release plan NOV and DEC

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

release plan NOV and DEC

Post by Ko, jel' ja? »

Kako je predhodna tema zakljucana zbog OT-a otvaram novu da bi smo mogli da pricamo o C:AoR stvarima koje izlaze (i ponovo odemo u OT :lol: )



On the main site release plan has been updated :

NOVEMBER 2007

CFAC01 Confrontation The Age of the Rag'narok : Initiation Set
UKRGCF01 Confrontation: the Age of the Rag'narok Rulebook : 144 pages book
GRAC01 Accessory Set: Griffin cards: Deck
WFAC01 Accessory Set: Wolf cards: Deck
UKCRY16 Cry Havoc, vol. 16


DECEMBER 2007

UKGRCF01 Army Book Griffin : 64 pages book
UKWFCF01 Army Book Wolf : 64 pages book
GREL01 Unit Box Templars : Box of 6 miniatures/1 card
GREL02 Attachment Box Templars : Box of 3 miniatures/2 cards
WFEL02 Unit Box Great Fangs : Box of 3 miniatures/1 card
WFEL03 Attachment Box Great Fangs : Box of 3 miniatures/3 cards
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Khm. Opet ja... Ajd' da vidimo kolko dugo mogu da ostanem on-topic ovaj put.

Daklem, kako sam potpuno neupucen u Confrontation, a ti rece da ljudima smeta promena u pravilima, dal' bi mozda moragao u najbazicnijim crtama da ukazes na 'nekad i sad' razlike u pravilima. Nista detaljno me ne zanima, za to cu pogledati samu knjigu ako i kada uspem da je nadjem na netu. Cisto me zanima generalan 'feel' toka igre.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Evo mogu ja...
Pazi, knjigu neces naci na netu jer jos nije ni izasla. Imamo samo preview pravila za C:aor, ali igra je totalno izmenjena. Od jedne potpuno skirmish based igre, u kojoj svaka figura ima posebne statove, i jako mnogo specijalnih osobina, igra je prerasla u tabletop wargame, sa unitima (koji podrazumevaju, naravno, veci broj figura), kvazi 40k nacinom kretanja i odrzavanja koherencije, i nekakvim tokenima (da te ne zamaram previse). I naravno, sva cool specijalna pravila su manje-vise nestala. Da ti priblizim u terminima koje ces mozda bolje razumeti, igra je pre bila slicnija warmachineu (mnogo unique osobina, karakteri, skirmish) samo sa malo drugacijom taktickom postavkom i occasional fun elementima( imaju gobline, zle patuljke...), a sada je bland varijanta fantasy 40k sistema.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nekad - malo minijatura (5-20, najcesce 10 ili 12), sa dovoljno detaljnom rezolucijom borbe na nivou pojedinacnih boraca.

Sada - nema pojedinacnih modela, vec su u pitanju jedinice. Mnogo vise modela. Nema razlicitih faza kruga (aktivacija, combat...), te proizilazi da je sistem cak jednostavniji (ali ne i elegantniji) od, npr. Warhammera.

@Pendargon
Lost INI :)
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Aha, znaci ocekuju se pravila slicna AT-43, pretpostavljam. Pa dobro, nije to bas toliko lose. Al' moracu da sacekam da vidim kako ce rulebook na kraju tacno da izgleda, ipak mi je skirmish-level mnogo drazi srcu od unit-based igre.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ako ti ne smeta da igras igru koja je izgubila support maticne firme, siguran sam da ce ti neko drage volje prodati ofarbanu Confrontation bandu za male pare...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

JA mogu jednu neofarbanu za male pare :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ma jok bre, nisam bas toliko zagrejan za tu celu pricu. U ostalom, za skirmish-level cu verovatno Warmachine-Hordes da sakupljam. Problem sa tim je sto onda treba i da nadjem nekoga ko ce da mi sve to farba jer sam ja potpuno nesposoban za te stvari. Pre-painted me cisto na nivou principa strasno interesuje jer mi je gameplay uvek bio bitniji od hobija.

Mnjah. Izgleda da cu ipak na AT-43 da odem ako se odlucim na trosenje para na pre-painted igre... Mada mi stilistika Confrontation vojski zigleda bas sjajno. Steta.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:Problem sa tim je sto onda treba i da nadjem nekoga ko ce da mi sve to farba
Nije problem naci nekoga. Problem je izdvojiti pare. Za neki pristojan nivo farbanja (recimo da svi detalji na figuri budu ispostovani) cena je 4-5 ojra po pesadijskoj figuri...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja sam jeftina fukara ja to radim za 3,5 eura( bolje nego Duletu naravno(stavio bi smilei ali mi neradi))......
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Cena starter seta je i definitivno 60 eura. To vec znaju oni koji dobijaju newsletter.
Sto je realno povoljna cena za ofarbane figure (cak i lose), mada ja za to ne bi dao ni pisljiva boba :lol:

Mali OT: cene za farbanje idu i do 15 eura za pesadijsku figuru, tako da je ovo sto su vec pomenuli moji predhodnici veoma povoljno.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

cene za farbanje idu i do 15 eura za pesadijsku figuru,
Mozda kod tebe i zlaje... Ja imam sa druge strane roblje koje mi farba za 3.5 :lol: :lol: :wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

E robovlasnice ajd` dodji u subotu po svoje termose....bio sam bahat pa imas cak 2 NMMa i neke freehandove......
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Izasli profili za Devse, jos nisu za Daikine
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Jeli zna netko zašto nisu izašle nove figure za ovaj mjesec?

Nisam baš siguran ni da su izašle za prošli....
--->TWANG!<---
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Prve nove figure koje se budu pojavile u novembru bice za C:AoR. Dakle plasticni grifoni i vulfeni.
Prosli i ovaj mesec se pojavljuju samo engleska izdanja vec izaslih francuskih figura. Te zato i nema novih figura.
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Stvarno su mogli odliti još nešto Cadwallon-a prije izlaska pšlastike :-s .

Jel će itko kod vas igrati C:AoR, ja razmišljam o tome da iskušam Wolfene i Devourere, a zagrebački Damjan će isprobati Alahance.

Primjetio sam onu njihovu: sve figure će se moči koristiti u novoj igri
Image
_kakva je ovo glupost, Cadwallon Asassin predstavlja slabiju verziju Lord of Carnage-a, te imaju previše profila za lord of carnage-a.
Te su zamjenili slike Slashera i Warrior of Blood-ova... :roll: ... ismišljaju blentave nove profile za musciana i standarda, te hyena archer sa drune archerom .... iste slike druna, nisu ni novi crtež mogli staviti...
--->TWANG!<---
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Slike su proksiji. Zamenili su slashera i warrior of blood da bi ih prilagodili profilima (oruzije koje imaju treba da odgovara profilu). To je ono sto sam procitao na njihovom forumu.
Sto se tice igranja C:AoR, nekako sumnjam.
Ne znam da iko o toj igri uopste i razgovara, ovde naravno
Locked

Return to “Confrontation”