ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

T2, Extended, T1, Block rasprave o MtG deck-ovima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by arborsomniorum »

Pozdrav drugari,
Mislim da nema potrebe da se predstavljam, znaju me samo stariji igraci Magica, jer sam dosta dugo bio izvan svih okvira igranja Magica.
Medjutim, cuvao sam verno svoje spilove, neki imaju vise od deset godina, pa sam prosao svasta sa njima i izvajao ih po svojoj meri. Spilovi nisu nikakvog odredjenog formata, nisu ultimatni, neki nisu ni legalni jer imaju nesto banovanih karata, ali ja sam oduvek igrao malo slabiji Magic nego mnogi sa nase scene. Igrao sam "kucni Magic", gde je sve dozvoljeno, gde se sve moze mesati itd. Nije mi bio cilj da pravim spilove koji ce pobedjivati zbog brzine, niti sam ikada gledao deck-liste pa da sam se ugledao na njih. Svi su potpuno originalni, a videcete i gomile gluposti, koje su tu zbog moje emotivne vezanosti za njih. No da ne davim vise, evo prvog prikaza jednog od mojih spilova, a kako budem pisao o novim spilovima, kacicu ih ovde da svi vidite. Komentari su vise nego pozeljni, a poziv za igranje se podrazumeva.

ЦРНА КОНТРОЛА
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by arborsomniorum »

Bas niko nikakav komentar? Dobro, ja cu da pisem i dalje, ali stvarno ocekujem neki komentar...

Веверице
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Re: ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by Roderick »

Cekaj... poredis 'veverica' spil (verovatno Legacy) sa T2 spilovima? Budi realan :(
A osim toga, evo bacio sam pogled na listu... akceleracija i kotjenje ververica.... za to su i dizajnirane :)

A za 'kontrolu'... pa zar ti nije jednostavnije da ubacis neku mill kartu umesto braidsa (koja je ionako banovana karta zajedno sa himnom ili sam ja van toka, e sad ne znam tacno koji format i zbog cega ali mora da postoji razlog odnosno neki drugi combo)? Mind funeral za 3 i ode mu prosecno 8 karata ili kad vec igras starije karte> Glimpse of the unthinkable za tacno 10, delotvorniji a splash plave ti otvara nove mogucnosti. Ovako Braids i tebe smara totalno bezpotrebno a uostalom sporije mu puni grave, i vise kosta, i moze da se skloni, itd. Phyrexian Negator onako... fala bogu pa moze sam sebe da sack-uje inache bzvz.
Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by arborsomniorum »

Hvala na komentaru. Mogu se sloziti da bi neki mill bio dobar. Toliko dugo nisam menjao spil (vids da sam samo ubacio Lilianu od novih stvari) da am potpuno prestao da razmisljam kako da ga promenim. Imacu to u vidu. Videcu sta mogu da nadjem i sta je najbolje. Hvala.
Negatori mogu sebe da sekuju, ali ako me neko oprzi po negatoru za npr cetiri stete, odlaze jos tri permanenta osim Negatora.

Inace, shvatio sam da bi vevericama dobro dosao jedan, dva pendelhavena, pa cu verovatno promeniti listu na njihov racun.

Za kraj, reci cu samo da je sledeci spil koji budem predstavio, kruna mog stvaralastva, brz i efektivan. Verovatno najbolje sto imam.

PS. Napominjem da spilovi nisu formatski pravljeni, niti da su legalni. Oba spila imaju banned karte (gaeas cradle je isto tako banovana) ali ja sam poceo da igram sa tempestom, pa u vreme kada sam poceo da pravim spilove, to u bile korisne i veoma koriscene karte. Moji spilovi nisu t2, nisu pravljeni na tom nivou, jer ja nisam taj nivo Magic igraca.
POZ
Mare
Posts: 115
Joined: Sun Dec 07, 2008 4:47 pm

Re: ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by Mare »

ovako:0,necu nista previse da sugestiram ,ali za pocetak posto sam video ovu tvoju listu
crnog deka,a imam malo vremena na pretek..
znaci:
dobaci jos neku zemlju,po mogucstvu caball coffers,izbaci spawning pool,nije dovoljno f=dobar,
da,nisam citao sta si pisao u deskripciji deka,ali vidim listu i to je sasvim dovoljhno da vidim sta se moze poboljsati ako ces igrati mono blek FAN kontrolu:)
i phyrexian tower mozes izbaciti stavi otpr 24 zemlje min.
od bica mozes ubaciti,npr demigod of revenga,diviniti of pride kao i helldozer nisu losi.
ondak tu je i Oona,queen of the fae,korlash,i naravno rekurzija undead gladiator:).
od spelova dobra ti je himna,trebao bi drzati thoughtseize(terapije)ali ne preterivati sa diskardom,mozes ubaciti dva hauning echoesa cisto da spice upujes stvari zajebavanje ovo ono,ali ako neces da se zajebavas ubacis damnation i powder keg and then show them kujj gazda ..removali..ehh..da zaboravih dobra je arena skroz i dva je pravi broj consume spirit naravno uz pravi tutor ipak fan je dek mislim vampiric tutor demonic tutor nesto budzet verzija=lol
sad se vratimo na removale chainers edict je odlican ali odlican,mislim da ti nije potrebno i da drzis instant edict u deku pored chainera,ali mozes drzati innocent blood.
ima tu jos i dark rituala,skeletal scryinga ovo ono.moram da lezem..
ako hoces mogu ja da ti posaljem kad budem imao vremena moju verziju tvog deka ali da mi kazes pre sta smem a sta ne smem da menjam;)
znam ja to i moj buraz se anjvise lozio na visaru ali..na tarabi pise..ali..kontas..i braids oldschool,ali treba napraviti nesto za njih dvoje,tipa kao oni u parku,piknik treba im cebe..kontas..a uz cebe i...sveca naravno da ne bude casual...razumes..a uz svecu i frizbi da se dobacuju..ahahahahahahaha
pozdrav pogledacu i ovaj tvoj drugi dek kad skrpim vremena :D
User avatar
SerbZmaj
Posts: 151
Joined: Tue Dec 20, 2005 2:27 am
Location: Beograd
Contact:

Re: ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by SerbZmaj »

:lol:
Mare
Posts: 115
Joined: Sun Dec 07, 2008 4:47 pm

Re: ARBOR somniorum - Moji SPILOVI

Post by Mare »

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Locked

Return to “MtG: Deck-ovi”