Nova extended sezona

T2, Extended, T1, Block rasprave o MtG deck-ovima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Nova extended sezona

Post by valhalla »

Pa ljudi, sta kazete?

Ja stavljam pare na

1. couterbalance tog sa tarmogoyfovima
2. loam
3. teps/ravager

Mislim da je TEPS odlican dek za ovaj meta, sa mejndekovanim CoV moze da izadje na kraj sa bilo kojim aggro dekom. Jedino sto ima male probleme sa Togom i diskardom...

Ravager ce biti solidan izbor i pored standardne kolicine hejta. Ipak ni loam ni tog ne mogu tako lako da izadju na kraj sa njim.

Ali Tog sa counterbalancom i goyfom...To nije fer...Izbaci gojfa,pa balance i ubija sve sto igras...A bije od treceg poteza...ah

Cini mi se da ce vise nego ikad pobednika odlucivati kvalitet igraca a ne izbor deka...
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Re: Nova extended sezona

Post by Luka »

valhalla wrote: Cini mi se da ce vise nego ikad pobednika odlucivati kvalitet igraca a ne izbor deka...
Ne zaboravimo tu i broj Tarmogoyfova koje svako pojedinacno moze da priusti.
Karta ce smoriti barem kolikoi AEther Vial, and that's saying much. Jednostavno, broj dekova koji iz nekog razloga ne mogu/ne zele da igraju ovu kratu moze se nabrojati na prstima jedne ruke. Bicu prilicno iznenadjen ako ako se ne nadje na banned/restricted listi pocetkom godine, mozda cak i pre toga.

Takodje, mislim da bi Ichorid mogao da bude dobar izbor, ali opet i to je vise stvar smelosti nego cistog rezona.
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Nova extended sezona

Post by valhalla »

Luka wrote:
valhalla wrote: Cini mi se da ce vise nego ikad pobednika odlucivati kvalitet igraca a ne izbor deka...
Ne zaboravimo tu i broj Tarmogoyfova koje svako pojedinacno moze da priusti.
Karta ce smoriti barem kolikoi AEther Vial, and that's saying much. Jednostavno, broj dekova koji iz nekog razloga ne mogu/ne zele da igraju ovu kratu moze se nabrojati na prstima jedne ruke. Bicu prilicno iznenadjen ako ako se ne nadje na banned/restricted listi pocetkom godine, mozda cak i pre toga.

Takodje, mislim da bi Ichorid mogao da bude dobar izbor, ali opet i to je vise stvar smelosti nego cistog rezona.
Ichorid jeste odlican, ali je potrebno dosta srece/znanja da se sprovede kroz hejt...
Recimo nesto kao ravager - bolji si i brzi za dva koplja ali te svi mrze. Pa ako naletis na hejt..ebga...obrao si bostan
User avatar
Pera-Beast
Posts: 31
Joined: Mon Jan 15, 2007 6:37 pm

Post by Pera-Beast »

Tier 1 dekovi

1. Aggro Loam
2. Ichorid
3. Scepter Chant
4. Counter Tog
5. Boros (goyf, gmtg)
6. Teps
7. Affinity

T 1-2

8. Urza/cloudpost control
9. Rock
10. Discard (mono B, W/B)

dodacu jos nesto kada se setim.
User avatar
Valnjes 666
Posts: 72
Joined: Fri Feb 03, 2006 8:44 pm

Post by Valnjes 666 »

Tipujem na Mir Incubator! :D

Igrao sam ga prošlu nedelju, na 4 runde, samo sam orvu izgubio 2:1, ali zato što nisam mogao povući ekstrakciju na vrijeme, da maknem trickbind... :(

Inače bi bio prvi :(
Image
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Valnjes 666 wrote:Tipujem na Mir Incubator! :D

Igrao sam ga prošlu nedelju, na 4 runde, samo sam orvu izgubio 2:1, ali zato što nisam mogao povuæi ekstrakciju na vrijeme, da maknem trickbind... :(

Inaèe bi bio prvi :(
Bese bilo dobijas na fireball ili na inkubator?
Fireball << counterspell
Inkubator << mass (artifact) removal

Plus je KCI kolateralna steta u borbi protiv ravagera.
Budi siguran da ce svako, ali svako, imati u sajdu 3x shattering spree/shatterstorm/krosan grip/whatever
User avatar
Valnjes 666
Posts: 72
Joined: Fri Feb 03, 2006 8:44 pm

Post by Valnjes 666 »

Ma ja vozim combo u 3 turnu! ;)

Ovo je moj incubator, "malo" drugačiji od ostalih! :D

Kad me ni Tuth&Nail ne može izvozati, onda znaš koliko je brz! :D

Problem je nastao kad mi frend nije došao na turnir, i nije ponio moje 2 ekstrakcije (tako da sam imao samo 2), i falili su mi 3 trickbinda.

Uglavnom, trebao sam pobijediti (ali sad me već sram to opisati), evo koja je situacija:

Na stolu imam 6 A-landova, 2 talismana, 2 ironworksa i 2 incubatora, totalno sam odtepan i mogu voziti kombo 2 puta (jer on ima trickbindove).
Sad, moj protivnik Tuđman ima na stolu locket i top, a u groblju mu fali samo 1 top da bi izvozio kombo protiv mene. 1:1 je, jer me drugu iznenadio trickbindom.
Eh sad, znam da ima 1 trickbind u ruci, a 2 u decku, i ptanje je dali ima i drugog, a bojim se da će povući drugi top, discardati ga, odigrati combo i maknuti mi sve karte i groblje.

Sad ja budala, ne znam dali da čekam još 1 turn ili da idem voziti, ali veće šanse su mi da vozim odmah 2 puta, pa APP (ak prođe prođe).

Vozim prvi put-> trickbind, drugi put (isti turn)-> trickbind! :(
Sad on kaže, pa imao sam sreće itd, ali nevermind.

Uglavnom, samo pogledam prvu kartu sa decka i vidim ekstrakciju (vrištim)!!!!
:( :( :(

Da sam čekao 1 turn, bacio bi ekstrakciju na trickbind, a on nebi povukao drugog topa, u ruci ima Fact or Fiction, i pogledamo, nema topa...

Šteta...
Image
User avatar
Nikola
Posts: 126
Joined: Sat Sep 06, 2003 3:41 pm
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

@tema:
Dredge...
Locked

Return to “MtG: Deck-ovi”