[WHFRP] [Previranje] Rollcall

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

Post Reply
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

[WHFRP] [Previranje] Rollcall

Post by cpu088 »

Resih i ja da oprobam to cudo zvano "Online RPG". A posto mi forum radi znatno bolje u zadnje vreme, valjda ce moci da se to odradi ovde. Prvo i osnovno, posto se "prvi macici u vodu bacaju" ne sumnjam da ce biti nekoliko logistickih problema u pocetku, ali nadam se da cemo uspeti da prevazidjemo to.

Sistem: (znatno) modifikovana verzija WHFRP-a.
Svet: Svima nama poznati Warhammer
Broj igraca: 4 do 6
Likovi: sta god vam padne na pamet. Od svakog lika mi treba detaljna istorija - na osnovu te istorije odredjujem vase statove i skilove. Sheet-ovi ce biti kod mene, posto vama ne bi preterano znacili, ali ako neko zeli, mogu mu proslediti njegov.
Druzina: pocinjete kao manje-vise koherentna grupa koja radi zajedno. Prva stvar nakon postovanja istorije svakog od karaktera koja mi treba je prica (koju cete napisati svi vi zajedno) o tome kako to da ste svi clanovi iste druzine i otkud ste tu gde jeste.
Radnja/zaplet: To cu smisliti tek kada svi iz druzine budu postovali svoje istorije.

O sistemu: rase/klase/zanimanja su poput onih iz WHFRP-a uz dodatak svega iz WHB-a, a ako imate neku novu ideju, posaljite mi PM i bice ukljucena (uz verovatne modifikacije). Skillovi se uce, i svaki ima nekoliko nivoa (za vecinu je to 3). Na osnovu karijere koju sledite i akcija koje izvodite, na kraju svake "sesije" (verujem da ce to biti na nedelju dana) cete dobiti odredjen broj XP-a koji cete moci da trosite na ponudjene advance-ove (tipa: Lik koji video fight nije, nece moci da unapredi T; lik koji svo vreme cuti nece moci Fel itd. iako bi po tradicionalnom WHFRP-u to mogao). Sve u svemu, sto se vi manje bakcete sistemom, to bolje.

Ja cu u principu postovati 2 puta na dan - ujutru i uvece. Ako se to pokaze kao neefikasno, menjacemo. Otvoricu 3 thread-a (naravno, ukoliko bude postojalo interesovanje): ovaj, u kome cete postovati prijave i svoje likove, Player thread u kome cete se vi dogovarati oko svojih akcija, i Game thread u kome ce teci prica. Posto su mi uzor za ovo neki FRP-ovi sa Asur.org-a i Sunless citadel avantura sa ovog foruma, verovatno ce dosta toga "liciti".

Imacete dosta slobode, postujte nekoliko akcija odjednom, pa ako bude izmena bicete obavesteni. Sve u svemu, ja sam rad da probam, pa videcemo kako ce sve da ispadne...
Last edited by cpu088 on Tue Mar 21, 2006 11:32 pm, edited 1 time in total.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Evo ja se prijavljujem!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Eve i mene :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Mind Uploader

ako krene

Post by Mind Uploader »

racunajte i mene...
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Genijalno! Mozete postovati istorije/opise svojih likova cim ih smislite/napisete. Jos par ljudi, i moci cemo da pocnemo. Otvoricu "Player" temu sada, a "Game" thread kad budete postavili istorije (da bih znao kako i gde da zapocnem pricu). Pozz
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A evo i mene!
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

evo i mene!
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

I ja :)
Image
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

To je znaci to! Roll call zavrsen!
Zamolio bih vas da sto pre posaljete istorije svojih likova, kako bismo mogli da pocnemo sa igranjem. Jos jednom da napomenem, mozete iskoristiti Gamers thread da se izdogovarate oko sastava druzine. Meni je licno sve jedno, jer ce quest biti u velikoj meri odredjen time sta ste i kako odabrali. U obzir dolazi kakva god raznolika druzina. Probajte da iskombinujete da ipak bude igrivo - tesko bi bilo uklopiti druzinu od 4 coveka, zmaja, i amebe, ali ako bas insistirate...

Edit:
Cunjah tako netom, i nadjoh sledece uigrane fore za Online igranje:

Svi pisu u trecem licu (za razliku od frp-a uzivo, gde je prvo lice najbolje) da bi se karakteri lakse razaznavali, i da bi GM lakse pratio. Ako nekome vise odgovara da pise u prvom licu, zamolio bih da se u tom slucaju koristi sledeca forma za postove:

<Ime Prezime karaktera>

"tekst posta"


Svako salje 1 post na dan. Ukoliko se neko ne javi dan (dva), ja cu preuzeti akcije njegovog lika kako citava druzina ne bi stagnirala. Naravno, cim se budete vratili sa odsustva, nastavljate da vodite svoj lik. Znaci, u startu korigujem ono "ja cu postovati 2 puta na dan, ujutu i uvece".
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Jel mogu i ja preko veze ? ? ?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Gde je sestoro, tu je i sedmi. Upadaj, preko veze :wink:
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Eh taj mito i korupcija :)
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Uh . . . ovaj . . . hmmmmmm . . . kah . . . mmmmmm . . . ovaj . . . ahmmmmm . . . . :oops:



P.S.
Whatever you say,
I still get to play . . . :D
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ma np :) naravno da igras :)
Image
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Jos nam samo fali Lord Warrior, i svi smo good to go!
Mrzimsve bi trebalo da postuje pricu skorije, Megabaja ce nam se pridruziti kad se vrati sa puta u inozemstvo (cca. nedelju dana), a Mind Uploader je otkazao gostovanje :wink:
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

znaci li to da imate upraznjeno mesto? mozda bih mogao da upadnem :)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

stize lik sto pre.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ocemo playa . . . ocemo playa . . . ocemo playa . . . ocemo playa . . .

P.S.
Mito i korupcija ? ? ? Rodbinske veze bato ! ! !
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

@Playa:
You're on. Jes da ce mi propati komentarisanja avanture, ali :)
Ni prvi ni poslednji put :wink:
Sve znas, postuj cim cim pre.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Tutorijal - Work in progess

Vasi junaci u Warhammer svetu zive preko 25 godina, i o svetu znaju znatno vise nego vi (igraci). Da ne bi bilo iznenadjenja, dacu vam kratak tutorijal o nekim najbitnijim osobinama ovog sveta:
Posto vecinu druzine cine ratnici, prvo cu se pozabaviti pianjima vezanim za borbu.
Svaki predmet u svetu ima odredjeni kvalitet - taj kvalitet odredjuje i koliko je potrebno da bi se predmet unistio. Znaci, oruzja, stitovi i oklopi PUCAJU u toku borbe - kad i kako zavisi od mnogih cinilaca.
Oklop daje zastitu, a oduzima pokretljivost. Dovoljno oklopa (nesto tipa full plate) cini ratnika gotovo imunim na izvesna oruzja. Koristite zdrav razum i sve ce biti ok (jasno je da je dasa u full plate-u imun na rapir, osim ako ga ne pogodi u prorez za oci, kao i da skeletone boli uvo za strele. Skrecem paznju na to da boltovi i vatreno oruzje probijaju oklop.)
Uvek je pozeljno da koristite SVOJE oruzje. Ratnik koji citav zivot barata jednim te istim macem daleko bolje ce koristiti taj mac nego neki koji prvi put drzi u ruci.
Svako moze da koristi dva oruzja, po jedno u svakoj ruci, ali su neki ljudi daleko bolji u tome od drugih. Ratnici obicno odabiraju jedan stil borbe koji im je omiljeni i njega se drze: da li je to borba sa dva oruzja, macem i stitom, konjickim cekicem...
Bitna stvar za eksperte (kakvi su vasi likovi) je:

Fatality
This skill combines multiple melee attacks into one powerfull hit. It has 9 levels, each cost 100 XP. Skill is weapon dependant, and to spread its usage on multiple weapons an additional 50 XP is needed for each specific weapon. Combatant performs serial of swings (attacks) that doesn't hit anyone, but serve as a "fuel" for the final hit. This string can be stopped if a user recieves damage (for 1 round) that equals half of its tottal HP, or if a critical hit occures.
Number in the name indicates how many attacks are used. The last attack is Fatality. In order to learn different levels of skill, warrior must have a corresponding number of attacks. A teacher is a must for this skill. If a warrior has a friendly wizzard which has the knowlage of Zone of Steadfastness and is willing to practise with him and his teacher, the level of skill learned can equal tripple A(ttack) score. E.g. A warrior with 2 attacks can in this way learn Fatality 6 and utilize it whenever Zone of Steadfastness is active.
Fatalities can be combined, e.g. A warrior with 6 attacks can chose to do Fatality 4 followed by Fatality 2 instead of a single Fatality 6.
Visual rendering of each Fatality differes from type to type and is corelated with weapon used.
Fatality 2
WS +10, dam +2, dice roll 6 calculated as normal
Fatality 3
WS +10, dam +3, dice roll 6 calculated as normal
Fatality 4
WS +20, dam +4, dice roll 6 calculated as normal, dice roll 5 has same effect as 6.
Fatality 5
WS +20, dam +5, dice roll 6 calculated as normal, dice roll 5 has same effect as 6.
Fatality 6
WS +30, dam +6, dice roll 6 calculated as normal, dice rolls 5 and 4 have the same effect as 6.
Fatality 7
WS +30, dam +7, dice roll 6 calculated as normal, dice rolls 5 and 4 have the same effect as 6.
Fatality 8
WS +40, dam +8, dice roll 6 calculated as normal, dice rolls 5,4 and 3 have the same effect as 6.
Fatality 9
WS +40, dam +9, dice roll 6 calculated as normal, dice rolls 5,4 and 3 have the same effect as 6.
Fatality 10
WS +50, dam +10, dice roll 6 does double damage, 6 is not added to damage doubled, dice rolls 5,4,3,2 and 1 have the same effect as normal 6.

E.g. Attacker has WS 83, S 8, A 10. Uses Fatality 10 - To Hit modifier is +50, meaning that WS is now 133. Rolls of 98 and 99 are fumble. Dice shows 87, so the hit is made. Hit has S+D6+10 -> 8+6+10 -> D6 is 6 so the damage is doubled without adding 6 (8+10)*2=36; we roll to hit again, dice is 53, and additional damage occurs, D6 dice shows 4, so we add this to damage score (36+4=40) and roll D6 again (same as with normal 6, after second roll To Hit is passed, third additional damage is added automaticly); if it is 6 then total damage is 40*2=80, otherwise we simply add number to previous damage (D6=5, total damage=40+5=45), and no further damage is added. This makes Fatalities extremly dangerous.
To counter Fatalities you can either try to stop them by inflicting damage to the opponent, or by dodging (test vs I) for half damage, or parry.
Every "preparing" attack has WS -40 chance to hit anyone within the range of the weapon wielded. These hits inflict S+d4 damage.

Zao mi je sto sam morao da vas ipak ukljucujem u sistem, ali ovako cete najlakse da shvatite o cemu se radi. WS je JAKO bitan jer svaki karakter ima To Be Hit modifier - seljak ima 0% sanse da pogodi asasina (za razliku od WHFRP-a koji to nije uzimao u obzir).

Do povreda ne dolazi tako cesto, ali kada dodje, tesko se lece. Prirodno lecenje traje od par dana do par meseci, u zavisnosti od tezine povrede. Uz lekara se to vreme duplo skracuje, i intenzivno kosta. Magicno lecenje je trenutno, ali magovi deru koliko naplacuju; i tesko se nalaze.

Umor je stvar sa kojom treba racunati. Sva ziva bica imaju mentalnu energiju - manu. Kada mana padne na 0, bice pada u nesvest. Jedna noc zdravog sna regenerise 50% ukupne mane. Mana se moze regenerisati i meditacijom, sto koriste svestenici i magovi; ili napitkom (tipa red bull ili guarana) koji se izuzetno tesko nalazi, papreno je skup i ima dosta stetnih posledica (kad bolje razmislim, pre je to kao ekstazi). Mana se trosi, logicno, mentalnim naporima: bacanje magija, preveliko razmisljanje itd. Kako mana opada, bice postaje sve umornije...
Magije ne zahtevaju nista osim koncentracije i mane. Nema mahanja rukama, magicnih sastojaka, pevanja niti wizard fokusa. To cini magove jako teskim za eliminisanje. Dobra vest za ne-magove: magije mogu da miskastuju! Bilo da mag pokusa da baci prejaku magiju, bilo da ga nesto poremeti u koncentraciji, ili da mu se jednostavno "posrecilo"... Miskastovi se desavaju, a posledice istih su potpuno nepredvidive.


Da bi vam bila nesto jasnija vrednost novca dacu vam par primera. Prvo, imajte na umu da se zlatnici jako retko koriste (otprilike onoliko cesto koliko i novcnice od 500e u nase vreme). Srebrni novac je glavno sredstvo placanja. 1 zlatnik = 10 srebrnjaka = 100 bakrenjaka
Razlicite drzave, gradovi pa i pojedini mocni feudalci imaju svoj novac. Vrednost komada se gleda po masi i cistoci srebra. Takodje se kao sredstvo placanja moze koristiti i nepreradjeno srebro/zlato u kom slucaju se vrednost odredjuje dogovorom ("Ja ti dam ovaj komad zlata, a ti meni 2 ovce. Jel moze?"). Svi predmeti imaju razlicit kvalitet:
Qual 1 is rusty or rotten, and T and W are cut in half, cena 4x manja
Qual 2 is poor, T and W are decreased by 2, cena 2x manja
Qual 3 is normal, cena normalna
Qual 4 is good, T and W are increased by 2, cena 2x veca
Qual 5 is exceptional, T and W are doubled, cena 4x veca

Dajem vam izvod iz cenovnika nekog od vecih gradova (cene mogu znatno varirati od mesta do mesta, ovo su samo osnovne smernice da znate sta koliko):
Hrana za ceo dan - 3-7 srebrnjaka
Suva hrana za nedelju dana - 3 zlatnika
Pivo, vino, dobro vino, rakija - 1, 4, 25, 10 srebnjaka respektivno
Zajednicka soba za noc 2 srebrnjaka, ako hoces i krevet 3 srebrnjaka
odvojena soba (za 4 osobe) - 3 Zlatnika
Hrana za konja za dan 7.5 srebrnjaka, stala 1.5.

Cizme - 9 zlatnika
Kosulja - 2 zlatnika
Kaput - 10 zlatnika

Koznjak - 17 zlatnika
Mail shirt - 80 zlatnika
Sleeved mail coat (puna veriznjaca) - 130 zlatnika
Breast Plate - 70 zlatnika; Back plate - 50 zlatnika

Bodez - 3 zlatnika
Jednoiporucni mac - 20 zlatnika
Mac - 14 zlatnika
Kuka ili bokser - 1 zlatnik

Samostrel - 16 zlatnika; 5 boltova - 3 zlatnika
Repeating crossbow - 150 zlatnika
Normalni luk (hunter bow) - 11 zlatnika; strele za njega 5 komada za 20 srebrnjaka

Blunderbuss - 75 zlatnika
Pistolj - 150 zlatnika

Flauta - 20 zlatnika
Testera = 7 zlatnika

Konj (raga) 60-480 zlatnika
Laki ratni konj 575-1150 zlatnika (pretpostavljam da ko jase, ima ovako nesto)
Teski ratni konj 960-4750 zlatnika (sta mislite, sta se radi konjokradicama? )

Ovca - 5 zlatnika
Soko - 40-70 zlatnika (Neborov sigurno vredi preko 100)

Magicni predmeti su retki, nepouzdani (vise nepouzdani nego retki) i poprilicno skupi.


Magija
Magovi mogu da bacaju magije bez ikakvih spoljnih pokazatelja (ruke, predmeti i govor), ali upotreba ovih stvari povecava uspesnost kastovanja. Sva je to u cilju povecavanja koncentracije za bacanje - iskusnim magovima takve pomocne stvari nisu neophodne, ali pocetnicima, kakav je nas iskusenik, to dosta pomaze. Magove mozete prekinuti u kastovanju ili ih toliko dekoncentrisati da miskastuju ako ih napadnete. Opet, sto je mag iskusniji i bolji to ce ga teze biti prekinuti. Max moze da baca magije i potpuno necujno, ali je ovako mnogo sigurnije.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

XP (skraceno od eXperience Points lol)
Vasi likovi imaju neke statove - ti statovi su izrazeni brojevima od 10 do 100, imaju i neke skilove, i prate izvesne karijere. XP mozete da trosite odmah, a mozete i da ga gomilate za skuplje skilove, magije itd. Kada dobijete XP mozete maximalno da unapredite jednu stvar (da bi se izbeglo gomilanje do 100 000 XP, a onda lik od jednom postane od prosjaka l4 mag.).
Statovi:
Svaka karijera omogucava pojacavanje izvesnih statova do odredjene granice. Svako pojacavanje za 10 kosta 100 XP ako je u okviru karijere. Ako nije u okviru karijere onda mozete pojacati za 1 (jedan) za 100 XP. U praksi, ja cu, na osnovu vase karijere i toga sta ste to konkretno radili, svakome od vas ponuditi koje statove moze da pojaca. Ono sto ne ponudim je 1 za 100. Statovi su: M (brzina kretanja), WS (vestina sa hth oruzjem), BS (vestina za ranged oruzjem), S (snaga), T (cvrstina), W (izdrzljivost), Ag (pokretljivost), I (brzina reagovanja, prevashodno mentalnog), A (broj napada), DEx (spretnost prstiju i donekle ruku), Ld (sposobnost komandovanja), Int (inteligencija), Cl (hladnokrvnost), WP (snaga volje), FEl (druzeljubivost). Uspesnost akcija zavisi od kombinacije statova i skilova, kao i od opisa koji za svoje akcije pruzite.
Skilovi:
Ima ih mali milion, i sta god da vi smislite kao skill, PM me i postojace - cena ce zavisiti... osnovni skilovi kostaju po 100XP (swim, read, ride etc.), napredni po 200XP (glance reading, battle acrobatics, strike to kill etc). Svaki skill ima minimum 3 nivoa, prvi nivo kosta n, drugi 2n, a treci 4n (tj. 100, 200, 400 ili 200, 400, 800 XP). Skilove ucite iz svoje karijere, i/ili od ucitelja. Ucitelji zahtevaju vreme i novac, a ucenje iz karijere samo vreme. Skilove koje ucite morate vezbati pre no sto naucite da ih koristite. Ako ne uspete da naucite neki skill, XP je sve jedno potrosen na pokusaje.
Magije se uce slicno skillovima. Petty kostaju 50 XP u startu, l1 100 Xp, l2 200 itd. Magije takodje imaju nivoe (magovi nek me pitaju PM-om sta ih zanima). Ucitelji straobalno kostaju (l1 magija oko 500 zlatnika - tajne zanata i te fore), svestenici magije dobijaju od boga licno (molitvom), a za magove postoje i knjige magija (zesce retke i ultra-skupe).
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
Post Reply

Return to “Online RPG”