EXT - Gifts Rock

T2, Extended, T1, Block rasprave o MtG deck-ovima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

EXT - Gifts Rock

Post by vojvoda »

GIFTS ROCK



O deku


Poznati zeleno-crni dek the Rock, tj, njegova kontrol verzija.
Doduse, ovo je zeleno-crni dek sa splashom za ostale tri boje :).

Control Rock je jedan od dekova koja je najvise volim. ( ako ne i bas taj "naj" dek ). Uvek je extra interesantan za igranje, ni malo linearan, trazi odlicno poznavanje protivnickih dekova i moze da se tjunira protiv bilo kojeg deka.
Glavni problem control Roka ove sezone je ispadanje Vampiric Tutora iz extendeda sto je dosta smanjilo Rock-ovu konzistentost i brzinu pronalaska odgovora. U poslednje vreme pojavile su se verzije sa Gifts Ungivenom - tzv "Gifts Rock" ili "Domain Rock".
Ja sam malo cackao i napravi neku svoju verziju. Dosta sam se premisljao da li da je postujem na forumu ;p, no hajd' eto, ja cu biti jedini magarac ;p koji listu deka koji igra zajedno sa sajdboardom postuje protivnicima.
Dek je jos u blagoj fazo razvoja a i sideboard ima vise od 15 karata, dosta njih je u bas toj "test fazi".
( condemn je test slot .. verovatno ce ga zameniti cranial extraction )

Dek jeste petobojan ali nema problema sa uspostavljanjem 5 boja.
S tim sto je crvena bas sitan splash.

I tako, predstavljam vam :


Domain Rock

// lands:22
5 [RA] - Forest
1 [RA] - Island
2 [RA] - Plains
2 [RA] - Swamp
2 [ON] - Wooded Foothills
4 [ON] - Windswept Heath
2 [RA] - Overgrown Tomb
1 [GP] - Stomping Ground
1 [DI] - Breeding Pool
1 [RA] - Temple Garden
1 [GP] - Godless Shrine
// creatures:16
4 [RA] - Birds of Paradise
4 [CK] - Sakura-Tribe Elder
2 [FD] - Eternal Witness
1 [JU] - Genesis
3 [RA] - Loxodon Hierarch
1 [CK] - Meloku the Clouded Mirror
1 [LE] - Withered Wretch
// spells:22
3 [AP] - Pernicious Deed
3 [CK] - Gifts Ungiven
3 [JU] - Cabal Therapy
1 [IN] - Global Ruin
3 [JU] - Living Wish
2 [RA] - Putrefy
2 [JU] - Burning Wish
1 [AP] - Vindicate
1 [4E] - Wrath of God
2 [IN] - Collective Restraint
1 [DI] - Condemn
// sideboard
SB: 1 [DI] - Loaming Shaman
SB: 1 [IN] - Global Ruin
SB: 1 [CK] - Cranial Extraction
SB: 1 [OD] - Haunting Echoes
SB: 1 [AP] - Vindicate
SB: 1 [4E] - Wrath of God
SB: 2 [7E] - Duress
SB: 1 [CK] - Boseiju, Who Shelters All
SB: 1 [CK] - Meloku the Clouded Mirror
SB: 1 [DS] - Viridian Zealot
SB: 1 [FD] - Eternal Witness
SB: 2 [LE] - Withered Wretch
SB: 2 [9E] - Naturalize
SB: 1 [RA] - Loxodon Hierarch
SB: 1 [ON] - Visara the Dreadful
SB: 1 [RA] - Golgari Rot Farm
SB: 1 [SK] - Kataki, War's Wage
SB: 1 [FD] - Bringer of the Black Dawn



Win condition


Pobeda ubijanjem protivnika u pojam ;p
Nakon uspostavljanja kontrole, protivnika finishirate sakurom.


Prednosti


- extra interesantan, extra nelinearan dek za igranje
Ima toliko karata koje traze razmisljanje da nikada nije dosadno ( Living Wish, Burning Wish, Gifts, Genesis, Witness, mass removal, single removal, ... )
- moze da se tjunira protiv svakog deka
- ovo je neka "silver bullet" verzija sa gifts-om koja vam daje odgovor na svaku situaciju na stolu, samo ako imate dovoljno vremena
- sto se igra vise odmice snaga deka raste
- ultra-giga-mega dobar topdeck ( gifts, witness, hierarch, wishevi, meloku )
- dosta je tesko protivniku ( cak i iskusnom ) da razmislja sta sve Gifts Rock moze da uradi .. ne mozes se adekvatno pripremiti na njega
- takodje, naveo bih i faktor iznenadjenja ;p, ali to sada nema mnogo smisla jel' ;p




Mane


- kazu da je glavna mana control Rocka sto sa svakim tipom deka ( control, combo, aggro ) ima 50-50 .. i ako se tjunira da dobija aggro, smanji mu se procenat kod onih drugih
Tj, kazu da je Rock dobar protiv svih dekova, ali je samo dobar, ne i ultra-giga-mega jak
( mada, meni se cini da je trenutno bas jak )
- dek je reaktivan ;p sto kazu - reagujes na protivnicku situaciju na stolu
odnosno trazi sto bolje poznavanje protivnickog deka i metagamea uopste.. ja ga igram tako sto za protivnicki dek pripremam odgovor pre nego sto on uopste postavi svoj plan
A sve to zahteva da unapred znas kako da odigras svaki metch.
- mozda i najtezi deo predstavlja samo pravljenje deka - mesta u deku ima malo - treba znati proceniti sta ce biti na turniru i adekvatno spremiti dek
- u globalu - uzasno tezak dek i za pravljenje ( ne postoji tacna dek-lista ) i za optimalno igranje


Kako igrati dek?

Deck uglavnom igra kao aggro kontrola. Ima resenje skoro za sve i jedan win condition na koji mozete naici.
Vec sam rekao da za optimalno igranje treba vec u napred znati kako odigrati koji mec. A onda i tjunirati dek za odgovarajuci plan.
Ja ga igram tako sto znam "sta boli koji dek" i agresivno krenem ka realizaciji tog "bola" ;p. Samim time ili dobijete partiju ( Ichorid ) ili dobijete dovoljno vremena da pobedite dek ( TaN ).

Takodje, dek je petobojan, uglavnom nema problema sa uspostavljanjem potrebnih boja, ali treba na vreme znati koje boje su prioritet u kojem metchapu.

U deku drzim i Livin i Burning Wish. I trudim se da napravim takav sideboard da za svakom protivnika i jedan i drugi wish predstavljaju extra pretnju.


vs. Aggro -

affinity - njet problem. Livng Wish - > Kataki, Pernicious Deed, Wrath of God, Putrefy, vindicate
Najcesca pobeda je na Katakija. Collective Restraints ( jos ako ga sledi Global Ruin .. a interesantno - cesto DA ) ti kupi dovoljno vremena da odigras Katakija.
Mada i bez Katakija, nije problem iskontrolisati affinity
Gifts za -> witness, living wish, pernicious deed, collective restraints
Living Wish -> kataki
Burning Wish -> vindicate/WOG, nekada Global Ruin

goblini - to je jedan od najtezih aggro metchupa. Na poslednjem turniru sam izgubio od Urosa PT koji je prvi put igrao gobline.
No, ovo je dosta drugacija verzija deka i vise nema problema sa goblinima. Bitno je uspostaviti Collective Restraints.
Cabal terapija takodje zlata vreti, nekada samo ona moze da pobedi gobline. Bez restraintsa je takodje moguce uspostaviti kontrolu. Uglavnom sa Wrathom i Hierarchima.
Protiv goblina je bitno sledece - imaju extra topdeck, jedan matron ili ringleader vrate gobline u zivot, znaci veoma je tesko dugo igrati kontrolu protiv istih - kad god je moguce treba krenuti nanositi im damage.

Odnosno - Wrath pa za njim Hierarch koji odmah napada su cest vid pobede.

Gifts - > zavisi od situacije
Living Wish -> Hierarch, FTK
Burning Wish -> WOG

BDW - ovde uzasno zavisi ko igra prvi. Ako Rock igra prvi - nikakav problem, ako BDW igra prvi 50-50 .. mozda i gore. Sve zbog Land Destructiona.
Partiju resava life gain.

Gifts - > Hierarch, Witness, Living Wish, (zavisi od situacije )
L Wish -> Hierarch
B Wish -> WoG

madness - wonder dobija partije, to treba znati i sto pre pripremiti odgovor za njega .. ako se uspesno resite wondera, ostalo se da iskontrolisati


aggro Rock - moze da se bori cak i protiv Collectiv Restraintsa. No Wrath nakon Restraintsa resava partiju



vs. Control -

psychatog - nisam igrao ovu verziju. Ja bih se kladio na i forsirao Wretcha i Haunting Echoes sa solidnim pritiskom.
Ako Boseiju udje u igru, psychatog moze lako da popije haunting echoes ili cranial extraction i to je "gg"

Living Wish - > Boseiju, Wretch
Burnirn Wish -> Cranial, Haunting ech
Gifts - > Genesis, Cabal terapija, Witness, (wretch, cranial, wish )


Scepter Chant - pokazao se dosta nezgodnim. Nema mnogo Chantova kod nas, tako da nisam previse spremao dek protiv njega ( samo 2x putrefy ).
Jedini nacin na koji Chant instan pobedjuje je brzi chant-lock za koji nemate resenje ( putrefy) pa je bitno unapred pripremiti putrefy za Chant na sceptru. A paralelno pripremati nacin za pobedu. ( Gifts u responce na njihovo nesto ). Putrefy pomaze i protiv Exalteda koji zna biti nezgodan.
Sve ostalo se uspesno da 'kaunterovati' (tj, Rock kaunteruje ;p )
Ako udje Boseiju .. kraj je blizu.


Living W - Boseiju
Burnig W - cranial, haunting ech
gifts -> mnogo zavisi od situacije

Astral Slide - par puta sam igrao i bio je takav zgaz da je to cudo. Sve i jedan win condiotion sam mu uspeo neutralisati. Deed je pokupio enchantmente i tokene, wretch celo groblje a genesis je bi u groblju.
Njegov Slide ne sme da dira mog Witnesa .. Hierarcha vec sme, ali je smesno ..

living w - > wretch, nikko-ona, witness, hierarch
burning w - > haunting echoes definitivno
gifts -> genesis, terapija, witness, deed

Helldozer kontrola - blah .. moze da se nosi .. orjentaciono sam odigrao par partija i jeste smaranje ali je helldozer nedovoljno jak da iskontrolice sve Rockove pretnje. Niposto ne dozvolite Helldozera da udje u igru!
I da, koliko sam video, Helldozer mu je jedini win condition. Znaci Cranial boli.


vs. Combo -

Hertbeat - nisam igrao, niko kod nas ne igra
Wretch, discard i Cranial

Ichorid - ah ... tezak metchup .. moze da se dobije, ali je opet tesko.
Zavisi od pripreme. Pretnji za Ichorida ima mnogo i sve one su "gg" - Collective Restraints, Withered Wretch, Cranial, Haunting, wishevi, gifts
Bilo sta od toga da dodje, i da se rezolvuje pobedjuje partiju.
Ali, uglavnom su se kao problem pokazale Ichoridove cabal terapije.
Jednostavno 3x cabal terapija do 3. poteza zna da apsolutno izripuje ruku.
Kako igrati? -> tako da pripremite jedno od dorenavenedih resenja i pokusate ga izgurati kroz terapije.
Gifts Ungiven na kraju treceg poteza bi trebalo da je "gg"

Gifts za -> collective restraints, Wretch, Cranial, (H.echoes, burninr wish, witness )
Living w -> wrethc, loaming shaman ( ne verujem da cu drzati oba doduse)
Burninr w -> cranial (ili morningtide ako Ichorid bas bude problem )


TaN - veeoma tezak metchup za control Rock. Ova verzija jos i ima sansi, ali moja prethodna je bila BYE za TaN.
Global Ruin is the key here. On ili Cranial.
Mada Global Ruin neutralise i urzatron a ne samo Tooth.

Metch je uzastno tajmiran, imate par poteza da pronadjete Gifts/BurningW/Global ruin inace je uglavnom "gg"
Ovde nikako ne igrate kao kontrola - vec morate sto ranije i sto agresivnije da uspostavite pritisak a onda da trazite Global Ruin i smarate ga terapijama.
Vindicate moze da kupi potez-dva ali nista vise.
Ako imaju Divining Top, to je nezgodno, inace je daleeekooo lakse.

Gifts za - > Global Ruin, Witness, Burning Wish ( ili vindicate ako imate 6 mana u svom potezu ) , Cranial

Living Wish -> trenutno ne znam sta da tu uzmem .. razmisljao sam cak da stavim Meddling Maga samo zbog kombo dekova i TaNa
Burning Wish -> cranial/ global ruin


CAL - ne bih igrao kontrolu - > znaci agresivno u napad ( hierarch, witness ) i pri top pripremate nacin za razbijanje locka - sto i nije tesko - Wretch, Cranial, Vindicate, Deed



Verzije Deka



Budget Verzija




Ostale verzije deka

//NAME:
//COM:^
// lands:22
1 [RA] - Temple Garden
4 [RA] - Overgrown Tomb
4 [ON] - Windswept Heath
5 [9E] - Forest
2 [ON] - Polluted Delta
2 [9E] - Yavimaya Coast
1 [RA] - Watery Grave
1 [9E] - Swamp
1 [9E] - Plains
1 [9E] - Island
// creatures:16
4 [8E] - Birds of Paradise
4 [CK] - Sakura-Tribe Elder
3 [FD] - Eternal Witness
1 [JU] - Genesis
1 [ON] - Ravenous Baloth
1 [RA] - Loxodon Hierarch
1 [LE] - Withered Wretch
1 [RA] - Carven Caryatid
// spells:22
4 [JU] - Cabal Therapy
3 [JU] - Living Wish
3 [ON] - Smother
3 [CK] - Gifts Ungiven
2 [AP] - Pernicious Deed
4 [RA] - Putrefy
1 [CK] - Sensei's Divining Top
1 [US] - Duress
1 [OD] - Haunting Echoes
// sideboard
SB: 2 [LE] - Withered Wretch
SB: 1 [RA] - Carven Caryatid
SB: 2 [US] - Duress
SB: 1 [SC] - Stabilizer
SB: 1 [9E] - Llanowar Wastes
SB: 1 [RA] - Loxodon Hierarch
SB: 1 [SK] - Kataki, War's Wage
SB: 1 [9E] - Viridian Shaman
SB: 1 [FD] - Eternal Witness
SB: 1 [CK] - Meloku the Clouded Mirror
SB: 1 [RA] - Dimir House Guard
SB: 2 [8E] - Naturalize

=========================

//NAME:15226-apprentice
//COM:^
// lands:22
5 [RA] - Forest
1 [RA] - Island
1 [RA] - Plains
1 [RA] - Swamp
2 [9E] - Yavimaya Coast
2 [ON] - Polluted Delta
4 [ON] - Windswept Heath
1 [RA] - Watery Grave
1 [RA] - Temple Garden
4 [RA] - Overgrown Tomb
// creatures:17
4 [RA] - Birds of Paradise
4 [CK] - Sakura-Tribe Elder
3 [FD] - Eternal Witness
1 [JU] - Genesis
2 [LE] - Withered Wretch
1 [ON] - Ravenous Baloth
2 [RA] - Loxodon Hierarch
// spells:21
4 [AP] - Pernicious Deed
1 [CK] - Cranial Extraction
3 [CK] - Gifts Ungiven
4 [JU] - Cabal Therapy
3 [JU] - Living Wish
1 [OD] - Haunting Echoes
1 [ON] - Smother
4 [RA] - Putrefy
// sideboard
SB: 2 [7E] - Duress
SB: 1 [CK] - Boseiju, Who Shelters All
SB: 1 [CK] - Meloku the Clouded Mirror
SB: 1 [DS] - Viridian Zealot
SB: 1 [FD] - Eternal Witness
SB: 2 [LE] - Withered Wretch
SB: 2 [ON] - Smother
SB: 2 [9E] - Naturalize
SB: 1 [RA] - Loxodon Hierarch
SB: 1 [RA] - Golgari Rot Farm
SB: 1 [SK] - Kataki, War's Wage
Last edited by vojvoda on Mon Sep 04, 2006 2:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Posto Domain Rock ima solidan lifegain u vidu Hierarcha, moze se napraviti mesta i za Skeletal Scrying, posto pruza sjajnu vucu, instant je, a removati par karata iz groblja iz igre moze se preziveti (Sakura, Birds). Vec sam testirao Scrying i odlicno funkcionise, pogotovu za ovakvu control verziju, gde je card adv. jako bitan.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Andy wrote:Posto Domain Rock ima solidan lifegain u vidu Hierarcha, moze se napraviti mesta i za Skeletal Scrying, posto pruza sjajnu vucu, instant je, a removati par karata iz groblja iz igre moze se preziveti (Sakura, Birds). Vec sam testirao Scrying i odlicno funkcionise, pogotovu za ovakvu control verziju, gde je card adv. jako bitan.
Hmm, to nije nacin na koji bi ja igrao ovaj dek
Ja Rock igram tako sto trazim specificne karte protiv odredjenog deka koje mi ili kupe vremena ili same donesu pobedu.
Dek je vrlo natrpan i sto se tice slobodnog mesta ( sta bi ti izvadio za scrying ) i sto se tice iskoristavanja mane prvih 5-6 poteza ..
Jednostavno nema kada da se igra Scrying ( nidi gde da se drzi u deku ).
Cak i da ima - Scrying ne donosi nuzno odgovor na problem ( kao sto Gifts donosi ) ...
Deku treba tutor.
Mislim da je Gifts dovoljan i kao card advantage i kao "resavac problema" tj, tutor.
Btw - karata ima dovoljno .. problem je preziviti 5-6 poteza, posle sve ide lakse .. topdeck Gifts/Wish/Wish resava sve probleme posle 6. poteza.

naravno, to je moje misljenje .. ne mora da bude tacno ..
a moje misljenje je vezano za bas ovaj dek .. mozda ti igras drugaciji dek ( postuj nam listu ) ..tj, drugaciju filozofiju deka ( jel drzis Giftse? )
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Ja igram sasvim drugaciju verziju, samo B/G. Evo i liste:

3x Overgrown Tomb
7x Swamp
7x Forest
4x Llanowar Wastes
1x Shizo, Death's Storehouse

4x Birds of Paradise
4x Sakura-Tribe Elder
4x Eternal Witness
3x Ravenous Baloth
2x Kokusho, the Evening Star
2x Gleancrawler
1x Ink-Eyes, Servant of Oni

4x Pernicious Deed
4x Cabal Therapy
4x Living Wish
4x Putrefy
2x Skeletal Scrying

Side:

1x Kokusho, the Evening Star
1x Visara the Dreadful
1x Withered Wrech
1x Ravenous Baloth
1x Nekrataal/Laquatus's Champion
1x Viridian Shaman
4x Naturalize
2x Leyline of the Void
3x Engineered Plague

Dakle, mnogo manje komplikovana varijanta, IMO. Gleancrawler je tu zbog vracanja kricera koje zrtvujem u svom potezu, vratim ih u ruku i odigram posle ponovo (recimo, flashback terapija za kokusha pa ga vratim u ruku umesto u groblje). Scrying mi sluzi da izvucem karte kada sam u losoj poziciji (najcesce kada nemam dovoljno zemalja). Obicno povucem 4-6 karata, sto i nije strasan life loss, posebno jer imam 3 balotha + 1 u sajdu. Sajd ima sve sto mi treba da izvucem sa LW. (sve zavisi od situacije). Champion mi je vrlo cesto bio finiser, npr.

Kao sto si i sam rekao, Rock ima milion varijanti. Mojoj verziji ne treba toliko tutor, vec konstantan card adv. a to mi pruza upravo Scrying. Inace, uvek mogu da splashujem plavo za neki bolji draw, ali radije se drzim 2 boje, pa je Scrying resenje. What do ya think?
User avatar
zwer
Posts: 29
Joined: Tue Sep 21, 2004 11:27 pm
Location: Nis, BG

Post by zwer »

Definitivno dek sa najvise varijanti (sto control, sto aggro, sto mesano). I sa najvise Hate-a protiv drugih deckova, takodje.

Splash moze biti crveni (FTK, Burning Wish...) Beli (Hierarch, Vindicate, Kataki...) i Plavi (Gifts, Meloku...)

Dek ima solidan matchup protiv svega, ali nema puno povoljnih (oko 50% prosecno). Side je diskutabilan zbog Living Wisha, Moze sadrzati Hierarcha, Witnessa, FTk, Meloku, Loaming Shaman, Kokusho, Spiritmonger... a pored toga treba drzati i Cranial, Needle, Itd...

Cini mi se da deck najvise pati od 'hardcore' kontrole (sa gomilom countera..) sto je obicno bio slucaj sa non-blue control deckovima (cast izuzecima). Aggro sa disruptionm ima puno vise sansi, ali gubi neke prednosti control varijante itd.

U svakom slucaju, IMO trenutno ne postoji ni jedna deck to beat verzija.
Sto ne znaci da je nece biti. Sta vise, vrlo verovatno ce se neka pojaviti a i bilo bi mi vrlo drago jer je ovo moj omiljeni deck ;)

E, sad Zelena ima Enchantment, Artifact hate, dobre beatere...
Crna ima Disruption, Destroy, Grave-disruptore(;))...
Splashevi gore navedeno, itd.
Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

A petobojna ima sve to ;)


Dek ne pati od kontrole. Gifts je instant. Cim se oni potapaju, odigras Gifts za Genesisa, Witnessa, Terapiju i interesantnu kartu ...
Jednostavno ne mogu sve da counteruju, cak i bez genesisa.
Hard kontrola nema mnogo hard countera .. najvise 7 ... a ti imas daleeeko vise pretnji ... plus sto se cabal terapije menjaju za te countere ..
A i ako bas mislis da ce kontrole da budu problem, smanjis malo aggro karte i dodas 3x duress, veruj .. 3x duress, 4x cabal terapija ( a jos i Gifts Ungiven ) su previse za svaku danasnju kontrolu


Dek "pati" samo od prebrzih dekova ( prebrza affinity vuca a ti bez katakija, Ichorid ili neki brzi kombo - mozda HB, nisam testirato rock vs HB ali mi je sumnjim metchup )


BTW, tesko da ce ovo postati bas bucan deck to beat - sve zavisi od igraca koji ga igraju .. dek je mnogo tezak i to ce ili odbiti lose igrace ili ce isti pokazati lose rezlutate ..
A nekako mislim da "pro" igraci ( ovde, naravno mislim na svet ) ne lude previse za Rockom.

Jednostavno trazi veliko iskustvo, mnoogo razmisljanja i preveliku koncentraciju ... sa naglaskom na koncentraciju, a tokom velikog turnira nije lako odrzati takvu koncentraciju .. Ima i dekova koji postizu iste rezultate sa mnogo manje napora ..
User avatar
zwer
Posts: 29
Joined: Tue Sep 21, 2004 11:27 pm
Location: Nis, BG

Post by zwer »

Testirao sam malo, i nisam ni sanjao da je Collective Restraint ovako dobar...
Gobline je zalockovao u 3 potezu :)
Protiv Affinity-ja je bilo slicno...
Protiv HB Comboa je najbitnije odigrati Global Ruin sto pre.

Obvious, but hope it helps ;)
Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

zwer wrote:Testirao sam malo, i nisam ni sanjao da je Collective Restraint ovako dobar...
Gobline je zalockovao u 3 potezu :)
Protiv Affinity-ja je bilo slicno...
Protiv HB Comboa je najbitnije odigrati Global Ruin sto pre.

Obvious, but hope it helps ;)
E bas mi je drago da ti se moja "bebica" svidja ;)


HB - mislim da tu i Withered Wretch moze pomoci.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Gifts Rock, Avgust 2006, Magic Online



Main Deck

60 cards

4 Forest
1 Godless Shrine
1 Golgari Rot Farm
1 Island
3 Overgrown Tomb
1 Plains
2 Polluted Delta
1 Swamp
1 Temple Garden
1 Watery Grave
4 Windswept Heath
1 Breeding Pool
1 Hallowed Fountain
22 land

4 Birds of Paradise
3 Eternal Witness
1 Genesis
2 Loxodon Hierarch
1 Ravenous Baloth
4 Sakura-Tribe Elder
15 creatures

3 Cabal Therapy
1 Deep Analysis
4 Gifts Ungiven
3 Leyline of the Void
3 Living Wish
4 Pernicious Deed
1 Plow Under
2 Putrefy
1 Sensei's Divining Top
1 Vindicate
23 other spells


Sideboard:

1 Boseiju, Who Shelters All
1 Carven Caryatid
1 Cranial Extraction
2 Duress
1 Eternal Witness
1 Global Ruin
1 Golgari Rot Farm
1 Haunting Echoes
1 Kataki, War's Wage
2 Loxodon Hierarch
1 Naturalize
1 Withered Wretch
1 Simic Sky Swallower
15 sideboard cards
User avatar
vlada
Posts: 54
Joined: Wed Jul 27, 2005 12:51 pm
Location: zemlja DEMBELIJA

Post by vlada »

Stvarno dobar deck,ali stvar kod rocka je to sto ga nijedan dobar igrac nikada nece igrati,zato sto je rock sinonim za prosecan deck...znaci uvek ce uci u top8,ali nikad nece pobediti(da laicki objasnim)...u principu svrha biranja deckova u mtg-u za turnir se svodi na dve stvari:
1.da uzmes deck sa najmanje losih metchupa(sto je uglavnom i najbolji deck u tom trenutku)
2.ili da uzmes deck koji pobedjuje najigrivije i najjace deckove u tom trenutku,a gubi od deckova koji gube od tih deckova(i to vam je onda magicni krug...bez kraja...)
Andy wrote: Mogao bih da te naucim mnogim stvarima u mtgu.
Javi mi se na PM radi dogovora, a svaka mtg lekcija (1 cas traje 45 minuta) bi te kostala 20e sa potencijalnim snizenjem u slucaju veceg broja casova.Uzgred, ne salim se.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

vlada wrote:Stvarno dobar deck,ali stvar kod rocka je to sto ga nijedan dobar igrac nikada nece igrati,zato sto je rock sinonim za prosecan deck...znaci uvek ce uci u top8,ali nikad nece pobediti(da laicki objasnim)...

Slazem se tu sa tobom. Meni je Gifts Rock extra dek. No bas extra. Ima toliko opcija, toliko mogucnosti, toliko razmisljanja. Nikada nije dosadan.

No, jednostavno .. malo je prezahtevan za igru. Tj, igrac treba da se prebije od razmisljanja i srece da bi postigao neke stvari koje drugi dekovi dobijaju daaleko lakse.
( npr, treba da odigrate bez greske VS affinity da bi dobili neka njegova otvaranj, ili da ulozite mnooogo truda da bi dobili Gobline ili T&N .. Dok se sa druge strane igraci Affinity-ja i Goblina samo smeskaju a T&N igra pasijans )

A cak i da se prebijete i date bas sve od sebe .. jednostavno ne znaci da cete i da dobijete :(


No, opet je exxtraaa dek za igranje.
User avatar
vlada
Posts: 54
Joined: Wed Jul 27, 2005 12:51 pm
Location: zemlja DEMBELIJA

Post by vlada »

vojvoda wrote:
No, opet je exxtraaa dek za igranje.
Naravno,pa takvi deckovi(sa mnogo resenja za svaku situaciju) su oduvek bili najzanimljiviji za igru...sto je i logicno
Al nazalost retko su pobedjivali :(
Andy wrote: Mogao bih da te naucim mnogim stvarima u mtgu.
Javi mi se na PM radi dogovora, a svaka mtg lekcija (1 cas traje 45 minuta) bi te kostala 20e sa potencijalnim snizenjem u slucaju veceg broja casova.Uzgred, ne salim se.
User avatar
bugi986
Posts: 25
Joined: Fri Jun 02, 2006 3:30 pm

Post by bugi986 »

Land [22]
1 Breeding Pool
3 Forest
1 Godless Shrine
1 Hallowed Fountain
1 Island
3 Overgrown Tomb
1 Plains
2 Polluted Delta
2 Swamp
2 Temple Garden
1 Watery Grave
4 Windswept Heath

Creature [16]
4 Birds of Paradise
1 Genesis
3 Eternal Witness
3 Loxodon Hierarch
1 Ravenous Baloth
4 Sakura-Tribe Elder

Sorcery [10]
3 Cabal Therapy
1 Damnation
1 Vindicate
3 Living Wish
2 Duress

Instant [6]
4 Gifts Ungiven
1 Putrefy

Enchantment [6]
3 Pernicious Deed
3 Collective Restraint

Sideboard [15]
1 Eternal Witness
1 Loxodon Hierarch
1 Meloku the Clouded Mirror
1 Harmonic Sliver
4 Leyline of the Void
2 Cranial Extraction
1 Kataki, War's Wage
1 Gaddock Teeg
1 Yixlid Jailer
1 Extirpate
1 Shriekmaw

--------------------------------------------

Kad sam vec uso u seriju kenjanja i postavljanja deckova onda da dodam i giftse... (ovo spremam za bec pa cu ga jos menjati)

ima jos jedno 10tak deckova koje treba postaviti... pa onda sve to da ze zgura u jednu temu za raspravu ili da ostane rastrakano sve jedno je...
Perovic:
"Srecan rodjendan Bugi. Odjednom te svi vole, da li ja to mirisem playboy gang bang party ili je to ipak gile u ormanu u koznim tangama sa kretenskim sesiricem Very Happy"
Locked

Return to “MtG: Deck-ovi”