Extended dekovi [semi-budget]

T2, Extended, T1, Block rasprave o MtG deck-ovima...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Roderick
Posts: 135
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:56 pm

Extended dekovi [semi-budget]

Post by Roderick »

Interesuju me da li jos neko sa foruma ima tendeciju ka pravljenju inovativnih extended deckova a da pritom ne prelaze 100-150e. Jelte napravili su dek for fun, delotvoran i ne kosta puno.

Pocecu sa moja dva:

Evening Shepherd

Creatures : 17
"""""""""""""""""""""
4x Twilight Shepherd
4x Wall of Roots
4x Kitchen Finks
2x Durkwood Baloth
2x Civic Wayfinder
1x Safehold Elite (for fun, mali smarach)

Other spells : 21
""""""""""""""""""""""""
3x Enchanted Evening
4x Patrician's Scorn
4x Glittering Wish
1x Primal command (verstile)
2x Mana tithe (obozavam ovu kartu)
4x Spring Cleaning
3x Search for Tomorrow

Lands : 22
""""""""""""""""
4x Wooded Bastion
2x Brushland
2x Flagstones of Trokair
2x Llanowar Reborn
5x Plains
7x Forest

SB:
""""""""""""""""
1x Oversoul of Dusk (glitter, zamena za shepherda)
1x Enchanted Evening (glitter find)
1x Quillspike (for fun, heartmander je bolji ali dize cenu deka)
4x Porpyhry Nodes (Vs aggro)
3x Greater Auramancy (Vs ench hate)
2x Wheel of Sun and Moon (Vs dredge i ostalih grave [ab]usera - unearth,etc)
3x Vexing Shusher (Vs control)


Znachi... sustina je izvesti Shepherd on stack+Patrician's Scorn preko combo dok je Evening u igri > totalna anihilacija s'tim sto se meni sve karte vracaju. Ako ne tu je spring cleaning a ostale kreature su tu da smaraju dok ne izvedem jednu od kombinacija.


A ovaj je drugi, skoro sam ga sklopio

Godsirac (Godsire Evolution recimo?!)

Creatures : 10
"""""""""""""""""""""
4x Godsire
3x Elvish Piper
3x Empyrial Archangel

Other spells : 27
""""""""""""""""""""""""
3x Dramatic Entrace
2x Martial Coup
3x Primal Command
4x Rampant Growth
3x Garruk Wildspeaker
4x Thousand-Year Elixir
4x Favor of the Mighty (ftw)
4x Fertile Ground

Lands : 23
""""""""""""""""
3x Sunpetal Grove
2x Rootbound Crag
4x Jungle Shrine
4x Mountain
5x Forest
5x Plains

SB:
""""""""""""""""
4x Volcanic Fallout
4x Gaddock Teeg
3x Guttural Response
2x Spellbreaker Behemoth
2x Martial Coup

Uz malo pomoci konzistencije combo za upad Godsirca ili Andjela moze da bude izveden u 4 krugu. Ali obicno treba 5-7 (primal pomaze da se nadje zver a sve ostalo ima alternativu). Sto pre treba da se oformira dobar mana base pomocu fertila/growtha jos ako je garruk u igri moze sve doci na mesto. Combo je sledeci: elixir u igri; elvish piper/dramatic entrance > godsire... uz pomoc elixira napravi 2 tokena i tako svaki turn dok ga neko ne skloni a tad ce vec biti kasno. Elixir je tako dobra karta a niko se ne usudjuje da je koristi... Drugi combo, protiv rdw i slicnih napadnih deckova: favor u igri ; elvish piper/dramatic entrance archangel itd. ne mogu da me dmg-uju a ni nju. A ne skodi i da ima favor dok je Godsire tu i seje naokolo. U slucaju mnozenja od strane protivnika radikalno ciscenje sa Garrukom i kontra napad, Garrukovog otap za xtra manu > martial coup. I sledeci turn Overrun.
Nista od ovih karata nije skupo osim Garruka. Dok je bio T2 jedino sam imao problema sa kontrolom i poneki put mill ali za to postoji primal koji je svestran i po meni najbolja commanda. Jednostavno smara, hence SB protiv kontrole. Nema sta Gaddock ne moze da resi.


Liste nisam korigovao ali trebalo bi da budu up to date. Komentari i kritike dobrodosli, ali voleo bih da vidim i neke druge dekove (koji su licno osmisljeni), zato je i tu tema :)
Image
Locked

Return to “MtG: Deck-ovi”