Gde ima dima ima i vatre

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Gde ima dima ima i vatre

Post by novot »

Ovo je deo pisma upucenog prodavcima i zastupnicima Rackham-a. Pa vi sada protumachite...

"...Rackham has taken a major turn on the miniatures game market by offering ready assembled and painted plastic miniatures of excellent quality. However, production costs of such miniatures are still very high, and are the reason of difficulties Rackham is dealing with today. But we are currently restructuring our company to face this new challenge and to secure the presence of our miniatures on your markets. You will find our release planning attached.

The rumor announcing Rackham’s bankruptcy is obviously unfounded, since Rackham is actually under the French anti-bankruptcy law. The purpose of this law is to facilitate the company’s reorganization. We are working as hard as ever to make this transition as quick as possible and to keep offering our players more and more innovative games."
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Nadam se da ce se ostali proizvodjaci nauciti ponecemu na njihovom primeru... Fol ne propadaju...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Tuzno...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Demagogija

Post by jorgurt hlebozvak »

Ovi su gori demagozi od mene i Srebrne kante zajedno. Kao, njihova je odluka da pređu na pre painted plastiku. A to košta. Više od metala? Da bi smanjili troškove poslovanja, a sve liju u plastici i još to namažu bojama, sad će lepo da otpuste sve one koji su im dizajnirali i farbali figure u promotivne svrhe. I onda će sve kao biti u redu. Ako su hteli da ih otkače, mogli su to lepo i da im kažu. A ne ovako izokola. Svi znamo da plastiku rade Kinezi za džabe.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

S obzirom na moje iskustvo sa stecajevima, ovo je gotova prica. Moguce je da ce neki zaludjenik ili neko pravno lice dati finansijsku injekciju ovoj nesrecnoj firmi, medjutim nista tu vise nece biti isto. Oni su svoju sansu sa confom propustili, i to im je bilo to. Nadam se da Privateer press nece slediti isti put :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zar nije prica da se ta plastika masinski farba? Cak se i meni tako cini po onome sto sam video...

BTW bi li mi neko dodatno objasnio pojam bankrotstva, kao i kako to funkcionise zakon protiv istog?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Evo ovako: Po nasim zakonima, ukratko, bankrotsvo znaci rasprodaja imovine preduzeca i namirenje poverilaca. U prevodu, rasprodaj sve, plati onome kome dugujes, probaj da uteras dugove od onih koji tebi duguju i cao nema vise.

U konkretnom Rackhamovom slucaju, pretpostavljam, posto nemam uvid u francuske zakone o stecaju, da im je uvedena neka vrsta prinudne uprave, koja ce kontrolisati likvidnost banke, sa ciljem da u odredjenom roku neko otkupi/dokapitalizuje firmu. Uglavnom, mislim da mozemo zaboraviti na rackham u obliku u kome smo ga ranije znali. Mnogo su hteli za kratko vreme.....
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Bathory wrote: Mnogo su hteli za kratko vreme.....
Ja bih rekao: previshe...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Shunka wrote:Zar nije prica da se ta plastika masinski farba? Cak se i meni tako cini po onome sto sam video...
Evo kako ja skupljam D&D miniatures, koje doduse nisu od plastike, vec od neke polu gume polu bitaj boga cega, uglavnom je nelomljivo, i mogu samo da ti kazem da to farbaju kinezi. Takodje, jedan drugar sa kojim igramo board games je poceo da skuplja (da ne kazem navukao se :lol: ) i doneo je nove edicije.... na kojima se vidi VELIKI napredak u odnosu na predhodne edicije na kojima se video OGROMAN napredak u odnosu na predhodne edicije (u farbanju)...

Sve u svemu, poenta price je da ako kinezi krenu sa farbanjem figura, i figure pocnu da dolaze ofarbane (ili budes barem imao opciju da kupis gotove, ofarbane), cena ce biti smesno mala... pazi taj buster za d&d minijature ima 8 figura u sebi, pri cemu je jedna obicno malo veca od on-foot soldier-a.... a booster kosta 800 din okvirno (naravno ne kod nasih lopovskih firmi.... pricam o realnoj ceni)... to znaci da je cena produkcije i farbanje jedne figure oko 100 din, sto je smesno... a plastika je najjeftiniji materijal (sto znaci da ova cena moze jos dole da ide), i cak i da poboljsaju duplo farbanje, i duplo povecaju cenu, to je 200 din za figure koje bi tada zaista bile vise nego korektno ofarbane...

U boosteru imas 1 rare i 2 ili 3 uncommona , ostalo commoni. Rare je bolje ofarban od uncommona koji je bolje ofarban od commona.

Ima mnogo ljudi koji bi kupili takve armije, da ne pricam o bandama... Znaci ako kinezi "udju u posao" pa-pa farbanju...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Shunka wrote: BTW bi li mi neko dodatno objasnio pojam bankrotstva, kao i kako to funkcionise zakon protiv istog?
Zakon ide ovako - ti pocnes da propadas, onda ti dodje Moma koga dobro podmazes i onda on propadanje produzava dok ti ne nadjes inekciju :lol:.... a ako ne podmazes dovoljno dobro onda te zatvori ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Ja se secam price kada je Mandrake Linux objavio pred stecajni postupak (ili tako nesto). Poenta je bila sto u tom slucaju oni valjda ne vracaju kredite i ne placaju porez. A moguce je i da ne trguju deonicama ali za to nisam siguran. To uglavnom sluzi da bi se firma konsolidovala. Sad, da li ce to Rachkman uspeti, nije do mene.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Dzon Vejn wrote:
Shunka wrote: BTW bi li mi neko dodatno objasnio pojam bankrotstva, kao i kako to funkcionise zakon protiv istog?
Zakon ide ovako - ti pocnes da propadas, onda ti dodje Moma koga dobro podmazes i onda on propadanje produzava dok ti ne nadjes inekciju :lol:.... a ako ne podmazes dovoljno dobro onda te zatvori ;)
Gospodine Vejn, na jedan kratak korak ste da budete tuzeni za klevetu :twisted: :twisted:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Veoma skora vest na Fantasy Flight sajtu je da pocinju da se bave distribucijom Confrontation i AT-43 proizvoda. Sumnjam da bi se takav posao potpisao da maticna firma stoji labavo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

... ili da sama nije sposobna da takvu distribuciju sprovede :?:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
warlord
Posts: 56
Joined: Thu Jun 14, 2007 8:08 am
Location: Novi Sad
Contact:

Post by warlord »

ne bih previse da se mesam ali moram se,ako nema niko nista protiv, sloziti sa Novot-om. U kontaktu sam sa FFG-om te znam sta pricam i to sto kaze Novot to je istinski razlog.

FFG i PIP su trenutno medju najvecim i najpopularnijim "kucama" u USA.
Svi mi nemomo pojma koliko je USA trziste i koje velicine, snage i popularnosti treba da bude firma da bi izgurala u potpunosti jednu igru.

Stvarno se nadam, iako ga nisam nikada igrao, da confront prestane da funksionise, previse su dobri da bi tek tako nestali....
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Nazalost, nesto mi se ne cini da ce im 8 meseci, koliko mislim da maksimalno traje stecaj pod Francuskim anti-bankrupcy law, biti dovoljno da se uspesno pozicioniraju na US trzistu kako bi se izvukli iz govana.

U stvari... Kad je pocela cela prica sa Conf 4 i pre-painted minijaturama?
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa, PPP figure su projekat koji, koliko sam ja upoznat, postoji vec bar 2-2,5 godine. Prve informacije, vezane za AT 43, da ce biti ofarban i sklopljen, izazvale su prilichno nedoumice, a onda se ispostavilo da ce to biti, povrh svega i plastichne figure. Dobro, rekli su svi, jedan sistem uplastici, ofarban, sklopljen, potpuno ne vezan za Conf, pri tome futuristichki, pa shto da ne, ako bude bio dobar...
A onda pochinju sasvim da vilene i gube kompas :evil: :evil: :evil:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Awakened wrote:U stvari... Kad je pocela cela prica sa Conf 4 i pre-painted minijaturama?
Proletos su pocela govorkanja o tome, a letos su se pojavila pravila...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Kao shto, rekoh, ceo projekat je pocheo pre neshto vishe od dve godine, bar shto se tiche Rackham-a. Naravno, to je samo njihov razvojni/proizvodni/ n-tim znao...
I ne Shunka, ni jedan proizvodni program se ne pokrece 'proletos'- za takve stvari je potrebno mnogo vishe vremena, tako nemoj napamet da prichash... To shto se stvari saznaju, kada se saznaju, e to je druga stvar.
Glavna nekorektnost s njihove strane je shto su chitavu (ne malu) igrachku populaciju izneverili, prevarili i pljunuli joj na ovaj nachin u lice. Jedino shto sam srecan shto imam josh poprilichnu zalihu njihovih figura, kada ih jednom ne bude bilo, a na to, kako stvari stoje, necemo morati dugo da chekamo...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

A da ti malo uvelicas tu zalihu livenjem.
(kada to bude bilo potrebno)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pogledaj na jednoj drugoj temi :wink:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Homer wrote:A da ti malo uvelicas tu zalihu livenjem.
(kada to bude bilo potrebno)
Predlog podrzan.

No dobro; pomislio sam da im nije slucajno ovo koncentrisanje na pp minijature i Conf 4 u stvari restruktuiranje preduzeca... Ala bi se usrecili u tom slucaju...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pogledaj na jednoj drugoj temi :wink:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Locked

Return to “Confrontation”