[WHFPR] [Previranje] Game thread

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

[WHFPR] [Previranje] Game thread

Post by cpu088 »

Ovde nasa prica pocinje...
Last edited by cpu088 on Tue Mar 21, 2006 11:23 pm, edited 1 time in total.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ja smislih :)

Đokica Mesarović je iz sela Grdnića, jednog od rijetkih sela koje je odolilo širenju civilizovanih ljudi i njihovih pravila koja su neumitno donosila propast njegovom narodu. On je bio jedan or ratnika tog sela ali sticajem okolnosti biva optužen za upotrebu magije koja se smatra za užasnu stvar u njegovom narodu. Za sve su bile krive njegove vizije koje su mu govorile o raznim stvarima i kada se to pročulo on je bio izveden na suđenje pred vjećem najstarijih članova sela koji su izrekli uobičajenu kaznu, a to je da više ne smije nikada da se vrati u selo jer ako to učini čeka ga druga kazna, a to je smrt.

Nakon ovog događaja Đokica se uputio u obližnje civilizovane zemlje vođen nekim unutrašnjim glasom koji mu se često obraćao kroz vizije, jašući na svim vjernom vrancu (koji ima mrke bokove i brnjicu) u potrazi za gospodarom kojeg bi mogao da služi kao plaćenik. Malo ga je čudilo što čak ni uticaj njegovog oca, kao slavnog ratnika nije mogao da mu pomogne kod staraca sela ali ipak o tome nisu govorili na rastanku kada mu je otac dao svoj mač, a sestra i majka pozdravile uz priličnu dozu tuge.

Đokica je inače obazrivog karaktera ali i priličan hedonista, fizički krupan i snažan, smeđih očiju i duge smeđe kose koja, kao i njegov ogrtač od vučje kože, vijori dok jaše polugalopom prema naselju, čija se svjetla mogu nazreti u daljini puste noći, željan dobrog vina, hrane i avanture.
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Nebor Gosten, ratar po rođenju, ratar po obrazovanju, ratar po zanimanju, sokolar Bretonske Kraljevske porodice po tituli.
Svoju opsesiju pticama od malena je kroz hobi doveo da savršenstva, što je primetio lokalni feudalac i uzeo ga pod svoje kad je imao 23 godine. Ubrzo je u jednom velikom lovu isto primetio i sam kralj i iskoristio svoje pravo da "primi na poklon" sokolara od vlastelina.
Nakon surovog gospodara, dolazak u palatu Neboru je izgledao kao ostvarenje svih snova . . . Bio je ponos roditelja i celog sela. "Prvi iz našeg sela, pa još moj sin . . . ", govorio je njegov otac sa iskrom u oku svojim prijateljima večerima uz pivo u krčmi.
Dobio je svoje odaje, svoje sluge, svoje konje, svoje podređene. Znao je da je u životu postigao više nego što je iko mogao i da pomisli. Dane je provodio uz svoje ptice, a noći uz vino i najlepše gradske cure. Njegovi sokoli su odlazili u najudaljenije krajeve na poklon najmoćnijim vladarima. Za nekoliko godina koliko je proveo na dvoru dobio je čin viteza, naučio je da čita i piše i to na nekoliko jezika.
Do svoje 27 godine životario je lagodno, išao u lovove sa najuglednijima i uvek izazivao zavist sokolara drugih vlastelina. Visok, naočit, smeđe kose i dugih brkova, uredno odeven i podšišan, mrkih očiju, vitkog stasa, lakog hoda, bio je na meti mnogih udavača. Nije mnogo mario za njih. To je bila samo još jedna obaveza. Lako je bilo provesti svaku noć sa drugom curom, ali vezati se na taj način:" Ne, bar ne još!", govorio je.
U tih nekoliko godina umrli su mu roditelji pa je nestao svaki kontakt sa rodnim selom.
I kako to biva, jednog dana, kralj mu je postao dosadan, palata tupa, devojke hladne, vino gorko . . . I rešio je da napusti palatu. Kralj je negodovao, ali nije moglo drugačije. Spakovao je svoje stvari, uzjahao vranca, na rame posadio mladog sivog sokola i krenuo kud ga vetar nosi. Svoju vitešku titulu ostavio je za sobom jer mu je dosadila formalnost i viteške obaveze. U selo se ne bi vratio nikako, a sve vlasteline je odlično poznavao tako da je jedini put vodio van Bretonije.
I tako se Nebor našao na putu, leđima okrenut svom domu, jezdeći u nepoznato . . .
U galopu mu se viorio dugi zeleni ogrtač sa kapuljačom otkrivajući o jednom boku dugi mač, a o drugom kratku sekiru zadenutu o smeđi kožni opasač koji je izgledao kao danga između istobojnih čakšira i košulje bež boje. Na nogama je imao svetle kožne čizme koje su u ritmu udarale po konjskim sapima goneći ga da juri brže od vetra . . .


*edit*
Nadam se da je ovo za sada dozvoljeno posto su se novi momenti pojavili u prici.

Morijanu SilverStar Nebor pamti po najlepsim ocima koje je ikada video i po neobicnom odbljesku iz istih koji se menjao iz trena u tren u zavisnosti od toga u koga ili sta je gledala . . . . o O (Opasnica)
Last edited by TheMarko on Tue Mar 21, 2006 2:04 pm, edited 1 time in total.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Skartna Tigar ratnik(preko 2m snazne gradje i veselog ali donekle strasnog izraza lica crvene kose i sivih ociju od kojih svako spusta pogled) iz duge loze Jarlova pleme Vatrenih Tigrova (Ratnih gospodara sa severa) cest ucesnik u ratovima protiv XAOCA lako ga prepoznaje(tamo ili jesi za xaoc ili za te stare bogove koje vecina ljudi obozava treceg nema) . U zemlji odakle je dosao (Norsca) vec je poznat po neustrasivosti i ratnickom umecu (nije bezerker) zbog blizine Patulj karaka (Norsca Dwarfs) ima puno prijatelja medju patuljcima , razume se u kovanje (pogotovo oruzje i oklopi) i pored svega toga govori isti jezik sto mu je kao cast i znak zahvalnosti zbog spasavanja zivota od demona ukazao njegov sad vec pobratim Brongi Ironskin patulj princ iz Karaka (clan Firefist)u komsiluku tu su Snori Lukavi patulj trgovac i Bogur Veliki patulj kovac a od ostalih tu su Gutrag Gladni Ogre , te Brondal(skaut ko onaj baja iz 13-og ratnika) i Grondal (ratnik)blizanci , Jasper (Devojka koja krije svoj identitet pravo ime Olga cerka Skalda Olega Zlatoustog i Velere Hrabre ratnice sa juga)Ologsen ,Jorgmund Zmija ratnik-rvac (zbog toga mu je nadimak zmija) i Uvitent hladna lepotica. Skartna je cesto slusao price o drugim udaljenim krajevima( cesto mastao o njima ah taj topli Kislev) te je naprecac jedne veceri posle pijanke organizovane posle uspesnog pohoda protiv xaoca i spominjanju njegove slave o hrabrosti i vestini vec dobro poznatoj u Norsci resi da upozna ostatak sveta sa sobom i krenu na put dok su ostali spavali pijanim snom , on se pomoli bogu Bitke i Vukova (kad te budem zavredio boze a ti me blagoslovi sa svojim blagoslovom ko i moje pretke) i krene na jug otpozdravi Krakenovo more i ode u avanturiste .Do imperije je dosao kao pratnja karavana taman mesec dana pre SoC-a u kome je ucestvovao i pomalo se istakao .U datom trenutku saznaje( sanja velikog belog vuka samotnjaka kako je krenuo iz brloga) da mu je vreme da krene dalje te vodjen svojim instiktom zveri krete dalje iz mirnog zivota kovaca iz Altdorfa(tu se nastanio posle SoC-a da malo odmori i popravi opremu te je ponudio svoje usluge kao segrt kod majstor Hajnriha i tu je boravio par meseci).Obucen u oklop od veriznjace ogrnut vucijom kozom (koju je zadobio u borbi golim rukama ubivsi vuka) slem mu je visio o boku a stit ,lako koplje i luk na njegovom severnjackom ratnom konju (crnom sa belom zvezdom i grivom) koga ima od decastva. :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Morijana SilverStar, (vretenasto gradjena, opijajuce lepote,crne kose i tamnih ociju,krv crvenih usana).
Rodjena u Laurelronskim sumama, kci Vilenjackog Nobla, od malena odgajana za ulogu plemkinje. Ucena svim manirima,
lovu i ostalim vilenjackim zanimacijama. Medjutim negde u pubertetu isla je sa majkom po prvi put u neki ljudski grad, mislim da se zvao Middenheim. Tamo je prisustvovala raznium balovima i zabavama i to joj je promenilo misljenje na ljude. Htela je da se sa njima vise i blize upozna. Medjutim njen otac se protivio. Ali tvrdoglava kakva je nije se dala pokolebati i pocela je da se zanima za zvanje Envoya ili ti ambasadora u ljidskim zemljama. I tako uprkos velikom protivljenju njene porodice postala je ambasador u Imperiji. U pocetku je radila u ambasadi kao pratnja tadasnjem ambasadoru, ali posto je bila dovitljiva i postala sve prevrtlivija i pocela da preuzima neke ljudske osobine i navike, uz pomoc manipulacije i ponekad prevare i podmicivnja za 10-ak godina postala je ambasador. Za to vreme proputovala je kroz mnoge krajeve i vecinu Old World drzava, kao sto su Estalia i Tilea, kao i Bretonja gde je jednom prilikom i upoznala Nebora Gostena, sokolara i vrlo napadnog zenskarosa i 'pijanca', koji naravno nije imao nikakve sanse jer nije bio dovoljno bogat i uticajan. Ali joj je ostao kao simpatican prijatelj.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Markus Brandt je bio svestenik u Midenlandskoj varosici nepune dve godine.
Tog jutra ustao je nesto ranije nego obicno. Upalivsi svecu, tiho se izvukao iz kreveta krenuvsi ka pisarnici. Dok je prelazio injem prekriveno dvoriste cuo je u daljini topot kopita. Pozurio je ka kuli iznad pisarnice ne bi li video kakvi poseotioci dolaze ovako rano. Potajno se nadao da je to Helbreht, lovac na vestice koji mu je obecao da ce ga naredni put povesti sa sobom u avanture. Otvorivsi zamagljeni prozor iz ruku mu je ispala jos upaljena sveca. Putem se polako priblizavala gomila, horda, konjanika u crnim oklopima, crvenih ociju i upaljenih buktinja. Nije stigao ni da pusti glas kada su prve baklje poletele ka samostanu. Scucurio se drscuci u ugao prostorije, dok su se od napolje culi najpre zamor i gungula, potom vika, a najposle vapaji i lavez, slican pasijem.
Zrak sunca ga je probudio u popdne i za trenutak je pomislio da je lose sanjao. Bojazljivo je sisao niz stepenice i otvorio teska vrata pisarnice. Prizor je bio uzasan, svuda po dvoristu bili su razbacani delovi tela, a dvoriste je bilo prekriveno krvlju, koja se slivala u potocice i tekla niz put.
Spavaonica je postala zgariste, koje je smrdelo na paljevinu i peceno meso.
Nije bilo vise nicega vrednog zivota, a zedj za osvetom je sve vise susila njegovo grlo. Istog popodneva je sakupivsi nesto hrane,uzevsi oruzje i svetu knigu, u poderanoj odeci i sveze osisan celavo, sa par krvavih oziljaka na glavi, krenuo da trazi iskupljenje i osvetu, kroz Sigmarovo ucenje.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Maximillian Kramer - Initiate of Morr

Zivot na obodima Sylvanije nikada nije bio lak. Opasnosti Drakwaldske sume i ucestale pretnje Nemrtvih nisu nimalo naivne. Maximillian je uglavnom vodio bezbrizan zivot u malo vecem selu u blizini Silvanije. Otac mu je bio seoski kovac, a majka je znala ponesto o vestinama lecenja. Nije izgledalo kao da ima neku perspektivu u toj zabiti, ali nije imao neke megalomanske snove.
Sve se to promenilo jednog dana, pre mnogo godina kada su selo napali Nemrtvi. Samo Bogovi znaju zasto je selo bilo napadnuto, ne od strane Beastmena, nego od jos veceg zla. Napad je trajao kratko, i bilo je veoma malo prezivelih. Ni samom Maximillianu nije jasno kako ga nisu pronasli u vinskom podrumu njegove kuce, sakrivenog iza bacve. Broj poginulih je bilo mnogo, ukljucujuci i Maximillianove roditelje.
Posle ovog tuznog dana, posao je na put. Poslednje sto se o njemu zna je da je u Talabheimu stupio u redove Morovih svestenika, zaklevsi se da ce postovati Morove zakone, i samim tim, na vecnu borbu protiv Nemrtvih.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

ja sam prizvod drustva. mojih 180 cm normalne ljudske gradje i braon kose nikada nikome nisu zapali za oko. moje odelo sa duplim licem i milion sakrivenih dzepova se spolja ne razlikuje od bilo kog drugog u krcmi. iako se nicime ne isticem i ljudi me ne prepoznaju na ulici, ja sam poznata licnost. svi znaju da ja i meni slicni postoje, svi znaju za posledice mog zanata i, za razliku od onih amatera koji smaraju po ulicama i trgovima, znaju da cene i traze usluge koje mogu da pruzim... i znaju da ispiraju usta nebrojenim romanticnim pricama o delima mojih kolega ili mojim.

ja "dabavljam stvari", retke, skupe, zeljene, tesko dostupne i, najcesce, tudje stvari. molim, napravite razliku izmedju mog zanata i nekog lopova, secikese. ja u stvari nikada nisam zadrzao stvar koju sam dobavio, uvek dobavljam za musteriju. najcesce je dobaviti nesto iz licnog poseda osobe najjednostavnije, samo nikada ne dobaljam direktno za sebe. sve sto posedujem je kupljeno i sve ima uredno sredjene tapije i racune.

ni sam ne znam kako sam tacno i kada postao "dobavljac", jednostavno sam bio vrlo dobar u svemu sto radim i u odredjenom trenutku je postalojala potreba da se obavi neki posao. kada sam ga zavrsio, stigao je sledeci, pa sledeci i sledeci. veliki gradovi imaju potrebu za ljudima kao sto sam ja a cinjenica da sam dobar u tome sto radim je garancija da uvek imam posla. cinjenica da se covek lako navikne na velike kolicine novca je bila garancija da imam dosta prakse iza sebe.

nisu to uvek bila obicna "dobavljanja". cesto sam bio deo raznih "druzina" u potrazi za ovim ili onim artifaktom ili cime god, meni je zbilja svejedno. ljudi me traze, daju mi zadatak i ja ga obavim. meni licno je svejedno da li radim po nalogu sitnog trgovca ribom, viteza iz reda pantera, svete srkve ili elector counta licno. naravno, poslovi za counta su obicno tezi i bolje placeni, a ja volim izazove ;).

Gregor Einbrecher Diebstahl
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Velika princevina Ostland
Drzavne boje: crna i bela; glavni grad: Wolfenburg

Provincija Ostland je jedna od najnegostoljubivijih u citavoj Imperiji. Guste sume prekrivaju vecinu njene teritorije, a ostatak uzimaju Sredisnje Planine. Na severu se granici sa Kislevom, a ne tako daleko iza toga nalaze se Zemlja Trolova i Severna Pustara. Rezultat svega toga je to da je Ostland najredje naseljena provincija u Imperiji, ali je naseljavaju ljudi za koje vlada uvrezeno misljenje da su najcvrsci i najodlucniji od svih nacija Imperije.

Suma Senki prekriva veliki deo provincije; to je ukleto mesto ispunjeno groteskno izoblicenim drvecem i cudnim gljivama. Sumski Goblini, Zveroljudi, dzinovski pauci i jos gora cudovista haosa tu cvetaju.

Sredisnje Planine su najvise planine u Imperiji, i pribeziste su velikom broju odmetnickih druzina i haos-bandi. Ogri, kojih ima dosta u Sredisnjim Planinama, cesto sluze u vojsci Ostlanda, i izuzetno su cenjeni zbog svoje ogromne snage i vatrenosti.

Sela u Ostlandu su takva da ne zavise od trgovine i kontakta sa ostatkom sveta - samodovoljna su. Poznata su po krvnim srodstvima medju supruznicima. Cuven je vic u prefinjenijim provincijama da je Ostlander sopstveni ujak, premda bi bilo rizicno reci tako nesto Ostlanderu u lice. Sela u Ostlandu su vise poput velikih, prosirenih familija, i njihova zatvorenost vazi cak i za vece gradove. Ono malo novca sto dolazi u Ostland pristize od trgovine krznom, posto je Ostland bogat divaljaci. Ostlanderi imaju obicaj da trose sav novac na skupe statusne simbole - dekorisani oklopi i impresivno vatreno oruzje su posebno omiljeni. Rezultat toga je da ne vole da "bacaju" novac na unajmljivanje nepouzdanih najamnika - Osterlanderi su sami sebi dovoljni.

Valmir von Raukov je Izborni Grof, i citav zivot je proveo u borbi protiv stvorenja haosa koja opsedaju njegovi zemlju spolja i iznutra. On je daleko vise ratnik nego politicar. Simbol Ostlanda je bik, i glava bika je cest motiv na zastavama i stitovima.
Image

OOC: Ovo je samo mali teaser :wink: Sa pricom pocinjemo u sredu uvece, pa da imate o cemu da razmisljate u medjuvremenu...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

:whistle: tease me, please me
noone needs to know \:D/
;)
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Grad Nirnberg lezi na obodu reke Rhyne, i udaljen je od granice sa Provincijom Hohland svega 50-ak kilometara. Grad sacinjavaju 3 porodice: Klaushevitz, von Bulov i Smirnoff. Brakovi izmedju porodica su najstroze zabranjeni, a svaka porodica broji preko 500 clanova. U gradu zivi mali broj stranaca, i oni taj status (stranac) zadrzavaju sve dok se ne utope u neku od gradskih kuca - to traje najmanje jednu generaciju za muskarce, ili do braka za zene. Svi dosljaci se docekuju oprezno i sa nepoverenjem.

Gradom vlada ser Hermann IV von Bulov. Generacije medjusobnih brakova u okviru krvnog srodstva porodice von Bulov ostavile su jak pecat na mladom Hermannu. Ispodprosecne inteligencije, jedine zanimacije su mu lov, alkohol, i zene. Politika je rec koju nije sposoban ni da izgovori.
Image
ser Hermann IV von Bulov, vladar grada Nirnberga

Godinama gladna moci, i u senci Ulrikovaca, crkva Sigmara je spremno docekala kraj Oluje Haosa i preuzela je primat od Ulrika. Najzasluzniji za takvo stanje je Lektor Gaius II Klaushewitz, koji je uspeo da zadobije potpuno poverenje mladog plemica i da primi naimenovanje "Licnog Savetnika". Dok je ser Hermann IV von Bulov samo figura za pokazivanje, stvarna, i potpuna vlast pripada Lektoru Gaiusu II Klaushewitzu.
Image
Lektor Gaiusu II Klaushewitz, Lektor crkve Sigmara, Licni savetnik ser Hermanna IV von Bulova

Zena ser Hermanna, gospa Elza von Bulov, ujedno mu je i sestra i jedna je od najinteligentnijih zena u gradu. Zeljna moci, i svesna svoje pameti, u stalnoj je anksioznosti zbog sputanosti polom da postigne svoje ciljeve. Naime, Nirnberg je grad u kome je patrijarhalno vaspitanje duboko uvrezeno, i smatra se velikim grehom u ocima bogova da se zeni da bilo kakva odgovornost ili moc. Iz tog razloga je i najbolji gradski lekar, Katarina von Bulov, proterana iz grada i sada zivi u kolibi na par sati hoda uzvodno od Nirnberga, u stalnom strahu od napada Zveroljudi i Goblina. Gospa Elza je primorana da svoje ambicije zadovoljava posredstvom drugih, i kao svoj najveci zivotni neuspeh smatra to sto je Lektor Gaius II Klaushwitz, a ne ona, uspeo da pridobije njenog muza/brata. Pamet ju je ucinila odlicnim politicarem, obrazovana je i slatkoreciva, ali uzasno ljubomorna na svaku zenu koja je lepsa od nje. Mnoge ljubavnice njenog muza su misteriozno nestajale...
Image
Gospa Elza von Bulov, supriga ser Hermanna IV von Bulova

Vrhovni svestenik crkve Urlika, Ar-Baltazar I Klaushewitz, fanaticno odan svome bogu, ironicno, zasluzan je za opadanje moci svoje crkve. Najmladji Vrhovni svestenik u istoriji Nirnberga, taj polozaj je dobio pre 5 godina kao najperspetivniji i najodaniji ucenik nestalog Ar-Lihtera von Bulova. Nestanak Vrhovnog svestenika se priblizno poklopio sa jednim od zadnjih napada legije demona na provinciju Ostland, i uvrezeno je misljenje (podsticano kako od gradskih zvanicnika, tako i iz redova Sigmarita) da je svestenik otisao u borbu incognito i tamo poginuo. Njegov naslednik, Ar-Baltazar I Klaushewitz, zbog mladosti nije imao dovoljno politickih poznanstava da se suprotstavi usponu crkve Sigmara, a njegov fanatizam mu je samo odmogao. Umesto da propoveda medju gradjanstvom i da stice znacajne veze medju ljudima, on je svu svoju energiju usmerio na duhovna pitanja i veci deo vremena provodi izvan grada, u sumi, komunicirajuci sa duhovima i zverima.
Image
Ar-Baltazar I Klaushewitz, Vrhovni svestenik Ulrika

Madrak Hedraz, patuljak iz udaljene tvrdjave Karak-Ungor, jedan je od retkih, tacnije, jedini je stranac koji je prihvacen od strane Ostlandera. Zbog svog ogromnog kovackog umeca, o njemu se proculo cak do Nirngerga, i gradske vlasti nisu stedele vremena, truda ni novca da Madrak Hedraza dovedu u svoj grad. U gradu je vec preko 20 godina, cenjen i postovan od svih. Posao mu cveta, i njegovi oklopi i oruzje (kako macevi tako i puske i pistolji) spadaju medju najcenjenije radove u citavom Ostlandu. Zbog cestog druzenja sa ljudima od uticaja, njegova rec, iako se retko cuje, vredi i uvazava se. Kovacnica mu se nalazi u samoj tvrdjavi, pod okriljem vladajuce porodice.
Image
Madrak Hedraz, kovac iz Karak-Ungora

Za razliku od ostalih Ostlandera, Martin Smirnoff ne nosi gotovo nikakve ornamentalne statusne simbole, i prezire vatreno oruzje. Jedan od najbogatijih Nirnburgdjana, ovaj majstor-lovac i glava esnafa trgovaca krznom, svojim izgledom prevario bi svako oko. Njegova majka, poreklom Bretonka iz okoline Athel-Lorena, naucila je svog sina da voli jednostavnost i prirodnu lepotu. Sveza krv koju je donela urodila je jednim od najsposobnijih lovaca koji se vrtoglavom brzinom popeo u sam vrh Nirnberskog drustva. Iako je vec odavno zagazio u godine kada treba da se ozeni, Martin Smirnoff uporno odbija svaku ponudu. Iz porodice Smirnoff ne postoji devojka koja ne bi posla za njega, ali njegovo srce pripada Katarini von Bulov. Zakon je zabranjivao njihovu vezu, i od kad je ona proterana on sve vise vremena provodi van grada, potkrepljujuci time glasine o necasnim radnjama koje sa Katarinom obavlja. Bilo je pokusaja da se tome stane na put, ali Martinovo bogatstvo i moc, podrzani glasom njegovog bliskog prijatelja Mandrak Hedraza, bili su dovoljni da ni do kakvih akcija nikada ne dodje. Po gradu kola prica da je Martin od stranaca koji su pre par dana nagrnuli u Nirnberg saznao za zakon iz Aldorfa koji se zove "usvajanje deteta", i da sada prikuplja podatke za kampanju da grad Nirnberg uvede taj zakon.
Image
Martin Smirnoff, glava Esnafa trgovaca krznom

Rivalstvo izmedju suprotstavljenih crkava Sigmara i Ulrika postoji vec vise godina, a crkva Sigmara svo vreme od kraja Oluje Haosa prednjaci. Medjutim, dolazak veteranske jedinice Wolf-kin-ova, heroja iz rata, koje ceka unapredjenje u Vitezove Belog Vuka, je poremetilo status quo, i situacija je napetija nego ikada. Dogadjaju eskaliraju kada, pod uticajem Sigmarita, a naredbom ser Hermanna IV citava jedinica biva stavljena u "pritvor" pri cemu 3 wolf-kina izgube zivote. Jedan od njih je bio i sampion Skartna Tigar, poznat takodje i kao Div sa Severa. Tela su bacena u reku, i od tad su protekla 2 dana...
Image
Krcma "Gvozdeni Bik" na samom ulasku u Nirnberg
Last edited by cpu088 on Fri Mar 24, 2006 11:30 am, edited 4 times in total.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Posto sam primetio da moja prvobitna zamisao oslanjanja na PM-ove nema mnogo perspektive, odlucio sam "to go public". Neke detalje cu nastaviti da saljem PM-om, ali vecina ce biti vidljiva svima. Nadam se da je tako bolje, i da ce omoguciti bolju koordinaciju medju igracima.

@Mrzimsve:
Morijana SilverStar, dobila si zadatak da u gradu Nirnberg, 50-ak km udaljenog od granice sa Hohlandom, uhvatis zivog (!) svestenika Sigmara Gaiusa IV Klaushewitza koji je tajni sledbenik Tzeentch-a. Nakon sto prikupis dovoljno dokaza i uspes da ga uhvatis zivog, treba da ga (zajedno sa dokazima) predas svestenstvu crkve Ulrika u istom gradu. Imas rok od 7 dana da resis slucaj.Vodila si preliminarne razgovore u svojstvu High elfovskog ambasadora sa svim gradskim velikodostojnicima, i svugde si naisla na hladnu uctivost. U razgovoru sa Martinom Smirnoffom pomenula si Aldorf, njegove zakone, i on se posebno interesovao za "usvajanje".
Unajmila si najboljeg ljudskog lopova da radi za tebe. Gregor Einbrecher Diebstahl ti je na raspolaganju, ide sa tobom i radi sta mu se kaze - za nadoknadu. Kao spijun i predstavnik diplomatije High Elfova imas prilicno duboku kesu. Za uspesno obavljanje misije potrebno je da nadjes neke najamnike koji bi radili za tebe. Omiljeno sastajaliste stranaca u Nirnbergu je krcma "Gvozdeni bik" na samom ulasku u grad.

@IG:
Djokice, tebe lutanja dovode u sumom pokriveni Ostland, sused i verni saveznik tvog voljenog Kisleva. Dan hoda uzvodno od grada Nirnberga, pronasao si telo izbaceno na obalu. Uspeo si da povratis ratnika u zivot. Ratnik se zvao (i jos uvek se zove) Skartna Tigar ratnik, i ispostavilo se da vas dvojica imate dosta zajednickog. Prijateljstvo, blisko i iskreno, kakvo samo izmedju prekaljenih ratnika moze da postoji, je rodjeno. Zajedno su se uputili u Nirnberg...
Pre ulaska u Nirnberg usli ste u krcmu koja se nalazi ispred grada i tamo se upoznali sa veseljakom Neborom Gostenom, kome nije smetalo da vas pocasti picem i hranom. Kako su tvoji poslednji srebrnjaci otisli pre par dana, sa zadovoljstvom si prihvatio!

@Kirgan:
Skrtna Tigru, tvoju jedinicu Wolf-kin-a su mucki napali i zarobili gardisti po naredjenju onog slabica Hermanna! Dva tvoja prijatelja su ubijena, a tebe su smatrali za mrtvog i bacili te zajedno sa lesevima u reku. Malo znaju oni o izdrzljivosti Severnjaka! Uskoro ce saznati! I osetiti tvoju osvetu! Znas da sam ne mozes nista da postignes, ali ucinices sve u tvojoj moci da se osvetis, i povratis pokradene stvari. Sve tvoje je ostalo u vlasti Sigmarita, ali te najvise boli sto je kod njih tvoj srebrni bros i verni konj Zvezdan.
Djokicu lutanja dovedu u sumom pokriveni Ostland, sused i verni saveznik njegovog voljenog Kisleva. Dan hoda uzvodno od grada Nirnberga, Djokica je pronasao telo izbaceno na obalu. Djokica je nekako uspeo je da povrati ratnika u zivot. Ratnik se zvao (i jos uvek se zove) Skartna Tigar ratnik, i ispostavilo se da njih dvojica imaju dosta zajednickog. Prijateljstvo, blisko i iskreno, kakvo samo izmedju prekaljenih ratnika moze da postoji, je rodjeno. Zajedno su se uputili u Nirnberg...
Pre ulaska u Nirnberg usli ste u krcmu "Gvozdeni bik" koja se nalazi ispred grada i tamo se upoznali sa veseljakom Neborom Gostenom, kome nije smetalo da vas pocasti picem i hranom. Kako ti je sav novac uzet, sa zadovoljstvom si prihvatio! Najradije bi se vratio u hram Ulrika, ali ne zelis da te otkriju i uhvate patrole i Sigmariti. Znas da bi valjalo da se nekako maskiras, ali kako?

@TheMarko:
Nebor Gosten, ti si se zatekao u krcmi "Gvozdeni Bik" ispred samog Nirnberga, i nasao odlicno drustvo u picu, pevanju i zabavi. Sa tobom su zaseli Skratna Tigar i Djokica Mesarovic, a ti, uvek velikodusan, odlucio da ih castis hranom i picem. Kesa ti se dosta isprazila tokom svih ovih meseci lutanja, ali gde je za jednog, tu je za jos dvojicu!

@lord warrior:
Tvoj bog te je stavio na kusnju - da bi postao svestenik, moras da obavis zadatak u udaljenom Nirnbergu, u Ostlandu. Mor ti se javio u snu u formi gavrana i rekao ti da moras otici i pomoci u ciscenju ogromnog zla koje je pustilo korena u Nirnbergu. Nebrojeni su lesevi koji su ostali neposveceni, i mnoge duse pate jer ne mogu da nadju put u zemlju Mora. Na tebi je da pronadjes to masovnu grobnicu, ispevas molitve u ime Mora i omogucis mnogim pokoljenjima dusa da konacno napuste ovaj svet.
U snu ti je Mor pokazao prizor zelenog polja na kome su obruc formirali: gavran, kristalna kugla, vuk, soko, cekic, ukrsteni nozevi i kljuc. U centru tog kruga se nalazilo ogromno pticoliko stvorenje u cijem se kljunu poput crva izvijao covek u odori svestenika Sigmara.
Po dolasku u Nirnberg odsedas u krcmi koja se nalazi ispred samog grada, pod nazivom "Gvozdeni bik". Za vreme vecere u sarolikoj gomili gostiju ugledas prizor od koga dobijes vrtoglavicu: za stolom sede vuk, kristalna kugla i soko! Protljas oci, i ugledas prilike 3 muskarca koji sede, jedu i piju.

@playa:
Gregor Einbrecher Diebstahle, tvoj najnoviji posao zahteva od tebe da se odredjenog datuma (danas) pojavis u gradu Nirnbergu, u Ostlandu, i da stupis u kontakt sa elficom Morijanom SilverStar od koje ces dobiti dalje pojedinosti. Kod nje u sluzbi ces biti ukupno 7 dana, koliko ce trajati tvoj zadatak. Ona je stranka cija strana ce uplatiti pozamasnu svotu novca za tvoje usluge.
Last edited by cpu088 on Thu Mar 23, 2006 2:26 pm, edited 1 time in total.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

<Đokica Mesarović >

Đokica je ispijao vino nakon obilnog i dobrog obroka sjedeći sa svojim novostečenim prijateljima u krčmi. Sve što je do sada vidio bilo je dosta drugačije od njegovog rodnog Kisleva, a njegova uobičajena radoznalost spojena sa urođenom opreznošću tjerala ga je da sve što je novo podrobno ispita i prouči. U krčmi se raspitao za lokalne novosti i poslove kojih bi se mogli prihvatiti, a u razgovorima se trudio da sa svima bude ljubazan i što više prijateljski nastrojen. Vino ga je ubrzo zagrijalo i njegovo raspoloženje se umnogome popravilo što je uglavnom bilo uzrokovano činjenicom da je trenutno bio na toplom i udobnom mjestu kao i svom dobrom hranom i pićem kojom se počastio.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Skartna Tigar>
Zahvali se svojim novostecenim prijateljima na pomoci i gostoljublju , te se presvuce u komonersku odecu i promeni kosu tako da sad ima crni percin ko Kislevit :twisted:
A zamoli prijatelje da imaju razumevanja posto bi ovde trebalo da dobije posao i da im vrati novce a bogme da im pokaze zahvalnost ako dobije posao kao sto je trebao pre napada :twisted:
Raspita se oko informacija u vezi toga sta se zbiva u gradu :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

<Maximillian Kramer>

Sedeo sam u ovoj mirnoj krcmi, ispijajuci svoje pice, i misleci o svom zadatku zbog kog sam dosao. Takvo zlo se ne srece cesto. I sta uopste da mislim o ovom prizoru koji vidim sada - sta da mislim o ovoj dvojici koji sede za ovim stolom? Pa ipak, Gospodar zna sta radi. Proslo je i to ne bas rutinsko upoznavanje, mada mi jos uvek nije jasno sta ja treba da radim sa ovim ljudima. Skartna je ispricao o nekim svojim planovima, ali oni nisu ni blizu mom zadatku. I ne znam sta da mislim o Djokici. Nije da sam imao mnogo susreta sa Kislevitima, ali ovaj mi je sumnjiv. Zasto mi ga je Gospodar tako predstavio...

Ovaj topao obrok mi je prilicno prijao, podmazan casicom crnog vina.

Necu im jos nista reci. Kad budem imao nesto vise informacija, onda cu videti kako mi mogu pomoci.

Mislim da je najbolje da priupitam krcmara o skorasnjim desavanjima.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

<Morijana SilverStar>

Ulazim u krcmu, sa svojim novim 'slugom'. Posto mi ne otvara vrata, vrtim glavom uz 'cccc'. Osvrcem se oko sebe i razgledam, trazim neki slobodan sto u cosku i sedam za njega. Ako mi moj sluga ne povuce stolicu, ponovo ga gledam prekorno uz neizostavno 'cccc'. Narucujem neko skupo vino i razgledam okolo. Kad ugledam zanimljivu skupinu, posmatram ih nekih 30-ak minuta. "Mislim da ce oni biti pravi izbor". Posaljem svog 'slugu' da ih casti picem i da ih obavesti o mojoj zelji da razgovaram sa njihovim vodjom, ako ga uopste imaju ili sta god.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

<Nebor Gosten>


Uvidevsi da je drustvo vrlo zainteresovano za druzenje u boemskom stilu, narucujem turu za turom pica i brdo klope. Razmisljajuci o tome da mi je kesa na izdisaju i da cu verovatno morati da ostanem u gradu neko vreme, trosim i poslednje pare ne bi li "kupio" sebi par snaznih drugara koji izgledaju vrlo vicni oruzju . . . zlu ne trebalo . . . ipak je ovo novi grad, i novi ljudi. Ostavljam nekoliko novcica u kesi da imam za par dana prenocista i klope za sebe i svoje ljubimce; sokola Grima i bretonskog ata Strelu, dok ne nadjem nacin da zaradim novca.

. o O (Ima neceg tako poznatog u onoj mracnoj figuri u cosku . . . Postoji samo jedno oko iz kojeg se boje razlivaju u takvom spektru . . . )
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

...
Last edited by Mrzimsvee on Thu Mar 23, 2006 9:08 pm, edited 1 time in total.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

<Đokica Mesarović>

Đokica je primjetio figuru koja ih je posmatrala i nakon prihvaćene ponuđene ture pića pozvao je da sjedne za njihov sto i objasni im kakav je to posao koji bi možda mogla da ponudi družini za stolom. Objasnio je ukratko kako je većina ovdje u potrazi za poslom i novcem i kako trenutno nemaju nikakvo bolje zaduženje, a potom i predstavio svakog od prisutnih pojedinačno uključujući i sebe.
Image
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

<Gregor Einbrecher Diebstahle>

Gospodjica Morijana je uvek prijatno drustvo ali sam sa radoscu video skupinu koju mi je pokazala. castiti ih picem? pa, naravno, cak i da nismo u ovom sumornom gradu gde si sretan ako ti se osoba kojoj se obracas hladno nasmesi, ovakvo drustvo ne treba propustiti. za ovakvo drustvo takodje ne treba stedeti kesu. toci se pice i jede se pecenje, osim ako neko od prisutnih nije na nekoj specijalnoj dijeti ;) i uz pricu i sale prolazi vece medju prijateljima. da, prijateljima, cak i ako ih poznajem nepunih 4-5 sati, cak i taj nesto smoreni svestenik, verujem da ga nesto silno morri ;) i trudim se da mu skrenem misli bar za veceras.

ps: sorry za ime :oops:
Last edited by playa on Fri Mar 24, 2006 12:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Kako je vece odmicalo, ono sto je u pocetku delovalo kao usamljenicka vecera lagano se pretvorilo u veselo druzenje, uz dosta vina, pesme i pica. Nebor Gosten je uvek bio omiljen u drustvu, i njegova harizma je i u ovoj udaljenoj zabiti privukla njemu srodne duse. Prvi su Neborovom stolu prisli Djokica, ciji je pomalo zbunjeni, obazrivi, ali otvoreni pogled podsetio Nebona na sebe samoga kada je prvi put usao na dvor svoga gospodara, i njegov prijatelj Skartna, prekaljeni ratnik od glave do pete. Uskoro je drustvu prisao i Maximillian - on je delovao kao da polovinu vremena provodi zadubljen u neki unutrasnji dijalog, ali par tura koje je platio osiguralo mu je dobrodoslicu za Neborovim stolom. Posledji koji se pridruzio druzini bio je Gregor, neupadljivi covek sa zanimljivom pricom.
Naime, Gregor vam je rekao da njegova prijateljica trazi sposobne muskarce da joj pomognu oko jednog malog problema koji ima, i spremna je da vam dobro plati. Tu pricu je potkrepila sakom srebrnjaka koju je po Gregoru poslala njima.
Krcmar, covek patuljastog rasta, neprestano je obletao oko vaseg stola, i oci su mu zasjale kada je ugledao srebro na stolu. Cuvsi da se radi o nekakvom problemu, poceo je da vam objasnjava kako svaki problem ima resenje, kako samo treba znati prave ljude, i kako bas on moze da vam pomogne da stupite u kontakt sa vidjenim ljudima Nirnberga, ljudima poput Martina Smirnoffa koga on licno zna, sa ljudima koji drze moc u svojim rukama.
"Pa svi znaju da je prava moc u zenskim rukama!", nasmeja se sluzavka koja vam je dosipala vino.
"Tako, svi kojima nesto treba od gospodara Martina Smirnoffa znaju da treba da se obrate njegovoj ljubavnici, a...", nastavila je kroz pijani smeh. Primetili ste da joj je krcmar na to uputio mrki pogled, i ona se brzo povukla.
"Ne obracajte paznju na nju, dobri gospodari, sta jedno zensko moze znati o moci. One su za proste stvari, da kuvaju i da radjaju."
Od krcmara ste saznali mnogo zanimljivih stvari o princevini i gradu u kome ste se zadesili (OOC: da se ne bih ponavljao, citajte moja prva dva posta) i o prilikama koje u gradu vladaju.
"Eto, pre par dana", nastavio je krcmar Greko von Bulov "grupa Ulrikovaca je pravedno zatvorena, i umesto da mirno podju sa vlastima, oni su se opirali. Misle da ako su ucestvovali u ratu sada mogu da rade sta hoce! Cujem da su neki od njih poginuli - tako im i treba! Sve bih ja njih u Kulu!"
Dim je sakrio pogled koji mu je Skartna na to uputio, pesma je ugusila skrgutanje zubi, a ruku koja se masila za mesto gde obicno stoji mac niko nije primetio...
Kako je vece odmicalo, vase znanje o gradu se povecavalo. Saznali ste da na dva sata hoda uzvodno zivi Vestica ("To je draga gospodara Martina", prosaputala je sluzavka koja je sedela u krilu Neboru. "Njihova ljubav nema granica!) u svojoj kolibi, i saznali da je, iako prognana, ona jako cenjena zbog svojih lekovitih i drugih napitaka. Skrtnu je jako zanimala ta "Kula" koja je pomenuta - saznao je da je to zatvor koji se nalazi jos dalje uzvodno, i koji je branjen jakom magijom, tako da straze gotovo i nema. Iz "Kule" se malo ko vratio, a niko ko se vratio nije ostao normalan - pricaju o demonima i ustima koja govore iz zidova; kao da stvarni svet nije dovoljno pun uzasa!
Nakon duge noci, prilicno pijani i bez para, odlucili ste da uzmete zajednicku sobu...
Gospa Morijana SilverStar, vas buduci poslodavac, uzela je najbolji apartman koji je "Gvozdeni Bik" mogao da ponudi i otisla na pocinak dosta pre nego sto su zvuci veselja i pijanke utihli.
Sutradan nakon dorucka, jos uvek mamurni uputili ste se u malim grupama i zaobilaznom putevima do mesta koje ste sinoc sa gospom Morijanom dogovorili za sastanak. Kada ste se okupili i uverili da vas niko ne prati, gospa Morijana vam je ispricala pricu o strasnom i skrivenom zlu koje muci ovaj grad. Zlu koje je uslo u samu srz grada, i cije ciscenje mora da se obavlja pazljivo i temeljno, ali nazalost, brzo. Kult boga Tzeentch-a je uzeo maha u gradu, i gospa sumnja na Lektora crkve Sigmara, Gaiusa II Klaushewitz da je on glava Tzeentch kabala u ovom gradu. Dokazi moraju biti sakupljeni i on mora biti predan ziv svetoj crkvi Ulrika, jer je pitanje ko jos u crkvi Sigmara postuje to prevrtljivo Haos bozanstvo.
Bilo kako bilo, svako iz nekog svog licnog razloga: neko za novac, neko za blaga na koja mozete nabasati, neko iz osvete ili pravdoljubivosti; svi ste prihvatili njen predlog, i zakleli se da cete uciniti sve u svojoj moci da tom zlu stanete na put...
Image
Sumarak u kome ste se sastali

I tako poce dan prvi, sat osmi, vase avanture...
Last edited by cpu088 on Fri Mar 24, 2006 11:15 am, edited 1 time in total.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

<Đokica Mesarović>

Đokica se počešao po glavi razmislivši. Nije mu se dopala ideja da se upliće u gradske intrige ali izgleda da ovog puta nije imao izbora jer lakši način da se domogne novca trenutno nije postojao. Potom je i razmislio kako bi to oni mogli da otkriju tu misteriju i došao do zaključka da jedino neko vješto izvedeno špijuniranje ili ispitivanje bi moglo da da tražene rezultate.

Potom je to što je smislio i izrekao naglas rekavši da smatra da je najbolje da se prvo raspitaju u gradu o svemu i to po mogućnosti od nekog ko je upućeniji u stvar, a potom i otiđu do lektorove rezidencije i ispitaju stvar lično. U kranjoj liniji možemo da se pretvaramo da želimo da se priključimo kultu kako bi se lakše domogli željenih informacija.
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

<Maximillian Kramer>

Hmm...
Tzeentch...
Zasto li me Morr salje na ovake zadatke...
Nisam ocekivao haos kultiste...
Svejedno, moram pratiti njegov put...

Proslo vece je bilo zanimljivo, i Gregorove price su me prilicno oraspolozile. Prosao je ubrzo unutrasnji nemir, koga je zamenio smeh i veselje uz pijanku. Posledice su se mogle osetiti ujutru...

Novi dan je dosao, ali nije doneo bas najlepse vesti. Svejedno, moramo pokusati stati na put ovj truloj rani u srcu Imperije.

Potom sam se obratio Djokici, objasnivsi mu neke stvari. Nije najpametnija ideja da se o svemu raspitujemo po gradu. U ovakvoj sredini pitanja treba postavljati pazljivo, odabranim osobama. Mozemo otici do lektora, mozemo porazgovarati sa njime, ali ko postavi pitanje o haos kultu lektoru licno, videce mog boga 8) . I najzad, necemo se praviti da zelimo da pristupimo kultu, jer, Djokice, prijatelju, ne zaboravi, mi "ne znamo" da je lektor umesan u bilo sta. To je samo jedan simpatican starac.

Bio sam sarkastican, naravno, ali nisam smeo dozvoliti ikome da bezglavo srlja. Kao i uvek kada se pojavi bilo kakav kult, istraga se mora sprovesti pazljivo, i ne sme se davati do znanja protivniku da je pod prismotrom.

</Maximillian Kramer> (morao sam... :oops: )
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Skartna Tigar>
Nazalost ja spijunazu ne mogu da obavim unutar kulta jer sam toj kopiladi odvec poznat :twisted:
Ali mogu da iskoristim svoju vestinu kovanja da se primirim kao segrt glavnog kovaca patuljka ili pomocnik lovcu jer pored borbe to su vestine gde sam stvarno dobar prvu sam izucio od patuljaka a drugu od najboljih lovaca na svetu rece uz osmeh koji plenu nista dobro nije obecavao a xaoc stvorovi su mi omiljena LOVINA a sad me ulkonite da ne gledam onog odvratnog krcmara i da oslobodim sabracu svoju :twisted:
A vi zlotvori cuvajte se gneva pravednoga jer od toga spasa nema promumlah na jeziku svojih predaka uz pogled koji je bio pun hladne vatre poznate samo najsevernijim narodima odakle je i sam :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

<Morijana SilverStar>

Zanimljivi su ovi ljudi, mozda ce ovaj zadatak i uspeti uz njihovu pomoc.
"Trebali bi da krenemo do gospodjice Katarine cim pre."
"Ti Skartna, ces otici predvece kod tog patuljka kovaca i pokusati da nesto saznas od njega." "Samo pazi da te nekone prepozna, ljudi od dva metra se nevidjaju ovde svaki dan."
Za pocetak, svakom dam po 5 zlatnika. "Ovo ce vam biti dosta za pocetak, da nesto popijete i nekog podmitite, a za racun u krcmi ne brinite." Nadam se da nece pretereati sa opijanjem, ali ako ih budem drzala na zadatku nece puno trositi. :twisted:

Polako krenemo putem kolibe.
Last edited by Mrzimsvee on Fri Mar 24, 2006 11:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Skartna Tigar>
Ja premaskiran u velikog Kislevita koristicu ime jednog svog poznanika koji sa mnom radio obezbedjenje karavana i on je sa severa Kisleva skoror velik kao ja Igor VLK pitam druzinu moze li me ko prefarbati u crnu boju i posle toga odlazim kod gospodara patuljka da pokazem umece sa kojim raspolazem (valjda neko radi i na okovima od kovaca koje zna a sluzbuju u kuli)uz napomenu druzini da ako je lovcu potreban pomocnik tu sam medju najboljima kod svojih sunarodnika(kazem da me predstvaljaju okolo ko Kislevita) i sam za sebe se resim da nece biti nepotrebnog pijancenja za vreme zadatka :twisted:
A uvece kad se okupimo u slobodno vreme krenem da pripovedam sagu o Beovulfu sto je simpaticno predanje koje u neku ruku objasnjava kodeks ponasanja severnjaka (Norsca i ostala severna plemena) :twisted:
Last edited by Kirgan on Fri Mar 24, 2006 11:52 am, edited 2 times in total.
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

<Morijana SilverStar>

"Ja ti mogu pomoci oko farbanja kose." Iz svoje putne torbe (sling Bag) izvadim neku limenu kutijicu, nalik kremi. "Pokusaj sa ovim, ali ti nebi preporucila da budes duze vreme na kisi.""I nemoj sve da potrosis!"
Last edited by Mrzimsvee on Fri Mar 24, 2006 11:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Skartna Tigar>


Zahvalim se lepoj djevi te se namazem sa kremom , napravim percin (uzmem putni ogrtac za slucaj kise )i priupitam da neko nema mac ili noz viska da ga pripasem :twisted:
Te posle priprema odsetam kod kovaca sa optimizmom svojstvenim kod mladih i radoznalih kovaca koji kroz putovanja poboljsavaju svoju vestinu kovanja a pri tome deluju krajnje razdragano :twisted:
Last edited by Kirgan on Fri Mar 24, 2006 11:52 am, edited 1 time in total.
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

<Morijana SilverStar>

"Ja timogu dati jedan bodez ali bi bilo najbolje da kod kovaca nabavis neki mac."
Last edited by Mrzimsvee on Fri Mar 24, 2006 11:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Skartna Tigar>

"A moz' i tako"rece severnjak i po prvi put videse veseo osmeh na njegovom licu :twisted: (taman one zlatnike sto dobih da potrosim na opremu mac,kacigu i stit ako ima dovoljno novaca za to) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

<Gregor>

idem zajedno sa ostalima do lekarke. uz put caskam sa prijateljima koliko to mamurluk i neispavanost dozvoljavaju

</Gregor>

ps: dobra ti je ova, lorde, dobra nema sta (sorry sto sam je prihvatio, jednostavno je to preveliko iskusenje za mene)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

<Đokica Mesarović>

Đokica takođe ponudi Skartni nož koji je imao, a onda krete za ostalima i usput pokuša da objasni svešteniku da je mislio da pokušaju sa infiltriranjem u kult ne bi li saznali nešto više o situaciji unutar kulta i otkrili njihove vodje. Ideja nije bila da odemo do lektora i da se pretvaramo da želimo da budemo haos kultisti, na šta se nasmijao. Složio se da treba da budu pažljivi pri istrazi jer vjerovatno su svi oni mnogo prepredeni pogotovo ovi važniji.
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

<Nebor Gosten>


Razmisljajuci o svemu sto se uciniti moze, Nebor zamisljeno krece za grupom kontajuci u glavi sta bi jos bilo pametno uraditi . . . ? ? ?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Nakon poduzeg dogovora, odlucili ste da se uputite do "Vesticje kolibe", kako mestani Nirnberga koji su uopse voljni da razgovaraju o tome nazivaju prebivaliste Katarine von Bulov. Iz raznih delica koje ste tokom protekle veceri uspeli da pokupite, sastavili ste njenu pricu.
Katarina von Bulov, najmladja cerka Edgara II von Bulova, kao dete je odvedena (neki kazu prodata) u Marienburg, i do njenog povratka u Nirnberg pre par godina o njoj se nista nije znalo. O vremenu provedenom u Marienburgu Katarina nikada ni sa kim nije govorila. Dete koje je otislo, transformisalo se u inteligentnu lepoticu za kojom su mnogi iz porodice von Bulov uzdisali, nadarenu mnogim vestinama. Ponudu svoga rodjenog brata sa odvratnoscu je odbila, cime je pala u nemilost kod svoga oca. Saznanje da je i njena starija sestra odvedena iz Nirnberga svega par meseci nakon Katarininog odlasla, duboko ju je rastuzilo. Igrom slucaja, dok je Katarina bila u lovu sa Martinom Smirnoffom, njen otac i brat su umrli od trovanja hranom ("Muskarci nikada ne znaju da naprave razliku izmedju sampinjona i otrovne nadimace..." - ubacila je jedna od sluzavki prethodne veceri.). Jos par smrti "u prav cas" u okviru porodice i izvesne veze koje su povucene (Martin je tada vec bio postao glava esnafa) omogucili su da nasledstvo pripadne Katarini. Odrasla u Marienburgu, Katarina nije imala razumevanja za tradiciju patrijarhalnog vaspitanja ("Vestica je mislila da smo mi varvari na koje je navikla" - komentarisao je krcmar, "i da ce moci da radi sta hoce zato sto je Martin trpi. E, kako se prevarila!") i osnovala je alhemicarsku apoteku u gradu. Jedina u gradu koja se time bavila, brzo je stekla veliko bogatstvo; a sa bogatstvom i mocne neprijatelje. Optuzena za jeres i postovanje haos bogova cekala ju je lomaca. Veliki uticaj koji je Martin imao i podrska koju joj je pruzio Madrak Hedraz, kao i nedostatak ikakvih dokaza, spasli su ju je sigurne smrti. Prognana je, sve sto je imala oduzeto, napici prosuti u reku, a spisi spaljeni. odlukom veca, i potpisom Hermana IV von Bulova, ako ikada bude uhvacena u blizini grada bice na mestu ubijena. Svima vam je palo u oci to da ona zivi na svega par sati hoda od grada, kao i da je mesto njenog prebivalista dobro poznato mestanima, ali nikakve akcije nisu preduzete. Osecate da ima u toj prici jos mnogo toga sto je ostalo nedoreceno, i da Katarina jos uvek uziva zastitu mocnika Nirnberga...
Image
Katarina von Bulov "Vestica", alhemicarka i lekar

Nakon gotovo sat pesacenja uzvodno uz Rhynu, zamisljeni i mamurni, zaculi ste zvuke neke zveri stotinak metara od obale. Vetar koji vam duva u ledja sigurno je preneo vas miris do nje, ali se rika jos uvek ne priblizava. Do drugog gaza preko koga treba da predjete da biste dosli do "Kolibe" ima jos pola kilometra, a odatle vas ceka jos gotovo sat pesacenja do vaseg odredista. Zacudjeni prisustvom takve zveri na nepuna dva sata hoda od grada, zastajete da se dogovorite sta da radite. Po rici koju cujete pretpostavljate da je u pitanju velika zver, ali nesto u zvuku vam govori da je tesko povredjena.

@Skartna Tigar (aka. Kirgan)
Pre ulaska u grad, sada Kislevita pod imenom Igor VLK, resis da svratis do krcme na jedno-dva pica da razbijes mamurluk. Seo si za sto ledjima okrenut sanku da bi bolje motrio na ulaz, kada si zacuo krcmarev povik:
"Gospodaru, Majstor Madrak Hedraz licno je dolazio da-", okreces se ka krcmaru, i vidis trenutnu promenu izraza lica. Zbunjen, krcmar ti se izvinjava:
"Izvinite dobri gospodaru, ali podsetili ste me na jednu sinocnju musteriju... Sta gospodar zeli da popije?"- sa profesionalnim osmehom, upita te krcmar koji se vec sabrao.

Dan prvi, sat deseti
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

<Đokica Mesarović>

"Ja sam zato da izvidimo o čemu se radi." reče Đokica nakon što je pripremio luk i krenu lagano naprijed. Nije mu se dopadala ideja da se susretne sa nekom ogromnom zvjeri ali mu se još manje dopadalo da se sa njom susretne neko ko nije tolko vičan oružju. Ako je životinja ranjena očekivao je da će je biti i lakše ubiti i tako i okončati njenu prijetnju.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Skartna Tigar>
"Vodku,kacamak,kiselo mleko i medvedje sape za jelo "sa izrazenim severno-Kislevitskim akcentom :twisted:
Te nastavih da se naizgled zanimam sa samim sobom i svojim potrebama oko hrane i pica ali maksimalno naostrim svoja ostra cula da cujem ako mogu sta se ta dva humana dosaptavaju :twisted: :wink: 8) :twisted: :evil: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

<Nebor Gosten>

Svoju sekiru za bacanje uzimam u desnu ruku i krecem sa desne strane Djokice na nekih 5-6 metara udaljenosti, spreman da hitnem oruzje u pravcu eventualne opasnosti i da odmah zatim trgnem svoj mac od pojasa . . . Sunjam se zaogrnut (levom rukom drzim ogrtac ispred sebe do visine ociju) u svoj zeleni ogrtac koji se koliko-toliko stapa sa bojom sume.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

<Gregor>
Lagano izvucem svoj mac iz korica, zagledam sve oko sebe i podjem za Neborom.
"Hrabar momak"- pomislih-"ali da li zna u sta se upusta? Svejedno, izgleda da cemo svi uskoro saznati"
"Nikada nisam uradio nesto tako u svom zivotu, nikada nisam jednostavno posao negde bez dobrog razmisljanja i procenjivanja. Moguce je da mi je bas to nedostajalo sve ove godine, moguce da sam sada ovde bas iz tog razloga... U svakom slucaju, sada cu da vidim sta sam propustao i sta dobro moze da izadje iz svega." -ocigledno sa puno optimizma polazim da ispitam o kakvoj se zveri radi.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

<Maximillian Kramer>
Pre nego sto podjemo u susret zveri, vadim dva mala magneta, izgovaram molitvu Morru i cinim propisane pokrete rukama i magneti nestaju. Nakon toga vadim komadic prljavog platna, govorim drugu molitvu, opet uz propisne pokrete i platno takodje nestaje. Objasnjavam vam da sam time povecao svoju zastitu i da sada sam dodir mojih ruku moze da nanese veliku bol. Skrecem paznju da do prestanka opasnosti niko ne dodiruje moje ruke, jer magija ne pravi razliku izmedju prijatelja i neprijatelja. Ipak, posto nemam na sebi nikakav oklop, drzim se pri kraju grupe, ali malo po strani, tako da mogu da napadnem zver sa boka ili sa ledja dok ona bude zauzeta sa nekim ko je izdrzljiviji od mene. Sunjam se sa ostalima i u sebi se molim Morru.
</Maximillian Kramer>
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

<Morijana SilverStar>
Pustam muskarce da idu ispred mene - na kraju krajeva, za to sam ih i unajmila! Lagano idem za njima i u rukama drzim dva bodeza.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
Post Reply

Return to “Online RPG”