Starter set C:AoR (PPP)

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Starter set C:AoR (PPP)

Post by Ko, jel' ja? »

http://www.tabletopgamingnews.com/?p=9751
http://www.tabletopgamingnews.com/?p=9743
http://www.tabletopgamingnews.com/?p=9742
http://www.tabletopgamingnews.com/?p=9771

Znaci krenuli su putem at-43. Modeli izgledaju pristojno za PPP i to zato sto je studijski paint job. Abel, kojeg su prodavali na gen-conu, je bio uzasno ofarban, pitanje je na sta ce ovo zapravo liciti.
Malo su staticni...
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Izgledaju super...kad bi ovako izgledali i u box-ovima...(paintjob)...
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Pa ovo lepo izgleda... A koliko ce biti jeftinije od metala ?
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

A jel' to znaci da komplet celu igru prebacuju u pre-painted fazon ili kako?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

@ Severian... Izgleda lepo zato sto je studijski paintjob. U stvarnosti izgleda mnogo ruznije, i , ako je za uporedjivanje sa at-43, od one ruzne gumiplastike su (koplja se savijaju itd.). I cini se da ce biti ista cena, ako ne i skuplje od metala.
@ Dawngreeter : Da, nazalost, Big R je resio da igru prebaci u prepainted plastic.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Sta nazalost? Ja mislim da su to sjajne vesti.

...al' vec sam na AT-43 temi primetio da sam ja ovde verovanto jedini koji se odusevljava pre-paint idejom.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Dawngreeter wrote:Sta nazalost? Ja mislim da su to sjajne vesti.

...al' vec sam na AT-43 temi primetio da sam ja ovde verovanto jedini koji se odusevljava pre-paint idejom.
Ja bas i nevidim sta je tako bajno u tome da ce se igrati (ako ce se uopste igrati) sa ruzno ofarbanim, gumenim i verovatno skupljim figurama....
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Dawngreeter wrote:Sta nazalost? Ja mislim da su to sjajne vesti.
Ubicu te :lol:

Da, ovde ljudi ne vole pri-pejnted gumi plastiku. Vecinom su ljudi krenuli da igraju conf zbog najlepsih figura koje su ikad videli, a to sada nece vise biti slucaj.
Pored toga sto nova igra nema veze sa starom igrom.

Inace starter box bi valjda trebalo da kosta 80$
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

...al' vec sam na AT-43 temi primetio da sam ja ovde verovanto jedini koji se odusevljava pre-paint idejom.
Ne bih da zvucim elitisticki, ali to je verovatno zato sto ti, Greety, i nisi bas u miniatures miljeu...
Ali da pojasnim u laymans terms : Ja imam alijensku armiju iz at-43. Prepaint. I nista nisam svoje farbao. I ti, takodje, imas Alijensku armiju. I mi igramo jedan protiv drugoga. Zamisli sto. Sada (posto je skirmis igra). Zamisli nase jedinice kako se lockuju u close combat. I onda bledo gledamo jedan drugoga ciji su ciji momci...
DA ne pricamo da je farbanje zapravo veliki deo hobby-a, i svako jako voli i ceni individualnost sopstvene plastike (da ne pominjemo cinjenicu da je gumiplastika ogavna na dodir...) :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Cuj, ja igram BattleLore sa neobojenim klot-sivim figuricama i super mi je. U ospte ne planiram da ih bojim.

Da, ja nisam u opste u toj hobby prici. Jasno mi je kako je to zabavna stvar i dugo vremena sam mislio da je to nesto cime mogu da se bavim. Ali ne mogu. Ja sam previse haoticna i nefokusirana osoba da bi bio hobista. Drago mi je da kod nas ima toliko ljudi koji vole, cene i neguju svoju vojsku, thumbs up (stvarno, bez imalo sarkazma; znam da se kod mene to ponekad ne raspoznaje :D ). Al' to nije za mene. Ja ocu dobru igru koju mogu da igram bez priprema, kad god mi dune, odma cim je kupim po potrebi.

No dobro, pretpostavljam da vecina vas ne trosi na RPGove onolko vremena kolko ja trosim na njih pa dodjemo slicni ludjaci.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

No dobro, pretpostavljam da vecina vas ne trosi na RPGove onolko vremena kolko ja trosim na njih pa dodjemo slicni ludjaci.
Naravno...
Zato smo i svi ovde :wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

On the main site release plan has been updated :

NOVEMBER 2007

CFAC01 Confrontation The Age of the Rag'narok : Initiation Set
UKRGCF01 Confrontation: the Age of the Rag'narok Rulebook : 144 pages book
GRAC01 Accessory Set: Griffin cards: Deck
WFAC01 Accessory Set: Wolf cards: Deck
UKCRY16 Cry Havoc, vol. 16


DECEMBER 2007

UKGRCF01 Army Book Griffin : 64 pages book
UKWFCF01 Army Book Wolf : 64 pages book
GREL01 Unit Box Templars : Box of 6 miniatures/1 card
GREL02 Attachment Box Templars : Box of 3 miniatures/2 cards
WFEL02 Unit Box Great Fangs : Box of 3 miniatures/1 card
WFEL03 Attachment Box Great Fangs : Box of 3 miniatures/3 cards
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Sumnjam da bih kupovao Confrontation pre nego AT-43, al' cisto informativno da bih imao sve potrebne informacije na gomili - jel vi Conf fanovi planirate da ostanete uz igru sad kad postaje pre-painted? Nije da bih se ja mnogo igrao po klubovima, al' cudnije stvari su se desavale.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ne verujem. Glavni razlog su nova pravila, tako da je igra iz korena promenjena. To se nikome ne svidja pa ne verujem da ce neko igrati novu igru. PPP je tu sasvim sporedna stvar.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Znaci nikad se necu potrefiti sa Beogradskim mainstream minijaturisanjem :(

Nego, sta je ono trece P u PPP? Dva kapiram da su Pre-Painted al' da me ubijes ne mogu da provalim sta trece tu trazi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Pa plastika.

Ostajes veran sebi i ne prelazis u mejnstrim :lol:
Vidim oziveo si zastavu
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jest' jest', eto zastave nazad. Malo glupo da drzim link ka sajtu koji vec nedeljama nikako da se podigne posle pada.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

2. P nije Plastika nego Pre assembled :wink: . Odatle Pre painted, Pre assembled Plastic miniatures.

A zashto drziz Papuansku zastavu bez rajske ptice na njoj 8O :?:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Zar nije neko na ovom forumu zakljucio da je rec o Albanskoj zastavi? 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jao, ja sam odusevljen! Tek sam sada prvi put video Papuansku zastavu i stvarno sam odusevljen! Haha, kako cool, cak potpuno slucajno ispade identicna ovoj iz mog potpisa (kazu da je petnestogodisnja devojcica uradila dizajn, a ona sumnjam da je bila upoznata sa istorijom Spanskog gradjanskog rata).

Elem, nije to papuanska zastava, to je malcice 'ociscena' zastava CNT/FAI koalicije iz Spanije. Kazem ociscena jer su uklonjeni inicijali (CNT na crvenoj i FAI na crnoj polovini) i jos pride obrnuta mesta bojama, al' to samo zato sto mi je tako dunulo. Posle gradjanskog rata, zastava je usla u siru upotrebu kao anarho-sindikalisticki (i, uopsteno, anarhisticki) simbol. Jos kasnije, crvena boja se pocela menjati sa raznim drugim bojama radi identifikacije konkretnih pod-grana anarhizma (zeleno su primitivisti, ljubicasto su feministi, roze je 'queer' mada u zadnje vreme malo uopsteniji simbol od toga i, trenutno, verovatno najsnaznija anarhisticka struja kako je poslednji G8 protest prakticno pokazao)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Kad smo vec otisli u OT

Da, zapravo je ta zastava postala simbol anarhista i anti-globalista itd.
Kao sto DG rece, masovni protesti protiv G8. Pride podrzavaju zapatiste i tako...
Pokret koji raste, sve u svemu.
Mozda su svi oni gomila retarda koji se loze ali mi je sve to nekako OK.
Uvek svemu treba da postoji protiv teza jer samo tako ce stvari biti balansirane.

O, koliko kenjam :roll:

Laku noc
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Veza izmedju anti-globalizma i anarhizma ne mora obavezno da bude uska. Mislim, jesu anti-globalisti mahom anarhisti al' zastava vise simbolise apstraktnu politicku ideju odbijanja autoriteta nego neku konkretnu implementaciju ideje. Na primer, ja bas nisam siguran koliko sam anti-globalista ali svakako jesam anarhista. Sto, takodjer, ne znaci da sam anarhista revolucionarnog tipa.

Ovo bas ode u off-topic. Danas ceo dan samo pravim off-topic na razlicitim forumima... :?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da, crveno-crna zastava, nisam ni sumnjao da ima takvu konotociju. Kako bilo, meni je draza ona sa rajskom pticom- u estetskom i svakom drugom smislu :)
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Sto, ti volis autoritet? :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ne specijalno, a i ovaj moj post je bio poslat kao odgovor na tvoj prethodni odgovor- u medjuvrenmu ste obojica nesto chavrljali, a ovo moje je nekako off-off topicovalo u odnosu na sve. Nije ni bitno. Zakljuchavam temu u svakom sluchaju.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Locked

Return to “Confrontation”