Kako biti King Tigere US pesadijom?

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Kako biti King Tigere US pesadijom?

Post by TheMarko »

Eto pravog pitanja. Nacinio sam listu US 1st infantry i interesuje me cime da bijem listu sa 3 king tigera i nekoliko STUG-ova? KT ce biti u tri odvojena voda: CiC, 1. compulsory i 2. compulsory.

Lista (knap 1680 poJena - tenkovi CT sve ostalo CV):

```Headquarters
Compulsory Rifle Company HQ: CinC Carbine, 2iC Carbine
- Bazooka 2x
- Sniper
```Combat
Compulsory Rifle Platoon: Command Rifle, Bazooka, 9x Rifle
Compulsory Rifle Platoon: Command Rifle, Bazooka, 9x Rifle
Rifle Platoon: Command Rifle, Bazooka, 9x Rifle
Weapons Platoon: Command Carbine, 3x M2 60mm mortar, 4x M1919 LMG
```Weapons
Ammunition and Pioneer Platoon: Command Pioneer Rifle, 6x Pioneer Rifle
- Bazooka 2x
Anti-tank Platoon: Command Carbine, 2x M1 57mm gun
- Bazooka 2x
```Regimental Support
Intelligence & Recon Platoon: Command Recon Jeep with .50cal AA MG, 3x Recon Jeep
```Support
Independent Tank Platoon: Command M4 or M4A1 Sherman, 3x M4 or M4A1 Sherman
Field Artillery Battery: Command Carbine, Staff, Observer Carbine, Jeep, 4x M2A1 105mm howitzer

I kako se razlikuju inzenjerci u ubijanju tenkova od obicne pesadije?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kako biti King Tigere US pesadijom?

Post by Duc d' Elchingen »

Pešadijom u jurišu
Ako mu bar dva tenka nisu blizu jedan drugoga nema šanse da te pinuje
PRobaj da uglaviš 76mm šermane ili m10 da uništavaš stugove ili možda da juriš bokove tigrova
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Kako biti King Tigere US pesadijom?

Post by TheMarko »

Na zalost, to su modeli koje imam . . . a i svidja mi se lista kao takva . . .

Racunam na smoke protiv tigrova, ako su zajedno, bice zadimljeni, ako nisu, bice mete jurisa . . .

Jel moze da se jurisa u dim?

I kako inzinjerci ubijaju tenkove drugacije od obicne pesadije?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kako biti King Tigere US pesadijom?

Post by Skobra »

Inzinjerci, saperi, pioniri...kako god imaju veci AT od obicne pesadije tako da tenk mora da baci veci save roll.

Inace ja bih ti savetovao da se uopste ne bijes sa tigrovima vec da lepo igras na zauzimanje objektiva. KT lista ne moze da ima mnogo modela tako da necem moci da te napucava a juris je za svabu mnogo riskantan u toj poziciji. Lepo rasporedis pesadiju sa pridodatim bazukama, iza postavis at topove, ukopas sve i uzivas... Ionako ces u vecini scenariji igrati defendera...

Ok je da igras listu koja ti se svidja ali ako pravis nesto za borbu protiv svapske tenkovske cete (po mom misljenju) snajper i recon platun ti apsolutno ne trebaju. Bolje uzmi nesto drugo pa makar i avione...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Kako biti King Tigere US pesadijom?

Post by TheMarko »

Extra, hvala na odlicnim savetima . . . Lista mi se kao takva svidja, nema veze da li je dobra protiv ovoga ili onoga . . . Ja sam jedan od onih igraca kome ne smeta da uglavnom gubi, dokle god se dobro zabavljamo . . . Krivo mi je sto sam morao da skinem dva snajpera zbog poena, inace bih vodio tri (da i protiv KT-a), a ne zelim da igram bez recce . . . Ideja je bila samo da mi otvorite oci kako se igra protiv KT-a. Svejedno ne bi valjalo ni da pobedim prvih nekoliko partija, jer je igrac nov, pa da se ne uplasi i ne prestane da igra - a ja sam vec 10 godina u hobiju, ovo je za mene samo transfer sa WH na FoW . . . I u WH-u sam igrao opusteno sa listama koje su se meni svidjale . . . i uglavnom sam gubio, ali mi ne smeta . . . Meni je ovo prvo hobi i zabava, pa tek onda takmicenje . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Kako biti King Tigere US pesadijom?

Post by TheMarko »

Ajd kad je krenulo da pitam i ovo:
Cemu sluzi dzip koji se dodaje Weapons platoon HQ-u? (Overlord strana 264.)
Ima ga ceo jedan i ne moze da transportuje citav platoon, a platoon ne moze da dokupi nakakva druga transportna sredstva. Da li je transport za HQ, ili posto ima .50 cal AA mozda prirucno protivavionsko sredstvo? Ili je mozda spotter za mortare (mada ovo nigde ne pise, samo lupam)?

I negde sam procitao (i vise nikako ne mogu da pronadjem gde, kako i kada) da se MG moze koristiti za bombardment ili nesto kao bombardment . . . Jel moze neko malo bolje da mi pojasni, ili sam nesto utripovao kao najveci krelac . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Post Reply

Return to “Flames of War”