[D&D 3ed][ The Sunless Citadel ] Avantura

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

[D&D 3ed][ The Sunless Citadel ] Avantura

Post by Xardas »

Gradić Oakhurst je mali grad, izgrađen na jednoj od jačih trgovačkih ruta, sa ciljem da postane trgovački centar. Međutim, previše burna regionalna istorija vremenom je dovela do toga da je većina trgovaca napustila grad, te se lokalno stanovništvo okrenulo poljoprivredi, najviše stočarstvu, kao primarnoj delatnosti. Kao i svaki poljoprivredni gradić, Oakhurst čine uži centar grada, sve sa radnjama lokalnih trgovaca, krčmom, kovačem, hramom i gradskom kancelarijom, dok se na periferiji nalaze farme i rančevi. Grad Oakhurst domom zove nešto manje od 1000 duša (većinom ljudi, zatim halflinzi, elfovi, dworfovi, gnomovi, half-elfovi i čak jedna familija half-orkova). Gradom upravlja uspešni gradonačelnik Vurnor Leng, plemić sa vizijom da ovaj grad može biti napredan i kao poljoprivredni a ne samo kao trgovački.

Image

Tog letnjeg popodneva, u gradskoj krčmi, koju je stari Garon, krčmar, duhovito nazvao "Ol` Boar Inn" bilo je nešto življe nego inače. Razne priče o blagu, avanturama i čudovištima, dovlačile su svakog leta razne avanturiste i putnike namernike u gradić, a gde bi se avanturisti drugo skupljali, nego u lokalnoj krčmi. Stari, dobri Garon, najviše je voleo ovo doba godine. A kako i nebi, ovo doba godine (i zarada na hrani i piću od putnika namernika), donosilo mu je novaca dovoljno da relativno komforno proživi i prehrani porodicu za ostatak godine...Ovom prilikom, starom Garonu za oko je zapalo jedno oniže, debeljuškasto ali snažno, bradato gunđalo sa povelikom sekirom na leđima i čudnom kožnom kapom sa uglačanim grubo obrađenim cirkonom na čelu. Kao i svaki dobar krčmar, Garon je strpljivo slušao priče polupijanog dwarfa, što o izginulom klanu, što o lovu na čarobnjaka-ubicu, što o prelepoj bradatoj Matildi, dwarvenskoj gospi njegovih snova i smešio se sipajući pivo za pivom, ovom namrštenom brbljivcu...A ni ostatak dwarfove kompanije nije bio tako nezanimljiv, naravno osim odsutnog elfa koji je zamišljeno gledao kroz prozor u divljinu, kao da je pokušavao da se sjedini mislima sa ovdašnjim duhom prirode...Bio je tu još i mršuljavi crnokosi momak koji je veselo skakutao i izvodio akrobacije pokušavajući da zaradi zabavljajući posetioce krčme svojim veštinama (kad nije to radio, šetao je okolo crtajući što pejzaže a što portrete ljudi i prodajući to na licu mesta) kao i visoki, plećati momak, kitnjasto odeven u drečave boje koji je voleo da zadivljuje ljude svojom snagom i veštinom sa mačem koji je bio toliko veliki da se većina ljudi nije usuđivalo da ga podigne, a ovaj momak je voleo između ostalog da ga koristi za sečenje cepanica drveta (znajući da je to mamilo uzdahe lokalnih devojaka među kojima je brzo postao omiljen)...

--------------------------------------------------------------------
Nastavak sledi...

X
Last edited by Xardas on Thu Sep 08, 2005 12:13 am, edited 3 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Vas četvorica se nalazite se u krčmi „Ol` Boar Inn“. Finrod zamišljeno gleda kroz prozor ka obližnjem šumarku, Sigmund nešto gunđa sebi u bradu i ispija pivo, Njegoslav uvežbava trk uz zid pa salto u nazad, a Lorak elegantno flertuje sa jednom od seljančica... Za to vreme, peti član družine, klerik po imenu Olrik, je u lokalnom hramu gde se konsultuje sa Latanderovom sveštenicom...

Mladi ste u svojim profesijama i željni avanture i slave, a ovo mesto, kako vam se čini ima potencijala za sticanje i jednog i drugog u izobilju...Naravno, samo treba znati gde, šta i koga pitati...

ŠTA RADITE ?

---------------------------------------------------------------------------------------------
So, It begins......

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund je jos jednom pomislio kako pivo nikada nece biti onakvo kakvo je bilo kad je bio mlad: sad su ga, a narocito ljudi, pravili preslatko i sa neodoljivom aromom ustajalih podruma - cak bi ponekad osetio miris nekog drugog pica u sirokim i izvezbanim nozdrvama.

Ova krcma se, medjutim, izdvajala. Na stranu to sto je krcmar delovao neobicno srdacno za coveka, (osim sto se pravio da ga zanimaju Sigmundove price, ali on se na to odavno navikao) upravo mu je dao jedno od najboljih, naravno ljudskih, piva koje je probao u poslednje vreme. Ako je nesto konstanta u svetu jednog patuljka, to je da se krcmareva sposobnost meri njegovim pivom; dakle, ovaj krcmar nije samo secikesa koji iskoriscava naivne putnike. On zaista poznaje zemlju na kojoj zivi. A verovatno i ljude koji sa njim tu zemlju i dele.

Da, Sigmund je sve to lepo srocio u svojoj glavi na osnovu arome piva; zatim se okrenuo - da li se bese zvao Garon? - i upitao ga za njegovu pricu: krcmari su oduvek bili otvoreni prema ljudima koji pohvale njihovo gostoprimstvo, posebno ako uz to ostave i nekoliko novcica. Patuljak ga je upitao za skorasnje price, narocito za one koje se ticu neobicnih prolaznika, recimo "mistika" ili "proroka" svih vrsta.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Одлучивши да је било доста вјежбе за данас Његослав се упути према патуљку и крчмару и поче да слуша њихов разговор. Потапшао је пријатељски патуљка по рамену кад је овај питао крчмара за приче, а потом стављајући још један новчић до патуљкових усне му се развукоше у осмјех и он ведрим гласом упита "И мене такође занимају све приче које би могле да нас поведу у неку авантуру. Претпостављам да као и свуда и овдје има посла за храбре авантуристе који би могли да помогну у рјешавању евентуалних недаћа које муче вашу малу заједницу."
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Finrod ne mrda svoj pogled sa obliznje sume.Ona deluje zdravo i spokojno...ali nije.Zamisljen, Finrod pocinje da prica u sebi, kao da se obraca samoj prirodi.''Nesto nije u redu.Zlo se koti ispod ovog tla, glodje korenje drveca..Sav ovaj svet u krcmi bezbrizno pije i jede, gubeci se u svakom zalogaju i gutljaju, a ne vide da priroda pati...previse su zauzeti svojom malim problemima, ziveci bez ikakvog uzvisenog cilja, bez zelje za prosvetljenjem.Kad bih samo mogli da vide mojim ocima i osete patnju moje duse..."
Na trenutak pomisli na svoju boginju, a zatim se okrece svojim saputnicima, slusajuci njihov razgovor.
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Da,da paladin..."bio je moj odgovor kada se svestenica zacudila i upitala "PALADIN?"
"Pomislio sam da je prvo ovde svratio kada je dolazio u grad,a dolazio je...Mestani iz susednog seoca su mi rekli da se uputio bas ovamo! Molim vas probajte da se setite mnogo bi mi znacilo..."zatim sam malo pognuo glavu i sasvim tiho ponovio:"molim vas..."
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"... i tako ti ja njega uhvatim za ramena i podignem, pa ga onda bacim tamo na ostalu trojcu..." (malo zategnem misice i isprsim se) i posle kratke lozacke price pokusavam da nagovorim ribicicu da dodje u obliznji senik kad se nad gradicem nadvije nocna tama, ako prica prolazi namignem joj, sljapnem je po guzi i odoh do prijatelja.

Posle nekog vremena, prilazim druzini i posto vidim da se prica sa krcmarom vec rastegla pokusavam da saznam sta ko gde kako itd, i dodajem nesto tipa - a ko je glavni u selu i da li mi mozemo da ga vidimo. Posto sam grubo saznao neke informacije kazem - Uostalom zna li neko gde je nas iscellitelj???, i odem da ga potrazim.

Dok setam gradicem pitam ima li ovde neko Shaundakul-ovo sveto mesto (crkvica, hram, kapela i sl) i ako ima idem prvo tamo da dam 2 gp i da se zahvalim za njegov dosadasnji guidance. U medjuvremenu bacam oko na prodavnicice i ako mi nesto simpaticno sareno zapadne za oko kupujem.

Idem i do kovaca da ga priupitam jel moze on nesto da uradi povodom ovog mog jadnog bledog maca, i da li moze malo da ga izrezbari ili da budzi nesto na njega kako bi izgledao malo lepse i u "mom stilu" - ako pak nemam dovoljno kesa za taj njegov rad probam da mu ponudim nesto da odradim za njega kao protivuslugu.

Naravno posle svega toga sam ili s' drugarom se vracam nazad u krcmu...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Dobri moj Sigmunde, reče Garon, kroz ovaj gradić je u zadnjih petnaest godina prošlo više avanturista nego što ja imam dlaka u glavi...ali sada kad si rekao „mistici“, i ovaj vaš zamišljeni prijatelj elf su me podsetili na jednog čoveka koji je prošao kroz ovaj grad jako davno, ima oko deset godina, a jedini razlog zašto sam ga zapamtio je što je kao ljubimca sa sobom vodio najveću žabu koju sam u životu video! Odseo je u krčmi par dana i raspitivao se o ruševinama južno od grada, a ubrzo se i zaputio starim putem ka jugu i od tada ni traga ni glasa od njega...Garon zastade na trenutak, uze dva bakrenjaka sa stola, stavi ih u džep i uz osmeh reče Njegoslavu –Živio, momče!...Nego šta sam ono počeo da pričam...ah, da, čudan je taj stari put, opasan...nije ni čudo što tog čoveka niko nije vidio...taj put smo prestali koristiti od kada su goblini iz obližnjih brda počeli da pljačkaju prolaznike...uopšte nije bezbedno...a i farmeri koji su ranije napasali stoku u tim krajevima su počeli da se sklanjaju odatle...vidite, jedan od farmera je terao stoku starim putem, dolazeći sa juga, ali ga je noć uhvatila pre nego što je došao do grada...sutra ujutro nađen je i on i sva njegova stoka...bili su izmasakrirani, izmrcvareni, izbodeni i rasečeni na stotinu mesta po telu...zaista jeziv prizor (momak koji ih je našao i dalje ima košmare od toga)...
a i tu su one stare ruševine u blizini puta...ma baš pre nekog vremena četvoro mladih avanturista je krenulo da istaži ove ruševine ali se ni oni nisu vratili...e, tako im i treba kad me nisu slušali... lepo sam im rekao nemojte ići previše je opasno, te ruševine su pripadale...Garon se okrenu i osmotri kafanu, a zatim se unese patuljku u lice i tiho reče – pripadale su Kultu Zmaja...možda bi o ovome trebalo da popričate sa gospođom Kerwin Hukreli, ona je najbogatiji trgovac u gradu, a od ovih četvoro avanturista, dvoje su njena deca...

Prsata seljančica namignu Loraku i vragolasto se očeša o njega prolazeći pored...Ovo je bilo dovoljno Loraku da shvati da će večeras imati više sreće nego bilo ko drugi iz njegove družine...Načuvši priču o izgubljenim avanturistima i gospođi Kerwin Hukreli, Lorak odluči da ispita situaciju. Naravno prvo je hteo da potraži Orlika (nekako se osećao sigurnije u pregovorima kad je Orlik uz njega jer je ovaj umeo lepo sa ljudima) kao i da obiđe lokalne dućane i kovača...
U maloj kapeli, odmah pored krčme, Lorak je kraj Latanderovog oltara zatekao Orlika u razgovoru sa majušnom gnome sveštenicom. Ubrzo zatim Orlik i Lorak su išli ka dućanu porodice Hukreli (Lorak je pokušao u međuvremenu da ubedi kovača da mu ukrasi mač na šte mu je ovaj odgovorio da nema vremena trenutno i da je zaokupljen pravljenjem oružje za gradske stražare). Po ulasku u dućan, Loraku je za oko zapao crveni plašt, i ovaj je zaslepljen njegovom lepotom, odlučio da ga kupi (cena 2 sp) i ogrne na leđa (plašt se olično slagao sa njegovom košuljom i oklopom). Iz razgovora sa Kerwin saznali su da su pre par nedelja njen sin Talgen i njena ćerka Šarvin, zajedno sa jednim lokalnim rendžerom i jednim paladinom strancem (Orlik se zagrcnuo kad je čuo ovo...znao je da se radi o čoveku koga je tražio) otišli da istražuju ruševine pored starog puta južno od grada. Takođe su saznali da Kerwin nudi veliku nagradu (trocifren broj gp) za pronalaženje njene dece ili za informacije o njima...

Za to vreme u krčmi, razgovoru se priključio i čovek po imenu Ben koji je inače bio jedan od četiri šerifova zamenika u gradu. Ben vam je (posle par krigli piva) ispričao jako zanimljivu priču o čarobnoj voćki. Ovo je najviše privuklo pažnju ćutljivom Finrodu...
Naime, u zadnjih dvanaest godina, baš negde u ovo vreme, u posedu jednog goblinskog plemena sa juga, sazrevala je čudesna voćka, voćka koja je lečila sve bolesti i rane...Tada bi jedan od goblina, izaslanika, dolazio je u grad i prodavao tu voćku onome ko ponudi najvišu cenu...Već dvanaest godina ljudi iz ovog grada pokušavaju da zasade semenke te voćke, ali svih dvanaest godina su biljke koje bi nicale, nestajale misteriozno nakon što su narasle do 1 metar visine...meštani su bili sigurni da je ovo delo goblinskih lopova koji su hteli da zadrže za sebe dragocene mladice...
Na posletku svoje priče, Ben je napomenuo da gradonačelnik Leng nudi nagradu od 250 gp onome ko otkrije tajnu misteriozne voćke...

U tom trenutku u krčmu uđoše Lorak i Orlik...Lorak priđe stolu svojih prijatelja i stavi MAPU na sto...

Image

...a zatim, zadovoljno se osmehujući reče : „Ljudi imamo posao!“

-------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Orlick predlaze svima da obave sve poslove po gradu i kupe sve sto ce im biti potrebno,a zatim odsednu u krcmi i sjutra krenu na put... "takodje mislim da bi Lorac i ja sutra ujutru trebali da odemo do gradonacelnika i raspitamo se malo o tim vockama,a ostalima predlazem da se razdvoje i odu da se raspitaju kod ljudi koji su ih sadili.Moze?" Kasnije tog dana ja posecujem kovacnicu i pokusavam da kovaca diplomatski ubedim da mi malko zaostri(poboljsa)ovo oruzije po pristojnoj ceni,zatim opet idem do healera objasnjavam joj da kuda idem i molim je da svom bratu po religiji "uleti" neki healing potion...Uzimam sobu u krcmi,molim se,pripremam spellove i lezem da spavam,da bi ustao sto ranije.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Е тога нам баш недостаје, опасности и акције, као и новца признаћу. " одговори Његослав крчмару уз осмјех, а потом стави још неколико бакрењака на пулт "За мене још један сок од малина."

Након што је размислио о ономе што је чуо отишао је и са друштвом играо пикада, а кад му је то досадило одвојио је најзаноснију црнку и повео је до своје собице гдје су уживали читајући поезију до касно у ноћ.

Ујутру се пробудио касно, отишао да доручкује и потом кренуо са осталима да тражи људе који су садили те чудновате биљке не били сазнао нешто више о тој мистерији.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sa negodovanjem, Sigmund ostavi svoje poslednju kriglu kraj krcmara, i rece, "Evo, da ti ne istrosim sve zalihe samo za jedno vece." Zadit je saslusao planove svojih saputnika, i odlucio da je vreme da se ode na spavanje. "Ne treba meni nikakva bezbrada vestica..."

Ujutru je spakovao sve potrebne stvari, i u skladu sa dogovorom, poceo da obilazi grad: trazio je ljude koji su pokusavali da zasade tu vocku, trazio je bilo koga ko bi mogao da zna nesto o tom misterioznom coveku koji je tu nabasao deset godina ranije, i informacije o tom "juznom putu" i rusevinama.

"Bahati goblini", mislio je dok se setao, "lovio sam ih jos kad mi je bilo dva'es, a to je bilo jako davno."

(Naravno, ustao je najkasnije od svih, protrljao glavu i platio krcmaru spavanje. Popio je takodje malo, cisto da se "pridigne". Mozda bude nekog opasnog posla.)

Usput, ako naletim na naseg vernog druida, upitam ga podrobnije da li je taj mistik neko od njihovih, i sta znaci kada za sobom vuce veliku zabu.

Kada se nadjemo ponovo, predlazem im da odemo zajedno do tih rusevina...
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"E pa dobro momci ja sam za :wink: , nego ajd da mi popijemo po jos jednu pa na kuntanje. Ja castim turu, danas mi je bas bio dobar i plodan dan, odavno nisam kupio tako dobru i lepu stvarcicu kao ovaj plast pa ko velim da pocastim u to ime, moze :lol: ???"

Platim turu pica, dogovorim se sa Olricom da me ne cima sutra mnooooogo rano ujutru jer imam neke neodlozne obaveze nocas, pa da idemo da se vidimo sa gradonacelnikom da vidimo za te jabuke - valjaju li sta :) - platim sobu krcmaru i odem jos malo da se promuvam unaokolo.

Malo kasnije kad je pao mrak odem do senika i sacekam tamo neko vreme da vidim hoce li se pojaviti cica ili ne. Ako ne dodje u neko dogledno vreme vracam se na spavanje u krcmu, u suprotnom ostajem tu sa njom do ujutru i pre prvih petlova begamo naravno pazeci da nas niko nevidi - pa ne mogu joj tek tako ukaljati cast, jelte.

Ako budem imao malo vremena odspavam a ako ne jbga jednom se zivi, picim sa Olrikom do majora, pa sastanak sa druzinom pa onda krecemo put starog juznog puta.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

''Slazem se.Nego izvini dobri Lorache, preskocicu...Kasno je, a ja sam vec popio tri caja.Mirne snove vam zelim.'' Finrod ode do krcmara i zamoli ga da mu rano ujutru spremi nesto hrane i ciste vode(za Fenrisa)."Izvini prijatelju, veceras ces morati da lovis.Ali ne brini, docicu jos dok petlovi budu spavali."Pomisli u sebi, dok je placao krcmaru.
Usao je u svoju sobu.Jos jednom je bacio pogled ka sumi, kroz mali prozor.Spremio je stvari za sutra i poceo da meditira.
Ustaje prvi.Na brzinu se umije i ponese svoje stvari.Uzeo je od krcmar dogovorenu hranu i vodu i krenuo je u sumu.
"Vecni moj prijatelju, znao sam da ces me cekati", rece cim je ugledao Fenrisa.Dade mu hrane i vode, a zatim je neko vreme setao sa njim po sumi.*Ako naidjem na neke korisne biljke, uzimam ih.*Kad se petlovi oglase, izgovori nekoliko molitvi svojoj Boginji, pomazi svog vernog saputnika i obeca mu da ce se vratiti i podje nazad u krcmu da se nadje sa ostalima.
"Hmmmm, ta prica o mistiku je i mene zbunila, Sigmunde.Ne bih rekao da je on bio druid, pre neki mag." osim ako nije Blighter, pomisli u sebi, osecajuci veliku mrznju koja mu gori u grudima."Zaba mu je verovatno familiar.Sta god da ga je zanimalo u tim rusevinama mene uznemirava.Nesto nije u redu."
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ostatak dana prolazi relativno bez značajnijih događaja, osim Orlikove posete kovaču (ponudio ti je ekstra cenu da od tvog mača napravi masterwork sword – 250 gp, ali nažalost tvoji fondovi su trenutno iscrpeni) i sveštenici (imajući u vidu vašu predstojeću potragu, donirala je dva cure light wounds (heals 1d8 hp) napitka vašoj grupi).

Noć prolazi relativno mirno (osim kasnonoćnog recitovanja poezije u Njegoslavljevoj sobi i čudne buke, jauka i uzdaha sa lokalnog ambara sa senom).

Ranim jutrom, negde oko podne, naša ranoranilačka družina (ne računajući Finroda koji je poranio i otišao u šumu, ali se vratio dok su se ostali probudili) skupila se na „doručku“ a zatim zaputila da pokupi još par informacija pre polaska u avanturu. Orlik i Lorak su se zaputili ka gradskoj kancelariji a ostatak družine ka istočnom obodu grada, gde su seljaci ovih godina sadili seme čudnovate voćke...Od gradonačelnika ste čuli u suštini istu priču kao i u gradu, samo, naravno, lepše što stilski i gramatički. Od bitnijih detalja saznali ste da je voćka jarko crvene boje i da najviše sliči jabuci. Takođe vam je rekao da goblini donose voćku u grad svake godine jedan dan posle letnje dugodnevnice.Napomenuo je da su pre par godina goblini u sred zime doneli u grad identičnu voćku samo skroz bele boje...nažalost, oni koji su je kupili ubrzo su ostali bez člana porodice koji je pojeo voćku...Takođe vam je sad zvanično ponudio nagradu od 250 gp ako rešite ovu misteriju...Što se tiče seljaka-farmera na istočnom obronku Oakhursta, većina je bila previše sujeverna i nisu hteli da pričaju o mladicama čudnovate voćke da je ne ureknu, a od onih par koji su hteli da pričaju niste imali posebno šta saznati...Jedino što vam je privuklo pažnju su brbljanja polupijanog mladića koji je bez prestanka ponavljao da su mladice drveća „zlo koje će uništiti grad Oakhurst“...kasnije ste saznali da je taj nesrećni momak pronašao gorepomenutog masakriranog farmera i njegovu stoku i da je od tog užasnog doživljaja malo „skrenuo pameću“...

Ubrzo zatim, cela družina se skupila na ulici ispred krčme, svi spremni i opskrbljeni informacijama i željom za avanturom...

---------------------------------------------------------------------------------

ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав у пар реченица преприча Орлику и Лораку шта су сазнали и прокоментариса да биљке или гоблини краду или оне саме након одређеног времена добијају ноге.

Потом предложи окупљенима да се крене према Несунчаној цитадели и евентуално успут из даљине да покушају са шпијунирањем гоблина не били нешто више сазнали о њиховом узгајању тих чудноватих биљака. "Мислим чак да би можда било добро да некога од њих и подмитимо некаквом ђинђувом и тако да покушамо да сазнамо нешто више о свему." доврши он.
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"...Eh he he Njegoslave ta ti je dobra, ako naidjemo na gobline mislim da nece biti nesto raspolozeni za pricu, uostalom i ako budu ja ih nista nerazumem samo nesto skice i piste tako da ce neko drugi da se pobrine oko komunikacije a ja cu da ih olomim ko cackalice na prvi znak opasnosti..."
Posle krace konverzacije i razmene informacija sa drustvom ispred krcme, krecem polako na jug starim putem naravno sa ostatkom ekipe, ne pada mi napamet da picim sam tamo dole, ko zna koga tamo ima.

"Ajmo momci, samo hrabro i pametno kako je moj ucitelj znao da kaze, ajmo ka rusevinama, tako cemo i onako proci pored goblinske teritorije pa ako ih vidimo onda cemo razmisljati sta da radimo."

Generalno idem ka tim starim rusevinama gde su nestali ti avanturisti noseci se mislju da cemo i onako i ovako naleteti na gobline (cim su oni pobili i cobana i sve ovce bez razloga neverujem da nas da puste da prodjemo pored njih tek tako). Oklop je na meni a mac furam na ledjima, a ako naidjemo na neki klanac ili tako nesto vadim ga i drzim u rukama.

Dok smo na otvorenom putu gledam da sam tu negde sa strane druzine.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Idemo, ali moramo biti veoma oprezni.Plasim se da ce nam goblini biti najmanji problem..."
Dok je ostatak druzine krenuo starim putem, Finrod ode do sume po svog vernog prijatelja Fenrisa.Zatim se prikljucise ekipi na putu.
Finrod ide pored puta zajedno sa Fenrisom koji njuska okolinu ne bi li otkrio necije prisustvo.Naravno nisu udaljeni od ostatka druzine, za svaki slucaj.Scimitar drzi u koricama, a sling je napunjen i ceka na neprijatelja.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Družina kreće starim putem ka jugu. Usput prolazite pored omanje šumice kao i pored tri napuštene farme. Na otprilike dve milje južno od grada, put se približava i prolazi pored velike ravnice prekrivene peskom pepeljaste boje. Dalje odatle put vodi kroz delimično brdovit predeo izšaran brdašcima i ravnicama...Vaše putovalje prolazi začuđujuće mirno...Prošlo je 5 sati od kad ste napustili Oakhurst a na starom putu niste sreli apsolutno nikog...

Posle otprilike 6 sati pešačenja, stari put se približava uskoj provaliji. Provalija je jako uska ali poprilično dugačka...Prateći stari put još oko četvrtinu milje nailazite na veliko proširenje provalije.

Image

Sa obe strane provalije vidite zabijene drvene stubove i konstatujete da je tu sigurno ranije bio postavljen most...sudeći po mapi, nalazite se na mestu gde bi trebalo da se vidi ulaz ka ruševinama...Istražujući okolinu Sigmund konstatuje da je ovde, baš na ovom mestu, kampovalo više stvorenja (nemože utvrditi koja su stvorenja u pitanju zato što ne nalazi nikakve tragove stopala, već zaključuje to na osnovu ostataka nekoliko logorskih vatri koje je takođe neko pokušao sakriti i kamuflirati ali bezuspešno). Za to vreme, dok Lorak i Orlik čuvaju stražu, Finrod i Njegoslav primećuju čudne simbole isklesane na preostalim stubovima davno srušenog mosta. Njegoslav zaključuje da su simboli, u stvari dworvenska azbuka, ali sam jezik ne može prepoznati...Takođe nalazite i kanap sa vezanim čvorovima radi lakšeg penjanja vezan jednim krajem za stub. Drugi kraj se spušta u mračni ponor provalije. Po očuvanosti kanapa procenjujete da ne stoji ovde duže od 2-3 nedelje...Pregledajući kanap, Sigmundovom izoštrenom oku ne promiče i grubo isklesani rukohvat u kamenu (sudeći po oronulosti zaključuje da je neko sa malim rukama i stopalima davno isklesao ove improvizovane kamene merdevine)...takođe zaključujete da bi kanap mogao da izdrži spuštanje bilo koga od vas...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"... i vidi li ko sta tamo dole, kazem svima, (zapalim jednu od baklji koje imam i bacim je da padne u provaliju nebi li nesto video) ko zna koliko je duboko, mada neverujem da je previse cim je vec neko silazio tamo dole... Nego Sigmunde aj ti polako blago meni dole posto si ti jedini od nas navikao na pecine i podzemne tunele a mi cemo polako za tobom..."

Bez obzira na dalje cavrljanje ja ne idem prvi dole jer ne vidim nista i misljenja sam da to treba Sigi da uradi (naravno osim ako me ne ubede u suprotno jer mozda je stvarno dobra ideja da ja sidjem prvi :? ) a ja ostajem poslednji na povrsini u slucaju neke zasede da mogu da branim nasu poziciju, posto je kao drugi fajter Sigi dole i on ce nekako izdrzati ako ga napadnu bar dok svi nesidjemo kako treba.

Sada sam vec izvukao mac i drzim ga u rukama jer mi se situacija ni najmanje ne dopada.
"...od ovog mesta me podilaze zmarci, jeste videli onu sivu pustaru od zemlje, a i nikoga nismo videli uz put...ja ostajem poslednji ovde gore - za svaki slucaj..."

Kad budemo sisli krecem se kao i sto sam objasnio vec pri prolazu kroz dungeon.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Dok se Sigmund(ili bilo ko drugi) spusta dole, Finrod zamisljeno gleda u Fenrisa.Razmislja kako da ga spusti, jer ne bih bas voleo da ga ostavi na povrsini."Volim te kao rod rodjeni, ali si veliki problem dok se putuje!", saljivo rece vuku koji zacvile na prozivke svog gospodara.
"Momci, treba mi pomoc oko Fenrisa.Ajde mi ti Njegoslave pomozi, pretpostavljam da znas da napravis dobar cvor."Izvuce kanap na povrsinu.Polako i ne previse cvrsto, Finrod i Njegoslav pocese da vezuju Fenrisa oko prednjeg i zadnjeg dela tela.Sve vreme Finrod prica i mazi zivotinju ne bi li je smirio.Nekoliko puta vuk zareza."Polako momce.Ne zelis valjda da te ostavim gore, pa da naidju goblini i pretvore te u veceru....tako sam i mislio :) Ajde izdrzi jos samo malo...tako..." Napokon zavrsise vezivanje.Finrod izvadi iz torbe deo svoje hrane i dade je Fenrisu da se "zanima" dok ga spustaju.Nakon sto su ga spustili i nakon sto je Sigmund odvezao vuka(ovo ne bi trebalo da bude problem, s obzirom da je Sigmund ranger), Finrod se sledeci spusta u provaliju.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Прије него што су кренули Његослав је свратио до продавнице да купи нешто за своју драгану. Потражио је погледом било шта што би био могао бити драгоцјен поклон и који би могао послужити као успомена на њега. Када се одлучио покушао је продавца да убиједи да му што више спусти цијену како би поред тога могао да купи и још неку свјетлуцаву или сјајну ђинђуву коју би могао да подвали голблинима. Такође купио је и два кила свјежег меса које је замотао у папир и ставио у ранац као и свјеже намјернице за неколико дана. На крају отишао је код своје драгане, дао јој купљену стварчицу, отпјевао пар стихова најљубавније пјесме које се могао сјетити и рекао да га не заборави јер ће се убрзо вратити са гомилом блага. Потом јој је махнуо и отишао у непознато.

Путем је помно мотрио на све око себе покушавајући да открије било шта што би могло да укаже на присуство гоблина или било чега другог што би представљало опасност по дружину.

Када су стигли до провалије узео је комадић хране и залио га вином, а потом од купљеног меса одрезао танки комадић и понудио га Фенрису док су га везивали пред спуштање надајући се да ће га животиња тако лакше прихватити за пријатеља.

Прије него што је кренуо да се спушта за Финродом рече "Коцка је бачена." и крену наниже према дну.

((Исправка: купујем за 11 зл поклон, а за 3 зл купујем неке ствари (огрлице и сл. ђинђуве) које су од стаклића уствари лажни накит као што су рецимо конквистадори мјењали такве ствари са астецима за злато. Значи било шта што би рецимо својим сјајем могло да одврати пажњу монстера и заинтригира га да провјери да ли је то стварно нешто вриједно прије него што ће да ме поједе, такође то би требало гоблинима који нису толко интелигентни да буде занимљиво јер би они такође требало да су лакоми на ствари које су такве мислећи да то има неку вриједност. Преосталих 20 сребрњака трошим на месо, храну и вино))
Last edited by IG on Mon Sep 12, 2005 11:58 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Da li iko zna goblinski od vas?Ako ne znate udrite goblina cim ga vidite,oni su podla i pokvarena bica koja ce nam se prikradati iza ledja i cekati pravi momenat da nas napadnu.Samo oprezno i drzite vase maceve u pripravnosti...Lorak!Uzmi ovaj napitak i ako se neko bude komirao sipaj mu ga u usta,ali to uradi samo u krajnjoj nuzdi,dakle ako ja ne budem u blizini...vrlo je moguce da cemo se dole svi pogubiti!Ja cu sici predzadnji, tj cuvacu strazu sa Lorakom..." Drzim izvucen mac i cekam moj red za silazak dole(cim sidjem bacam Light),ako kad sidjem osetim bilo sta cudno bacam detect magic.Osecao sam se osecao vrlo cudno od trenutka kada sam prisao ovom "mostu".Mrzim gobline!Vise bih voleo da sam cuo da su dole neki undeadovi neko smrdljivi goblini...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund, naravno, nije dopustio da bilo ko sidje pre njega. Pokusavao je da oko sebe pronadje bilo kakve znakove prisustva patuljaka - iako je ova "dvorana" daleko ispod sposobnosti i najgoreg patuljackog arhitekte - dok je silazio, takodje misleci o recima Finroda. Ako je taj mistik neki mag, eto dobrog mesta za vezbanje mojih sposobnosti mahanje sekirom...

Sigmund je silazio sa jednom rukom na konopcu, a sa drugom na drsci manje sekire. Cim je sisao, izvadio je i vecu i na brzinu sagledao prostor oko sebe. Ako vidi bilo sta bitno, javice ostalim clanovima druzine pre nego sto se spuste.

Sa zanimanjem je osmotrio Finrodovog divljeg stvora. "Mozda ovakve zveri pomazu u lovu", pomisli, "a, mozda bih i ja trebalo da pripitomim jednu."
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Lorakova baklja pada na ono što se čini kao peskovito tle. Sigmund se hvata za kanap i spušta polako dole držeći handaxe labavo levom rukom. Spustivši se desetak metara, Sigmund staje na peskovito tle i okreće se da osmotri okolinu pre nego se ostatak družine spusti...peskovito tle je prošarano kamenjem i životinjskim kostima...barem izgledaju kao životinjske...U tom trenutku glasna ciča i vriska dopire iz provalije...zatim zvuci komešanja, a zatim užasavajuće jak urlik za koji slutite da je poslednji, finalni, umirući...vas četvorica se pogledate prestrašeno i sama pomisao da ste upravo spustili druga u čeljusti smrti, protera jezu kroz vaše kosti...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав потегну нож премазан отровом и без двоумљења одгурнувши се ногама од зид понора скочи према дну гдје је требао да буде нападач. При паду покушао је да не закачи Финрода или његовог љубимца, и трудећи се да скочи на звјер која је напала Сигмунда и зарије нож дубоко у њу или бар падне на пјесак и тако се не угрува превише.

((ВК: Сад нисам рекао раније али рецимо да на једном од ножева увјек држим отров за случај потребе и њега држим са лијеве док овај без отрова држим са десне. Надам се да је то ок са ДМ-ом ако не од сада тако радим.))
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

E pa pazi ovako moja akcija je sledeca:

Prvo probam da uhvatim i sprecim ovog blesavog Njegoslava da skoci u jamu i da se izubija tamo jer neznamo ni sta se desilo i u isto vreme se razerem "Neeeeeeee, stani!!! (Njegoslavu), Siiiiiiigmundeeeeeee sta se desava, jesi li ziiiiiiiiiiv!!!", odmah potom bacam pogled u dubinu jame u pokusaju da vidim nesto, spreman da odmah sidjem dole ako treba.

Ostatak zavisi od odgovora i pozicija drugih igraca.

Taktika:
Mac na ledja i...

Ako su Finrod, Fernis i Olrik vec na putu dole, cekam njih da sidju prvo pa silazim i ja, da nebi uze puklo pod svim tim opterecenjem, sve vreme deruci se i trazeci informacije od njih o tome sta se zbiva.

Ako pak oni nisu jos krenuli da silaze pokusam da se proguram i da krenem omah ja da silazim niz uze - a sve to u slucaju da se Sigmund uopste oglasio, a ako nema nikakvog znaka od Sigmunda onda neznam; kazem: "Aj ti Olrice bacaj taj lajt dole pa da vidimo sta se desava." :|
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослава није омело дозивање од позади јер је знао да мора да помогне другу који је вјероватно био у смртној опасности. При том му се и отело једно "Аааааа..." док је падао, а мисао у глави коју није успио да изговори била је "Ал је високо, јеботе..."
Image
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Mislim da je Sigmund ziv i da mu treba pomoc!"Bacam Light dole da vidim sta se dogadja.
"Posto je Njegoslav vec skocio,ajmo i mi!!! Ako spreno marsiramo u smrt,znajmo da smo to bar ucinili za prijatelje!!!Samo hrabro..."
Krecem dole odma posle Njegoslava(idem uzetom)uz bar podsticajnih reci:"Neka me hrabri slede!"i spustih se!
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Niste normalni, skacemo u smrt!"Finrod zastade sa Fenrisom na ivici litice, da vidi jeli sigurno za skakanje(vise je zabrinut za Fenrisa nego za sebe).
*Ako je sigurno, obojca skacu dole.Pre skoka izvuce scimitar iz korica.
*Ako nije, onda pokusava istou akciju vezivanja Fenrisa kao i pre.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Xardas je ovo poslao Slartiju na LP wrote: Vidiš tri Dire Rat-a kako skičeći trče ka tebi...Veliki su oko metar u dužinu i oči im zlokobno sijaju crvenim sjajem...Prvi od njih te napada zarivajući čeljusti u tvoju butinu...osećaj bola je izuzetno jak ali nedovoljan da te obori s nogu...druga dva pacova polaze da ti zađu sa leđa (flank), ali prolazeći pored tebe obojicu udaraš sekirama ubijajući ih na mestu...vodeći pacov te još jednom pogađa čeljustima i bol je već jedva izdržljiv...u naletu gneva urlikneš razjareno i napadneš sa oba oružja lomeći pacovu lobanju i šaljući ga time velikom pacolovcu u pacovskom raju...

Znajući da pacovi prenose bolesti svojim ugrizima, još jednom se zahvaljuješ svojim roditeljima što si rođen kao dwarf...

U borbi si udaren za 5 hp-a, tako da ti je ostalo još 9 hp-a...
Dok je još vadio sekire iz pacovljeve lobanje, Sigmund se trgnu začuvši tresak iza sebe. Okrenuvši se ugleda Njegoslava koji se jedva pridizao iz poluležećeg položaja (sigurne smrti spasao ga je dobro urađen tumble ; izgubio je 4 hp-a)...
Dok se Orlik spuštao kanapom (držeći u ruci parče drveta na koje je prethodno cast-ovao magiju light), Lorak je zaustavljao Finroda koji je bio spreman da skoči za Njegoslavom...Posle Orlika, Finrod i Lorak zavezaše i spustiše Fenrisa, a zatim i oni sami siđoše...
--------------------------------------------

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Image

Nalazite se na litici površine 25x20 feet-a (obeleženo brojem 1 na mapi)...Tlo je prekriveno peskom odronjenim stenjem i životinjskim kostima. Na zemlji takođe leže i razmrljana trupla tri džinovska pacova...Na južnom zidu vidite stepenice koje vode dublje u tminu ponora...

-------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Last edited by Xardas on Tue Sep 13, 2005 7:47 pm, edited 3 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Bah, treba da nas plasi tmina! Ja sam prvu dnevnu svetlost video kada mi je bilo osamnaest!" Gundjao je Sigmund, gledajuci oko sebe. Upitao je Olrika - kakve to bolesti konkretno prenose ovi pacovi, i da li moze da proveri njegovo trenutno zdravstveno stanje - ako moze ne koristeci neke preterano svetlucave efekte.

Sigmund ugleda lopova. "Tako mi velikih predaka! Njegoslav je skoro mrtav! Eh, nepromisljenih li ljudi! Pa zasto si skocio?"

Nakon kracih provera, konstatovanja kako ga pacov "i nije nesto ugrizao", Sigmund uzima veliku sekiru u jednu ruku a drugu drzi na gotovs: nema vremena za gubljenje, to ga je naucilo visegodisnje tumaranje po ovakvim podzemnim dvoranama. Predlaze ostalim clanovima da Cleric proveri koliko je ko povredjen, a zatim da odmah podju. "Ne bi bilo lose da ja idem prvi, makar da osmotrim na nekoliko trenutaka. Ne treba mi baklja, pa cemo teze biti primeceni..."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав је стинутих зуба погледао патуљка затим сјео на под ухвативши се за стомак и испустио један отегнут јаук "АААааааа...."

Након паузе, кад је повратио дах из сједећег положаја је одговорио патуљку "Зато што нисам знао шта се дешава у подножју... зато што сам мислио да те је већ нешто појело... и зато што сам зачуо крик умирућег за који се могу заклети да је био твој."

Након тога је легао и покушао да буде миран неко вријеме док га не прође изнендна слабост изазвана падом.
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Cim se spustio, Finrod dotrca do Njegoslava da vidi koliko je povredjen.*Moze neki Heal check da vidim jel nesto slomio* Dok ga leci, prokomentarise:"Stvarno me je iznenadila tvoja reakcija!Svi rogue-ovi koje sam upoznao obicno su neki prevaranti i ne mare bas puno za svoje kompanjone."Kad pomogne Njegoslavu, polako krene sa Fenrisom ka Sigmundu.Ako necega ima u tom mraku, Fenris ce osetiti.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Увјек постоје изузеци, предпостављам, а и недестајао би ми тај дебељко" рече мало гласније окренувши се према Сигмунду уз смјешак.

Потом након што га је Финрод залијечио он му се учтиво захвали, узе свој лук и крену за њим.
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"... JBTE DOBRO JE, SVI SU ZIVI!!! Jesi ti normalan Sigmunde, sto ne vices da si ziv, nego si nam samo ulio strah u kosti. Nego kako to mislis da oni nas ne vide u mraku, pa ni ja nista necu videti?!? Lako je tebi kad si pola zivota proveo u pecini, ali nama ostalima treba svetla da bi se snasli, zato je Olrik i napravio lajt. No nema veze ajmo sad mi polako..."

Posto sada vidim dobro i bez baklje nju ostavljam tu jer mi vise netreba nego vadim mac, drzim ga u rukama i silazim sa ekipom lagano dole...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав се полако привикао на нову средину и на таму свуда около себе. Почео је да хода тихо и нечујно, скоро на прстима, што је ваљда представљало урођени рефлекс који је стекао прикрадајући се по мраку, али ипак све ово је било далеко од уобичајеног и никако му се није допадала повећана количина опасности која је пратила овај подухват.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Pregledajući Njegoslava, Finrod utvrdi da je ovaj isčašio rame. Jedan dobar trzaj i rame je bilo na mestu, ali bez napitka ili magičnog lečenja, Njegoslav je i dalje na 2 hp-a.
Družina se skuplja i prateći stepenice hrabro zapućuje u mračne dubine provalije...

Image

Stepenice su uske i klizave ali može da se korača njima bez nekih specijalnih napora. Ipak, čini vam se da trčanje ili borba na ovim stepenicama nikako nebi bila dobra ideja...Na svom putu nadole, prolazite tri odmorišta koja su postavljena između cik-cak stepenica...Najzad se stepenice završavaju i ulazite u polu-zidom ograđenu „prostoriju“ čiji zapadni zid u stvari predstavlja kula. Ubrzo shvatate da je ova „prostorija“ bila ustvari terasa na koju se izlazilo iz kule, a da je okolni polu-zid ustvari mesto za na kome su bili postavljeni strelci za odbranu citadele. Propadanje same citadele dovelo je do toga da se ova terasa postavi u nivo sa zemljom...kroz glavu vam proleti misao da ovde sigurno ima više o jednog nivoa (sprata)...
Prostorija je dimenzija 30x25 ft (na mapi obeležena brojem 3) a pod je peskovit i prekriven otpatcima stenja i kamenja od srušenih zidova što citadele, što okolne pećine...na zapadnom kraju, pred vama se izdiže kula (shvatate da je to samo njen vrh)...U kulu vode jedna drvena vrata...

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Last edited by Xardas on Wed Sep 14, 2005 12:30 pm, edited 3 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав приђе вратима и провјери да ли на њима има замки.

"Мислим да је сад ред на ове што су вични борби да извиде да ли унутра има некаквих живуљки, а потом би могли да видимо да ли има замки или тајних врата." рече Његослав некон што је прегледао врата, вадећи вино из ранца које је потом отпио, а затим га понудио и осталим члановима дружине.

Након тога је стрпљиво сачекао да види шта ће се десити, а у међувремену отпи још један овећи гутљај и спакова вино у ранац.
Попивши вино осјетио је да је бол мало подношљивији, као и да му се расположење за нијансу поправило.
Image
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Jednu magiju prvog Lvl.npr. Shield of Faith...pretvaram u Cure Light Wounds i bacam na Njegoslava. Ako se Sigmund ne plasi magije(zamolim ga da zazmuri i upozorim da cu ga sad izleciti magijom), jer me je zamolio da ga izlecim bez svetlucanja dve 0 lvl pretvaram u Cure Minor Wounds.
"Ljudi,kroz ova vrata moramo proci!"rekoh sapatom"Mozemo to uciniti Odmah ili da se svi malo odmorimo,ako iko moze da se odmara na ovakvom mestu!(rece sa gadjenjem gledajuci oko sebe)"
"Predlazem da Lorak ovaj put krene prvi ,sto je to moguce tise,a ja idem odmah iza njegovih ledja."
"Njegoslave ti polako kreni paralelno sa nama i daj nam neki znak ako primetis bilo sta sto ti se cini kao neka zamka ili zaseda(pomolih se da toga nema),a svi ostali polako za nama!"
Post Reply

Return to “Online RPG”