Aggro Pwner za T2

T2, Extended, T1, Block rasprave o MtG deck-ovima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Aggro Pwner za T2

Post by Snake »

Poshto niko netje ni o chemu da pishe, a i nemate originalne ideje (shalim se ja, ljubi vas batica) red je da ja bacim malo svetlosti na ovo mrachno more metagame-a. Inache, deck je veoma jednostavan za igranje, nema mnogo razmishljanja, uglavnom je tu da sabije aggro, a protiv kontrola se malo tezhe nosi, mada je i taj matchup relativno dobar. Jedini deck koji ne mozhe sigurno da dobije, to je blink-touch.

E pa evo deckliste, sa kojom sam, btw bio 9. na nashem drugom regionalnom:

Aggro Pwn v1.0:


4 Sacred Foundry
2 Stomping Ground
4 Temple Garden
2 Battlefield Forge
1 Horizon Canopy
2 Flagstones of Trokair
2 Forest
1 Plains
1 Mountain
2 Vitu-Ghazi, the City Tree
1 Urza's Factory
1 Treetop Village
1 Forbidden Watchtower
----------------------------
24 Lands


4 Sulfur Elemental
4 Loxodon Hierarch
4 Firemane Angel
3 Bogardan Hellkite
-----------------------------
15 Creatures


4 Boros Signet
2 Selesnya Signet
4 Wrath of God
4 Lightning Helix
3 Faith's Fetters
2 Demonfire
3 Savage Twister
------------------------------
22 Other Spells


Pa evo vam pa se igrajte, ili raspravljajte, ili shta vetj, ne trazhim nishta samo se hvalim :D
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Posto si napisao da je deck aggro pawner, pretpostavljam da si na tim regsima pobedjivao zoogoyfe, grull i njima slicne deckove. Moze neki kraci report (ili duzi ako te ne mrzi da piskaras :))?
User avatar
Snake
Posts: 159
Joined: Fri Jan 14, 2005 9:21 pm
Location: Pazi da ti ne kazem...

Post by Snake »

Inache SB je bio ovakav:

2 Sacred Mesa
4 Pyroclasm
4 Voidstone Gargoyle (koji i nije imao neku funkciju)
4 Disenchant
1 Savage Twister


E pa ovako sam igrao:

1. Bugi (B/G Goyf Control/Discard) vs Snake 0:2

Ne setjam se tachno prve partije, znam da uglavnom nisam primio ni jedan damage i da sam odigrao 2 helixa u njegov totem za pobedu. Posle prve partije sam isajdovao :

-4 Firemane Angel (Zbog extripate-a i velikog mana costa, zato shto tje mi on isprazniti ruku pre nego shto stignem do 6. mane) i
-3 Bogardan Hellkite (Isto zbog velikog cmc)
+4 Pyroclasm (Confidant je najvetji problem u njegovom decku,a i nisam znao da nema nishta shto ima toughness 2 ili manje u njegovom decku)
+2 Sacred Mesa (Shto je bilo veoma pametno sa moje strane budutji da ima super sinergiju sa sulfur elementalima, no nema veze :D)
+1 Savage Twister (Josh malo removala nikada ne shkodi)

Druga partija pochinje sa njegovim confidantom u drugom potezu, na shta on dobija piroklazmu, shto je vetj veliko olakshanje za mene, posle nekoliko poteza i 2 Hierarcha, Mesa je ushla u igru a on sa 4 karte u ruci, od koje su svi bili removali, ali sam ja ipak mogao da pravim po 4-5 pegaza po krugu i to je bilo to.

I tako sav sretjan shto sam opleo jedan od loshijih matchupova sedim i pochinjem da meditiram i da se molim da mi dodje aggro deck i zhelja mi se uslishila:

2. Stefan (Gruul) vs Snake 0:2

Prvu partiju sam ja krenuo prvi spustio lend, pustio potez, on spushta llanowar elf-a, ja se otapujem, helix u llanowarca i vetj sam ga usporio dovoljno. Spushtam tokom partije oko 3-4 Hierarcha i 2 Faith's Fettersa, shto je bilo vishe nego dovoljno da sprechim da me sprzhi, i tako Stefan vidno iznerviran kretje da komentarishe kako me kenja (nije da nije, al opet je potreban i skill :mrgreen:).

-3 Bogardan Hellkite
-2 Sulfur Elemental

+4 Pyroclasm
+1 Savage Twister

Ovako mi je bilo najisplativije da se sajdujem, zato shto ove kreature, koliko god da su dobre, netje mi bash pomotji ako me protivnik spali do 4. poteza. A removal mi je vishe odgovarao nego sulfur elemental u ovom matchupu.

Druga partija se malo otegla, dodushe ja sam bio na oko 34 zhivota, proshla su 2 wratha, i 3 pyroclasme od kojih su dve otishle u jednom potezu za 2 Call of the herd Tokena. Sve u svemu josh jednom sam se popeo na dovoljno life totala da ne mogu da izgubim zbog sprzheva.

Nastavitje se...
Image
So Damnation sucks where Wrath of God blows, but both of them rock
Aman wrote:Marvo citaj pravila, mrzi me da brisem vase male pogane postove...
kisici decacima
po guzici devojcicama
User avatar
vlada
Posts: 54
Joined: Wed Jul 27, 2005 12:51 pm
Location: zemlja DEMBELIJA

Post by vlada »

Deck nema sanse protiv non aggro deckova, jel nema igru protiv kontrola, i slabiji power protiv drugih mid range deckova, a i protiv aggra izgleda nestabilan jel iako ima toliko life gaina suvise je spor, i jedino moze da pobedi ako aggro ide burn pa kreature, ako krene obrnuto par life gain karata te nece spasti, sb izgleda kao da je pravljen za 2 minuta, pyroclasme su nepotrebne, i ako bas oces, kao sto si i sam rekao da 'pwnujes aggro' bolje ubaci bele marturke umesto njih, bar ce da ti kupe vreme na pocetku, voidstone garg je uzasan u sb-u, kao i disenchant kad vec imas grip u formatu, razlika je velika, a nema nikakve veze ta jedna mana, jel tvoj deck nije agresivan, hellkitei su takodlje extra losi u ovom formatu, a slag na torti je 1 treetop village...
Andy wrote: Mogao bih da te naucim mnogim stvarima u mtgu.
Javi mi se na PM radi dogovora, a svaka mtg lekcija (1 cas traje 45 minuta) bi te kostala 20e sa potencijalnim snizenjem u slucaju veceg broja casova.Uzgred, ne salim se.
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

vlada wrote:Deck nema sanse protiv non aggro deckova, jel nema igru protiv kontrola, i slabiji power protiv drugih mid range deckova, a i protiv aggra izgleda nestabilan jel iako ima toliko life gaina suvise je spor, i jedino moze da pobedi ako aggro ide burn pa kreature, ako krene obrnuto par life gain karata te nece spasti, sb izgleda kao da je pravljen za 2 minuta, pyroclasme su nepotrebne, i ako bas oces, kao sto si i sam rekao da 'pwnujes aggro' bolje ubaci bele marturke umesto njih, bar ce da ti kupe vreme na pocetku, voidstone garg je uzasan u sb-u, kao i disenchant kad vec imas grip u formatu, razlika je velika, a nema nikakve veze ta jedna mana, jel tvoj deck nije agresivan, hellkitei su takodlje extra losi u ovom formatu, a slag na torti je 1 treetop village...
Slazem se uglavnom za SB, martyrke su prilicno hot, osim ako aggro player forsira Mogg Fanatica post-SB. Ja sam u Angelfireu igrao SB Disenchant obavezno, ali ovde postoji pristup zelenoj mani pa je naravno mnogo bolji Krosan Grip. Sacred Mesa nije toliko potrebna, ja licno ne forsiram tu kartu, ali ima i obrnutih slucajeva. U svakom slucaju Snake, gledaj da ostatak SB-a popunis necim kako bi imao sanse protiv kontrola i mid-rangea (pogotovu su ti nezgodne Boom/Bust varijacije).
Locked

Return to “MtG: Deck-ovi”