MW FoW turnir 26.04.2014.

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Nemanja »

Duc d' Elchingen wrote:ajde da ja prekinem ovo ludovanje dok ne zakupite dvoranu Pionir i igrate 1.000.000 poena na 1.000.000 poena

turnire igramo po predloženom bodovnom sistemu

EW 1550
MW 1485
LW 1650

kad se igraju prijateljske partije pustite mašti na volju
Arena Pedja,Arena. Mi Grobari ne stajemo u Pionir \:D/
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Nemanja wrote:Evo sad cu ja da kukam. Ajde da igramo u 1500, kao sto smo i do sada. 1485 je toliko glup broj da sam ga jedva zapamtio.
U medjuvremenu obecavam mini tematski turnir u martu(kao sto napisah na drugoj temi). U nedostatku boljih prostora( veza, zainteresovanih institucija, podrske medjunarodne zajednice....) moracemo da se drzimo Zmaja i Grenadira. Znam da imaju hiljadu mana, ali trenutno nemamo bolju opciju.
P.s. U naredne 2 nedelje cemo napraviti promociju Arapsko- izraelskog rata.
Jel ima nekih novosti vezano za ovu pricu?
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Nemanja »

Bojan Tiger Ace wrote:
Nemanja wrote:Evo sad cu ja da kukam. Ajde da igramo u 1500, kao sto smo i do sada. 1485 je toliko glup broj da sam ga jedva zapamtio.
U medjuvremenu obecavam mini tematski turnir u martu(kao sto napisah na drugoj temi). U nedostatku boljih prostora( veza, zainteresovanih institucija, podrske medjunarodne zajednice....) moracemo da se drzimo Zmaja i Grenadira. Znam da imaju hiljadu mana, ali trenutno nemamo bolju opciju.
P.s. U naredne 2 nedelje cemo napraviti promociju Arapsko- izraelskog rata.
Jel ima nekih novosti vezano za ovu pricu?
potpuno su ofarbane 2 liste-1 izraelska i 1 jordanska.Ja ću do kraja sledeće nedelje imati potpuno ofarbane egipćane. Zapelo je sa Vladinim Egipćanima i Peđinim Izraelcima. Čim jedna od njih(verovatno izraelska) bude bar delimično gotova pravimo turnir.
Ako ima zainteresovanih za promociju(pokaznu bitku) u toku nedelje- javite se, organizovaćemo.
Što se klasičnih tematskih mini turnira tiče nije mi izgledalo da ima velikog interesovanja....ili grešim?
radisic
Posts: 8
Joined: Thu Dec 05, 2013 1:52 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by radisic »

Kao apsolutnom pocetniku u svetu Fow-a, meni je sve jedno koliko je poena dok god mozemo da se igramo. :D
I da iskoristim priliku da kazem da sam uzivao igrajuci se na turniru s vama tako da se vidimo i u aprilu.
Pedja hvala veliko na pozajmljenim figurama! Da ne bi tebe ja bih samo gledao sa strane.
Vezba se i gledaju se battle reportovi na youtube da bih vam sledeci put bio malo bolji protivnik.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Nemanja wrote: Što se klasičnih tematskih mini turnira tiče nije mi izgledalo da ima velikog interesovanja....ili grešim?
Ja sam veoma ZA! :)
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Pa dobro bre ljudi, da li je moguce da se samo meni igra mini turnir?

Svi ste aktivni kada se prica o poentazi i battlefrontu itd, a sad nema nikoga?
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by deka »

Pa Pribećević je 3 stranice ranije napisao:
evo odmah sada da najavim aprilski FoW MW turnir
poentaža isto po preporuci Battlefront-a
dakle vrlo čudnih 1485 poena (bez kukanja molim)
sve ostalo isto kao i do sada
Iako se meni lično ne sviđa poentaža, ja ću se truditi da se pojavim na tom događaju, ako budem u mogućnosti...

Sa druge strane, tebe niko ne sprečava da probaš da na'vataš nekoga da se igrate između turnira...

A ako ti se ono, baš, baš, igra turnir, probaj ti da organizuješ neki, između ovih "Peđinih"...

Prostor u Zmaju možeš da dobiješ, Peđa je ljubazno obezbedio terena za bar 5-6 tabli (a za više od toga ti neće trebati, na žalost)...
Jedino moraš da vodiš računa o potencijalnim terminima održavanja istog, kako se ne bi preklapao sa nekim drigim organizovanim igranjem, kao što je WH40K, X-Wing, WHFB, Warmahordes... pošto se velika većina ovdašnjih igrača zanima sa više sistema...
Recimo sledeći vikend bi trebalo da bude Warmashine / Hordes turnir u Zmaju i X-Wing kod Grenadirćana...

Mada moje dosadašnje iskustvo sa FoW igračima govori da su većinom prilično inertni, i da je verovatnoća da ih se sakupi oko 8 na jednom mestu u isto vreme, svakih mesec ili dva prilično mala :(
Last edited by deka on Mon Mar 10, 2014 11:39 am, edited 1 time in total.
Image Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Duc d' Elchingen »

pošto samo ustanovili propozicije aprilskog MW turnira ajde da krenemo sa prijavljevanjem

1. Pedja
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

2. Bojan

A deko, ja sam konkretno mislio na Nemanjin predlog da se igra mini turnir. Ja bih rado igrao oba.

P.S. mini turnir moze da bude 4 igraca komotno ;)
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by joggy »

pitanje prvo: ostfront i eastern front je jedno isto?
pitanje drugo: ona knjiga od nekih cirka 5+ godina sto je imam je i dalje aktuelna?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Dzon Vejn »

Ako vam fali brojnost, i ako imate npr. neku finsku pesadiju viska, rado bih vam se pridruzio.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Hertz »

Prijava
joggy wrote:pitanje prvo: ostfront i eastern front je jedno isto?
pitanje drugo: ona knjiga od nekih cirka 5+ godina sto je imam je i dalje aktuelna?
Nije jedno te isto. Ostfornt je knjiga iz prve edicije sto znaci da je "obsolete".
Aktuelna je Eastern front iako je stara otprilike toliko (5+ godina).
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by joggy »

hvala na odgovoru.

pitanje trece: u eastern front knjizi postoje pravila za ruse koja se razlikuju od istih pravila iz glavne knjige (konkretno hen and chicks npr). Da li vaze pravila iz eastern fronta ili iz glavne knjige?

pitanje cetvrto: ne znam da li jos neke armije imaju +/-. Recimo u 1500 poena izvode 1800 i sl., i kako se to racuna u 1485?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Hertz »

joggy wrote:hvala na odgovoru.

pitanje trece: u eastern front knjizi postoje pravila za ruse koja se razlikuju od istih pravila iz glavne knjige (konkretno hen and chicks npr). Da li vaze pravila iz eastern fronta ili iz glavne knjige?

pitanje cetvrto: ne znam da li jos neke armije imaju +/-. Recimo u 1500 poena izvode 1800 i sl., i kako se to racuna u 1485?
Nema na čemu. Da probam da odgovim i na sledeći set pitanja :wink:

Eastern front je pisan za drugu ediciju pravila. U medjuvremenu je izašla treća edicija koja je donekle promenila ruska pravila. Sva nacionalna pravila se koriste iz treće edicije, ili kako je mi poplarno zovemo, iz V3 knjige pravila. Rusi su nedavno dobili i neka nova pravila kao što je "Cat killer", pa ako vodiš neka SU ili ISU samohdna artiljeriska vozila obrati pažnju na njih.

U FoW-u nema hendikepa tj. plusa i minusa, tako da praviš armiju po poenima kako su izraženi u knjizi. Napominjem da samo britanci imaju osvežene MW liste (za Afriku) u vidu PDF-a, a nije na odmet i da pogledaš najnoviji MW arsenal koji je prilagođen V3 pravilima. Može besplatno da se skine sa BF-ovog zvaničnog sajta.
Image
Koba
Posts: 170
Joined: Mon Oct 15, 2012 3:39 pm
Location: Вршац

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Koba »

Надам се да изађе неки Eastern Front revised ускоро. Очекујем да смање поентажу тенкова. Док се то не догоди водићу пешадију без тенкова. Шмрц
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Mikaan »

Dzon Vejn wrote:Ako vam fali brojnost, i ako imate npr. neku finsku pesadiju viska, rado bih vam se pridruzio.
Mozemo ja ili Nemanja da ti uzajmimo fince za turnir :wink:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Dzon Vejn »

Moze, nema problema, ja bih rado dosao da vam pomognem sa brojnoscu, posto znam kakvo je vec stanje kod nas.

Sa FoW sajta sam skinuo listu (ne znam da li je to jedina za MW?), pa sam sastavio nesto. Poslacu ti na PM liste.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Duc d' Elchingen »

Fince imaš u Eastern Front knjizi

ili pogledaj ovde http://fowlists.blogspot.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Dzon Vejn »

Video sam taj sajt, ali sam mislio da je East Front neka stara knjiga koja se vise ne koristi, a da je ono na sajtu zvanicno. Hvala u svakom slucaju, poslao sam Mikaanu listu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

Da li je termin za turnir zakucan na 26ti?

Ne moze da bude sredinom meseca mozda kao i inace? O:)
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Duc d' Elchingen »

zakucan
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Bojan Tiger Ace »

U tom slucaju povlacim prijavu...

Podrzavacu bracu Nemce, f(r)om the Fatherland!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Dzon Vejn »

Samo da potvrdim - turnir je jednodnevni?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: MW FoW turnir 26.04.2014.

Post by Nemanja »

Dzon Vejn wrote:Samo da potvrdim - turnir je jednodnevni?
da,nažalost
Post Reply

Return to “Flames of War”