OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sad u inat, pokrenite Fallout i Werewolfa! :lol:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

У суштини да :) Рол Плеј је игра са коцкицама. Пошто овдје тога нема а тамо има ако играчима није проблем да се тамо учлане и бацају коцкице мислим да овом форуму то не би наудило. Сад то бацање вјероватно не би било доста често и мислим да се не би могле одрађивати све ствари као у правом РП-у али ето постоји и та могућност па на играчима је да изаберу :) да ли хоће са коцкицама или без :).

Мислим да је то најбоље овако демократски гласањем да одлучимо па ако је више људи који играју за онда ок, ако не онда ништа играмо само са причом. Мени су коцкице ок, али ето постоји избор.

Још једном поента је да би овдје текла сва прича и сво главно дешавање, а на том форуму постоји опција са dice roller-ом који мислим да би било згодно да се употреби јер бих ја онда као ГМ могао да видим ролове играча и тако:).
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...ipak i ja mislim da je to preterano i bespotrebno komplikovanje...a zašto nebi ovako : igramo normalno sa rolovanjem kockica, npr. Rat kaže-ja hoću da se moj lopov popne uz zid, uđe kroz prozor i ušunja se u sobu. Ti onda uzmeš i rolaš za climb i za stelth i kažeš npr. uspeo si, popeo si se, ali kad si ulazio oborio si stolicu što je rezultiralo komešanjem među stražarima u blizini vrata...Šta radiš...

Eto, mislim da bi se većina složila, pa ako tebe ne mrzi da roluješ za nas (i onako imaš sve naše statistike) onda smatram da bi ovako bilo najbolje izbeći nepotrebno komplikovanje...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Mudro zboris Xardase! :) Jednostavno, a veoma zanimljivo.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ок, и ја мислим да је то једноставно и функционално :) Гледаћу да постујем почетак ускоро и да вам те карактере пошаљем са описима вјештина и магијама које посједују и надам се да ће се у међувремену прикључити још неко.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Postoji i mogucnost da se napise i jednostavan PHP script sa XML db-om za potrebe bacanja kockica (db cisto da bi postojalo zapisano da neko zaista jeste tada i tada dobio takve i takve kockice) i onda neko kada radi akciju kaze: "sakrivam se u senci <paste-ovan roll sa tacnim vremenom kada je napravljen>". Smanjuje napor GM-a, mada malo ubija mistiku i jedinstvenu mogucnost za temeljno naratorski pristup igranju.

Na kraju krajeva, mogao bi dice roller da se napise u svakom slucaju pa od igre do igre da se odlucuju ljudi hoce li ili nece da ga koriste.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Па мени би сигруно као ГМ-у и играчу било занимљивије кад би играчи помоћу коцкица могли да утичу на игру и волио бих ако то није нешто компликовано да нам се омогући :) јер мислим да би било кул, постојала би могућности избора, мада и овако је ок.
Image
Ryo
Posts: 23
Joined: Sat Sep 24, 2005 4:34 pm
Location: negde na Earnu :D
Contact:

Post by Ryo »

Awakened wrote:Sta ti je zivot, od razbojnika postanes beli mag...
i vidim zaigrali ste se vi, bas ima dosta da se cita...procitao sam deo,simpaticno je bash :)
"Neke radnje imaju kraj, ali nemaju pocetak; druge pocinju, ali se ne završavaju. Sve to zavisi od tacke na kojoj posmatrac stoji."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Играмо играмо :)
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Neveroth »

Vidim ova tema mrtva jos od 2005. Znaci nista od tog pbp igranja?
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by lord warrior »

Zakljuci sam...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by bojan »

Vidim ova tema mrtva jos od 2005. Znaci nista od tog pbp igranja?
Image
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Shark »

:applause: :applause:
najbolja threadnecromancy slika koju sam video do sad... ova se samo tako save-ira u my docs...
'fala bojane, od tebe chovek zaista mozhe svakog dana neshto dobro da pokupi :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

O:) Sto se mene tice ja sam uvjek za
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Neveroth »

Takodje. Trenutno sam malo zauzet oko faksa, ali rado bih igrao ili vodio nesto u buducnosti. Cisto me je zanimalo da li jos ima zainteresovanih za tako nesto.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

moze 8) ako je nesto fino
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Neveroth »

Pa ne znam... Recimo D&D 3.5, FR ili Eberron. Zasitio sam se malo nWoD-a u zadnje vreme.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

kad si rekao buducnost ja sam mislio nesto poput Star Treka, ali ok, Eberron bi mogao, to bih bas volio da probam
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Neveroth »

To 'u buducnosti' se nadovezivalo na izjavu da sam trenutno suvise zauzet da bi poceli odmah. Slab sam s tim sci-fi temama, ali i to bih probao ako nadjes nekoga ko moze da nam vodi.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

hm da :) skapirao sam kasnije. Ma ne mora, u sustini svejedno Eberron moze komotno, ali neka laganija i kraca avantura, bar sto se mene tice. Moze i FR to mi je omiljeni fantasy, ili sta god samo da se igra :)
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Shark »

a shto ne neki originalni(ji) setting? smisli si neki na brzinu ili daj neki koji nikad nismo igrali pa da probamo to...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Ko, jel' ja? »

srp na primer :lol:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Dzon Vejn »

A imate li vi devojku/drugaricu/druga/prijatelja/ma kuce/mace??? Ah ne, zaboravite... ne znam zasto sam ovo pitao 8O :roll:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Shark »

pa ako bi ovo zahtevalo da se bude online 24/7 onda zaebi.. al uveche bih mogao da odvojim sat vremena (taman ono dok se odmorish pred spavanje) za to... shto bi verovatno znachilo da ne bih uleteo u ekipu, al shta sad - tolko mogu :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

haha moze srp, sto se mene tice ako se i ostalima igra, ono u principu ja bih nesto laganiju i neobavezniju igru ali eto jedan post dnevno mislim da bi trebao da bude minimum, da ne mora da bude nesto specijalno vec onako obicno i jednostavno pisan recimo za petnestak minuta najvise :).
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Awakened »

Ja cu sa uzitkom gledati kako igrate tj. pravite karaktere za SRP
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

oh lol pa imam ja karakter generator, tako da bi koristili pregen karaktere, mozda 2.nivoa, samo izaberete klasu, sa pretpostavljam ponekim pocetnim magicnim predmetom i svim vjestinama i znanjima opisanim na char sheet-u. Ako igramo DD ja bih isto da mi se da pregen karakter jer mislim da je tako najlakse.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Awakened »

Daj link za to cudo.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

uf pa nije jos skroz gotov tako da nije i dalje dostupan, ali ja sa njim mogu da vam uradim karaktere za 5min i postujem, a onda bi vi samo na forumu upisivali promjene tipa inventar itd. Znaci dobijete sve automatski inventar, magicne predmete, magije (za spell castere), vjestine, znanja, statistike uradjene i opisane. Sad na vama bi bilo samo da izaberete klasu, i u krajnjem slucaju mozda malko modifikujete karakter po zelji uz neku konsultaciju sa mnom nakon sto ja to provucem kroz Char gen i mozda malko prilagodim za avanturu :)
Image
Neveroth
Posts: 25
Joined: Tue Mar 25, 2008 1:08 am

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Neveroth »

Ja nisam neki ljubitelj pregen-a. Verovatno najvise jer mi je kreacija likova uvek bila dosta zanimljiv deo igre.

Sto se settinga tice, oficijalne opcije imaju tu prednost sto ne moras mnogo da ih objasnjavas igracima, a sadrze mnogo vecu kolicinu materijala nego sto jedan covek moze (ili ima vremena) da smisli i razradi sam. Vrlo je mali broj tema i moodova koje ne mozes da docaras u Realms kampanji, jednostavno jer je setting ogroman i podrzava sve i svasta ako znas kako da ga iskoristis. Eberron sam spomenuo zbog ljudi koji ne mogu da predju preko utiska da je FR suvise Epic, a i zato sto mi se subjektivno dopada kako su neke stvari predstavljene u njemu.

That said, igrao bih i homebrew, ako je dobar. Imam ja i nesto svoje, ali jos je u procesu razvoja i necu da radim s nedovrsenim materijalom. Ko sve igra, ko vodi, kada biste poceli, i u kom settingu?
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

heh nisam ni ja, ali pravljenje karaktera je zamoran posao :) to mi se nimalo ne radi :) moja je ideja bila da odrolamo neki modul sa pregenima :) onako na brzaka. Sto se tice Eberrona ok, FR isto, ja imam svoj Earn fantasy setting za SRP, ako oce neko nesto drugo da vodi moze, ma moze i neki genericki svjet, bilo sta :) nedefinisano, samo malko da se nesto desava neki forumski RP, samo ako moze da nije mnogo vremenski zahtjevno ali ipak kolko tolko zanimljivo.
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Shark »

Neveroth wrote:Ja nisam neki ljubitelj pregen-a. Verovatno najvise jer mi je kreacija likova uvek bila dosta zanimljiv deo igre.

Sto se settinga tice, oficijalne opcije imaju tu prednost sto ne moras mnogo da ih objasnjavas igracima, a sadrze mnogo vecu kolicinu materijala nego sto jedan covek moze (ili ima vremena) da smisli i razradi sam. Vrlo je mali broj tema i moodova koje ne mozes da docaras u Realms kampanji, jednostavno jer je setting ogroman i podrzava sve i svasta ako znas kako da ga iskoristis. Eberron sam spomenuo zbog ljudi koji ne mogu da predju preko utiska da je FR suvise Epic, a i zato sto mi se subjektivno dopada kako su neke stvari predstavljene u njemu.

That said, igrao bih i homebrew, ako je dobar. Imam ja i nesto svoje, ali jos je u procesu razvoja i necu da radim s nedovrsenim materijalom. Ko sve igra, ko vodi, kada biste poceli, i u kom settingu?
u svakom sluchaju bih ja (kao shto obichno svima pravim problem) hteo da chujem taj opis firsthand, tj da ga "moj lik" tako chuje, i uz neke moje dorade - zapamti. mozhda je to moja anomalija, al moji likovi o svetu oko sebe znaju obichno samo ono shto mi DMovi o tome kazhu. tako da kad chujem "core" i defaultuje se da znam, i moj lik isto tako defaultuje da oni s' kojima se sretje sve to isto znaju/poznaju kolko i on, i zato se ne trudi da puno pita / objashnjava.

shta bi se igralo za pochetak?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

meni je svejedno, moze Eberron, moze sta god :) samo da se rola
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Shark »

rola ili RPuje? :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

pa meni je to isto :) mislim ono kada je session mi to zovemo rol :) od toga proizilazi to rolanje
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by Shark »

ovo je mozhda najneadekvatnija primena termina "rolanje" koju sam do sad video/chuo :)
svaka chast chovek :)

pre nego shto pitash shto - obichno je "rolanje" tj "rola se" kada se okupi par ljudi, jedan ket, jedna kutija rizli i "mlado veche poput ovog" :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

da :) moze da se upotrebi i izraz igra, tj igramo
Image
Post Reply

Return to “Online RPG”