[D&D 3ed][ The Sunless Citadel ] Avantura

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

OK odmaramo se sad i naravno smenjujemo na strazi, probam u medjuvremenu da nekako nabuzim neki kamen da tam kamena vrata sa zmajem nemogu tek tako da se otvore pa na rest.

Kada smo se svi odmorili idem kroz zmajeva vrata pravo u sobu pa da vidimo sta ima tamo...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Nakon što ste odlučili da se odmarate u ovoj sobi, nastupilo je pažljivo pretraživanje iste...Za 20 minuta pretraživanja ustanovili ste sledeće :

-U sobi nema zamki niti tajnih prolaza;

-Velika kamena vrata sa reljefom zmaja su zaključana magičnim putem i shvatate da mogu biti otvorena jedino uz pomoć specijalnog magičnog ključa napravljenog isključivo za tu bravu;

-Pored činjenice da postoji relativno mala šansa da se kroz odronjeni južni zid provuče neko manje stvorenje (npr. pacov), ova soba bi se mogla nazvati bezbednom za odmaranje;

Reljef zmaja razjapljenih čeljusti natera Sigmunda i Njegoslava da se sete šta je stari Garon, krčmar, rekao o ovim ruševinama pre nego što su otišli iz Oakhursta...Rekao je da su pripadale Kultu Zmaja...

Uz naizmenično stražarenje, odmarate se 8 sati. Odmor protiče bez ikakvih napada i incidenata. Nakon odmora, oba sveštenika se mole svojim bogovima (izaberite spellove i editujte C.Sheetove)...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Након што се пробудио Његослав извади храну и поче да једе, а такође пружи и комад меса вуку и понуди га њиме.

Док су се спремали да наставе истраживање Његослав рече "Шта мислите да ли ми можемо да рјешимо мистерију ове цитаделе. Кажем то зато што ми чини се да се овдје крије неко зло, чак можда и веће него што очекујемо. Додуше још нисмо наишли на никакав знак о томе осим ових прераслих пацова, али не би волио да завршимо као наши претходници." потом показа прстом према рељефу на вратима и додаде "А поготово ме чини неспокојним сазнање да су овдје били култисти змаја и оставили овакве ствари које ко зна шта крију."
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Vidim da si se zblizio sa Fenrisom.Samo nemoj da mi ga ugojis, ne zelimo pored sebe dlakavu pufnicu, zar ne...." :) Finrod potapsa svog vuka, a zatim poce ponova da prica sam Njegoslavom."Mene jos uvek muci razmisljanje o tajanstvenom magu koji je dosao ovamo...Zaista je strahovita misao da je neko zeleo dobrovoljno da dodje ovde...A i putuje sam, izuzev one zabe, sto ce reci da je veoma mocan.Cak mi je i ona vocka prava enigma...Iako je ona mogla da leci, sumnjam da je ona stvorena od strane dobra.Takvom moci lecenja bi se poremetila ravnoteza....Mnogo je misterija zakopano u ovim rusevinama..."
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Преостаје нам једино да потражимо одговоре, а ја и Фенрис ћемо покидати зубима све што нам се супростави." Његослав се насмија и намигну вуку, а потом настави "Само се надам да неће бити змајева, мада можда би потајно и волио да налетимо на једнога и убијемо га па да могу да се хвалим као и мој прађед. Сјећам се да ми је бар двадесет пута причао како је убио великог зеленог змаја Карадракса."

Након мале паузе Његослав уздахнувши крену до првих врата у ходнику и стаде да их загледа и претражује, а потом кад је установио да ли има замки, ослушну да ли унутра има некога.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Vi ljudi nikad ne znate kako treba da se postupa u ovakvim okolnostima. Opasnosti ne leze na vratima, Njegoslave, nego u njima. I, naravno, iza njih." Zamisljeno je gledao vuka koji je sa lakocom grizao parce vrlo suvog (a cinilo se i vrlo loseg) mesa; "Duh jednog ovakvog mesta. To je bitno da se spozna. Kad se spozna duh same zemlje, spozna se i svesna ruka koja je od nje pravila cuda..." Shavtivsi da je odlutao, Sigmund naglo ustade i pridje Njegoslavu.

"Cudno su mrtvi ovi hodnici. Nikakav zivi stvor se ovde ne bi trebalo osecati bezbedno. A opet, taj madjionicar, prevarant, sta li je - prosao je verovatno sve sto i mi. Inace bi vec pronasli njegove kosti. Ili bih ga namirisao." Sigmund poce odjednom da nervozno prelazi prstima po drsci sekire koja mu je stajala oko pasa.

"Mislim da smo nesto propustili. Nekakvu vezu..."
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Jeste sve je to lepo i pomalo zastrasujuci u istu ruku magicna vocka koja daje zivot a potom ga uzima... Nego mi nista necemo postici ako stojimo ovde i samo razmisljamo o tome. Vreme je da se krene."

"Posto ova vrata nemozemo otvoriti bez nekog kljuca predlazem da krenemo drugim putem."

Krenem u sobu neobelezeni hodnik vrata NW iz sobe br.4 i pogledam malo bolje sta ima tamo.

Probacu prvo da otvorim vrata na juznom zidu (kamena vrata), pa onda da vidimo...
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Vreme je da krenemo,mada ja mislim da prvo pretrazimo sta je iza dvoje drvenih vrata,posto kamena verovatno otvaraju prolaz dalje...pa da ne bi bii iznenadjeni kada se budemo vracali,a mozda i tamo negde nadjemo paladina zbog koga sam ovamo i krenuo ili mozda kljuc koji otvara ova "zmajeva"vrata...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Скренувши поглед ка патуљку док је претраживао улазна врата просторије Његосав се осмјехну и полугласно му одговори "Шта год да је пријатељу патуљче мислим да ће нам се ускоро открити, а ја бих најмање од свега волио да оставим своје кости међу овим уклетим рушевинама, већ сам радији да покупим нагараду због које сам и дошао овдје са вама. Само опет мислим да то неће бити баш лако овога пута и рекао бих да нас очекује и више од једног непријатног изненађења."

Након мале паузе и прегледања једне странице врата Његослав настави "Па и ако сретнемо неко чудовиште сигуран сам да патуљачка сјекира може да обори много тога. Надам се и да нам срећа неће окренути леђа кад будемо наишли на веће неприлике и да нам свети Николај у таквим тренуцима неће ускратити своју помоћ."

Потом се у себи помоли свом заштитнику и настави да петља око врата.
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Okrepljeni i ohrabreni odmorom, naši junaci se zaputiše u dalje istraživanje mračnih hodnika davno potonule tvrđave...
Iz tornja ste krenuli kroz severo-zapadna vrata i lagano i oprezno došli do kraja hodnika. Njegoslav je išao prvi i proveravao bezbednost hodnika. Tik iza njega išao je Lorak noseći baklju i osvetljujući put. Sam kraj kolone čuvao je Sigmund, stalno obazrivo gledajući da se neko ne prikrade družini sa leđa (nije nosio baklju jer je video savršeno i u potpunom mraku). Uverivši se da u hodniku nema zamki, Njegoslav prvo oslušnu drvena vrata na severnom zidu i sa apsolutnom sigurnošću utvrdi da je ova prostorija prazna. Zatim lagano otvori vrata...

Image

Ova prostorija (13) je potpuno prazna, ne sadržeći apsolutno ništa osim kamenja i prašine. Budući da je ozidana sa sve četiri strane, da su svi zidovi stabilni i da ima samo jedna vrata, shvatate da je ova prostorija idealna za odmor. Zatim odlučujete da proverite drvena vrata na zapadnom zidu hodnika. Izlazeći iz sobe (13) vidite Sigmunda (koji je inače ostao na pragu sobe da stražari da vas neko nebi zaskočio) kako pažljivo posmatra kamena vrata na južnom zidu hodnika. Lorak prinese baklju i svi osmotriše vrata...
Na velikim kamenim vratima vidite reljef nečega što bi mogla biti riba koja pliva u vodi...sama riba ima jako čudne, čak bi se moglo reći zmajolike karakteristike...Svi ste čuli priče o zmajevima, ali po prilično ste sigurni da nijedan od njih nije plivao niti bio polu-riba...Ovo vas je sve apsolutno zbunilo...
Njegoslav pregleda ova kamena vrata i utvrdi da na njima nema zamki i da su zaključana standardnom mehaničkom bravom za koju je siguran da može da obije uz pomoć svog lockpick alata...
Dok je Njegoslav tražio zamke, Lorak i Sigmund oslušnuvši drvena vrata na zapadnom zidu hodnika zaključiše da je velika verovatnoća da je i prostorija iza njih prazna...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Cudno je ovo mesto, slusao sam o kojekakvim zmajevima ali nikada o nekom koji je ziveo u vodi, a ako dobro naslucujem ovo nece biti jedina cudna stvar na koju cemo naici. A Sigmunde sta mislis, bolje da nediramo ove rezbarije za sad, ovaj nas plan jos nije izdao pa mislim da nebi trebali da ga menjamo jos uvek, aj da vidimo sta ima tamo" rece Lorak i pokaza na drvena vrata na zapadnom zidu.

Uputim se ka tim vratima, otvorim ih i udjem u sobu da vidim sta ima...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

"Змајеви или не морамо напријед и то уз сву могућу опрезност." рече Његослав и још предложи да се они који су рањени за сваки случај излијече прије него што крену у нову просторију, а за то вријеме крену и провјери замке и ослушну на вратима према којима је Лорак кренуо.
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Zmaj u vodi.....Mozda su u pitanju Lizardfolk?Ili neko slicno stvorenje gusterolikog porekla....Hmmm slazem se sa Loracom, bolje da idemo na drugu stranu, bar za sada.Ipak u jednom trenutku cemo proci i kroz ova vrata."Finrod zatim ode do svojih povredjenih kompanjona da ih zaleci.
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Da,da...vodeni zmaj...hmm...kao da sam vec negde cuo tako nesto..."mrmljao sam vise sam za sebe i pri tome potpuno smetnuo sa uma to sto sam povredjen.Trgnuvsi se iz razmisljanja pretvaram Shield of Faith u CLW i bacam na sebe...Zatim krecem za Lorakom u sledecu prostoriju sa Longswordom i shieldom...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ustanovivši da na zapadnim vratima nema zamki, ulazite u prostoriju...

Image

Ovo je velika prostorija nepravilnog oblika. Iz nje vode četvoro vrata (ne računajući ova kojima ste ušli) i jedan hodnik. Jedna vrata su na S zidu, jedna na E zidu, a dvoja i hodnik su na W zidu.

Zidovi prostorije oslikani su različitim simbolima svetlo zelene boje. Na samom centru prostorije nalazi se velika jama puna uglja i pepela (izgleda da je ovde u skorije vreme gorela neka vatra). Na sredini južnog zida vidite veliki metalni kavez koji ima na sebi veliku rupu i , naravno, prazan je. Ispred kaveza stoji mala drvena klupa prekrivena zelenom tkaninom i na njoj stoji više malih objekata...

Iz razgledanja sobe vas trgne zvuk sličan pritajenom jaukanju i stenjanju...zvuk dolazi iz vreće za spavanje koja se nalazi u blizini kaveza...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Zapocinjemo detektivski posao ;)

1. Gledam da vidim tacno kako su ukraseni okolni zidovi.
2. Sta su tacno "mali objekti" na klupi kraj kaveza.
3. Naravno, najbitnije - Sigmund prilazi vreci za spavanje; ako su jaukanja makar priblizno ljudska, pokusava da otkrije o cemu je tu rec...

"Predlazem da cleric i ja pogledamo ko to zavija; neka nam ostali cuvaju ledja i, Njegoslave, pogledaj malo po prostoriji i reci mi bilo sta sto ti deluje neobicno." Naravno, Sigmund nikada nije navikao da svoje predloge formulise kao predloge. "Sta je, dodjavola, moglo da izadje iz onog kaveza? Jos nesto je tu cudno..."

Dok se lagano priblizava izvoru tog lelekanja, Sigmund izvadi sekiru sto je tise mogao. Video je previse ovakvih situacija, i nije zeleo ponovo da se nadje kao zrtva vesto isplanirane zasede. Primetio je da mu leva ruka neprijatno podrhtava, kao da se osecala bespomocnom...
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Finrod klimnu glavu na Sigmundov predlog, okrenu se i spusti se blizu Fenrisa i poce da gleda po prostoriji, pazeci da nije u pitanju zaseda....Nakon sto otkriju sta je u vreci, ispitace male predmete na kutiji i kavez...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав поче да претражује просторију укључујући и тражење замки и уз то настави и причу коју је започео са Сигмундом "... и не да мислим да ако се будемо борили као лавови ништа нас неће моћи зауставити већ сам сигуран у то. Једина ствар која ме плаши је зла магија. Ако нам то не дође главе ништа неће."

"Еј..." узвикну Његослав кад је Сигмунд споменуо кавез "...опрезно са том врећом, јер ко зна шта је унутра."

Након што је завршио са претраживањем приђе и погледа шта је у врећи, а затим и шта су нашли међу преметима.
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

Posle brzog pogleda po sobi, ovaj put sam odlucio da cuvam poziciju, ja stajem na sredinu sobe izmedju malog stola i te rupe gde je bila vatra tako da mogu da krenem na bilo koju stranu ako neko napadne.

Najvise obracam paznju na hodnik na w strani jer tuda cinimi se moze neko najbolje da nam se prisunja.

"Jeli momci nadjoste li nesto u toj vreci???"
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...I dok Lorak i Orlik čuvaju stražu, ostatak družine se upušta u pretraživanje sobe. Sigmund se zagleda u simbole ispisane po zidovima, Njegoslavu pažnju privlači drvena klupa ispred kaveza, a Finrod prilazi kavezu u nameri da vidi koja je to životinja bila zatočena unutra...
Lorak – sve je čisto i ne vidiš ikakvu opasnost trenutno...
Sigmund – ne možeš precizno utvrditi šta piše ali si siguran da je to neki vražiji čarobnjački jezik...
Njegoslav – na klupi nalaziš : dve posude sa zelenom bojom, četkicu za pisanje i 4 male figure od žada isklesane u obliku zmajeva...
Finrod – zagledajući kavez, pronalaziš tragove za koje si siguran da ne pripadaju ni jednoj prirodnoj životinji i siguran si da je u pitanju neko magično biće...

Zatim prilazite vreći za spavanje...Pipkate je, gurkate je, a zatim je otvorite...U vreći za spavanje vidite dvonožno gušteroliko stvorenje (kobold) prekriveno brojnim ožiljcima koje spava košmarnim snom, trzajući se i jecajući...Vaše otvaranje vreće ga trgnu iz sna i on, preplašen, se sklupča, pokrivajući glavu rukama i tiho procvile : -Nemojte povrediti Mipa, Mipo dobar, nemojte povrediti...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав је посматрао отварање вреће и кад је схватио да је то само коболд он остави ствари што је нашао на клупи и приђе, понуди му храну и упита шта се овдје дешавало у задње вријеме као и да му исприча све што зна о свему што дружини може бити од користи у овој цитадели.
Image
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Uzimam jednu zmajevu figuricu,da je kasnije proucim... zatim prilazim knoboldu i postavljam mu sledeca pitanja:Otkud on ovde? Zasto je ovede? S kim je dosao? Ima li ovde jos knobolda? Da li je video gobline? Da li za ista o kultu zmaja? Da li je mozda video paladina ovde dole? Ako jest,onda gde? Sta se nalazi u ostalim prostorijama? Sta predstavlja ovaj kavez? Da li je video nekog maga sa velikom zabom i sta zna o njemu? Da li je video jos neke avanturiste?
Ako knobold nece na nesto da odgovori pokusavam da ga ubedim da mu nista nece biti ako mi to kaze(dipl.)
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

Za sada jos cuvam strazu ali se ipak sada pomalo sa znatizeljom okrecem ka koboldu i osluskujem pricu sa njim i sta ce da kaze. :wink:

Ako pak ne uspemo na ovaj nacin da izvucemo neku informaciju od njega
akcija je sledeca:

Priletim tamo, scepam kobolda za gusu, pinujem ga na onaj sto gde su bile figurice i besno kazem "Mamicu ti prljavu koboldsku ako ne budes poceo da pricas, sada odma sada, ima da te ovim mojim vernim macem seckam polako na komade sve dok ne progovoris, a veruj mi u tome imam dosta iskustva..."
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Nakon istrazivanja kaveza, Finrod pridje vreci...Kada je video koboldove oziljke i cuo njegovo cviljenje, sazalio se na njega...Pridje, drzeci Fenrisa podalje i smirenim glasom kaze da je cela druzina prijateljski nastrojena i da mu nece biti nista...Potrudi se i da smiri Loraca....
Last edited by Rat with a tool on Thu Sep 22, 2005 8:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав се насмија чувши бујицу питања која је упућена коболду. Иако је од почетка пријатељски и искрено пришао испитивању није се двоумио ни да употреби разне методе убијеђивања како би открио све шта коболд зна ако случајно покуша да врда и не хтједне да им нешто открије.

Потом је погледао фигурице које је нашао и остале ствари покушавајући да открије још нешто што би му било корисно за даље истраживање.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Kobold? Carobnjacki znakovi na zidovima? Magicna bica? Sigmnud se prilicno unervozio, i nije imao vremena za lupetanja malog ranjenika. Ako uskoro ne progovori... zazalice. Sekira jos nije otupela.

"Finrode? Da li su ove bocice magicne? Cini mi se da su se koristile za ukrasavanje ovih dvorana. Mozda bi trebalo da ih porazbijamo... Sta kaze taj mali vrazji stvor?"

Sigmund zatim nastavlja da prati znakove na zidu, ulazeci u kratak hodnik. Nekako ce ih procitati.
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

E da pitanja postavljam jedno,po jedno da se knobi nebi zbunio...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Boja koja stoji na oltaru nije magična. Figurice zmajeva takođe ne izgledaju magično i verovatno imaju samo ukrasnu svrhu (možda bi mogli da ih unovčite za par gp-a). Samo ova soba je ispisana simbolima, ali niko od vas ne zna da pročita ovaj jezik...

Kobold uzima parče mesa od Njegoslava i počinje da jede...Njegovo telo je prekriveno brojnim ožiljcima koji izgledaju kao da su napravljeni malim kandžama. Nakon što je pojeo meso, kobold reče : - Ja Mipo, čuvar zmajeva. Ja čuvao naš zmaj, naš lepi mali Kalkriks (pokazuje na kavez)...zatim tužno spusti glavu ... oni ga ukrali! Mipo pokušao da ih zaustavi, ali oni ga ukrali! Gadni goblini ukrali lepi mali Kalkriks naš zmaj...zatim se uhvati rukama za glavu i počne da nešto mrmlja sebi u bradu, jecajući tužno...

Na ostala vaša pitanja odgovara : - Mipo ne zna...

Zatim pridiže glavu kao da se setio nečega i reče glasno : - Mipo ne zna, ali vođa zna! Mipo vas odvede da vidite vođu Yusdrayl ako budete dobri i obećate da nećete povrediti Mipa...Možda ako obećate vođi da ćete spasiti Kalkriks, ona bude dobra i odgovori vaša pitanja...da! DA! DA! Vi spasiti naš zmaj i mi vama pomoći i reći sve...govoreći ovo Mipo počinje skakuće od sreće nadajući se da će ponovo videti svog ljubimca...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Ne brini, spasicemo Kalkriksa, necemo povrediti ni tebe ni Yusdrayl..."
*Ako je Mipo shvatio da zaista necemo nauditi i ako dopusti, pokusao bih da ga zalecim...*
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његолсав потапша Мипа и уз смјешак поче да одобрава "Браво Мипо, баш си се тога добро сјетио.", а потом кад су га залијечили пријатељски загрли и настави "Немој ништа да бринеш другар. Нас је петоро... много јаки за гоблине... спремни да помогнемо Мипу."

Његослав се осмјехну уносећи се коболду у лице "Реци ми како изгледа Јусдрејл, да нема рогиће или нешто слично... Ми пријатељи Мипа, спасити малог змаја Калкрис од злих гоблина и вратити га Мипу..." Његослав настави да се смјеши док је причао са коболдом и трудио се да изгледа што безазленије и пријатељскије "Ти нас поведи до твоје господарице, а ми ћемо онда помоћи..."
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Slusaj mali, nemoj ni za trenutak da pomislis da begas, jasno. A ako nas slucajno uvedes u neku zamku ima da te rrrrrrrrrrrrrrrr, ma prvo cu tebe da nataknem na ovaj mac pa cu onda druge da bijem tako..." :evil:

Dok sam pricao tako koboldu prilazio sam i namerno se kao zaustavio kod Olrika - satro on mi neda da pridjem tom malom, cisto da bi bilo uverljivije, nebi li nam kobold rekao za nekakvu zasedu ako je ima uopste.

U svom tom komesanju predlozim tiho Olriku (tako da samo on cuje) da pita Mip-a sta se nalazi tamo iza onih Zmajevih magicnih vrata i sta je iz onih kamenih vrata sa zmajem koji kao da pliva. :wink:

Dalje akcije su pracenje Mip-a do njegovog ganga i da saznamo malo vise sta se ovde desava. Pritom ga ne ispustam iz vidokruga i ne preterano ispred ili iza nas, bolje da je tu blizu da mogu da ga capim brzo i efikasno ako priroda posla zahteva :)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund upozorava kobolda da bi mogao da nam objasni gde smo mi to tacno, i sta on poznaje od ovog mesta.

"Znam ja vas. Pokusaj da nas prevaris i..." prodrmao je sekiru u desnoj saci.
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Odmah sam shvatio sta Lorak pokusava da uradi,pa sam satro skocio i uhvatio ga da nebi naudio Mipu...Zatim ga i pitam to sto mi je Lorak rekao i pitam ga da li je njegov vodja isto knobold kao i Mipo...
Zati krecemo za Mipom i postaljam ona ista pitanja njoj(Mipovoj vodji)...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...Ne!ne!ne! Mipo vas ne prevariti! Mipo dobar! Mipo vas odvesti kod Jusdrejl! Ona pametna i lepa ! Ona naš vođa! Ona znati sve! Vi njoj obećati spasiti haše lepo malo Kalkriks i Ona odgovoriti vama sve o gadni mali goblini...Samo ne smete napadati drugi koboldi! Samo pričati, nikako ne napadati! Hajde, hajde, vi krenuti za Mipom! Mipo vas odvesti!

Image

Krećete za Mipom zapadnim hodnikom i posle par koraka skrećete ka severu. Prolazeći kroz kratak hodničić izlazite u veliki hodnik ukrašen sa dva reda velikih mermernih stubova(19)...Iako oronuo, ovaj hodnik odiše veličanstvenošću...veliki mermerni stubovi odvajaju centralni deo prekriven već ofucanim tepihom od zidova oslikanih isprepletanim zmajevima u letu...

Odjednom ispred vas iskaču tri poveća kobolda u oklopima. Vrhovi koplja su u trenutku upereni u vaša grla...“Ko vi?“ povika jedan od njih...“Ko vi i šta tražiti u naš dom!?!“

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund se okrenuo i prosaptao druzini:

"Neka neko pregovara, ne znam koliko cu dugo jos moci da se suzdrzavam." Ocigledno je crven dok to govori. Gomila pecinskih izbljuvaka ukazuje ovako nepostovanje - naravno, karakteristicno - i jedan patuljak je "prinudjen" da to trpi.

Postoje granice. Sigmund poce da prelazi prstima po drsci vece sekire.
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

Ja gurnem Mipa tamo ispred njih i kazem

"Evo spasili smo vam drugara i sad ocekujemo da vidimo kraljicu Jusdrej, dakle vodite nas i pozurite malo nemamo mi vremena za gubljenje!"
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

"Dosli smo da razgovaramo sa mocnom Yusdrayl i da pomognemo u spasavanju Kalkriksa.Ne zelimo nikakvo zlo..." rece Finrod svecano i sa mekim tonom dok je jednom rukom mazio Fenrisa po njusci da bi sprecio eventualno rezanje na iznenadne kobolde.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав се прогура напријед и обрати се Коболду који је изгледао као вођа патроле "Ми моћни ратници који дошли да помогнемо краљици Јусдрејл, ми бити ваши пријатељи." потом се осмјехну, а у глави је осјећао бол од причања коболдским те додаде "Питајте Мипа, Мипо зна." Потом им пружи мало свјеже хране да их одобровољи.
Image
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Mi smo vam prijatelji,dosli smo ovde da pomognemo vama i vasoj kraljici,naci cemo vam Kalkriksa.Za uzvrat trazimo par informacija od vase kraljice...Sad bih vas ljubazno zamolio da nas odvedete do Yusdrayl,da bi uopste mogli da vam pomognemo" Posmatrao sam knobolde i bili su mi nekako smesni u tim oklopima i sa kopljima ispruzenim u nas!
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

-Da,da! Reče Mipo. –Oni došli pričati sa vođu!Oni pronaći naše Kalkriks! Vi nas odvesti do vođu odmah, sada, odmah!
Stražari progunđaše nešto jedan drugom na vama nepoznatom jeziku a zatim se jedan okrenu ka vama i reče : - Vi krenuti sa nama. Mi vas ispratiti do vođu...
Polako krećete velikim hodnikom ka zapadu i ubrzo stižete do prostorije sa prestolom (21).

Image

Nizak presto stoju uz zapadni zid prostorije. Napravljen je od odronjenih delova okolnih zidova tako što su poređani uz zid starog oltara (tako da zid oltara predstavlja naslon za presto). Na samom oltaru nalazi se veći broj malih objekata a sam zid oltara koji predstavlja zaleđinu prestola ima na sebi reljef zmaja sa razjapljenim čeljustima. U čeljustima se načazi metalni ključ. Na prestolu sedi malo rogato, gušteroliko stvorenje obučeno u crvenu odoru. Oko nje stoji još šest sličnih stvorenja odevenih u slične odore...

Stvorenje sa prestola progovara : -Ja sam Yusdrayl, vođa ovog plemena kobolda! Ko ste vi i kojim pravom upadate u naš dom !?!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Post Reply

Return to “Online RPG”