Confrontation - Age of Rag Narok

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Confrontation - Age of Rag Narok

Post by jorgurt hlebozvak »

Skinuo sam nova pravila za Confront. Prebacio ih u Word, te ako ima zainteresovanih, mogu ih poslati na mail. Prebacio sam cist tekst bez slika. Dok ga ne sredim, tekst je na 69 strana pa je malo povelik da ga metnem ovde. Predlažem da ova tema služi i za raspravu o novim pravilima. Moj prvi utisak, na prvo pregledanje, bez detaljnog čitanja je da su ih bespotrebno iskomplikovali. I nisam primetio da su formalno uveli okrugla postolja. Mada je Line of Sight 360 stepeni. Ili je to samo moja uobrazilja, po sistemu što je babi milo, to joj se i snilo.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Post by atma »

Moze jedna kopija na [email protected] Hvala.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Rackham je obecao da ce u skorijoj buducnosti postaviti PDF... Al' dobro...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pusti i na [email protected] !
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pusti i meni na mail.... ima dugmence dole sa adresom(svi imaju)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Rascitavao sam sada nova pravila... Dodjavola! Karakteri koji ozivljavaju!! Skupljanje eliksira! Nema kombat faze!!! Nema inicijative! Pa sest razlicitih nacina aktivacije, pri cemu je po defaultu mesanje karata...
Vise promena nego sto smo ocekivali...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ma odakle ste to skinuli....
DAj i meni na mail : [email protected]
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Rascitavao sam sada nova pravila... Dodjavola! Karakteri koji ozivljavaju!! Skupljanje eliksira! Nema kombat faze!!! Nema inicijative! Pa sest razlicitih nacina aktivacije, pri cemu je po defaultu mesanje karata...
Vise promena nego sto smo ocekivali...
Od onoga sto sam ja procitao (a to je vecina) jedina stvar koja je ostala ista je jedna od vrsta aktivacije karata... I kretanje... Na tome se zavrsava slicnost sa C3...
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Mozda ovako jednostavnije:

http://www.hq-cooperation.de/download/C ... ett_V3.pdf

I engleska je verzija ...
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ugh... novi sistem je losija verzija 40 k:
Prvo, uopste mi se ne svidja momenat da se random odlucuje izvlacenje karata. Dalje, pucanje je apsolutno prejako. 2 jedinice fuzilijera i garel pobice celu vojsku maltene pre nego iko dodje do njih (ok mozda ne vukove, ali) jer momci mogu da pucaju (a pogadjaju na 2+ na 40 cm) i ako im das order , otrce 20 cm od tebe???? Hand -to hand je glup. Jedinice se bore samo tokom aktivacije????? Znaci Ja pomerim jedinicu, ti aktiviras, udjes u moju, i samo ti bacas kocke, ubijes moje, ja ne vracam i proveravam moral???? Go armije sa visokom disciplinom (mislim da se to sada zove authority), i pucama... (Jedan od sefova nacorda je priznao da su griffini pobedjivali vukove u 70/% partija). Nisam srecan, ali treba testirati, testirati, pa cemo videti???
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

To smo cekali... Da se Dule pojavi :)
Primetih ja juce da su puce preterano jake... Ali sam bio ubedjen da nisam dobro shvatio kako to zapravo radi... Ali izgleda da sam ipak bio u pravu...
Znaci, na do 10cm je tezina 0, do 20cm 1, do 30cm 2... A Fusilieri imaju AIM 7... Znaci, na do 40cm, imaju 7-3=4, sto u onoj tabeli kaze da se pogadja na 2+... Pomalo zastrasujuce, odista... Verovatno je neka greska u pitanju... A i vidim da im je AIM u Grifinskom Army Book-u 5... sto znaci da na 40cm pogadjaju na 4+... Znatno realnije...

~edit~
Zapravo na 3+... jbg, ipak nije tako dobro...
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

"Go armije sa visokom disciplinom (mislim da se to sada zove authority), i pucama... "

Sad je jasno sto ukinuse Mid-Nor :D

Ali vrijedno je testiranja, koliko sam razumio vrijednosti atributa ce se jos mijenjati, rule book ne vise, ali ostalo je sve jos uvijek otvoreno ...
Pozdrav,
Vaske
Locked

Return to “Confrontation”