[D&D 3ed][ The Sunless Citadel ] Avantura

Ako želite da igrate ili vodite FRP preko foruma, ovo je mesto za vas

Moderator: Moderators

User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Pa vidi ovako Lorace ta fontana,ovaj,bi ustvari predstavljala,kako da ti kazem...nemam pojam! Ali mi se uopste ne svidja i do god je se iz nje ne preliva ova,ova lava(bar mislim da je to)mi smo bezbedni..."rece Orlik razocaran sto ne moze da se seti nicega u vezi sa ovom fontanom,zato se jos dublje upusti u razmisljanje i samo dobaci Njegoslavu:"probaj sada da otvoris vrata,mislim da je bezbedno..."
Zatim potrazi neki stap ili kamencic ili nesto sl. i umoci(ubaci)ga u bazen...pazljivo posmatrajuci sta ce se zbiti!
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Cisto se nadam da ovakve dvorane nisu sagradili neki previse bliski rodjaci koboldima..." Ovo mesto ga je sve vise i vise privlacilo svojom neobicnoscu. Mozda bi trebalo da probaju da ubace Mipa u fontanu, da vide kako ce on reagovati.

"Samo se pazite" je bilo sve sto je rekao. Sta li je to u fontani?
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

Posto se ovde nista ne desava ja odoh kroz severna vrata da vidim ima li sta tamo...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Lorakove reči odjeknuše ali fontana ostade neizmenjena...Orlik ubaci kamenčić u bazen i on izazva malo komešanje tečnosti, ali samo to i ništa više...tečnost u bazenu ne zrači toplotom i sasvim ste sigurni da je hladna. Smoreni Lorak krenu ka severnom hodniku, ali ga škriputavi zvuk otvaranja kamenih vrata zaustavi i natera da se skoncentriše na njih. Njegoslav lagano otvori reljefna, kamena vrata i odmah zaključiste da je iza njih jedna ne tako velika prostorija.

Image

Nakon što je Njegoslav utvrdio da nema zamki, ulazite da istražite prostoriju. Mipo ostaje u prostoriji sa fontanom i tu mu se pridružuju dvojica kobolda-stražara koji su došli da obezbede prostoriju da vas goblini ne zaskoče sa leđa...

Image

Po izgledu prostorije, zaključujete da je ovo sigrno grobnica nekih visokih sveštenika kulta zmaja. Ovde se nalazi pet kamenih reljefnih sarkofaga, tri uz severni a dva uz južni zid. Svaki sarkofag je isklesan u obliku čovekolikih (ili pre Elf-olikih) stvorenja obučenih u neke ceremonijaln odore. Na sredina zapadnog zida uklesan je mali oltar od obsidiana I na njemu stoji jedna sveća koja još uvek gori. Oltar je, kao i zidovi cele sobe isklesan reljefima zmajeva u letu. Pored sveće na njemu stoje još i jedan duguljasti stakleni predmet koji na prvi pogled izgleda kao tanka cev, kao i jedna bočica sa napitkom…

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Након што је отворио врата Његослав ухвати Мипа за раме и пријатељски замоли да кад ратници утврде да нема никога заједно са њим проба да види да ли му је нешто познато у просторији. Потом је кренуо да омирише напитак из фонтане, а потом и да га окуси.

Након што је установио шта је са црвеним напитком кренуо је са Мипом да претражи просторију тражећи замке, тајна врата и остале сличне и тајанствене ствари.
Image
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

"Hmmmmm, ovo mi mirise na jos bezdusnih kostura ili nekih drugih undedova...",

stavljam mac na ledja i u ruku uzimam MorningStar da sa njim tabam ako bude potrebno.

Posto je Olrik rekao da je sada sve ok, ulazim u prostoriju i idem ka tom oltaru da bacim pogled na te stvari na njemu. Posebno me cudi ta sveca sto jos gori a ko zna koliko dugo je tu, i taj cudni crni predmet pored nje.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Sigmund se ponasa kao telohranitelj svojim saborcima, pokusavajuci da pazi na ledja i na i dalje sumnjive kobolde.

"Ja cu pregledati sarkofage. Vi ostali se dogovorite za svecu i bocicu. Pazite da sveca ostane upaljena..."
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Prilazim oltaru i prvo proucavam napitak,mada predpostavljam da je to tecnost za balzamovanje...zatim nastojim da otkrijem cemu sluzi stakleni predmet...a pridajem paznju i sveci u koju se zagledam par minuta ne bi li provalio u cemu je fora,tj da li je sveca stalno upaljena ili je ovde neko nedavno bio!
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Nakon što je utvrdio da u ovoj prostoriji nema zamki niti tajnih vrata, Njegoslav, ne uspevši da savlada svoju radoznalost, se vradi nazad do fontane sa namerom da sazna kakva je to čudna tečnost izašla iz zmajevih usta. Nakon što je omirisao tečnost, on se odluči da je proba. Umočivši prst u nju, on prinese par kapi i stavi na jezik. Ništa se ne događa...Odjednom, Njegoslav dobi jaku ženju da...podrigne!...I bi tako...Njegoslav je podrignuo! Jedina razlika bila je u tome što je pored neprijatnog mirisa, iz Njegoslavljevih usta izletela i vatra...Videviši ovo Mipo i dva kobolda stražara pritrčaše Njegoslavu i pogledavši ga sa poštovanjem, klekoše na kolena : - Ti biti jedan od predaka! Preci disati vatru, Ti disati vatru! Ti biti jedan od predaka! Blagosloviti nas, o svemoćni!........Njegoslav shvati da ovaj napitak omogućava korisniku da bljude vatru, a videvši efekat male kapljice, zaključi da bi puna bočica imala razarajući efekat!

Za to vreme ostatak družine razgleda prostoriju. Dok Lorak čuva stražu držeći svoj verni morningstar, Orlik i Sigmund razgledaju prostoriju. Sigmund, pregledajući podove utvrdi da u ovoj prostoriji nije bilo nikakvog kretanja jako dugo vremena. Orlik priđe oltaru i zagleda se u objekte na njemu. Malu sveću koja je neprestano gorela je lako prepoznao. To je bila everburning candle tj. sveća na koju je bačena magija continual flame. Napitak nije mogao da prepozna, a crni objekat od tvrdog stakla ga je podsećao na neki mali muzički instrument nalik fruli. Bližim posmatranjem utvrdio je da ovo u suštini i jeste frula a pažnju mu je privukao i nadpis na njemu nepoznatom jeziku. Nakon konsultacije sa Sigmundom, utvrdili su da je natpis napisan patuljačkim runama i da glasi AZAD GUND što bi u prevodu glasilo Night Caller.

U tom trenutku, uz jak škripav zvuk, svih pet sarkofaga poče da se otvara...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠTA RADITE ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

"Stanite! Dolazimo u miru i ne zelimo vam nikakvo zlo"Posto sam predpostavio da ova frula poziva bas ove momke,mozda ih i opozove,tako da ako vidim da su stvorenje koja izadju iz sarkofaga neprijateljski raspolozena odmah duvam u nju!
Ako ni to ne uspe vicem Njegoslavu da opet uzme malo "vatre",da bi i stvorenja pomislila da je on predak!Osim ako i ovo nisu bas ti pretci...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав откривши својство течности брзо напуни све посуде које је носио њоме. Када је чуо дозивање из сусједне просторије потрча и отпи из чутутрице те потом покуша малко да дуне и да види какву ће то изазвати реакцију код створења. Ако се понашају агресивно узвраћам млазом ватре пржећи све пред собом и додајем још некоме бочице које имам.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

"Ne! Nemoj odmah..." Sigmund je prekinuo u pola recenice, svestan da je mozda vreme za boj. Izvadio je obe sekire, proverio grumen na vrhu svog slema i zauzeo stav.

"Mislim da nam vatra nece mnogo pomoci protiv stvorova koji ovde pocivaju, savetujem vam da zaboravite na tu tecnost." Ali, sta uopste pociva na ovom mestu?

I sta se desava sa frulom?
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

Cekaj, cekaj, koliko sam ja iskapirao mi nismo ni dunuli u tu frulu a kovcezi su poceli da se otvaraju, jel tako.

E pa posto smo se svi slozili oko toga, ja radim sledece.

"Olrice, ako ova cudesa iz kovcega krenu da se ponasaju neprijateljski ti duni u tu sviralu jer mozda ce onda da te smatraju za njihovog gospodara i nece nam nauditi".

Bilo kako bilo ja se spremam na boj sa nemanima iz kovcega. Prelazim prvo u totalnu defanzivu i cekam da vidim hoce li oni nas prvi napasti i sta ce da bude kad Olrik dune u frulicu. Ako nista ne upali raspaljujem po nemanima iz sve snage.
User avatar
stereo
Posts: 65
Joined: Thu May 12, 2005 12:25 am

Post by stereo »

...Kako je to rekao, oko Loraka pocne neocekivano da svetlucju kristali prasine stvarajuci cilindar oko njega.

Najednom on nestade.

Lorak se pojavljuje na jednom proplanku iznad malog oltara posvecenom Shaundakul-u ispred kojeg se molia jedna mala druzina i rece: "Ako me budete poslusali, pomocicu vam u vasem kvestu..."

Nakon par trenutaka posto je nestao, soba zasvetli jakom svetloscu i svi undeadovi u njoj se rasprsuju u sitnu prasinu. Za koji tren od svetlosti koja se polako gasila formirala se glava Lorakova koja izgovara: "Evo malog oprostajnog poklona za vas dragi prijatelji, sad vec mozete i sami dalje..."

Vi ste svi skapirali da ste do samo par trenutaka imali pravog pravcatog avatara pored vas koji vam je omogucio bezbedniji pocetak karijere...
User avatar
Mad
Posts: 37
Joined: Thu Sep 08, 2005 2:48 pm
Location: Novi Sad

Post by Mad »

Orlik je ostao bez reci...
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Finrod utrca u prostoriju sa Fenrisom i zastade na ulazu, zabezeknut...
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Његослав након што га је прошао први талас изненађености крену да истражује просторију и да завирује свуда гдје је очекивао било шта занимљиво.
Image
Post Reply

Return to “Online RPG”