MTGO SSE Draft

Izveštaji sa turnira, plasmani, slike, najbolji dekovi...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

MTGO SSE Draft

Post by Snake »

Poshto sam uspeo da upadnem u beta testere, red bi bio da makar malo napishem kako izgleda taj draft

Sve u svemu je dosta zeznuto za pikovanje ako nemate ideju shta da radite, ali vishe nije toliko ni bitno pikovanje po bojama, vetj najbolje karte, jer sa toliko hibrida, mozhe da se napravi neka kombinacija nezavisno od boja karata... A i primetio sam da je crna dosta underrated i danas sam na 2 od 3 drafta bio prvi, oba puta imao crnu i limited rating mi je skochio sa 1628 na 1713 (da, da znam, geek sam :D )... Sve u svemu ljudi su pushtali nekoliko puta extra pikove, jbm li ga zashto, valjda im nije u boji, ali je sveopshte znanje ljudi koji draftuju veoma visoko... A sad kao poslastica danashnji ultradebilozni mono b draft deck:

1cc:
Smolder Initiate
Torture
Odious Trow
Nip Gwyllion x 2

2cc:
Soul Reap
Sickle Reaper x 2
Fang Skulkin
Sootstoke Kindler

sad vetj idu one fine stvari:

3cc:
Ashenmoor Gouger
Gwyllion Hedge-Mage
Wasp Lancer
Torpor Dust
Faerie Macabre

4cc:
Ashling, the Extinguished
Creakwood Liege
Sootwalkers

5cc:
Gloomlance
Incremental Blight
Pupeteer Clique
Cultbrand Cinder
i kao shlag na tortu
Demigod of Revenge

i 17 swampa


Ne setjam se bash partija, osim jedne:

prvi potez onaj lifelinker, drugi Sootstoke Kindler, zamah, tretji potez Ashenmoor, dam haste, zviz i lik mi kazhe nice opening, na shta ja shmekerski odgovorim the best is yet to come na shta mi je stavio samo tri tachke... al je posle shvatio shta sam hteo da kazhem, land, liege land demigod i lik predaje partiju :D

Ljudi su imali solidne deckove, ali je ovaj samo tako otresao sve, ishao sam 6-0 na tom draftu...

Jbg, kasno sam se setio, ali tju od sutra da vam postujem deckliste i draftovanja, chisto za one koji josh nisu uhvatili sistem kako da draftuju sa dodatkom Eventide-a

btw, netju da pishem o 3 x Eventide draftovima, oni su poprilichno debilozni, samo upadnesh u jednu boju i kupish mimice iz iste i ko ih ima vishe, pobedio je... poprilichno debilno, ali donekle i zabavno :D

Aj pozz svima, sada je 2 i 15 i ja nemam vishe snage, read ya tumorou, tj tudej :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
dd fan
Posts: 68
Joined: Fri Mar 30, 2007 1:02 pm

Re: MTGO SSE Draft

Post by dd fan »

Snake wrote: btw, netju da pishem o 3 x Eventide draftovima, oni su poprilichno debilozni, samo upadnesh u jednu boju i kupish mimice iz iste i ko ih ima vishe, pobedio je...
Iliti kupis svaki flame jab koji vidis :)
dd_fan on MTGO
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: MTGO SSE Draft

Post by Snake »

Jok, to prvo pokupe, tako da nemash bash neke shanse da uzmesh, ali zato izaberesh neku kombinaciju boja, uzmesh hatclinga i liega u toj boji i ostatak karata je manje vishe nebitan, samo se trudish da su makar 2/2 za 3 mane ili 3/3 za 4 mane, sve ostalo tje te dve karte da urade :D A po meni je za sada najbolja karta u tom setu crno/zeleni liege, kreira 3/3 tokene svaki upkeep, shto je poprilichno zahebano :)
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: MTGO SSE Draft

Post by Snake »

Danas sam odigrao josh nekoliko draftova, ali avaj zaboravio sam deckliste, medjutim pocheo sam da hvatam neke generalne cake, pa da ih podelim sas vas :D


Mono colored deckovi su mnogo ubitachniji od multicolored iz dva prosta razloga:

1. Nema color screwa
2. Dolaze vam pickovi koji su bombe za mono colored deckove (Corrupt, Howl of the Night Pack) koji ponekad sami reshavaju partiju, a da ne prichamo o avatarima...

Medjutim, sve zavisi od sretje i znanja kako shta treba pickovati, ali rizik se poprilichno isplati... Jedini downside toga je shto mozhda netje biti toliko verstaile kao vishebojni deckovi, mada ako znate da ispikujete mozhete da napravite isto toliko bombastichan mono colored deck... Onaj gore mono crni deck je primer

Danas tju josh malo da pojasnim kako ispickovati dobar mono colored deck -

Prvo shto treba da se uradi je kratka analiza karata i kombinacije boja u dve edicije (chisto da napomenem, netju da spominjem Liegeve i Avatare i Hatchlinge, jer su oni bombe za koje ne treba objasnjenje) :

CRVENA


SHADOWMOOR - R/B, R/G EVENTIDE R/W, R/U

Iz shadowmoora mozhete da pokupite jedne od najboljih removala u vidu Burn Triala, Puncture Bolta, Flame Javelina, Power of Firea (verovatno najbolji common pick u crvenoj), i naravno Firespout, i josh nekoliko poslastica u vidu Ashenmoor Gougera, Boggart Ram-Ganga, Grief Tyranta i Murederous Redcapa i Kulrath Knighta...

U eventideu je malo promenjeno stanje, nema toliko removala, ali josh uvek ima dobrih karata: Od removala tu su flame jab, puncture blast, Fire at will
A od dobrih pikova: Hatchet Bully, Crackleburr, Crag Puca, Spitemare i Rise of the Hobgoblins

Deck je relativno brz i ubitachan, jedino ne mozhe da se pohvali krmadima, vetj je cilj da shto pre skinete zhivote protivniku i dovrshite sprzhevima, shto dodushe nije teshko...


ZELENA:

SHADOWMOOR - G/R, G/W EVENTIDE - G/U, G/B


Wizardsi nisu shtedeli zelen krichere kada su pravili ovaj block... zelena je jednostavno prefurana dobrim kreaturama za limited, jedino je sva sretja shto je svi jure na draftu, pa niko ne mozhe da napravi mega-trs deck, mada sve zavisi i od onoga ko pickuje :D

U Shadowmoor-u su one fine karte kao shto su Devoted Druid, Farhaven Elf, Boggart Ram-Gang, Kitchen Finx, Oracle of Nectars (karta koja postaje prva na listi za removal kada udje), Wilt Leaf Cavaliers, Windslayer Elves, Rhys the Redeemed, Safehold Elite i Shield of the Oversoul (nju polako pochinjem da mrzim, pa ako mi nije u boji, makar je hatedraftujem :D)

Eventide pak sadrzhi i neke karte koje spadaju u kategoriju removala kao shto su Snakeform i Spitting Image (removal za legendarne kreature), ali i opet nekoliko odlichnih pickova: Desecrator Hag, Groundling Pouncer, Rendclaw Trow, Sapling of The Colfenor, Stalker Hag i Wistful Selkie...

Jedina prava mana u ovom izboru boje je nedostatak pravog removala, mada to poprilichno dopunjuju kreature i jedino je pitanje kada tjete da istompujete protivnika sa krmadima, a ona se poprilichno teshko sklanjaju, tako da je ovo moj pick no. 2 za mono boju na ovom stilu drafta


A moja omiljena boja, sa kojom skoro uvek zavrshim na dratu, jer jednostavno ima toliko jbeno dobrih karata je crna

Crna je full pakovana sa kartama koje su em dobre u odnosu p/t prema converted costu, a i josh skoro svaka ima neki sochan abiliti, shto wither, shto flying...

Pa da pochnemo :

SHADOWMOOR - B/U, B/R EVENTIDE B/G, B/W

Crna je boja koja je napakovana removalima koje svi iz nekog razloga propushtaju na draftu, ali su oni svi poprilichno efikasni - Faeire Macabre, Dusk Urchins, Puppeteer Clique, Corrupt, Gloomlance, Incremental Blight, Ashenmoor Gouger, Grief Tyrant, Kulrath Knight, Murderous Redcap, Wasp Lancer

A u Eventide-u ajooj, pored onog uber broken crno/zelenog liege-a i avatara u svim bojama koje podrazumevaju hibrid sa crnom - svi su broken bez pardona, a josh i ovo: Ashling the Extinguisher, Soul Reap, Desecrator Hag, Rendclaw Trow, Restless Apparation, Stalker Hag, Sapling of Colfenor, Stillmoon Cavalier i Unmake...

A to su samo oni power pickovi, a tu su i Sickle Reaper, Smolder Initiate-i, land sa kojim protivnik gubi 1 life ako imash 2 permanenta i mnogo drugih... Sve u svemu, teshko da tjete da omanete ako krenete u pravcu mono crne :)


Eto toliko od mene i josh da poruchim da ne znam koliko je pametno skupljati mimice na ovim draftovima, a i da ljudi iz nekog razloga zanemaruju first dropove, niko ih skoro ne igra, stvarno ne razumem zashto, jer ima nekoliko mnogo motjnih... I naravno, pratite mana krivu, jer ovde nema bash mnogo mana source-ova osim lendova...

Toliko od mene, za plavu i belu tju neki drugi put, kada se nakanim da ispikujem i te draftove, a do tada adieu i nadam se da sam makar malo pomogao :)
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Re: MTGO SSE Draft

Post by Snake »

Danas nema nekog update-a, osim jednog drafta kojeg sam odigrao u rl, mada sam ga ispushio sochno, tako da ni ne vredi da pishem, ali sam se makar spalio na adi pa imam sexi chokoladnu boju :P
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: MTGO SSE Draft

Post by Chuck Norris »

!
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
Chuck Norris
Posts: 516
Joined: Sun Apr 06, 2008 1:23 pm

Re: MTGO SSE Draft

Post by Chuck Norris »

Snake wrote:makar spalio na adi pa imam sexi chokoladnu boju
Danas nema nekog update-a, osim jednog drafta kojeg sam odigrao u rl, mada sam ga ispushio sochno, tako da ni ne vredi da pishem, ali sam se makar spalio na adi pa imam sexi chokoladnu boju :P
Bugi to pozdravi..
"evo ga leopaR iz magle!!"

evo tebi zombie goliath iz goliatha!

http://www.badgerbadgerbadger.com/

BURNMILL!!

Dusan Trump Galovic
User avatar
Al je kul ovaj Cepa
Posts: 96
Joined: Tue Jul 25, 2006 4:41 pm

Re: MTGO SSE Draft

Post by Al je kul ovaj Cepa »

Realno nsi naweo 2 karte koje msm da su najbolji pickowi sa common strane a to su Skatllemut i Wickerbough Elder... kissi swima :*
Locked

Return to “MtG: Izveštaji”