sealed 10ed

Izveštaji sa turnira, plasmani, slike, najbolji dekovi...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

sealed 10ed

Post by valhalla »

Doslo mi je da igram nesto,a u to vreme je samo sealed 10ed bio dostupan (citaj: uvece imam pijanku pa moram da zavrsim do 22:00).

Otvorio sam ovaj pool:

belo:
Honor guard
Sunatil hawk
Treasure hunter
Venerable monk x2
Spirit weaver
Icatian priest
Holy strength
Rule of law
Youthfull knight
Ghost warden
Pacifism
Loxodon mystic

plavo:
Reminensce
Time strecth
Peek
Twitch
Crafty pathmage
Telepathy
Cancel
Merfolk looter
Counsel of the soratami x2
Aven fisher
Air elemental

Crno:
Agonizing memories
Diabolic tutor
No rest for the wicked
Fear
Unholy strength
Vampire bats
Festering goblin
Terror
Phyrexian rager x2
Highway robber
Nekrataal
mass of ghouls
plague wind

crveno:
Spitting earth
Shock
SMash
Stun
sudden impact
Firebretahing
Bloodfire colosus
Goblin elite infantry
Raging goblin
goblin piker
prodigal pyromancer
hill giant
viashino runner

Zeleno:
Regeneration
Elvish berserker
Wall of wood
Overgrowth
Giant growth
Rampant growth
aggresive urge
treetop bracers
grizzly bears
llanowar sentinel x2
mirri cat warrior
rootwalla
kavu climber

Resto:
chromatic star
coat of arms
treetop village

Mrzim ovakve pool-ove, svaka boja je ok ali nije dovoljno duboka...Ne moze da se sklopi dek sa dve boje+splash nego mora bas 3 boje da se ugaze dobro.
Zelena je totalno ok.Mislim da bez razmisljanja vredi igrati.
Crna isto. Dva removala (od ukupno 4),rageri, plague wind...
Bela i crvena imaju par dobrih karti ali premalo kreatura da bi se ozbiljno igrale,tako da sam ubacio plavu kao malo tezi splash (flajeri plus counsel of soratami). Znaci BGu.
MVP je bio llanowar sentinel koji je uglavnom uspevao da uleti kloniran u 4-5 potezu i da preokrene partiju. Narocito kad je bekapovan sa nekratalom ili giant growthom.

dek:
6x forest
4x island
6x swamp
1x treetop village

giant growth
festering goblin

rampant growth
aggresive urge
terror
treetop bracers
grizzly bears

counsel of the soratami x2
llanowar sentinel x2
mirri cat warrior
phyrexian rager x2
rootwala

aven fisher
nekrataal
highway robber

air elemental
aven windreader
mass of ghouls
kavu climber

plague wind

Isao sam 4-2-0 sa tim dekom,tako da sam uhvatio poslednji voz za top8.
Partije koje sam izgubio, gubio sam od stvarno dobrih dekova (mada sam u dva navrata imao 8 mana i plague wind u ruci i 5 poteza ne dobijem deveti lend), tako da je bilo vrlo neizvesno...Lose je to sto nisam imao nikakav artifact i enchantment removal,ali srecom nisam nailazio na probleme te vrste (ili sam partije resavao pre nego sto udju). Dek se pokazao sasvim solidno. Plague wind sam odigrao jednom i to u poslednjoj rundi,kada sam maliganisao na 5,i izvukao se. lik naravno nije mogao da veruje...

Top8 draft je izgledao ovako:

1 story circle - par solidnih komona ali uzimam broken rer posto ume da bude mnooogo nezgodan.
2. underground river - U busteru su rootwala,cloud elemental,phantom warrior od boljih karti. Hm, voleo bih da forsujem UW posto mi je nekako naj,ali posto zurim na terevenku uzimam pejnlend. I ako nista ne uradim, to je 3-4 tixa
3. cloud elemental - pocinjem da secem plavu,posto nista preterano zanimljivo u plavoj nije proslo...Ostale karte su mljeh.
4. loxodon mystic - extra,bela je otvorena
5. aven cloudchaser - uzimam belu kartu pored nekih mjleh karti
6. sift - veoooma lepo. Ako lepo isecem plavu, bice super.Sem sifta nije bilo nista zanimljivo tako da me bas zanima sta je bilo u ovom busteru.
7. rootwater commando - U busteru je jos zanimljiv angelic blessing,nista drugo nema. Uzimam commanda posto je 1. kreatura 2. super za mirror 3.bolji od blessinga
8. youthfull knight - U busteru je jos boomerang
steadfast guard
manabarbs - rare drafting
firebreathing
reviving dose
holy day
...

Cini mi se da sam uspeo da isforsujem UW, ali ovo su uglavnom osrednje karte (uz 2-3 bombe). Nadam se da ce mi sad stici dobre bele stvari posto nista belo nije proslo pored mene...

specter - lepo. Jos 5 tixa
skyhunter patrol - stize belo...
puppeter - bilo je jos nesto lepo plavo ovde ali ne mogu da se setim sta
thieveing magpie - umesto conusel of soratami
aven fisher - u busteru su jos benalish knight i cancel. Voleo bih da imam cancel al flajer je flajer...
adarkar wastes i venerable monk - hm,tezak izbor...
samite healer - pored njega je i lumengrid warden ali vise volim samite healera koji ce malo uslozniti "combat math" nego kranje ofanzivnog wardena...
hyrkul s recall - rerdrafting
angelic wall - umesto boomerang-a. Lepo za protiv agro buildova
sunatail hawk - nista pametnije
warriors honor - nista pametnije

dehidration - u busteru su jos benalish knitgh,aranis,sea monster - Arcanis je najs ali kasno Arcanis na Kosovo stize. Dehidracija je jedan od tri removala u UW bojama a cudoviste ce se verovatno vratiti
mahamoti djin - looter,juggernaugt - djin je tu faca
pacifism - chimeric staff - tezak izbor.Staff je odlican lejt gejm,ali pacifism je ipak removal...na kraju uzimam pacifism posto sigurno necu igrati prvu partiju protiv staff-a a verovatno necu imati ni vremena da igram drugu rundu
heart of light - nista pametnije a ovo i nije toliko lose
loxodon mystic - vedalken mastermind,angelic wall. Mastermind je zanimljiv (proradio je noob u meni) ali mystic je keva...Tapper + 3/3
quicksand - horseshoe crab je alternativa,ali ni blizu quicksanda. Skoro pa ko shock,odlicno mi se pokazao posle
ghost warden - opet vrlo lep dodatak mojim flajerima
sift - lejt pik sift...
flashfreeze - dobra SB karta
forbiding watchtower - vrlo lepo za protiv agresivnih dekova a pri tom zauzima slot za zemlju
shimmering wigns - bla
sea monster - vratio se ;)
holy day
...
Sve u svemu solidan UW dek. Nazalost, zaboravio sam da uhvatim screen shot,ali mozete da naslutite kako je izgledao.
Prvu sam otkinuo lika na brzinu.
Drugu sam maliganisao i ostao na 2 lenda do kraja partije.Spustio sam angelic wall i wardena,ali je wall popio terror,on je spustio huska,nekog 2/2 i mass of ghouls tako da nije bilo sanse da se izvucem,
Treca je bila dugaaackaaa....Opet sam bio screwan,tako da sam se jako sporo otvorio. Na kraju smo oboje imali po 10-ak kreatura, ali je on imao 2 pauka, serra angela i 2 flajera tako da nisam mogao da ga ugazim u vazduhu. Spustio sam 2 tappera ali je on imao teror,pa recolect pa opet teror. A onda i balista squad. Na kraju sam se izedekovao zahvaljujuci siftu...

Sve u svemu 15ak tixova i 4 bustera u mom dzepu,plus korisno utrosenih 6 sati.
User avatar
gile
Posts: 241
Joined: Fri Jul 09, 2004 12:45 am
Location: zemlja leblebija

Post by gile »

Lepo sale
Lepo
Moglo je i bolje ali od koga je i to je dobro
:)
Osh dolaziti na pririlis ove jos smesnije edicije?
:)
to be or not to be.....that is a question...now
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

gile wrote:Lepo sale
Lepo
Moglo je i bolje ali od koga je i to je dobro
:)
Osh dolaziti na pririlis ove jos smesnije edicije?
:)
Zavisi od datuma...Mozda mi se poklopi sa ispitima
User avatar
gile
Posts: 241
Joined: Fri Jul 09, 2004 12:45 am
Location: zemlja leblebija

Post by gile »

Lol
A ti se kao brines o ispitima?
:)
to be or not to be.....that is a question...now
Locked

Return to “MtG: Izveštaji”