Confrontation: Age of Ragnarok

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Kao sto rekoh... Dogovorimo se da SVI igramo samo sa figurama na cetvrtastim postoljima i da SVI prebacimo svoje nove figure sa okruglih na cetvrtasta postolja i onda SVI imamo ista postolja. Postolja na igru uticu, ali ne toliko, ali estetski izgledaju odvratno mesana postolja. Stvarno je lako ako se samo malo skoncentrisemo na takvo resenje problema i u prijateljskom wargamerskom duhu dodjemo do igracki i estetski prihvatljivog resenja. Na kraju krajeva, testeru, kljesta i maramice za suze iz ociju modelarskih i mozemo i da prebacimo metalne figure na okrugla postolja... Mojih 25 para...
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

Mani Duleta, kad su mackinisti bili raspolozeni za zabavu.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Ma, nisam pisao ovo zbog Duleta, nego znam da se na kraju nece igrati konf zbog toga sto necemo moci da se dogovorimo oko neke gluposti...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

A niste razmisljali o tome da se Conf uopste igrao zato sto su neki ljudi dolazili da se igraju na dnevnoj/nedeljnoj bazi? I prakticno si mogao svakog dana da se igras sa nekim!

Nesto ne vidim da ce se stvoriti uslovi da se C:aoR igra makar i jednom nedeljno.

Tako da su postolja i gluposti zaista nebitni.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da bi neka igra zivela ili zazivela potrebna je volja i interesovanje odredjene grupacije igracha- nishta novo i nishta mudro, al' je tako. To shto si se ti sada zablentavio za WM, ne znachi da niko ne igra Conf! Ako hotjesh igraj- uvek tje se natji neko da igra sa tobom. Ako hotjesh da testirash nova pravila- moze i to- makar sa drajbrashanim kartonchitjima (hmm... orasi :lol: ), postoljima, chime god. A i figura nije da nemamo na pretek...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dobro, priznajem, jesam se malo 'zablentavio' za WM :)
I ne odustajem jos uvek od regularnog Confronta. Znam da povremeno neki ljudi igraju.
Samo ne vidim situaciju gde ce na bilo koji nacin zaziveti C:aoR. OK, testirace neki ljudi pravila.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Pa i kod nas je pocetak u sustini na testiranju tih pravila. Par ljudi nece jednostavno da izgrade svoju armiju dalje, par njih naravno sa idejom nikad dupli blister. Ali opet rado su sjeli pored nas i pratili fight.

Moj predlog je da se proba, jedna partija manje vise ne mijenja mnogo, a u vecini slucajeva je zabava zagarantovana.
Pozdrav,
Vaske
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Post by Homer »

OK, ja sam za (iako mi se ne svidje ideja sa stvaranjem jedinica).

Predlazem da prvo probamo sa otprilike 1000 pts (to mu valjda dodje minum). Narvno bilo bi lepo da pre svega neko sa dobrom konekcijom skine pravila, pa da se onda dogovorimo kad cemo da se igramo).

Ovo ne znaci da sam odustao od C3.5.

Poziv svima.
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Od dosadasnjih par partija sto smo testirali, nekih 2000-2500 AP bih predlozio kao idealno rjesenje gdje nije mnogo na stolu, a ima se i dosta karaktera (mi smo poceli sa 2000 AP, ali npr. devourersi ne mogu tu mnogo da postave; poslije smo igrali i 4000 AP ali to vec malo i previse). Obavezno bih predlozio kad vec testirate da na obe strane imate i fightera i carobnjaka i svestenika. Samo ucenje carolija i cuda ide mnogo brze, a da ne kazem da cenzure nekad nisu losa stvar.

Malo siri sto nego standardni Confro, a razmak onih standardnih 30 cm sasvim dovoljno. Dodje se brzo do bliskih borbi, a i pucaci mogu jos uvijek da brste! :)
Pozdrav,
Vaske
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

U ponedjeljak smo opet odigrali jednu partiju, ovaj put cak threesome! ;)
Imamo novog kolegu, inace iz Rostoka, pa nema jos sve figure kod sebe. Pozelio i on da odigramo jednu partiju, pa sam mu donio dosta mojih Mid-Nor figura kako bi skupio armiju. Ja igrao zmije, a Sven standardno devourerse. 3000 AP, doslo se sa dosta jakim jedinicama, teoretski bolje vise jedinica, ali ovako svako je imao po cetiri jedinice, prilicno nabudzene. Ja jedini i 4 heroja, njih dvojica po tri.
U strahu da na velikom stolu ne postavimo jedinice previse blizu (dvojica iz coskova sa jedne strane, treci iz sredine sa druge strane) postavili smo jedinice opet predaleko. To naravno rezultiralo malo duzim putem i jednom rundom previse obicnog pomjeranja nekih jedinica. Od daljinske vatre samo kod mene, oni cisto fighterske jedinice. Rokalo se dobrano, dobra fora i sa apsorbiranjem carolija i cuda. Uglavnom svelo se na to da je Sven sa tiranima (i Nekhar) i fleash eater-ima navalio na njegove hydra warriorse sa Azahirom i on jos imao i dusk riders (ili kako li se vec zovu od dirza). Maraudere i eklipsantice poslao na mene. Ja mu sa te strane suprotstavio moje zmije archere sa Serumom i povecu jedinicu robova sa Sygmom. Jedinicu strelaca robova sa Draconiom, kao i apostate sa Breganom sam poslao ka Mid-Noru, koji mi je djelimicno suprotstavio scourge bearere i Mahala. U pozadini je drzao svoje standardne ratnike i Kelzarala i to bas fina jedinica da mu boostuje faith pool.
Dobro lemanje, na pucanju me islo pola pola, ali na kraju fino leglo pa sam mu ubio sve maraudere osim heroja koji onda napao strelce. Eklipsante se lemale sa robovima, ali losa bacanja ili dobra bacanja koja propala zbog raznih osobina ili magija specijalista. Strelci robovi neku malu stetu na sourge bearima (trojicu ubili), ali su zato apostati masno odvalili 4-icu u jednom napadu. Kod njih je lemanje trajalo 3 runde, oba tirana mrtva, ali heroj ne popusta, vuce sa sobom ratnike hidre u ponor. Dusk riderse je pocistio vec u prvom napadu. Jedan ili dva flesh eatera isto nastradala od magije.
Tu negdje i prekidamo, na zalost da smo malo bolje postavili mogli smo ranije u fight sa par jedinica sto bi bilo jos veca koljacina! :)
Pisijada: ovaj novi je mutljao sa pravilima, dodjelio par artefakata koje nije smio da dodijeli obicnim ratnicima vec samo misticima (kad sam ga pitao kako, kao nova pravila na forumu, isti pratim redovno i to nisam vidio, postavio juce pitanje i naravno bio sam u pravu). Onda na bacanju gleda da li neko gleda pa baci kocku i ako je lose, uzme pa baci opet i onda kao evo to sam dobio. Ja ga dva puta uhvatio, pitam sta je bilo ono prije, suti, kao nemam pojma o cemu pricas. Vidjecemo, hoce li se promijeniti ili nece niko igrati sa njim. Meni smijesno, ajd da je neki klinac i to jos i testiramo pravila, pobjeda vise manje ne vazna, ali ima nas svakakvih! :)

Sve u svemu fina partija, sto zbog poena sto zbog tri igraca trajala duze, a imali smo i par rasprava oko pravila, sto uzme prilicno vremena. Iduce sedmice opet pauza, standardni CO, pa cemo poslije opet da vidimo.
Pozdrav,
Vaske
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Orthodox wrote: Pisijada: ovaj novi je mutljao sa pravilima, dodjelio par artefakata koje nije smio da dodijeli obicnim ratnicima vec samo misticima (kad sam ga pitao kako, kao nova pravila na forumu, isti pratim redovno i to nisam vidio, postavio juce pitanje i naravno bio sam u pravu). Onda na bacanju gleda da li neko gleda pa baci kocku i ako je lose, uzme pa baci opet i onda kao evo to sam dobio. Ja ga dva puta uhvatio, pitam sta je bilo ono prije, suti, kao nemam pojma o cemu pricas. Vidjecemo, hoce li se promijeniti ili nece niko igrati sa njim. Meni smijesno, ajd da je neki klinac i to jos i testiramo pravila, pobjeda vise manje ne vazna, ali ima nas svakakvih! :)
A ja se bas pitao gde je Dule Ljiga ovih dana... A ono covek u Hamburgu igra conf... :)
Inace, video sam nove, plasticne prepainted vukove...bla...odlican kvalitet za prepainted plastiku, slab kvalitet ako se gleda realno...
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Onomad kad smo svapski ucili u skoli, govorili nam kako poslije II svjetskog rata su mnogi "s protivnicke strane" zbrisali u Svabiju ili jos dalje. I onda mijenjali imena i ostalo mi u glavi - Ivan uvijek bio Hans! :)
Ko zna mozda se Dule prekrstio u Jens! (ovaj se tako zove) :)

Ma nove modele nesto ne volim, plastika. Mada ovi sto igraju AT 43, vozila su im bas dobra, figure vise manje. Ali srecom ima se dovoljno metala, pa se skupi sve sto treba.
Pozdrav,
Vaske
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Izgleda da je Conf. od kada ga je preuzeo fantasy flight ponovo oziveo. Na sajtu im se pojavila gomila novih stvari za kratko vreme.
ImageImage
Magni

Re: Confrontation: Age of Ragnarok

Post by Magni »

Hello evribadi!!!
Reko da ne otvaram novu temu, pa smestih ovo ovde...

Pa da pocnem...(e mozda tju nekog gadno da smorim tako da)...

Oduvek( a to je nekih 9-10 godina sada imam 25) sam zeleo da pocnem da skupljam WH,ali sticajem chudnih finasijskih okolnosti za to se nikad nije stvorila prilika... i tako je vreme prolazilo i tu i tamo sam se informisao o novim stvarima, ali nikako da uchinim PRVI inicijalni korak,da kupim nesto za pochetak.Da , josh jedna stvar koja mi se nekako sprechavala bila je bojenje.Stalno sam se rukovodio idejama da ja netju znati,netju motji, upropastitju figure...

Da onda se pojavila kompjuterska varijanta WH40k koju i danas igram preko gamespa-ja( morao sam da kupim original komlet)...

E onda sam Otkrio toplu vodu : Rackham C:AoR Pre-Painted & Pre-assembled miniatures!

Smislim se, kazem hotju vukove, starter set ovo, ono , i dodjem ovde na forum i zapitam se
zasto uvek mora da se desi sledetje :sve sto mi se svidja mora da propadane naime, govorite da su fidure skupe da se to ne igra kod nas ...

I konacno stizem do pitanja : prosto i jednostavno da li da kupim starter pack vutsi vs griffin i josh neke dodatke ili da zaboravim na ovaj forum, Confrontaciju i sve ostalo???
Hvala o)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Confrontation: Age of Ragnarok

Post by Shunka »

Nemoj kupiti starter za C:aoR.

Postoji bolja varijanta - siguran sam da bi se vise ljudi rado otarasilo svojih ofarbanih vojski za Confrontation 3 po relativno niskoj ceni. Ono, nije sjajno resenje, ali ta igra se makar povremeno igra...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Confrontation: Age of Ragnarok

Post by Ko, jel' ja? »

Dobro dosao na forum.

Kao sto Shunka rece, C:aor niko ne igra, a da li ce, ko zna.
Medjutim, igra se Confrontation 3. Mogu da se kupe figure kod nas, metalne, ali to podrazumeva sklapanje i farbanje.
Mozes da svratis do Grifona da pogledas figure i uvek ti neko moze pomoci oko farbanja :wink:
Nije to bas toliko strasno :D
Mind Uploader

Re: Confrontation: Age of Ragnarok

Post by Mind Uploader »

Vezano za farbanje...
Ljudi koji dodju u grifon i ponasaju se normalno dobiju odlicne instrukcije i jako brzo nauce da farbaju minimum zadovoljavajuce, tako da ako razmisljas o hobiju to nije los nacin za pocetak. Sa druge strane poceo bi da skupljas igru koja vise ne postoju (tj. maticna kuca Rackham, a sada Fantsy Flight nece dalje supportovati igru).
Dosta ljudi prodaje vec ofarbane armije po bagatelnim cenama, npr. Balder prodaje Inkviziciju (oko 400pts u koliko se Confrontation igra) za oko 40-70 evra.
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Confrontation: Age of Ragnarok

Post by Orthodox »

Poslije krace pauze, opet smo nastavili sa novim C:AoR.

Ovaj put se sukobili serpenti (oliti ophidians) protiv hidre (oliti mid-nor). Igrali smo na 2500 AP.

Armije su izgledale:
Serum sa jedinicom archera
Draconia sa jedinicom slave archera
Bregan sa svojim apostatima
jedna jedinica slave-a


Yh-Sabahal sa jedinicom prowlera
demon tower
2 jedinice firespittera
jedinica scourge bearera
jedinica sentinela


Igrali smo king of the hill. Ima i par fotografija koje uglavnom prikazuju zavrsetak bitke. On imao sest jedinica, ja 4. Posto bilo dosta pucaca, natrpali smo
nesto vise terena, kako bi jedinice nesto duze zivjele. U postavci ja pobjedim taktiku, on postavi sve jedinice na svom dijelu osim sentinela koji se zavuku iza
mojih ledja. Posto je poznato da Jens "djida", tim carima nije odolio ni ovaj put, pa je narednu taktiku opet muljao i pobjedio. Sentineli napadaju moje slave
archere i ubijaju samo jednog strelca, a Draconia dobija jednu ranu. Ja aktiviram slave archere, onda nesporazum sa pravilima, posto sam planirao da napadnem
njegove sentinele, ond aneka prica kako ne moze prizivanje cuda i napad (poslije provjerio u pravilima i moze). Uglavnom Draconia sa svojim cudom oduzme jednu
kocku kod bilo kog napadackog testa demon toweru, Sabahalu i jednoj jedinici firespittera. Demon tower ne moze da puca, prilazi polako. Ja aktiviram archere i Seruma,
pucam po njegovim prowlerima, jedan mrtav i jedan izgubi jos jednu ranu. Serum ne pogodi nista. Jedni firespitteri pucaju po Serumu, ali lose bacanje, na kraju
nista. Drugi sastave po jedinici sa Draconiom i ubiju par slave archera. Moji obicni slavesi idu na brdo, kao i njegovi prowleri. Na kraju isti power na brdu i niko
ne dobija poene. Naredna runda opet djidanje na bacanju za taktiku, tu zamalo izgubim. On ovaj put aktivira demon towera, on puca po Serumu, ovaj biva tesko ranjen.
Ja uzvracam sa Draconiom, Sabahal opet gubi kockicu, kao i firespiteri. Slave archeri dobro pucaju i ubijamo preostala dva prowlera, Sabahal ostaje sam. I onda opet
muljanje, prebacuje sa dna spila na vrh kartu prowlera i aktivira Sabahala. Gledam u njega, pa covjece, daj da igramo, jebes pobjedu, ioanko imamo mozda jos ovaj
potez i valja se pakovati, vrijeme istice. Napada Draconiju i ubija je. Osveta stize odmah i archeri i Serum pucaju. Serum po Sabahalu, ostavlja ga na dvije rane.

Ostala tri strelca po toweru, fin pogadjaju, cak sa aim boostuju snagu, ali ocajno bacanje (mislim dva keca i dvojka). Nista. On saspe sa firespiterima po slaveovima
i tu ih razvali, ostanu samo 4. Ovdje napravio gresku posto sam trebao koristiti gift of the serpent i prebaciti rane na slave archere (njih ostala samo tri). No
uci se na greskama. Naravno ovi podvuku rep i bjez' ka ivici stola (padnu u rout). Apostati opet zeljni krvi sa svojim sefom Breganom krenu na Sabahala i ubiju ga.
Jos za kraj scourge beareri napadnu archere i jednog ubiju. Tu vec kraj, nema se vise vremena. Eto i slike su otprilike napravljene u tom momentu.

Posljednji potezi ...
Image
Image

Gubici:
Image

Sa pravilima ide sve bolje i bolje, mnoga pravila su i poznata, ali u zaru bitke covjek naprosto zaboravi. Fora sa misijama i elixir poenima je dobra. Sljedece u
planu je 3000 poena, griffini protiv dragona protiv rama. Sven ce donijeti griffine, ja cynwalle a Jens zive mrtve. Izabracemo opet neku misiju pa da vidimo kako ce
izgledati. Nadam se da cu ponijeti aparat i da cu slikati malo vise u toku bitke, eventualno i neki konkretniji izvjestaj.

Do tada ...
Pozdrav,
Vaske
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Re: Confrontation: Age of Ragnarok

Post by Orthodox »

Opet se igrao C:AoR. Hydra protiv Ram-a. 2000 AP protiv 2500 AP. Misija breakthrough. Ja defender, Jens napadac.

Evo pocetne postavke:
Image

Image

Demon tower se aktivira i osipa paljbu po paladinima, od kojih trojica ginu (trebala 4, ali kao taj nije pod sablonom pa ne moze). Spektri se sakrivaju iza sume kako ih firespitteri ne bi gadjali. Gouli prilaze istoj sumi, ali veca jedinica pa se nesto vidi. Firespitteri osipaju paljbu i dva goula mrtva, kao i jedan spektar. Hydra warriori se krecu naprijed, cerberusi pokusavaju da ih napadnu, ali su predaleko. Kiklop to koristi pa on njih napada, skuplja dovoljno hrabrosti (inace u partiji sam morao dosta da testiram protiv straha i cak 4 puta sam bacio 6-icu, sto je automatski jedan eliksir poen za mene). Kiklop ubija jednog cerberusa. Azael baca caroliju na njega da testira na strah od 8 i on pada u rout. Scourge beareri i warriori sa Neranom zauzimaju nesto bolje pozicije.

Prvih par poteza druge runde:
Image

Sad vec biva krvavije, paladini napadaju kiklopa, ne enormna sreca i gift of the hydra i kiklop gubi samo jednu ranu. Hydra warriori napadaju cerberusa i ubijaju ga. Spektar ide na firespittere, ovi u routu i ujedno ubija jednog od njih. Gouli idu blize ka mojoj ivici. To ceka demon tower i osipa po njima -> 5 goula mrtvo. Neran blokira Azael sa putrid geyseerima i ona ne moze mnogo da se pomjera i baca carolije.

Image

U narednoj rundi, paladini ubijaju dva hydra warriora, preostala tri se obruse na skelete sa Azaelom i ubijaju 4 komada. Spektar ranjava jednog firespittera (imaju 2 rane pa je jos u igri). Ovi se disengage-ju i ranjeni firespitter je mrtav, preostala dva pucaju na spektra, ali nista (moraju ga raniti na 4+). Neran blokira put goulima sa putrid geyseerima pa ovi okrecu ka firespitterima. Azael baca carolije (strah 8) na demon towera, ovaj u routu i skeleti napdaju hydra warriore i svu trojicu ubijaju. Demon tower se povrati iz ruta i saspe po paladinu i Kainu i ubije paladina. Scourge beareri idu blize ka fightovima.

Zavrsna faza:
Image

Par rundi je proslo, Kain uspijeva da ubije demon towera i ide ka suprotnom kraju. Spektar je ubijen od strane warriroa, Chagal je izgubio tri rane i u narednom ptezu je takodje ubijen. Azael se polako priblizava, Neran pokusava sa putrid geyseerima da to uspori. Par strah od 8 carolija i par routova, ali nista strasno.

Na kraju zakljucak da je demon tower veoma jak, posto i kad ne pogodi, sablon se ne pomjera previse pa su gubici uvijek tu. Jens nije igrao summoning carolije, htio je da testira Kaina. Previse se okrenuo ubijanju jedinica, umjesto da me rasiri i izvuce brze jedinice sto je prije moguce. Dobro ni patuljci ni living dead nisu neki super trkaci, ali par jedinica ima vec brzinu od 15, sto nije lose. Mozda je mogao jos i 500 AP vise da uzme, to bi bila jedna do dvije jedinice vise, sto bi bila prednost. U svakom slucaju smo se izigrali, bilo je bas super. Jedva cekam sljedeci duel!
Pozdrav,
Vaske
Locked

Return to “Confrontation”