Konfrontacija 4

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Konfrontacija 4

Post by Zekina banda »

http://www.massimilianobussi.com/gencon/
Fotke sa Gen Con Paris gde je odrzan demo Conf 4. Prikazane su nove karte kao i "kostur" pravila igre. Sam kostur igre mi se cini veoma slicnim postojecem (ko zna francuski moci ce bolje da proceni), dok se prema kartama vidi da su nesto preuzeli i od Ragnaroka (broj kockica u napadu).
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ludaci! Uvode okrugla postolja! Manijaci!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Vidim prilicno nove karte, sto mi se nikako ne svidja...
Sa druge strane, estetski su mi kruzna postolja daleko bolja, a posto to nece preterano uticati na pravila, mislim da to i nije losa ideja...

Sve u svemu, cekamo Olivera da malo pogleda ona pravila i po mogucstvu ih prevede :D A za ostalo cemo lako :)

Inace, sta je ona prva figura u kategoriji Rackhamovih Minijatura? Akilanijski Konjanik Peske?! :)
A vidim da konjica ima i war staff
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Za okrugla postolja ce se jos videti s obzirom da na novim kartama su stara postolja (s druge strane i nove karte su samo privremene po svemu sudeci).
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Privremene sigurno... Bas su ruzne...
Ali sto se postolja tice... Bolje ovako... Samo ne znam kako ce se gledati onih 180 stepeni... Videcemo...
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Shunka wrote:Ludaci! Uvode okrugla postolja! Manijaci!
Sta se bre nerviras , jel` opet nisi jeo 3 dana... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Balder wrote:...Samo ne znam kako ce se gledati onih 180 stepeni...
Dve tacke na ivici postolja?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Hm... ali to je malo trulo... Mislim, unistava onaj lepi deo tih okruglih postolja :)
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Balder wrote:...unistava onaj lepi deo tih okruglih postolja :)
Lepi deo koji ljudi redovno ostavljaju neofarban???
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nerviram se jer bi znacilo da bi ljudi morali da menjaju postolja na svojim figurama. Uticaj na pravila mi je nebitan...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Prema demou koji je igran na gen conu, confrontation vise nece biti skirmish igra. Demo je bio sa 20 Vulfena protiv 30 grifona (oko 400 poena po strani) dok se predvidja da ce uobicajene partije da se igraju sa 1000-1500 poena po strani. Ukinuti su stepeni rane, tj. vecina figura ce imati jednu ranu, dok karakteri i cudovista imaju vise. Karakteri mogu da se izazivaju na dvoboj. Ono sto ce igru razlikovati od WHFG je, osim naizmenicne aktivacije, sistem viktori bodova koji se dobijaju za unistavanje ili rutovanje protivnickih jedinica, a koji mogu da se koriste za budzenje svojih jedinica.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Ovo pocinje da se zove Hordes....
Image
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Ragnarok

Post by jorgurt hlebozvak »

Sve mi liči na to da će da ukrste Confront i Ragnarok. A što se okruglih postoja tiče, mogu uvesti pravilo da modeli vide 360 stepeni. Stim da se to ne uklapa u koncept blokovske jedinice. Ne znam kakvo je pravilo kod 40K?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Vizija

Post by jorgurt hlebozvak »

Javlja mi se:

1. Izdaje se Confront/Ragnarok jedinstvena knjiga pravila. Igračima se ostavlja mogučnost da igraju i u 400 poena, ali je igra bazirana na bitkama od 1000+ poena.
2. Izdaju se armijske knjige za sve rase. Tu su njihovi item-i, magije sl.
3. Paralelno sa navedenim, prelazi se na plastiku. Sve veće, "osnovne" jedinice liju se u plastici. Za nadati se da će zadržati sadašnji dizajn, tako da se uplastičavanjem ne gubi mnogo na detajlima.
4. Zavisno od koncepta pravila, odnosno od toga da li će se bazirati na dve šestice ili na kudikamo taktičnijoj igri, kapiramo da je u prvom slučaju Warhammer zakon i svi se vraćamo veri prađedovskoj ili u drugom slučaju, UMESTO Warhammer-a igramo Confront/Ragnarok zato što su lepše figure. Odnosno, sa GW figurama igramo obe igre.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Prema demou koji je igran na gen conu, confrontation vise nece biti skirmish igra. Demo je bio sa 20 Vulfena protiv 30 grifona (oko 400 poena po strani) dok se predvidja da ce uobicajene partije da se igraju sa 1000-1500 poena po strani. Ukinuti su stepeni rane, tj. vecina figura ce imati jednu ranu, dok karakteri i cudovista imaju vise. Karakteri mogu da se izazivaju na dvoboj. Ono sto ce igru razlikovati od WHFG je, osim naizmenicne aktivacije, sistem viktori bodova koji se dobijaju za unistavanje ili rutovanje protivnickih jedinica, a koji mogu da se koriste za budzenje svojih jedinica.
Au, tuge li... I umesto da sada budu kvadratasta postolja, oni na ovoliki broj jedinica stavljaju okrugla...
Ajde, videcemo... Mozda igra i nece biti tako losa... Ali, opet, steta sto ce biti toliko drugacija...
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Re: Vizija

Post by thezgag »

jorgurt hlebozvak wrote:Javlja mi se:

1. Izdaje se Confront/Ragnarok jedinstvena knjiga pravila. Igračima se ostavlja mogučnost da igraju i u 400 poena, ali je igra bazirana na bitkama od 1000+ poena.
2. Izdaju se armijske knjige za sve rase. Tu su njihovi item-i, magije sl.
3. Paralelno sa navedenim, prelazi se na plastiku. Sve veće, "osnovne" jedinice liju se u plastici. Za nadati se da će zadržati sadašnji dizajn, tako da se uplastičavanjem ne gubi mnogo na detajlima.
4. Zavisno od koncepta pravila, odnosno od toga da li će se bazirati na dve šestice ili na kudikamo taktičnijoj igri, kapiramo da je u prvom slučaju Warhammer zakon i svi se vraćamo veri prađedovskoj ili u drugom slučaju, UMESTO Warhammer-a igramo Confront/Ragnarok zato što su lepše figure. Odnosno, sa GW figurama igramo obe igre.
Uh uh uh, bojim se da je čovjek upravo sve rekao :(
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Izasla nova figura Alahela koja je u plastici i super izgleda... Svejedno, sve ovo ne mirise na dobro... Ali jos cemo videti... Rackham je previse gladan, ali suvise rizikuje da izgubi sve...
User avatar
Bane
Posts: 40
Joined: Sat Mar 20, 2004 12:56 am
Location: Beograd

Post by Bane »

[quote=Inace, sta je ona prva figura u kategoriji Rackhamovih Minijatura? Akilanijski Konjanik Peske?! :)
A vidim da konjica ima i war staff [/quote]

Da, o srece nase. Rekao bi da je baja peske Klayne, inquisition champ - ima tajvu kacigu, znajuci R tendenciju da izbacuju figure za koje su bile ranije braon karte... :roll:
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ono sto mene vise zanima je kako da promenim postolja na figurama, a da ne zgulim boju, poj3bem izgled figura i sve ne zavrsi kao veliko sr4nje... J3bem ti Rackham i genijalce u istom.... Razmisljam da kad vec menjam postolja stavim postolja za warhammer i da vodim vukove kao egzoticnu verziju ogrova... Mozda je GW ipak malo manje bezobrazan... Nadam se da ce R propasti zbog ovako idi0tskih odluka...

Rackham: "We....MUST...SELLLL...more...MORE I tell ya...kough...kough...press the....RED button...kough...kough...start SELLLING...kough...kough...PLASTIC minis on...kough...kough...round bases! MAKE them...kough...kough...SUFFER!!"

Izgleda da su Vogoni preuzeli Rackham...

Ljudi ajde da igramo Necromundu... Tu su zavrsili sa pravilima, treba ofarbati do 12 figura i lepo se igras ceo zivot...
Last edited by Mind Uploader on Tue May 29, 2007 1:54 pm, edited 8 times in total.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Mislim da se Klayne-u vidi faca na slici... Mrzi me sada da trazim kartu...
Mada moguce da je on... Super je figura, samo mi nekako kaciga cudna na ovoj slici... Nesrazmerna...
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Ragnarok

Post by lord warrior »

jorgurt hlebozvak wrote: Ne znam kakvo je pravilo kod 40K?
U 40k modeli vide 360.
Ljudi ajde da igramo Necromundu... Tu su zavrsili sa pravilima, treba ofarbati do 12 figura i lepo se igras ceo zivot...
Vaistinu...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

Šta samo kukate? Možda sve ovo ipak ispadne OK.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

...Pa, na kraju krajeva, dokle su mogli da izmisljaju nove likove u okviru postojeceg sistema, a da se oni, bar donekle, razlikuju (i da se zadrzi razlika izmedju armija), ili da ne odu u stvaranje strasnih mega-baja? Logicno je bilo da moraju nesto da urade. Prelazak na plastiku je isto tako logican jer su cene metala otisle 5x u zadnje 2-3 godine. Sa AT-43 izgleda da odlicno prolaze, te je sve to vodilo kao ovome sto se dogadja. Ono sto malo ko spominje jeste da ostaje DOW. On se sigurno nece igrati u 1000 poena. A ostaje i gomile figura (par armija, bar meni) da ih farbamo jos godinama (i onako vecinu nisam ni oprobao na bojnom polju). A imacemo i novu igru za koju cemo moci da iskoristimo po koju od postojecih figura (na postojecim bazama).
@Jorgut
Ako si sve ono napisao bes iscitavanja 10 strana sa rahamovog foruma, svak ti cast - uboo si ga 100%.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

vidi zeko ima par stvari preko kojih se stvarno ne moze preci tek tako.

ne bih da se ponavljam ali izmeniti potpuno nachin igre je nedopustivo i totalno pederski prema starijim igrachima i ljubiteljima takvog sistema igre.

izbaciti mid nor kao armiju a chini mi se da se izbacuju i ofidijani isto tako nije nishta manje pederski. u 30-godishnjoj karijeri warhammer-a je izbachena samo jedna armija sa oficijalnom knjigom koja je imala vishegodishnji nastup na svetskim tablama - chaos dwarfs. ovo shto oni rade je nedopustivo.

kao shlag na tortu dodje i trenutno poslednji debilno-idiotski potez, okrugla postolja. to bi znachilo:
"**bite se svi vi koji ste utroshili sate, mesece, godine u farbanju ili dali silne pare da vam se to ofarba i postavi na postolja koja su nekome prostija a nekome nazalost lepsha ili komplikovanija, moracete da polomite, povadite figure sa istih i mozda usput i skinete farbu sa nekih ali to je vash problem, i postavite ih na ova okrugla".
ej bre, pa to je josh jedan u nizu vrhunskih bezobrazluka. ja ne igram pa me to ne pogadja kao nekog ko ima jednu ili vishe armija ali me izuzetno pogadja toliko bezobrazluka.

i na kraju, uopshte nisu morali i ne moraju da izmishljaju nove karaktere i trupe. jednostavno bi trebalo zatvoriti prichu u dosadashnjim armijama i obnoviti neke loshije modele u pojedinim armijama koji im se ne uklapaju u vecinski koncept izgleda figura kao shto su stari strohm goblini npr i s' vremena na vreme ponekad izbaciti po nekog karaktera ili trupe.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

sto mu gromova wrote: ...u 30-godishnjoj karijeri warhammer-a je izbachena samo jedna armija sa oficijalnom knjigom koja je imala vishegodishnji nastup na svetskim tablama - chaos dwarfs...
Zapravo lista i dalje postoji (egzistira na neki nacin) u obliku PDF-a na GW site-u i skroz je legalna za sve turnire. Bilo ih je 4-5 prosle godine u Poljskoj...
A izbacili su i Fimire na prelasku iz 2. u 3...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Ma dosad sam uglavnom cituckao glasine ...

Medjutim juce bas izbacise gomilu novih stvarcica, ovo sa Mid-Norom kao grom iz vedra neba. Plus jos par frakcija ... Kao ne prodaju se dobro. Pa dobro drugi se onda prodaju fenomenalno, ali radi fluffa ostavite frakcije. Ovako jedan dio Confro populacije ce dobiti po prstima. U sustini imamo ovu nasu grupicu, vjerovatno cemo i nastaviti po 3.0 i 3.5 pravilima.
Sto meni smeta nece biti vise vecih turnira, tu sam imao uvijek puno motiva da se izigram za jedan dan. Ovako posjetiti jos par njih do kraja godine i polako privesti euforiju kraju! :)
Naravno da cu pogledati online verziju novih pravila kad budu dostupni, ali u ovom momentu nemam neku veliku zelju da pocnem sa tim. Meni je najveci bedak sa postoljima, kao mozda ce moci oba tipa da se koriste. Mozda, ali ce to na vizuelni efekat izgledati ocajno, dodje neko sa strane da se informise o igri i onda shock, sta je ovo, jel' mogu ja sa trouglastim postoljima da igram? :)
Mid-Nor iskljucen, kao mogucnost da se integrisu u druge frakcije, ali to znaci kupovinu istih, a za tako nesto nemam ni zelju ni volju da investiram jos vremena a pogotovo love. Imam jos zmije kojima se smijesi slicna sudbaina kao Mid-Noru (podrska silama zla) i cynwall koje bih teoretski (jos uvijek nista ne spominju da ce ih iskljuciti) mogao igrati.

Suma sumarum: radije i dalje u svom klubu sa starom ekipom po starim pravilima (nesto ce prica da CORD-ovi rade na nekoj internoj verziji 3.28x kako napisase i sto ce da se koristi u staroj igrackoj populaciji). Plus ce se otvoriti za neke nve igre tipa hell dorado, infinity ...

Ja cu nastaviti sa ovim sto imam, ali u glavi misli da se prebacim na FoW, nadam se da kod njih ima neka jaca turnirska scena. O tom potom ...

Mojih 5 para na tu temu ... :)
Pozdrav,
Vaske
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

vizija

Post by jorgurt hlebozvak »

Zekina bando,

Nisam čitao rahamov forum, imam dovoljno iskustva sa GW-om, da bih mogao da procenim u kom pravcu ide Raham. Prosto, ko hoće da zaradi i zauzme bolju poziciju na tržištu, taj postane GW. Na žalost i veliku štetu po sam hobi. Što opet ne znači da će igra biti loša. Samo će npr. Zlaji da se podigne dijafragma svaki put kad bude morao da farba 20+ plastičnih Goblina u istoj pozi.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

Znam da ovo bas i nema veze sa Conf4 pravilima, ali bacite oko sta bi R da uvalja i po kojoj ceni!
Ja za onako ocajno obojenog Sophet - a ne bih dao ni 5 para, a kamoli 420 eur. :!:
Locked

Return to “Confrontation”