[WHFRP] [Previranje] Players thread

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

E da ova ljekarka bas izgleda kao dobro odrediste :) mozemo da je pitamo sta ona misli o svemu i da je zamolimo za napitke.

Usput znam da sam malko dosadan ali me zanima ko je Ulrik i Sigmar, i Tzyeench i u sta bih ja kao kislevljanin trebao da vjerujem :) Znači malko više o tome :) ili neki link gdje ima taj neki panteon ili opis toga :)
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Mene moj bog salje na zadatak da ispravim veliko zlo koje se ovde desilo. Treba upokojiti neke neupokojene. Gde god mozemo saznati nesto vise informacija o masovnim grobnicama ili cemu vec, idemo tamo.

Definitivno sam za to da odemo kod lekarke.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Ja sam za jer me zivo interesuje ko mi to radi o glavi :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

IG,
ukratko, jer imamo ovde mnogo strucnijih:
ulrik je bog rata, vukova i tako toga. postuju ga vecinom severnjaci. sigmar je osnivac carstva (empire) i prvi kralj. posle su ga pretvorili u vrhovno bozanstvo. on je glavni baja u vecini carstva. medjutim, s vremena na vreme se nase lepo carstvo raspadne pa ponekad imamo i po nekoliko kraljeva. najcesce je to sukob izmedju religija ulrika i sigmara, satro zbog vere a oni bolje upuceni znaju da je sve u uvom i onom zivotu zbog para i moci.
tzeentch je haos bog i kao takav najstrozije zabranjen u carstvu. to naravno ne sprecava ljude da ga whoreship-uju :), samo moraju to da rade tajno. on je baja koji voli spletke i razne seme. zalaze se za stalnu promenu (Lord of Change) i cesto se prikazuje kao ruzna i sasusena ptica (aluzija one vizije o ptici koja u kljunu ima popa).
o veri kisleva nemam pojma (sorry), mozda neko drugi iz druzine zna...

ako te interesuje jos bilo sta , pitaj. ako znam, odgovoricu
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

OOC: Mislim da bi bilo najbolje da posetimo lekarku, ona sigurno moze da nas uputi na dalje tragove.....
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Imas kod Kislevita obozavanje medveda i groma ali ti po imenu(Djokica) odgovaras Pogranicnim Knezevinama :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Kirgan wrote:Imas kod Kislevita obozavanje medveda i groma ali ti po imenu(Djokica) odgovaras Pogranicnim Knezevinama :twisted:
OOC: Sto u prevodu znaci "Onaj ko ima malu kitu" :wink:
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

@Mrzimsvee: Ili bi moglo da bude jednostavno deminutiv od Djordje? :wink:

@IG: Religija Kisleva ti prilicno lici na religiju Starih Slovena.

Zamolio bih vas sve da postujete imena likova <ime prezime> na pocetku svakog svog posta u Game thread-u. Nedostatak imena mi znatno otezava pracenje akcija. Pls?
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

KNOW THY ENEMY
Image

Pre svega namenjeo IG-u, ali bilo bi korisno da se i ostali podsete - zato i saljem na Game thread, a ne kao PM. Da biste mogli da procitate, sacuvajte slicicu pa je uvelicajte off-line. Nazalost, nisam imao cist text, a lenja sam stoka da bih prepisivao :oops:
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

cpu088 wrote:@Mrzimsvee: Ili bi moglo da bude jednostavno deminutiv od Djordje? :wink:

@IG: Religija Kisleva ti prilicno lici na religiju Starih Slovena.

Zamolio bih vas sve da postujete imena likova <ime prezime> na pocetku svakog svog posta u Game thread-u. Nedostatak imena mi znatno otezava pracenje akcija. Pls?
Ako si gledao indeksovo radio pozoriste "Tamo daleko je sunce" sve ce ti biti jasno.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Jesam, ali davno to bese. Nenadmasni su!

Editovao sam Tutorijal. Nadam se da vam je jasnija politika cena u Imperiji. 5 zaltnika koje ste dobili su sasvim dovoljni za solidan provod za jedan dan, ali su daleko od toga da pomocu njih moze da se kupi bilo sta pametno.

@Kirgan: Koliko sam shvatio iz tvog razgovora sa Morijanom, dok se ostatak druzine upucuje ka Vestici (lekaru), ti odlazis u grad kod kovaca. Da li je to tako?
Hvala za imena :D
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Da dobro si sfatio :twisted: Ipak ja ovde jedini imam iskustva sa patuljcima i kovanjem + jezik :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Koliko vas ide u NS na Uprising? Lord Warrior se javio, pa da pitam ima li jos koga? Sta mislite da napravimo pauzu za ta dva dana ako vas puno odsustvuje?
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

@ cpu088:

molim te nemoj vise da editujes a ako bas moras onda obavesti (kao sada), mnogo lako se preskoci editovani post. ako imas malo da dodas ubaci reply pa mozemo lako po ikonici da ga primetimo.

@druzina:

i ja sam ovde nov tako da je vrlo moguce da gresim... da li je pametno da se razdvajamo (posebno baja skoro bez oruzja) i da vucemo poteze toliko unapred? ovo nije sugestija nego stvarno pitanje
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Samo LW ide :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ok hvala mislim da mi je sad sve jasno :) Lol za prevod
Image
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

@Kirgan:
Moracu da usitnim tvoje akcije, kako bi drzao korak sa druzinom. Verujem da ce njihov put do kolibe i nazad malo potrajati, pa da ti ne bi morao da cekas par dana sa akcijama usitnicemo tvoje poteze. Nemoj da mislis da je odlazak kod kovaca greska - ceka i tebe par iznenadjenja :twisted:
E, da, to sto je krcmar zapoceo dijalog ne znaci da cemo svo vreme da provedemo u caskanju u kafani. Tvoj potez neka se zavrsi izlaskom iz kafane i/ili dolaskom na gradske kapije.

Posto se sutra kasno vracamo iz BG-a, playa i ja cemo sutra postovati nesto kasnije - verovatno posle 23h.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

<Nebor Gosten>

Pustite mene da izadjem malo napred i izvidim situaciju . . . mnogo sam puta do sad isao u izvidnicu . . . Ako li je opasnost velika moj hitri at ce me vratiti u bezbednost drustva, a ako li je bezopasno vraticu se normalno ili nekako vas dozvati . . . ako li cujete zvuke borbe hitajte u pomoc, ili ako se moj dragi Grim vrati do vas sam, znajte da sam tamo preko potreban i da ce mi vasa pomoc vrlo dobro doci . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

jel to znaci da svi idete konjima? ja sam mislio da idete peske - manje ste upadljivi i lakse se krecete kroz sumu (do Kolibe ne postoji konjicka staza). pretpostavio sam da ste konje ostavili u stali kod "Gvozdenog bika" da se odmore od dugog puta itd. Ako jasete, molim vas, napomenite mi to...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ma da ostavljamo valjda tamo konje, ako vec nije prohodan za njih teren. Sto se tice ove zvjeri mislim da je najbolje da krenemo skupa i da vidimo o cemu se radi.
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Naravno da idemo peske, ako on zeli kroz sumu konjem to mu bas i nije najbolja ideja. Ako suma nije gusta onda neka ide on na konju ispred nas.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

1 slika govori vise od 1000 reci - a vi imate sliku sume...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

a sta cemo sa zverkom? cisto da se zna, ne govorim o skartna tigru ;)(kako se ovo uopste menja kroz padeze?!)
1. ja i nisam neki fighter
2. skartna verovatno kicks beastie arse, ali nije prisutan
3. nisam siguran kakvi su svestenici u tuci
4. znate ono cuveno: if it doesn't move, poke it with a stick :lol:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ma ajde ima nas, a ja sam upravo imao viziju crnokose ribe koja posmatra fosforescentne pecurke na stolu :) nemam pojma ili je ona nesto vracala i ranila zvjer ili se ta zvjer sama ranila u sumi od ne znam nija koga ili joj stvarno treba pomoc sto mi je malo sumnjivo u svakom slucaju pricacemo Skartni kako je bilo ako prezivimo :)

Ovo za viziju racunajte da sam vam rekao IC, moze neko i da spomene, a ono ako bude gusto ja cu da se potredim da zadrzim sta god da je :) i racunam da nas bas GM ne bi odma na pocetku izmasakrirao :)
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Steta ja bi se bas dobro snasao sa zvercicom s druge strane mi smo svega par sati jedni od drugih tako da se i dalje mozemo naci u krcmi ako bas ne zurite puno :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

@Kirgan:
Samo je problem sto vi vise niste u kontaktu :twisted:
"<Skartna Tigar>
"Vodku,kacamak,kiselo mleko i medvedje sape za jelo "sa izrazenim severno-Kislevitskim akcentom
Te nastavih da se naizgled zanimam sa samim sobom i svojim potrebama oko hrane i pica ali maksimalno naostrim svoja ostra cula da cujem ako mogu sta se ta dva humana dosaptavaju"
Koja 2 humana? krcamar se obracao tebi jer te je pomesao sa Skartnom od pozadi, a kad si se okrenuo video je da si ti nova faca (Kislevita)
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Ah ok ja sam mislio da ima neko treci pa sam hteo da poslusam sta pricaju a da su zamukli kad su skontali da sam ja tu ali cu u svakom slucaju da se raspitam da li je to cuveni kovac i gde on zivi i da li navraca ovde cesto posto me interesuje kvalitetno oruzje :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Idemo peske . . . :oops: Moja greska, ali ne idem sam peske . . . :!: :!: :!:
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

@maki: sam?! nikako. idemo svi zajedno i gin... ne, ne to! ...i pobedjujemo zajedno :)
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

:twisted:

Jel naslucujes (znas) ti to nesto sto je nama "obicnim" smrtnicima nepoznato ? ? ? :twisted:
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Sretno bratijo :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Posto je LW na Uprising-u, ja cu povuci potez umesto njega...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Cool ja sam mislio da ovi spellcasteri ne moraju da prave te pokrete i koriste sastojke :) bar je tako bilo receno na pocetku :) bas sam se mislio kako da ih provalis ako krenu da castiraju :)
Image
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Editovao sam tutorijal (str.2 ovog threada) da malcice objasnim magiju.

Nema nam ni Mrzimsvee :( Moracu da postujem i umesto njega - samo da na kraju ne ispadne da igram sam sa sobom - bilo bi to prilicno pateticno, ne? :x
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

DA :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ja ovde nisam glavni baja za tucu, mogu u najboljem slucaju da pomognem . . . Cekam da se jave oni koji treba da se tuku . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Gde su :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Osjecam da ce nam Skartna faliti :) protiv ovog mintaura ako se ne varam GM, bar na slici je to:)

Inace recimo das mo se malko domundjavali prije nego sto smo krenuli kao sto sam i stavio u postu sto treba sada i ucinimo :) u principu ja bih da ispalim jednu strijelu ciljajuci direktno u glavu ili u oko i onda bacim luk i jurnem macem na njega pokusavajuci da mu ne dam da se dokopa sjekire i udarajuci ga macem, ako bas ne mogu da ga sprijecim gledacu da ga zveknem po glavi dok je uzima a dalje se borim pokusavajuci da ga eskiviram (racunajuci da je trom zbog velicine iako su minotauri prilicno brzi) ali ga i udaram bez predaha. Pri tom pokusavam da se borm tako da ostali mogu da ga lupaju bilo strijelama ili cime mogu dok se ja i on krljamo.
Image
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

evo mojih razmisljanja...
mozda, ako nije prevelika, mogu da mu ukradem tu sekiru. ili da je bar nekako vezem, bilo sta da ga sprecim da je koristi. cpu, mogao bi malo detaljnije (ili mnogo detaljnije) da nam opises situaciju: gde je on a gde sekira u odnosu na nas, koliko je svetlo u sumi, da li nas je primetio, koliko je gusto granje... ko zna nesto o minotaurima sad je vreme da prica: koliko su jaki, brzi, koliko se lako/tesko penju na drvece (ili cupaju isto?!). kroz maglu se secam neke fore oko frenzija ako ih prekines dok se hrane... dajte ljudi, sta god.
dalje, nemamo skartnu pa moramo bez njega. predlog je sledeci: najjaci (pogotovo najizdrzljiviji) tj. maki i ig da se skupe i prime inicijalni udarac minotaura na sebe. sa bokova da udare morijana i morrovac. ja bih da probam da mu maznem tu sekiru (ili nesto slicno, vec pomenuto), pa da ga napadnem sa ledja. znaci, maznem mu sekiru, zakuca djokica strelu i time ga izazove na juris, kad charguje svi ga napadnemo sa svih strana.
uklopite mi ovde megabaju, zaboravio sam kakav je njegov lik
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Dakle cisto logika stvor od 3m sa SVOJOM DVORUKOM SEKIROM ti bi to da ukrades sad mu jeste malo slabija percepcija (dok jede) ali je to i dalje zivotinjska percepcija jednostavno probaj da iskoristis sa druzinom sledece DOVOLJNO GUSTA SUMA I OGROMNO STVORENJE SA SVOJOM DVORUKOM SEKIROM to 3+3 = 6m znaci ne daj mu da te pogodi sto ce sad da uspe nikad ali on plasi tj. cause fear sretno :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Post Reply

Return to “Online RPG”