ETC Poljska 2012.

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

ETC Poljska 2012.

Post by Nemanja »

Evo informacija o našem borbenom učinku u Poljskoj:
Plasirali smo se na 12. mesto od 20 ekipa.

Igrali smo sa:
Poljskom 2-4
Švedskom 0-6
EU timom 2-4
Irskom 4-2
Češkom 5-1-0

Videli smo kako druge ekipe igraju i kako prave liste.
Najveći nedostatak nam je bio slabo poznavanje V3 pravila i nedovoljan playtesting naših lista.
Možda smo bili malo prepotentni na početku, ali su nas brzo spustili na zemlju :evil:

Na kraju dana 1. dana umalo nismo izvršili kolektivno samoubistvo skokom u reku. Umesto toga smo utopili tugu u alkoholu, što je naravno pomoglo. 2. dana smo zaista razbijali, tako da se (valjda) nismo obrukali.

Bilo bi lepo da svako napiše svoj kratki after action report. Slike ćemo postovati.
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Grof Bronza »

ovi svedjani su vas otrsili za sve pare.... ovo ostalo i nije toliko katastofa... :D trebali ste da pocnete sa alkoholom jos od prvog dana :D cekamo detaljije izvestaje.... :D
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Nemanja »

Grof Bronza wrote:ovi svedjani su vas otrsili za sve pare.... ovo ostalo i nije toliko katastofa... :D trebali ste da pocnete sa alkoholom jos od prvog dana :D cekamo detaljije izvestaje.... :D
za Šveđane sam lično ja odgovoran :oops: . kad smo trebali iz berlina u taj Gorzow da idemo, Šveđani kasnili par sati. onda smo ih čekali na aerodromu, nije bus bez njih mogao da krene. došli momci, hteli da pričaju sa nama, druže se... mi ih najstrašnije isprozivali i iskulirali i još se zezali kako bi bilo super da nam ,,slepci" ulete na turniru.
... i uleteli su nam :lol:
nešto je čudno bilo u tim partijama, nismo igrali loše.čak mislim da su nam njihove liste odgovarale, ali ...

Inače, prvi su bili Poljaci, drugi Grci(u ekipi su doduše imali samojednog Grka), treći Englezi (u ekipi su im bili sve sami pobednici najvećih FoW turnira, niko mlađi od 50 godina, imaju 3 kompleta dreseva i te fore).
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Olsianon »

U svakom slučaju imali ste dobru zabavu tamo :lol:
Za prvi put je skroz prihvatljiv rezultat, a koliko mi Miloš und Milan ispričaše defenderi i pešadijske liste su bile u ne baš blagoj prednosti, a naši vole da vozu panzere :lol:
E da i slika za sve vas :lol:
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Baneblade »

ako brate bar vam je bilo lepo i zezali ste se i zapamtite za sledeci put,ako niste prvi,poslednji ste!
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: ETC Poljska 2012.

Post by opsidiannight »

To je zato što nemate iskusta u šikanju. Neozbiljnost, nema šta.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Skobra »

Ma taj prvi dan nam je bio toliko uklet da sam se non stop osvrtao dal nije Tadic negde u okolini (jerbo na kom god se on takmicenju pojavi mi nahebemo). Al smo posle organizovali "knezevu" veceru koja je naravno pocela lamentiranjem a zavrsila se pijanim busanjem u grudi ("JA sam vik`o Srbija!") i stvarno da vidis drugi dan smo ekstra odigrali.... I nije nas 6:0 od Svedske toliko ubilo u pojam koliko poraz 4:2 od EU tima... pogotovo jer su 3 od te 4 partije bili draw medjutim neko turnirsko pravilo je bilo da se draw resava u korist defendera pa smo izgubili i te 3 (jebga kad ne citamo) :?

Uzgred konacna lista je bila

Place TEAM Small points Big points/Battles won
1. POLAND 133 19
2. GREECE 115 19
3. ENGLAND 121 18
4. GERMANY 120 17
5. SLOVENIA 96 17
6. SWEDEN 111 14
7. SPAIN 109 14
8. CANADA 104 14
9. FRANCE 102 14
10. FINLAND 100 14
11. BELARUS 99 14
12. SERBIA 97 13
13. SWITZERLAND 88 12
14. NORTHERN IRELAND 97 11
15. RUSSIA 92 11
16. Team EU 87 11
17. PORTUGAL 95 10
18. IRELAND 80 10
19. CZECH REPUBLIC 85 9
20. HUNGARY 81 9

U isto vreme se igralo i ETC WH i WH40k i momci iz WH Srbije su nosili sajkace koje su bile hit na ETC :lol: Steta sto nije bilo nasih za 40K....
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC Poljska 2012.

Post by kgkid »

:applause:

Svaka cast na prvom pojavljivanju! Plasman je odlican! Neka na sledecem bude vise srece, a i iskustvo ce znaciti vise!

SRBIJA!!! \:D/

:applause:
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Nemanja »

kgkid wrote::applause:

Svaka cast na prvom pojavljivanju! Plasman je odlican! Neka na sledecem bude vise srece, a i iskustvo ce znaciti vise!

SRBIJA!!! \:D/

:applause:

hvala momci :D
treba napomenuti i da je warhammer ekipa super branila boje otadžbine :applause: uz to su skupili 8 ljudi i organizovali odlazak i bili najbolji od ekipa iz regiona \:D/
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Skobra »

Hajde malo i da napisemo o ETC turniru...

Naravno neizbezno je iskutvo sa aerodroma. Sumnjajuci (opravdano) da ce biti dizanja obrva od strane vrlih nam sluzbenika na aerodromu lepo spakujem ja sve moje tenkice u dva sundjera i to upakujem u torbu od laptopa. Sve fino stalo i izgleda onako normalno. Raspojasam se ja (skinem kais, sat, plombe i slicno), prodjem rengen i naravno dolazi uniformisani cika i kao:
- "Jel mozete da otvorite torbu"
- "Evo izvolite, ma to su makete i modeli, znate"
- "A da,da. Vi ste i juce sa njima putovali kolko se secam" :?

E doslo mi da mu kazem "Pa da, znate moram da ih setam dva puta nedeljno pa eto", nego setim se moguceg scenarija cavity search pa samo rekoh "ahammsd da" i prodjem lepo... Sto ti je bre pravi carinik, nista mu ne moz promac...

E sad taj Gorzow Welikopolski je nekako bas chudan... nekako pust, jbem li ga... slabo sta radi posle 21h a cini mi se da je i naroda nesto u manjku... otkud znam. Jako cudno mesto. Turnir je bio u nekoj skoli... Sasvim ok lokacija. FOW se, jelte kao elitna igra :wink: igrala u nekoj svecanoj sali, WH u fiskulturnoj sali a 40K u ogromnom satoru na sportskom terenu skole. Tereni za FoW su bili definitnvo najbolji. 60 stolova sa ekstra dobrim terenima, mada je na tablama bilo dosta vise terena u odnosu na table na kojima mi igramo. U svakom slucaju organizacija je stvarno bila na nivou, svi timovi su dobili stampana pravila (mada bi bilo dobro da su ih dali nekom englezu da malo koriguje tekst) i karte za svih 6 igraca (pomocu njih su se odlucivali parovi). Uparivanje igraca je islo po principu: svaki tim izbaci po jednu listu na nevidjeno i zatim se otvaraju. Protivnik onda na tvoju listu ponudi 2 svoje i ti biras jednu od njih. Jedino mi je do kraja turnira ostalo nejasno kako se uparuju konacne 2 liste - a posto smo bili onako smuseni ta 2 poslednja uparivanja smo radili razlicito za svako kolo (odnosno onako kako nas protivnici ubede)

Image
ETC 2012 Tim Srbija - Pedja, Milos, Skobra, Herz, Cepres i Nemanja

Image
A za razliku od ostalih amatera, tim Srbija je imao i PR menadzerku!

Prvi dan (iliti Crna subota za Srblje)
Srbija vs Poljska 2:4

Soviet Tankovy vs Strelkovy Batalion 4:3
Misija: Breaktrough

Elem i dalje nisam uveren da nam nisu namerno uvalili ove Poljake. Mi smo definitivno bili novi kolacici a Poljaci su pucali na titulu. Pravi profiji, sve na komandu, sve znaju gde im ide sta, koju listu stavljaju na nasu listu, ma bas onako zastrasujuce. Ono ni mi im nismo bas ostali duzni. Sa nase strane stola su se u glas culi borbeni poklici "Gde su mi avioni?", "A koju misiju igramo?", "Jel ja napadam?". Nadam se da su se i oni unezverili kolko i ja :mrgreen:

Image
Poljak objasnjava nasem kapitenu Milosu V3 izmene pravila (mislim brate ko ce jos to da cita)

Moj protivnik je bio neki Bernard "Beka" Król, onako neki malo nadobudan poljak (cale mu neki fabrikant punisa pa se on i burazer svrckaju po turnirima i zajebavaju radni narod). Izvede ti on fortifikovani Strelkovy i brate pocne da pakuje onu silnu pesadiju i artiljeriju ko da zna napamet tablu - sve ima svoju pricu, gde, zasto i kako. Ja izvedem dva platuna tenkova (8 i 6 T34/T34-85) a platun pionira i 9 t70 ostavim u rezervi. Partija pocne onako solidno za mene, upucam mu jedno AT vozilo, napravim juris na pesadiju i ubijem par timova. Ne izlecem jer ima neke gadne AT topove. Poljak posipa moje tenkove artiljerijom (doduse bez nekog uspeha) a avione mu uspesno presrecem.
E u trecem krugu krece picvajz, meni ne stize pojacanje i jos ne uspem da mu presretnem avione. I lepo ti on meni odvali 3 tenka (platun od 8) avionom i jos 3 (platun od 6) artiljerijom. U sledecem krugu (4) opet ne dobijem pojacanja. Ne ubijem nista a poljak mi opusteno avionima i artiljerijom oduva jos 2 tenka (platun od 8) i padnem platun moral... Ajd ko velim da probam i tog Dedova pa da rerolujem... pobeze i Dedov!!!

Image
Moja profi reakcija na bekstvo platuna i neustrasivog komesara Dedova

U petom krugu stignu mi oba pojacanja. Pionire pomeram ka jednom objektivu a sa 9 T70 tenkova pucam i jurisam na veliki vod pesadije. Ukupno ubijam 7 timova pesadije (od nekih 18 komada) i zazimam objektivu. Buduci da ce u sledecem potezu da me napucava i sa AT topovima, i sa AT vozilima a bogami i sa 2 artiljerije izlecem na juris i sa ona preostala 3 tenka na drugom kraju table. Opeglam mu vod velike pesadije (prodju moral i ostanu na tabli) i unistim vod AT pusaka i izletim na cistinu - cisto da mora da podeli malo pucanje.
U svom krugu poljak mi opusteno sa 6 pucanja oduva sva 3 tenka i pocne da pegla T70, mislim da je unistio ili bailovao 8 komada. Doduse nije odpinovao vod pesadije koji je mogao da asaultuje te tenkove. Prodju moji tenkici moral. E sad Ljah ti se polakomi da unisti te moje bailovane tenkice i krene sa bataljonskim komesarom u asault. Moji tenkovi su bailovani (vish sad vidim da nije bacao tenk teror test) ali komesar upada u domet pionirima koji sada mogu da rade kontranapad. I sad nastaje prepirka da li moji pioniri mogu da vrse kontru buduci da ne vide neprijatelja (cela prica se odvija u nekom zitu). I dovede ti on sudiju i baja (inace isto poljak) kao "ne,ne ako nemaju line of sight ne mogu da vrse kontra juris" (ovo definitivno nije tacno). Srecom ponovo izmerimo i gle cuda ima manje od 6". Pionircici jurnu, izmelju komesara i zauzmem ti ja lepo objektiv \:D/

Image
Ruski pioniri ubijaju poljsko/ruskog komesara i zauzimaju objektiv

Pobeda 4:3! E tip se ubedacio 200 na sat. Non stop je ponavljao "I was supposed to win this one, I was supposed to win this one"... Nije mi ga bilo zao... oni su ubili Tarasa Buljbu...

Srbija vs Svedska 0:6

Soviet Tankovy vs Shturmovye Batalion 1:6
Misija: Hold the Line

Ovi Svedjani neki bas prijatni ljudi. Ne znam sto ih je Nemanja zajebavao u busu? Ja im odmah ponudio 3:3 i da platimo turu piva. Da sam znao kako cemo da prodjemo ponudio bih 2:4 i dve ture piva al ajd sad... Elem Simon Holm, Svedjanin iz neke vukojebine u kojoj zivi 200 ljudi i gde ga svi (kako on kaze) gledaju ko chudaka, otac predradnik u nekoj pilani, majka domacica, mladji brat, ql lik skroz. Na sredini table neki ogroman zamak, sto me definitivno zezalo sa pomeranjem. Svedjanin postavi God of War nazad, AT topove na jednu stranu zamka a neku ogromnu rusku pesadiju sa integralnim at topovima na objektiv sa druge strane zamka. Ja sve tenkove grunem nasuprot pesadiji. Kad sam lepo postavio sve (a vi znate kako se ja sporo postavljam O:) ), ucini mi se da bi bilo bolje da sve prebacim na drugu stranu ali ajd kao sad mrzi me. I krenemo u peglanje, kao ja nesto njemu ubijam, jurisam ali jurisi uzas! Padam morale sa rerolom.

Image

Sto od jurisa, sto od aviona i artiljerije polako pocnu da se gomilaju tenkovske olupine. To je pocelo da mi pravi bas problem jer nisam nikako mogao da pridjem sa dovoljnim brojem tenkova da bi izveo neki normalan juris. Nazalost nisam procitao da po V3 pravilima prelazak preko olupine tenka nije skill check nego samo slow going. Pravi srbizam - ko ce jos da cita pravila. I tako sam se ja vrteo letnji dan do podne i napucavao sa njim dok se moja pesadija kao nesto vukla preko table. I u tom napucavanju stize i kraj partije - nit sam ja njemu ubio platun niti on meni. Al eto 6:1 za njega... Ali ok su momci... Mada i neka ih je Nemanja zajebavao :mrgreen:

Srbija vs EU tim 2:4

Soviet Tankovy vs Motostrelkovy Batalion 3:4
Misija: Hasty Attack

E znaci ako neko hoce da me zajebava samo treba da mi pomene ovu partiju. Znaci dno dna. Kad sam prvo video listu ono nije mi bilo bas svejedno, 2 voda samohotki sa AT 16 i FP 2+ i jedan vod istih takvih topova... Prednji oklop na samohotkama 9 (moj najveci AT je 12)... Ajde ko velim imam avione (i hvala bogu u njegovoj listi nema ni aviona ni artiljerije). E onda sam se upoznao sa i sa protivnikom... sad onako zamislite najdobrodusnijeg, najpostenijeg buckastog zemljoradnika koji pije zuti sok ispred doma kulture Donji Bacinci... e to je moj protivnik Anze "Skubi"... a pritom ne zna dobro ni engleski! Ma bre ne zna uopste! Osvrnem se ja malo a ono tim Srbije izgleda ovako :D :D :D :D :D :D Postavljaju se oni iz EU tima a mi ko hijene - kez od uva do uva... Mislim razvalicemo ih. Krene peglanje, ja odvaljujem ovog mog dobrodusnog, postenog, buckastog zemljoradnika. Do drugog kruga ubijem mu 2 platuna, dodjem na potez od objektiva. Mislim se taman fino sad cu da zavrsim, pa da idem da iskuliram napolju malo. Bacim pogled, vidim Milos i Cempres se smeskaju - super i oni ce brzo pa da idemo zajedno na cigaru. Pogledam na sat, jos 1,5h do kraja, ma opusteno, jos turn, dva maksimum. Jbt cak ga nisam ni ispitivao za familiju, mislim se gde bre da mi isprica neku tuznu pricu pa da se jos ubedacim. I da me je neko pitao da se kladimo dal cu da pobedim pa znaci stavio bih 1000 evrica bez razmisljanja... pazi ali bez razmisljanja. Ej jos reko dal da kazem ovim mojima da je bio neki slepac il da kazem kao ok je igrao nego ja sam baja... eeeeeeeeeeeeeeej bre... 2000 evrica bi stavio bez razmisljanja

E onda onaj dobrodusni, posteni, buckasti zemljoradnik pita (na poljskom) kolegu kako da on ne izgubi. I ovaj mu kaze unistis ga ili kad prodje vreme. I dobrodusni, posteni, bucmasti zemljoradnik prepredeni, iskvareni debeli agrikola pocne da me drnda sve u 16. Pocne da pomera platune i to onako pazljivo meri za svaki tim.. i ok je to al on ima 3 platuna sa po 16 timova... i to traje i traje i traje... Ajde reko nema veze ionako ih gura po cistini i preko neke reke sad cu da ga izresetam ko partizani cetnike u Bulajicevoj Zelengori. I opletem ti ja sa 32 MG kockice... 26 hitova \:D/ Pocne cova da baca save (al prethodno uzme neke jbene UK padobranske kockice koje do tada nije koristio)... baca jednu po jednu kockicu... padne jedan save :? Pomera opet sve platune... jedan po jedan tim... ja opet pucam, tabla se trese od gomile kockica za MG pucanje ... on baca jedan po jedan save... I tako jedno 5-6 krugova. I pucam i asaultujem, i bacam mu platune ispod pola al krelac prolazi sve moral chekove i konstantno mi kontenduje objektiv. A ne mogu da ga poteram dalje jer je sa jedne strane objektiva jezero a sa druge neka za tenkove skil test planina. Vremena sve manje...a ova seljacina kao razmislja gde da se pomeri "To wazna decizja"... kao vazna odluka!! Maltene sam poceo ja da mu pomeram timove al ne vredi... ni pucanje ne vredi, ni asault ne vredi...baca covek moral check samo tako... Jbt baca moral i kad treba i kad ne treba (doduse nisam se bunio)... al bre prolazi sve, bukvalno sve. I istekne vreme.... ja u bedaku nevidjenom... obojica drzimo objektivu znaci nereseno... jbg ajd nema veze (nema veze qrac al sta cu)... kad dodje sudija i kaze ako je nereseno a prosao 6 krug pobedjuje defender... E znaci ko da me neko spicio maljem... Pogledam ja levo i desno a tim Srbija izgleda :oops: :) :oops: :D :oops: :oops: ....na svu muku od 4 draw-a mi u 3 bili napadaci... znaci 3 gubimo na turnament rule... E da ide sve u 3 lepe...

Nakon ove partije tim Srbija je dotakao dno... ono znaci bili smo kao prebijeni, sugavi kucici... mozda i gore... u stvari definitivno gore. Mislim ajd od Poljaka 4:2 ok baje su... od Svedjana 6:0 ma i to nije tolko strasno... ali znaci od ovih mucenika da puknemo ovako... joooooooooooooooooooooj ko ce kuci od sramote... Evo ja i sad ne mogu da verujem... jbote znaci pazi kad sam bio toliko sokiran da sam prijavio da sam izgubio 2:5 (trebalo je 3:4)... Znaci dno dna... i naravno dan zavrsimo na dnu tabele.... 20-ti od 20 timova...

I odemo uvece u kafanu... da analiziramo... i da se napijemo... I sve smo izanalizirali za svrhe skidanja zle karme (i zrtvovanje device,i sex sa cigankom i ritualno samosakacenje i bezanje sa turnira) al posto ne dodjosmo do nekog resenja presli smo na drugu tacku dnevnog reda... pijenje bre! I to onako srpski sa busanjem u grudi, velikosrbljenjem, svadjom sa konobarom i udvaranjem konobaricama... i alkoholom okurazeni tim Srbije ode da se zavetuje (zakuje u krevete)...


Drugi dan (iliti Povratak Otpisanih)

A ujutru vidimo mi svice predivan dan... oblaci se cudno skupili a sunce prigreva i na nebu nam se ukaza Sveti Ilija i Sveti Djordje.... Osetismo neku cudnu snagu u grudima... "Ma neces Svabo bre!" Uz taj poklic odjurimo na turnir i naravno prvo prijavimo gresku za rezultat od juce. Ovi iz tima EU kao nonsalantno "Ma ok slazemo se... nije nam to bitno"... Jes majku mu, malo smo se osecali ciganjski al brate skocimo ti mi sa 20-tog na 19-to mesto... eto vec nas krenulo...


Srbija vs Irska 2:4

Soviet Tankovy vs UK armoured 1:6
Misija: Fighting Withdrawal

Ajd konacno da se borim sa nekim drugim osim sovjeta. Irci su bili skroz ok momci ali i tu ima neka kvaka. Medju Ircima je bio i Tony... A Tony ti je inace lik koji izgleda kao istetovirani, manijalni, ogromni ubica, znaci ono da ga vidis u mracnoj ulici pucao bi bez razmisljanja... I naravno Tony igra protiv mene... Ide Tonu prema tabli a zemlja se trese... pogledam ja u nebo ono da osetim snagu u grudima... kad jbt te nema ni Ilije ni Djordja... E reko brate ovaj moze da vozi ove tenkove i po 42" ko ce da mu kaze da djida... Al ajde jednom se mre... ono krst casni i te fore... i necu ga zajebavam sa onim "A kako su tvoji?".... Medjutim ispade Tony drugarcina ekstra... jes par puta pokusavao malo da ukrade ali kad god sam mu skrenuo paznju (naravno najljubaznije sto sam mogao :-({|= ) prihvatao je kritiku (mislim ako se "Tony I am not sure, but I think thant maybe this is not as per rules... What do you think" moze nazvati kritikom O:) ). Uglavnom opet sam napadao... medjutim bila je u pitanju city tabla, prepuna terena pri cemu su moji veci platuni mogli uspesno da se napucavaju sa UK tenkovima. Prepucavanje se uglavnom vodila na bliskom odstojanju a UK platuni nisu mogli da se uzajamno ispomazu. A konacno su i avioni uspeli nesto da urade. Uz gubitak 2 tenka uspeo sam da unistim CiC, 2iC i 2 platuna tenkova. U pokusaju da se prebace do ugrozenog objektiva jedan od UK tenk platuna je neoprezno dosao u asault range pionira koji su uspesno unistili 3 tenka. Vod pada moral, ceta pada ispod pola a posto nema komandira povlaci se sa bojista.... od Iraca smo dobili i neke njihove kockice na poklon a i lepo se islikali sa njima... Postovace Nemanja slike pa bas da vidite ovog mog Tonija

Image
ETC 2012 timovi Srbija i Irska... El mozete da pogodite ko je Tony?

Srbija vs Ceska 0:5 (1 draw)

Soviet Tankovy vs Canadian Infantry 1:6
Misija: Dust Up

Cistokrvni Cheh Ziead (Annibale) Leggieri je inace talijan koji se prizenio sa nekom chehinjom i zivi vec 6 godina u Pragu. Nekad je pevao u pop grupi pa mu valjda otud onaj pevajuci akcenat (kao ono kad ameri u Inglorious Bastards glume italijane) i na stranu sto ga pola nisam razumeo al non stop me strecao sa merama kad mi kaze da mu je domet topova 60! Sta bre 60! Pa mi on objasni da oni igraju u cm. Tabla je bila fenomenalna sa motivima iz normandijskih bockage polja ali sam uspeo da ga ubedim da ne budu bockage nego bogging na 1 tereni. Elem dok sam se ja tako mucno primicao sve po 8", Talijan me polivao i avionima i artiljerijom kako je stigao... U trecem krugu mi ne stize pojacanje a vec pola voda tenkova izginulo... Srecom u certvtom krugu stize mi obe cete tenkova iz rezerve i upadaju medju njegovu artiljeriju. Kako se njemu svidelo da me bombradjuje nije se ukopao sa topovima sto mi je omogucilo da ga ispolivam MG pucanjem i bukvalno mu nakon jurisa ocistim pola vodova...

Image
Dos`o Englez sve do Ralje, a od Ralje neeeeema daljeeeee :-({|=

Ovo je otprilike bio i pocetak kraja jer nakon sto sam mu pionirima asaultovao i tenkove koji su se kretali on the double nije vise mogao nicim da povrati objektivu. Naravno kao i svaki talijan malo je popizdeo i insistirao na "one, last glorious charge" a ja kao fer igrac reko ajde... I on ti se jedno 15 minuta nesto namestao, trtio, djido da bi navukao sto vise platuna u juris... jurne, ubije mi dva tima i kao "lets fight to the finish", ma mislim se ja, ko te shisha vi ste nas bombardovali, sto bi ja tebi lecio komplekse i lepo ti ja break ofujem i zavrsim partiju.

Image
Kakav bre glorious charge `oces????

I zavrsimo 12 od 20 timova. Sta ces moglo je mozda i bolje al za prvi put je valjda ok. Mislim na veceri tog dana smo iz moda reluctant svi presli u fearles fazon. I naravno neizbezna zastava, tri prsta i naknadna objasnjenja (ne, ne nije to fasisticki pozdrav nego ono mi se krstimo sa tri prsta i bla, bla).

Image

Naknadno su usledila i tradicionalna srpska usmena predanja "ma da smo uzeli 2 poena ovima i jos poen ovima". U svakom slucaju koliko smo se spremali dobro smo prosli. I mislim da smo naucili par fora za iduci put... A definitivno smo se bas fino proveli i ismejali.

E da, naucili smo i sta plavusa u mini haljini radi na gamerskom turniru?.... Pa naravno, sedi sama :geek:
Image
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: ETC Poljska 2012.

Post by TomZG »

Nisam sve stigao procitati dok sam ispijao 3 dcl jutarnje kave O:) . Pohvala na trudu. Jbg, što reći, više sreće na nekom drugom turniru.

t.
Last edited by Skobra on Thu Aug 23, 2012 11:37 am, edited 1 time in total.
Reason: Quote deleted
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Nemanja »

:applause:
Skobra legendo

nego, kako da ti dostavim fotke?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Histericni Istoricar »

Trebaju vam Churchili. Nego jel kakva su pravila za FoW ETC? Jel nesto majmunisu kao sa WHFB ETCom ili je normalno?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Duc d' Elchingen »

Škobra izvaćarili su te u dve partije
kada bacaš 3 kocke za rezerve 1 ti sigurno dolazi bez obzira šta si bacio
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Grof Bronza »

:applause: :applause: skobra svaka cast... :D sjajan raport :D
Last edited by Skobra on Thu Aug 23, 2012 11:42 am, edited 1 time in total.
Reason: Qoute deleted
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Grof Bronza »

Nemanja wrote:
Grof Bronza wrote:ovi svedjani su vas otrsili za sve pare.... ovo ostalo i nije toliko katastofa... :D trebali ste da pocnete sa alkoholom jos od prvog dana :D cekamo detaljije izvestaje.... :D
za Šveđane sam lično ja odgovoran :oops: . kad smo trebali iz berlina u taj Gorzow da idemo, Šveđani kasnili par sati. onda smo ih čekali na aerodromu, nije bus bez njih mogao da krene. došli momci, hteli da pričaju sa nama, druže se... mi ih najstrašnije isprozivali i iskulirali i još se zezali kako bi bilo super da nam ,,slepci" ulete na turniru.
... i uleteli su nam :lol:
nešto je čudno bilo u tim partijama, nismo igrali loše.čak mislim da su nam njihove liste odgovarale, ali ...

Inače, prvi su bili Poljaci, drugi Grci(u ekipi su doduše imali samojednog Grka), treći Englezi (u ekipi su im bili sve sami pobednici najvećih FoW turnira, niko mlađi od 50 godina, imaju 3 kompleta dreseva i te fore).
ahahah.. pa tacno si prizvao nevolju :D
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Duc d' Elchingen »

pa jedino što se razlikuje je taj tretman nerešenog koji favorizuje onog koji se brani
sve ostalo je po pravilima
mada se meni ne sviđa što je mogao da se igra Saveznik na Saveznika odnosno Osovina na Osovinu jer nisu dovoljno izbalansirane liste al to je već moj problem
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Nemanja »

Duc d' Elchingen wrote:pa jedino što se razlikuje je taj tretman nerešenog koji favorizuje onog koji se brani
sve ostalo je po pravilima
mada se meni ne sviđa što je mogao da se igra Saveznik na Saveznika odnosno Osovina na Osovinu jer nisu dovoljno izbalansirane liste al to je već moj problem

red je i da kažemo da je organizacija bila odlična.izbor scenarija takođe ok.pravilo za nerešeno je meni ok, tera napadača da stvarno napada :D
blue vs blue mi je glupost živa,ali vidim da se ostale ekipe ne žale
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Skobra »

Sta znam, same misije kako su osmisljene teraju i defendera da aktivnije igra (jer mora da otera napadaca preko pola da bi pobedio). Ovako defender ima prednost. Draze bi mi bilo da se boduje nereseno a da mozda poeni budu po sistemu 3-2-1. U svakom slucaju bedak je sto smo se sa turnirskim pravilima upoznali na tezi nacin.

A blue on blue je bas glupost. Pogotovo sto neka special pravila tako dobijaju na jacini. Recimo uk semi indirect fire je bruka protiv trained/conscript jedinica i mnogo vise znaci nego protiv svapskih veterana. Opet video si i sam da je vecina lista bila ono uber special.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Skobra »

Mali update reporta - slike!
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Olsianon »

Skobra wrote:Mali update reporta - slike!
Bravo za slike, lepo nam prenose atmosferu sa turnira :applause: :D
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Skobra »

I jos malo dodataka u izvestaju + nove slike
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Hertz »

I zvaničan izveštaj sa Battlefront-ovog sajta.

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=3456
Image
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Olsianon »

Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Hertz »

Ovu si zaboravio ;)

Image
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: ETC Poljska 2012.

Post by Hertz »

Još jedan izveštaj sa ETC-a. Ovog puta iz očiju naših drugih protivnika, švedjana.

http://anatolisgameroom.blogspot.se/201 ... oland.html
Image
Post Reply

Return to “Flames of War”