Standard dekovi sa svetskog prvenstva u New York-u 2007

T2, Extended, T1, Block rasprave o MtG deck-ovima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
frenk_castle
Posts: 76
Joined: Sun Mar 05, 2006 11:32 pm
Location: Beograd

Standard dekovi sa svetskog prvenstva u New York-u 2007

Post by frenk_castle »

Najbolje dekove sa standard dela svetskog prvenstva moze pogledati ovde.

Ovde cete videti kratak pregled svih dekova i analizu zastupljenosti.

Skred - 7 ; Mana Ramp -8; Ukupno 15

Ovo je GR midrange aggro deck koji su na zvanicnom sajtu podelili u dve kategorije prema tome da li dek ima Skred ili ne. Prilicno su slicni dekovi imaju koliko sam video minorne razlike. Ako se posmatraju kao jedan dek, a to ja mozda greskom radim, onda je ovo najzastupljeniji dek medju ovim bolje plasiranim.

Elfovi - 10

Japanci su mahom dosli sa ovim dekom. Prilicno je solidan aggro dek sa dosta dobrih stvorenja, removala i disrupcije.

Mannequin - 8

Solidan UB aggro tempo dek. Moze lepo da se izivljava nad vecinom protivnika.

BG rock - 6

Solidna aggro kontrola. Jedina razlika izmedju ovih lista i elfova je malo vise removala i discard-a a manje elfova.

GU Vile - 6

Ovo je odranije poznat GU aggro tempo dek koji koristi razne trikove da dobije na tempu.

Dragonstorm - 5

Prvi kombo dek za koji ja znam posle rotacije. Meni je malo cudno da je mono crven ali dek radi. Mozda su mu heavy blue kontrole problem, ali toga sada gotovo i nema pa onda i nije neki problem.

Tarmorack - 2

GB aggro dek sa puno discard-a koji gleda da protivniku rasturi ruku i onda da ga bije rack-om i napumpanim tarmogoyfom.

UB vile - 2

Po meni je verzija sa zelenom namesto crne bolja ali ovo su igrali dobri igraci pa valjda znaju sta rade.

Sonic Boom - 2

Mono plava kontrola koju su igrali samo dva japanca. Meni je najindikativnije to da je Wafo-tapa covek koji je napravio Sonic Boom igrao drugi dek. Mozda Sonic Boom nije vise tako sjajan izbor.

RU aggro - 1

Jako, ali jako cudan aggro dek. Ljudi koji su ga probali su odusevljeni njime. Ja ga nisam video na delu pa necu komentarisati.

RB aggro - 1

Ovo nisu goblini. Dek nisam ozbiljno pogledao pa necu komentarisati.

RB goblini - 1

Ne znam koliko je ovo dobar dek ali eto covek je uspeo da dobro prodje sa njime. Da li je to do deka, pilota ili do srece ne znam.

Mono Blue Pickles - 1

Nije bilo niti jednog UW pickles-a i pored toga sto je taj dek uzeo Krakow. Da li je mono blue verzija bolja ne znam tek svi su odlucili da ne igraju belu.

UB teachings - 1

Plavo crna tempo kontrola koju je igrao Wafo-tapa. Kada se uzme u obzir da je cela meta aggro i da niko nije igrao Gargadon-a onda dek i nije tako tupav kako mi se na prvi pogled ucinio. Nedostatak Gargadon-a resava glavni problem koji je UB teaching imao protiv brzih aggro dekova. Mozes da igras coldsteal heart i relic u startu i da pustis aggro da te bije prva dva tri poteza jer ce Tendrils da ti vrati zivot. Ne znam samo kako ovaj dek igra protiv dragonstorma jer ima malo kauntera a nema sta da ubije za zivot i protiv pickles-a jer se po planu igre puno tapuje u svom potezu.

Ono sto je meni bilo indikativno je da je od 61 deka na listi bilo 5 kombo dekova i to sve dragonstorm 4 kontrole, jedan UB teaching jedan pickles i dva sonic boom-a. Ostalih 52 bili su pretezno aggro 31, aggro-kontrole 6 i midrange aggro 15.

Wizards-i su uspeli da celu meta strpaju u tri boje. Bele nema nigde, plave jako malo ako to nisu stvorenja. 39 dekova sa druge strane igra zelenu. Da mannequin i dragonstorm nisu bili tako dobri bilo bi i vise zelene od ovih bednih 64 %.
Extract taken from Devastation of Baal by Guy Haley

"You are too noble to understand." Seth rounded on Dante. "That is not salvation, that is replacement. These new warriors will bear the colours of Flesh Tearers, but without Sanguinius’ fury they will be Flesh Tearers in name only. All my time as Chapter Master I have waged war on our rage, to wrestle it into submission and use its strength to slay our foes. We are fury! From the time of Amit, the savage lord, to this day, we have carried the white heat of Sanguinius’ anger in us. That was our gift and our burden. The flaw is what makes us what we are." He clenched his fist in front of Dante’s face. His voice dropped.
"We are nothing without the struggle against it. He would make us all Ultramarines in red armour." He turned away, his gaze straying down the dead legions of Blood Angels. "There are few of my warriors left, few true Flesh Tearers. Once we are dead, the Flesh Tearers will be no more, no matter that these abominations carry our name. It is a betrayal, not a boon. Guilliman will want us gone quickly, and his own warriors in our stead."
"Gabriel!’"
Seth waved his hand. "Open your eyes, Dante. These Unnumbered Sons, they are Legions in all but name. I have spoken with the newcomers. They are only too glad to tell me of the Avenging Son’s plans. Wherever Guilliman goes, he leaves his men in place. Through the codex, he gave the Adeptus Astartes their independence. He is more than willing to remove it from us. Soon, the Chapters will be free in name only. And these new Space Marines, he has the gall to interfere with the work of the Emperor. If he is willing to do that..." Seth fell silent suddenly.
"What are you suggesting?" said Dante quietly.
Seth mulled his words over, even as his anger tried to force them out of his mouth. He would not speak at rage’s behest, but decided to say them in calmness. They needed to be said. "If he is regent, why not Emperor?"
"What you suggest is treasonous!"
"My words, or his actions?" snarled Seth. He drew himself up to the fullness of his considerable height. "Be careful of him, Lord of Baal. Be very careful." Without waiting for a reply, Seth walked away into the darkness.

Beginning of audio drama Hunger by Andy Smillie

Men crave food. They crave flesh. They crave power. We are not men.

The Emperor's Angels his Space Marines crave honour. They crave retribution. They crave justice. We are not Angels.

We are the blood sons of Sanguinius. We crave only violence, bloodshed. There is no void in the deep of our souls only the hunger. An insatiable call to slaughter.

From the final data logs of Nassir Amit.
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Mislim da su i Wizardsi svesni ovog problema, i da ce vec od Morningtide-a biti dosta toga ispravljeno u korist plave, a pogotovu bele, koja je u Lorwyn-u ocajna (zbog prokletih Kithkina naravno).

Volim kada je metagame uravnotezen, volim G/B midrange deckove (jos od extendeda i Pernicious Deeda), ali ova lista best deckova sa Svetskog je blamaza WotC-a.
Locked

Return to “MtG: Deck-ovi”