bitke koja se zavrshila tako shto je "na bojnom polju ostao samo karnag koji je podigao mrtvo telo svog vodje vandira i odneo ga u shumu da ga drunski vrachi ozive..." :D
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa dojadilo mi na pola da pisem o tome kako moji neslavno ginu... Dovrsice Damjan ili Slayer pricu kako valja.

Taj Duletov battle report je legendaran i ostace upamcen.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”