OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

OPŠTA RASPRAVA - Igranje na forumu

Post by IG »

Јел може да се игра овдје и да ли има заинтересованих.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...Ja sam za!
Samo daj dobar predlog kako bi se igralo i koji sistem bi se igrao. Šta god da se igra, još jednom da ponovim, ja se prijavljujem!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

I ja isto!!!Samo reci koji sistem...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Играли би мој оригинални систем, рецимо неки бржи ДиД. Максимум пет играча и већ направљени карактери :). У принципу и прављење карактера долази у обзир али мислим да је то компликованије те га зато и не бих радио осим на изричит захтјев.

Почиње се тако што дружина предводи стотињак лаких коњаника који су кренули да помогну оближњем насељу које је под опсадом. Дружина је састављена од свештеника, мађионичара, два ратника и разбојника.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...kako si mislio da igramo, da kucamo ovde na forumu ili preko lp-a?
Pošalji nam likove da vidimo kakvi su i kako funkcionišu. Ako su spell-ovi slični dnd-u, mogao bih igrati mađioničara, ako ne, nije bitno, igraću šta god da mi zapadne...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ali madjionicar nije osoba koja koristi magije. Madjionicar je osoba koja izvodi trikove na bini.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Hahahaha :lol:
Enivej, ja bi bio razbojnik 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ok, ovo ce mozda izgledati kao da podjebavam, al' to doista nije slucaj. Istinski me sad vec interesuje koja je to klasa 'razbojnik'.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Pa majku mu poljubim, thief, rogue, whatever :lol:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pa sto onda nije lopov? Razbojnik bi pre bio fighter koji presrece putnike i otima im pare. U stvari, razbojnik bi bio tacno to.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

secikesa
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Fenomenalno. I totalno u duhu jezika. :D

Predlazem da necromanser bude karabnjak.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Па овдје на форуму постујемо, ако је то ок са управом форума :). У суштини разбојник може да буде лопов, сецикеса, провалник и сл.

Мађионичар је ок, наравно има магије традиционално као и свештеник које ће те добити у описима карактера. Сад још свештеник и ратник и можемо да кренемо :)

Сад ћу ја да порадим мало на ликовима па их очекујте ускоро као и малко објашњења о систему.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

hmmm, evo i ja da se ubacim u raspravu o nazivima - predlazem da "madjionicar" bude, u stvari, volsebnik! jedna od najlepsih reci naseg jezika, a uz to stvarno nasa (ruska, ali stagod) :D

nazalost nemam vremena da se sigram, ali cu pomno pratiti! Srecno

BTW, otvori posebnu temu, sa imenom avanture, pa ugnjavi moderatore da bude sticky i tu obavljajte IC, a u ovoj temi OOC razgovore... to najbolje radi na ostalim forumima

--
Dervish the volsebni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Sto se mene tice, igranje na forumu je OK, ali za svaki slucaj proveri sa adminima (Raziel, Misa, Stalker)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...ma ne obraćajte pažlju, DG je samo malo ljubomoran što sam ja prvi rezervisao volšebnika (valjda nije kao onaj iz Pan-tanga)... :lol:

...Sad ću da zovem čika Raziela da vidim sa njim šta on kaže za naše igranje i koji su njegovi uslovi...odmak će se vrnem...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Good news everyone!
Dobili smo blessing glavnog čove...moći ćemo da se igramo ovde, a detalje će sam da vam saopšti, čim se skine sa WoW-a večeras... :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Аха ма ок једна или двије теме највише :) опуштено и без пресије :) не мора љепљиве теме али ако мислите да треба немам ништа против.

Што се тиче тих назива слободно се укључите у расправу :) мени је мађионичар или чаробњак неки стандард за wizardsk-у класу.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Xardas wrote:Good news everyone!
Dobili smo blessing glavnog čove...moći ćemo da se igramo ovde, a detalje će sam da vam saopšti, čim se skine sa WoW-a večeras... :D

X
Супер фале још двојица :) Успут зашто видим горе умјесто ч неке кукице :) и још два три наша знака исто.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ево први инфо о занимањима авантуриста који су у игри.

Инквизитор је свештеник који се бави истрагом јереси односно јеретика, то јест погрешног вјерског учења и људи који погрешно уче људе вјери и различито од званичног црквеног учења. То су људи који су посветили своје животе тражењу људи који шире јерес и њиховом извођењу пред суд и борби против злих послиједица таквог учења. Услови за оријентацију су исти као и код свештеника природњака.

Типични мађионичар или мађионичар свјетлости и добра је мађионичар који користи своје чини за остваривање добрих циљева и промовисање добра. Он ће да сарађује са људима добре оријентације и трудиће се да им помаже имајући на уму опште добро и напредак колектива. Услови за оријентацију су исти као и код свештеника природњака.

Разбојик :):

Извиђач је карактер који се шаље у непријатељску територију да извиди колком људском и материјалном силом располаже непријатељ. Често овај карактер има и других знања која могу бити корисна при авантурисању. Нема ограничења што се тиче оријентације.

Ратници:

Гладијатор је ратник који се бори у борилиштима ради спорта. Овакви карактери су најчешће били робови али могући су и карактери који се боре ради славе и новца. Нема оганичења што се тиче оријентације.

Локални јунак је ратник који је типичан јунак свих насеља и он се бори против зла, локалних чудовишта и било шта што може угрозити људску заједницу у којој живи. Временом од овога карактера постаје прави јунак и о таквим људима се пјевају пјесме и испредају приче. Услови за оријентацију су исти као и код свештеника природњака.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Samo mi nemoj reci da je svestenik - prirodnjak u stvari... Druid!?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ako je stvarno u pitanju druid, onda bi ja promenio svoju ''profesiju'' sa razbojnika na druida :D
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sta ti je zivot, od razbojnika postanes beli mag...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Инквизитор је свештеник који се бави истрагом јереси односно јеретика, то јест погрешног вјерског учења и људи који погрешно уче људе вјери и различито од званичног црквеног учења
ne bi da ispadne da opet potpirujem vatru, ali meni ovaj inkvizitor nista nije jasan??? On istrazuje ( uci) o veri, tj, pogresnoj veri, tj o ljudima koji pogresno uce ljude, tj uci ljude o ljudima koji pogresno uce ljude, tj, ko ih uci pravo, tj... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Ja bih da budem razbojnik - lokani junak? Je l' može to? :P Ono kao Robin Hud... ok ili ti Kraljeviæ Marko ::rofl:: Ali da budem pomalo orjentisan na ostvarivanje dobrih ciljeva 8) da bih na kraju postao pravi junak.

Neki ljudi još uvek mogu da me iznenade :D :D :D

Sad ozbiljno - nadam se da ova tema neæe završiti kao neke druge koje je pokrenuo IG (društvo imajte milosti :wink: ) Podforum je pokrenut, pa ko voli taj èudni forum rpg nek' izvoli...
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pendargon wrote:
Инквизитор је свештеник који се бави истрагом јереси односно јеретика, то јест погрешног вјерског учења и људи који погрешно уче људе вјери и различито од званичног црквеног учења
ne bi da ispadne da opet potpirujem vatru, ali meni ovaj inkvizitor nista nije jasan??? On istrazuje ( uci) o veri, tj, pogresnoj veri, tj o ljudima koji pogresno uce ljude, tj uci ljude o ljudima koji pogresno uce ljude, tj, ko ih uci pravo, tj... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Vide se 'riscanske paralele. To je svestenik koji trazi zlo, a zlo je sve sto je pogresno, a pogresno je sve sto nije po kanonskoj crkvi. Jos kad se doda stavka da je 'orjentacija' fundamentaliste, ovaj, inkvizitora ista kao i orjentacija svstenika okrenutih prirodi, poznatijih kao pagana, onda cela slika postaje daleko jasnija. Da i ne pricamo kako je svima odmah jasno zasto bi se jedan takav svestenik druzio sa magovima koji prizivaju magijske efekte sami, tj. bez boga, i time u potpunosti demonstriraju suvisnost crkve. Ali u nazivu klase imaju 'svetlost' pa je to onda ok.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Мени је жао али нема направљеног друида, односно свештеника природњака. Да бих отклонио неспоразум у суштини вјера људи окренутих ка добру је једна. Али постоје разноврсне врсте свештеника као што су борбени свештеници, природњаци, типични свештеници, инквизитори, монаси односно калуђери, вилњачки свештеници итд. То некако је најближе спорту сви се баве њиме а ту постоје разне врсте спортова, фудбал, ватерполо, атлетика и сл. У суштини сви су спортисти и у суштини све то функционише на сличан начин.

Сад код свештеника они су сви под истим патријархом који је главни свештеник за одређено географско подручје односно рецимо за краљевину у којој се сад дружина налази и главни од тих свештеника се обично састају и разговарају шта ће да раде а патријарх или првосвештеник им пресједава.

Е сад конкретно за инквизицију, инквизиција значи истрага. Ако сте играли хероје 3 то је најсличније, рецимо да одређени моћни демони покрећу та погрешна учења и тако људе завлаче и заводе да раде за њихове циљеве. У принципу тада су ти свештеници инквизитори потребни јер су они баш специјализовани за такве ствари. Борбени свештеници су опет специјализовани да иду са војском и помажу им у биткама и итд.

Природњаци опет имају своју природу и они је његују и штите у томе су слични са друидима али ипак су друди су више везани за паганизам док су природњаци ти који помажу људима да узгајају своје животиње и усјеве и тако штите шуму и све што је везано за природу у склопу цркве.

За посебну тему захваљујем, госн одговорни и екипа има пиће кад се састанемо :)

Е што се тиче магова они су носиоци напретка у свјету, попут данашњих научника. Помажу такође при борби када њихове магије могу много да помогну. У друштву су због тога цјењени и поштовани и магични предмети су релативно нормална ствар и купује се у специјализованим продавницама. ТО је некако најсличније змајском копљу гдје имате оне бјеле и црне и неутралне магове и њихове редове.
Last edited by IG on Fri Aug 12, 2005 7:13 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ok, onda ostajem pri razbojnistvu :lol:
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

А што се тиче мојих тема и играња ја се надам да ће оне бити вјечне и да мени Рол плеј никада неће да досади :)

Па не знам ваљда је Хајдук најближе томе, оно као он је ратник али се бави тако мало пљачкашкијим пословима. А за локалног јунака то су немам појма рецимо спасић и машера нпр који су рецимо се прославили дизањем у ваздух разарча Загреб. Или тако ти народни хероји који су оно као учинили нешто за своје мјесто из ког су потекли итд.

У принципу ови карактери стварно нису много репрезентативни али је предност што су први нивои и имам их издетаљисане и убачене у комп. Алтернативно имам дружину других нивоа којима сам водио неколико авантура и њихова прича ће највјероватније имати везе са овом коју почињемо. Наиме један од главних злих мађионичара Ксос, је сазвао хорду оркова, баука, џинова и сл. створења која је предвођена призваним злодусима и почео је кампању против краљевства у коме је и дружина. Сад краљ је покупио све великаше и витезове и воску коју је могао и кренуо да се супростави томе.

Алтернативно могу да постујем листу занимања која могу да се играју и евентуално направим неки лик али је то већ посао који бих радио ако баш имамо екипу за играње и ако је неко баш изузетно заинтересован.

Зачи ова друга дружина је састављена од хм Друид 4. ниво (9-12 ниво у ДиДју) који је учествовао само у једној авантури, Мађионичар свјетлости који је исти као овај овдје :), вилењачки ваздушни коњаник на дивовском орлу са којим може да прича :), дипломата (исто разбојник) који већ има грифона за којег је дао 9000 :), витез у плочастом оклопу и са светим тешким дворучним мачем +1, борбени свештеник који има нож ит насљедства којим може да дезинтегрише једном у три дана. Такође витез је добио један од већих артифаката којим може да оживљава једном дневно и да отвара небеску капију.

Сад ако би се та прича настављала укратко они су убједили један неутрални погранични град (што је био задатак дипломате) да краљу притекне у помоћ са 1000 војника (100 лаких коњаника, сто тешких пјешака званих бронзани због тога што имају плочасте бронзане оклопе и који су наоружани до зуба, и 800 лаких пјешадинаца који немају оклопе)

Ето то су опције па сад ви гледајте али као што би код нас рекли најбоље би било за игру кад би имали сталну екипу, односно људе који би могли да колко толко редовно постују и наравно да имају што више РП искуства.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja se zaista divim hrabrosti ljudi koji bi ovo da igraju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Аха ма и то се тренира :D , међутим ја се дивим са друге стране људима у овој земљи који су толко навикнути на нерад и на одрицање, бар што се РП-а тиче. Зато је наша сцена и толико богата :) али не са добрим стварима него са људима који су ваљда навикнути на неуспјех па све ствари гледају кроз ту призму.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Dawngreeter wrote:Ja se zaista divim hrabrosti ljudi koji bi ovo da igraju.
A zato ne bi igrali? Sigurno je zabavno :wink:

OT: Postoji mogucnost da u nekom momentu pokrenem PBP Fallout u novonastalom podforumu. Pa ako bi bilo zainteresovanih...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Aye, za to sam vise nego rad :)
Razmisljao sam se i ja da eventualno vodim za novi WoD u nekom ternutku promo avanture za Vampire/Werewolf/Mage pa odatle vidimo kako ide dalje. Al' jos cu da vidim kaakv sam sa vremenom za to.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Fallout?Werewolf?Toooo legende!!! :wink: :D
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Ја рецимо да сам врло заинтересован за тај фолаут, а ово остало не познајем толко добро тако да не знам колко је занимљиво. У сваком случају ово прво :) би ми баш било занимљиво.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...hoću moj deo, nećete me prevariti!
Pa, mislim drugari, zar fallout i neki WoD da prođu bez mene....

Nego, hajde prvo da probamo jedno desetak dana da igramo ovo, da vidimo kako će da ide, pa kad se malo ušemimo, krenemo uporedo i nešto drugo...

BtW cenim da će biti ok da se po avanturi otvore dve teme, prva na kojoj se igra (na njoj postuju samo učesnici u avanturi) i druga na kojoj se diskutuje o istoj i na njoj mogu svi da postuju...

Predlozi, ideje.....sve je dobrodošlo...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Standard forumskog igranja koji sam imao prilike da vidim u civilizovanom inozemstvu, i to na mestima gde se u istom trenutku odvija paralelno po tridesetak razlicitih igara, je da se otvori ceo pod-forum za zvaku igru. Znaci u Online RPGs se otvori podforum za neku igru i onda jedna tema u tom podforumu bude sticky, za potrebe Out of Character price, organizacije, sinhronizacije izmedju GM-a i igraca. Kada igra krene, za svaku bitnu celinu se otvara jos po jedna tema sa nazivom, na primer, Scene 1 - <kratak opis>. Nije retko da svaka scena ima i po desetak strana ako je igranje aktivno, pa bi postalo zaista tesko snaci se gde se sta desilo i ko je sta uradio kada bi sve bilo u jednoj temi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Десетак дана 8) очекивао сам мало више повјерења у мене. Но добро што се тиче коцкица мислим да је то такође изводљиво да се убаци тако да мислим да је могућа и права игра :) тако да сам заинтересован за нешто и озбиљније. :)

Што се мене тиче моја игра се зове ЗЉМ и у принципу мислим да су ми довољне само двије теме и то главна у којој се одвија радња, и друга о којој се прича о дешавањима у игри и свему осталом.

Што се тиче ових коцкица, за то је потребно да се учланите на овај форум и ту ћемо да бацамо коцкице и отворимо дискусију за то. Ево је и адреса и кад се учланите онда ћу вам све објаснити тамо. У принципу само треба да одобрим приступ игри као админ и онда могу да се бацају :)

http://rpol.net/game.cgi?gi=12595&gn=ZLJM

Е сад за ове друге игре уствари и за моју нпр може да се водe теме [ЗЉМ] Авантура и [ЗЉМ] Расправа или [Фолаут] нешто слично томе. Тема у којој се игра може да буде љепљива а остало зависи од важности :)
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Errr... hoces da igras na ovom forumu, pa ti naprave podforum, pa bi ti sad hteo da igramo na nekom drugom forumu, a ovo ti ne sluzi ni za kurac...

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Awakened wrote:Errr... hoces da igras na ovom forumu, pa ti naprave podforum, pa bi ti sad hteo da igramo na nekom drugom forumu, a ovo ti ne sluzi ni za *****...

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O


da budem iskren ni meni nije jasno sta je trebala da odradi ova tema kad glavni inicijator ima ovako subverzivno ponassanje 8O

bice da me suncanica ubila u glavu pa nista ne kapiram :)
Post Reply

Return to “Online RPG”