Izvestaji 2008

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Izvestaji 2008

Post by Ko, jel' ja? »

Otvaram novu temu vezanu za izvestaje sa bitaka.

Danas sam igrao dve partije.
Prva je bila protiv Homera, on sa keltima a ja sa grifonima. Cak smo imali i scenario. Zvao se 'nesto' of the moon. Nije doduse mnogo kreativan taj scenario, tako da smo se pobili isto kao da smo igrali pitched battle. Ja sam se prilicno rasuo tako da me je Homer lagano pocistio. Nista posebno osim sto smo ovaj put imali i teren :D

Druga partija.
Damjan (mid-nor), Srdjan (wolfen) i ja (grifon).
Cilj, ubiti najskuplju figuru protivniku. Kockom je odluceno da ja treba da ubijem Srdjanovog kraktera (varghar), Damjan mog (eschelius) i Srdjan Damjanovog (yh-ibenseth).
Damjan je bio u najlosijoj poziciji jer je njegova deplojment zona bila imedju moje i Srdjanove. Naravno da smo obojica udarili na njega jer smo jedan drugom bili predaleko. Bitka je prilicno licila na city fight jer je bilo mnoog terena (zgrada). Iako mozda ne izbalansirano bilo je jako zabavno.
Vecina Damjanovih trupa je izginula i na kraju i yh-ibenseth od Srdjanove ruke, sto je rezultiralo njegovom pobedom.

Sve u svemu zabavno. Chika Djoka je ispalio (siso jedna).

Znam da bas i nije neki riport, ali stvarno ne volim da detaljno opisujem bitke jer smatram da je to prilicno dosadno za citanje.

Nalazimo se ponovo u subotu. Valjda ce tada doci ljudi koji su danas ispalili (da, ti Djoko :lol: )
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Danas smo igrali Damjan, Srdjan, Balder i ja. Na velikoj tabli, sa puno terena, svako sa jedne strane stola. Bilo je zabavno.

Cisto da se zna :D
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

I bilo je zabavno... Meni je ova ekipa odozgo dream team za igranje drustvenih igara. Plus mozda Sunka, Minja i jos par ljudi... Mada moramo da nadjemo neke stvarno kewl scenarije da igramo, mnogo je bolje kada nije mindless violence, nego se i nesto desava... Uzeo sam dogs of war knjigu, pa mozda moze i odatle nesto da se izvuce... Uglavnom, mozemo da ustanovimo subotu kao glavni dan kada se igra conf (sto ne znaci da se nece igrati i ostalim danima) i da pikamo..
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Fantasticna partija... jest' da sam ja prvi pociscen :D ali bilo je zaaaaaabavno! :D
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Post by Minja »

Hvala, Srki, hvala...za ovo uvrstavanje u Dream Team! 8) Jedino, prodao sam figure za Confront, pa cu morati nesto da uradim u vezi toga...Naravno, za svaki Boardgame i ostalo sam uvek spreman! :wink:
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Pa pocni ponovo da skupljas neku armiju :D
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Post by Minja »

Ovako, kao ti, ili onako kao ja sa prve dve? :D
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Sinoc smo Slayer i ja odigrali jednu partiju. On sa mid-norom a ja sa grifonima (naravno :D ).

Moja lista je sledeca:

Garel
2 x talioni na konjima
2 x talioni peske
3 x templari
3 x fuzilijeri
i jedan gardijan of d templ
:D


Slayer moze da napise svoju listu.

Iz mog secanja imao je, nekoliko scourge bearera,
nekoliko warriora,
da l' dva inkubusa,
cthonian larvu,
kiklopa,
nekog maga
i dva ona cuda sa leap-om (na konjickim postoljima).

Ja dobijam inicijativu, aktiviram fusiliere.
Prvi puca na larvu i promasuje, drugi takodje.
Pocinjem da se nerviram jer vidim da cu ponovo bacati zilion keceva.
Medjutim, treci fusilier pogadja i malko mi je bolje ali ne ocekujem nista vise od lake rane, ako i to. Kad ono, dve sestice i larva odlazi na spavanje.
Sunce ponovo sija, udisem vazduh punim plucima, bice ovo lep dan.

Lose sam postavio talione (pesake) i jedan je vec u postavci otkriven i odmah ga cardzuju ova dva cuda sa leap-om. Drugi talion mu prilazi u pomoc i to je jedini fajt na kraju prve runde. Svi su preziveli tucu, doduse moji su izranjavani za razliku od njegovih.

Druga runda.
Fusilieri pucaju i ubijaju kiklopa, ja sam srecan :D
Tu vec dolazi do raznih tuca, dosta figura umire, sto mojih sto njegovih.
Ne secam se vise svih detalja, osim da je Garel poceo da bezi. Pao je fear a odmah potom i disciplinu. Uhvatilo ga je ono cudo sa leapom i ubilo, potom bilo ubiveno od strane fusiliera.

Na kraju mi je ostalo dva fusiliera i dva taliona na konjima.
Njemu mag i jos dve ili tri figure, sve izranjavane.
Tako da smo tu zavrsili i ja sam pobedio :D

Nisam koristio Garelov minelayer abiliti sto cu ubuduce svakako raditi.

Vidimo se u sledecu subotu :wink:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Moja lista
Akkadhaleth
Kiklop
Larva
3 warriora
3 scourge bearera
2 incubusa
2 prowlera

Jako zanimljiva partija, vratila mi se zelja da igram Conf. :)

P.S.
Poziva se osoba koja je zadnja igrala sa mojim Mid-norom (ne secam se kome sam pozajmio) da nadje kartu colony:Azahir jerbo je nema u spilu.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Orthodox
Posts: 79
Joined: Tue Apr 03, 2007 7:20 am
Location: Hamburg

Post by Orthodox »

Jos prolse sedmice testirao sam i moju odavno zeljenu varijantu Cynwall-a (otkako sam dobio card pack sa njihovim 75 AP artefaktom). Jedino mi Maelyn odgovarala u cijeloj prici, da se u poenima sve fino poklopi.

Sve u konstrukt kuci.
Maelyn + artefakt "zlatna kruna" + solo manabonus/3.
Carolije: solar power, forced march, aura of authrity i jos jedna iz knjige koja doda +1 na sve atribute (INI, ATT, DEF, AIM, POW i FAI).

1 Quasar
2 construct warriora sa solom/ resolution 2
6 akhamials
1 azur hunter
1 equanim sa cudom iz card packa, povisi stepen rane za jedan (prilicno dobra stvar)

Ostane cak 7 AP viska. 12 figura, 7 karata.

Fora je da artefakt dadne svim konstruktima AIM 3 i STR 6 10/20/30. Plus koriste INI i DIS od nosioca artefakta, svi konstrukti dobiju jos i posessed. Cica dobija na svoj RES +1 za svaokog konstrukta koji je do 20 cm oko nje (+6 u prosjeku).

Igrao jednom protiv kelta sa Tanathom, druidom, minotaurom, sinom ogmiosa i jos tri ili cetiri giganta, plus 2 ili 3 cuvara nizije (imaju koplje za bacanje). Bilo prilicno cupavo, ja se zaletio previse naprijed, nisam koristio pucanje optimalno, dosta i losih bacanja. Minotaur napadne quasara, prezivi sa kriticnom, njegov minotaur tesko ranjen. Iducu rundu pocisti on dosta akhamialsa, ja mu ubijem mintaura i jednog giganta. Dosta dobro se pokaze equanim sa carolijom, boostuje construct warriore koji su pravi trn u oku. Na kraju cak ubije Maelyn (ja skroz zaboravio na +RES opciju, inace bi bila mozda tesko ili kriticno ranjena), ali opet bilo dovoljno da ga skroz pocistim.

Druga partija protiv Mid-Nora sa Mahalom i demon towerom, plus dva collectora i sest obicnih ratnika i jos tri sentinela. Ovaj put prilazim lakse i koristim vise pucanje. Igram protiv Jensa "the ljige". Vec prvi DIS test mutlja (okrece kockicu ispod pehara za bacanje) i pobjedjuje, aktivira demon tower, on puca po mom quasaru i dupla sestica. Naredni test oet mutlja, razmisljam da prekinem, skrecem paznju da smo odrasli ljudi i da tome nema mjesta, igramo jel'te iz zadovoljstva. Kaze da nece vise (sve do prve prilike). Ali poslije toga kao da neko odozgo gleda sve, mene krece kocka, a kod njega sve kecevi i dvojke. Upucavam ga nemilosrdno, u jednom momentu boostovani consturct warrior (rana se cita za stepen vise) napada jednog obicnog ratnika kako bi sto prije zaposlio demon tower-a (obicni ratnik dobije i pomoc od jednog ratnika). Moj construct warrior pocisti obojicu, a potom i ubije demon tower-a sam! Na kraju osim quasar nijedan gubitak (jedan akhamial lakse ranjen), a kod njega sve pocisceno sa stola.

Armija izgleda prilicno interesantna, mogu samo preporuciti ko igra cynwalle da je proba.
Pozdrav,
Vaske
Locked

Return to “Confrontation”