Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by Dzon Vejn »

Ma daj nemoj da zezas, nego to poguraj malo tamo gde treba da se pogura ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by žubor »

meni se vise ne gura ... ne upiruci prste ni u koga ... Dzoni je vrh lige ... :mrgreen: ... uspeo je da odigra 1 mec za 2,5 meseca ...
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by Hertz »

Pozdrav svima.

Vidim da je ovaj topic malo zamro, pa rekoh da mu dam malo zivota :-({|=
Da li ova inicijativa jos zivi i da li ima sanse da se liga obnovi u novoj godini?
Znam da je u toku kampanja u kojoj ucestvuju igraci veterani, ali novim igracima, poput mene, moze da bude vrlo zanimljiva jer bi se stvorio kontinuitet u igranju i ne bi postojala neizvesnost kada , gde i sa kim ce se igrati sledeca partija :wink:
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by Dzon Vejn »

Ne postoji. Nekoliko igraca je u medjuvremeno prodalo armije i odustalo od igre, iz mnogih razloga.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Baneblade
Posts: 399
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by Baneblade »

George S. Patton Jr wrote:Pozdrav svima.

Vidim da je ovaj topic malo zamro, pa rekoh da mu dam malo zivota :-({|=
Da li ova inicijativa jos zivi i da li ima sanse da se liga obnovi u novoj godini?
Znam da je u toku kampanja u kojoj ucestvuju igraci veterani, ali novim igracima, poput mene, moze da bude vrlo zanimljiva jer bi se stvorio kontinuitet u igranju i ne bi postojala neizvesnost kada , gde i sa kim ce se igrati sledeca partija :wink:
pa pazi nema razloga da se ne igra neka liga u ovom obliku ili nekom izmenjenom ponovo.mada u kampanji nisu iskljucivo iskusni igraci,ima i par njih koji su skoro poceli sa fow-om.tako da mislim da ce u toku godine biti neceg slicnog(kampanje/lige),mada je bi voleo neke mini turnire jednom mesecno.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by Skobra »

Malo su zeznute te lige jer zahtevaju odredjenu posvecenost od ucesnika... a cim se jedan igrac smori najcesce sve staje. Sto se tice sticanja iskustva kroz partije slobodno stavis na forum poziv za partiju i siguran sam da ce neko odgovoriti...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Fow MW Liga - Axis vs Allies - Najava/Rasprava

Post by Hertz »

I liga i kampanja i mini turnir dobro zvuce kao nesto sto bi uvelo u izvesnost igranja partije u smislu da se zna kada, gde i sa kim se igra sledeca.
Takodje ovaj nacin igranja donosi i takmicarski duh pa nije sve jedno da li ce se pobediti ili izgubiti i sa kojim rezultatom. A posto se igraci medjusobno ukrstaju iz kola u kolo na ovaj nacin mladji i neiskusniji igraci mogu da imaju priliku da odigraju neku partiju i sa veteranima i istovremeno da steknu nepohodno iskustvo i podizu kvalitet svoje igre i taktike.

Takodje mislim, svi mi koji smo usli u ovaj hobi, da smo to prvenstveno ucinili to radi zabave i verujem da ce se u svakom trenutku naci dovoljan broj ljudi radih da se organizuju i redovno igraju. Naravno, neko se smori i prestane da igra ali zato srecom uvek postoji nova krv koja se pojavi spremna da zameni nekog ko ide na zasluzeno 'odsustvo' ;)

Vidim da trenutno ima 10-tak ljudi (ne ukljucujuci mene jer sam za nju za malo zakasnio) koji igraju aktuelnu kampanju i verujem da kada se zavrsi, da ce biti i prostora i vremena da se pokrene jedna od tri gore navede akcije (liga, mini turnir ili zasto da ne neka nova kampanja).

Dok ne pocne neki novi ciklus ja ostavljam otvoren poziv svakom ko zeli da zaigra neku partiju protiv amerikanaca (to je za sada moja prva i jedina armija) da me slobodno kontaktira putem PM radi dogovora.
Image
Post Reply

Return to “Flames of War”