Turnir u Sloveniji 08.09.

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Locked
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by TomZG »

Promijenjen ja datum održavanja turnira sa 08.09. (subota) na 09.09. (nedjelja).
TomZG wrote:Samo prenosim vijest sa slovenskog foruma:

Pozdravljeni!


S septembrom se začenja nova turnirska sezona za Flames of War!


Prvi turnir bo v soboto, 8.9. 2012 v Tobačni tovarni.

Igral se bo Late War, 1750 pik

Scenariji bodo naključno določeni pred vsako bitko, igral se bo 1 free fight, 1 defensive in 1 mobile battle.

Modeli ne rabijo bit pobarvani, proksiji (v mejah normale) so tudi dovoljeni.

Prijavnina bo 5€/10€* za člane/ostale igralce (ne pozabit, da je septembra treba obnovit članstvo za novo sezono, kar pa lahko naredite ob prijavi na turnir)

*Glede na to, da bo šla prijavnina za Tank Aces set (če bo kaj ostalo, bomo dali tud kakšno majhno nagradico), morebitnim igralcem iz tujine ne bo treba plačat prijavnine.


Časovni razpored:

0830-0930: zbor, prijave
0930-1200: 1. bitka
1200-1300: odmor za kosilo
1300-1530: 2. bitka
1530-1600: odmor
1600-1830: 3. bitka
1900: razglasitev


Prijave prosim v tole nit ali pa na mail: [email protected]
Navedite ime in priimek ter vojsko, s katero boste igrali.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Skobra »

A sutradan ponedeljak.... lose datiranje :?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by TomZG »

Znam, ali u subotu imaju 40k turnir pa se boje da neće biti dovoljno mjesta za obadva turnira.
Koliko vas dolazi?
Skobra wrote:A sutradan ponedeljak.... lose datiranje :?
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by TomZG »

Rezultati:

1. Tevž Delak
2. Jan Rugelj
3. Milan Avramović
3.

Image

Večeras reportaža na stranici

tomislav
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Olsianon »

Bravo MILANE :applause: :applause:
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Hertz »

Jutros sam se vratio sa turnira iz Slovenije, pa ću u kratkim crtama da podelim moje utiske sa vama.

U Ljubljani nisam bio stvarno mnogo dugo. Moram odmah da kažem, da me je potpuno osvojila i da mi je bilo žao što nisam imao više vremena da je obidjem. Većinu vremena (subota i nedelja) sam posvetio i proveo u igranju FoW-a. Društvo mi je pravio Tom iz ZG-a, sa kojim sam se najviše družio, tokom ovog vikenda. On je bio pravi hroničar ovog turnira, a bio je i jedan od sponzora. Zahvaljujući njemu, pobednici su dobili prigodne nagrade.
Primož i ekipa su nas odlično primili i bili su stvarno izvrsni domaćini. Vidim da im je bilo milo što su došli igrači i izvan Slovenije, tako da je ovaj turnir imao medjunarodni karakter. Pored mene, tu je bilo nekoliko igrača iz Hrvatske, a ostalo su bili igrači iz Slovenije.

Prvi dan tj. subota je bila rezervisana za zagrevanje i razigravanje. Ja sam odigrao dve probne partije sa mojom friškom Panzerkomapnie (Grey Wolf). Napravio sam jednostavnu tenkovsku četu (6x PzIV, 3x Pantera, 4x StuG-a, 4x 8-rada i mali nebeli, ukupno 6 vodova). Nisam mnogo eksperimetnisao, ali sam se vodio nekim iskustvom stečenom na ETC-u u Poljskoj.
1. Kompanija treba da bude veteranska.
2. Treba imati više teških cevi na uštrb jakog oklopa.
3. Obavezan recce kao faktor diverzije i skidanja gone to ground-a ukopanoj pešadiji.

Prva, probna partija, je bila protiv američke ukopane pešadije iz Devil's Charg-a. Misija je bila Couldron. Pošto sam na teži način naučio mane i prednosti ukopane pešadije imao sam ideju kako treba da nastupam. Protivnik, u ovoj misiji, postavlja pola vodova na tablu, dok mu druga polovina dolazi sa suprotne strane. Faktički, ja se borim samo protiv polovine njegove kompanije i to sam trebao da iskoristim. Glavna opasnost su mi bili njegovi 3in AT topovi, ali kada sam njih uspeo da neutrališem, onda sam se fokusirao samo na jedan objektiv i uspeo da ga osvojim. Rezultat 5:2. VoD PzIV sam izgubio od 4 M5 AT topova koji su pucali iz zasede.

Drugu partiju sam odigrao protiv istog protivnika (obe partije su bile vrlo prijateljske i opuštene. Lako smo se dogovarali oko svih sitinca koje ponekad, igrama ovog tipa, mogu da ubiju čar, pogotovu ako je jedan od protivnika tvrdoglav ili "mnogo pametan"). On je opet vodio amerikance, ali tenkovsku četu iz Blood, guts and glory. To su one divne liste gde ime puno različitih Šermana. Srećom, pa su bar figurice bila WYSIWYG.
Misija Dust up. Moram da kažem da sam ovu misiju naučio i umem da iskoristim taktičke greške protivnika. Amerikanac je krenuo ka mojem objektivu, koji mu je bio bliži, a ja sam ga pustio da se približi. Krenuli smo da se napucavamo i tu je došao di izražaja odnos Trained-Veteran. Malo sam se uspaničio, na početku, jer sam mislio da će brzo i lako doći do mojeg objektiva, sa onim novim detroitskim motorima. Nisam do tada bio optimista, ali kada su, jedan za drugim, Šermani počeli da gore, video sam kuda vodi taj put. Imao sam sreće da su mi rezerve rano došle, tako da sam njegovim tenkovima došao i od pozadi. Bilo je vidno da je amerikancu pao moral, pogotovu kada je i poslednji Easy 8 bio uništen, tako da se ova partija završila mojom pobedom.

Turnir u nedelju je počeo u 9.00 i, koliko sam mogao da vidim, organizator je uspeo da se drži satnice. Imao je sreće jer su partije uspevale da se završe pre isteka vremenskog ograničenja, a sve partije smo odigrali do 20 časova. Jeste bilo iscrpljujuće ali zabavno.

Prvu partiju sam igrao protiv Jana, igrača koji je delio prvo mesto, individulano, na ETC-u. Igrali smo misiju No retreat, a kako smo oboje bili tenkovske čete, bacali smo kockicu ko će da se brani. Na žalost dobio sam veći broj i bio napadač. Jan je izveo finsku tenkovsku četu sa jednim ludim herojem koji daje rirolove na SVE, a pri tom četa motivaciju prolazi na +2. Medjutim iako je četa bila tenkovska, imala je vrlo malo tenkova, tako da je prava šteta što se nisam branio :>
Ja sam već u drugom krugu bio na objektivu, ali teren je bio zgodan za pešadiju, pa je uspevao da mi iz kruga u krug negira zauzeće. Bilo je tu juriša i kontrajuriša. Olupine tenkova su se gomilale na objektivu i postalo je, bukvalno, nemoguće još asoltovati! Uz dosta sreće uspeo sam da mu dovedem jedan vod pešadije ispod pola a onda, kada je treba da prodje moral na 2+ bacio je 1. Pošto mu je komandir tog voda bio hero, i on je pobegao !? To mi je bila neka uteha za osrednjih 2:5. Na kraju sam malo silovao i probao da mu otkinem još jedan poen, ali bokaž je bio nemilosrdan prema meni ;)

Drugu partiju sam igrao protiv ukopane nemačke pešadije. Rekao sam sebi i protivniku, "pa zar opet". Medjutim, sreća mi se osmehnula jer smo igrali misiju Breakthrough koja nikako ne odgovara ukopanim četama. Bilo je samo pitanje vremena kada ću doći do i osvojiti objektiv. Rok, je bio još jedan vrlo prijatan protivnik za igru, i malo mi je bilo žao kako je sa 3 StuG-a iz šume, hrabro pokušavao da zaustavi moju celu tenkovsku četu. Bilo je tu nekih mali preokreta i iznenadjenja ali na kraju se partija završila u moju korist 6:1.

Encounter je bila misija za treću partiju. Konačno sam imao za protivnika nekog koji nije amerikanac ili nemac. Eto strelkovi umeju da obraduju. ;) Obojca smo postavili objektive duboko u pozadinu, a delila nas je reka sa samo dva prelaza. Reku smo tretirali kao very difficult pa je bilo isuviše rizično gaziti je van prelaza. Rus se lepo ukopao sa po jednom pešadijom na svakom objektivu a ja sam mogao samo da plačem. Na sredinu je izveo tri IS-2, dobro skrivene i ja praktično nisam mogao da se pomerim dok njih ne neutrališem. Za to sam zadužio Pantere i krenuo u akciju. Sturmovici su leteli i pretili tako da nisam imao veliku slobodu kretanja. Posle 2 kruga očajnog pucanja, uspevam da Panterima probijem dva IS-2 a onda je treći pobegao. Imao sam jednom sreće kada su se Panteri spasili od direktnih pogodaka tih zveri.
Onda sam slobodnije krenuo preko prelaza jer je protivnik, preko reke, sada imao samo ukopanu pešadiju, koja meni u diretknoj vatri nije mogla mnogo. Su-85 (ili 100, ne znam) su probale da se napuca(va)ju sa mojim StuG-ovima ali su loše prošle. Moje jedno pucanje je bilo dovoljno da budu pretvorene u olupine. Još jednom je veteranski status pobedio trained. Više mi nije ništa preostalo, nego da se približim pešadiji i počnem da je lomim. Tada je rus video priliku da naudi mojim tenkovima koji su došli na malo više od 4 inča od nje. U tom trenutku pešadija je jurnula na tri Pantera jer je zalogaj bio više nego primamljiv. Medjutim, iako sam izgubio jednog Pantera, tu počinje kraj rusu. Panteri se povlače, pešadija ostaje na otvorenom i MG počinju da seju smrt. Onda sam sve svoje snage preusmerio na taj jedan objektiv i posle nekoliko krugova uspeo da ga zauzmem na juriš. Rezultat 6:1

Tako sam na kraju imao 2 pobede i 14 poena što je bilo dovoljno da podelim treće mesto. Prvi i drugi su imali po 3 pobede, s tim što je drugi (Jan) imao 14 poena a pobednik 16 od maksimalnih 18.

Slovenci su radi da dolaze kod nas na turnire i u goste. Njima bi više odgovaralo da je to turnir koji se održava dva dana. Nadam se da ćemo do kraja godine organizovati jedan veliki, medjunarodni turnir, gde ćemo moći da ugostimo goste iz Slovenije, Hrvatske i šire :)
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Hertz »

Olsianon wrote:Bravo MILANE :applause: :applause:
Danke kamarad :)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Duc d' Elchingen »

valjalo bi videti sa njima koliko ih dolazi
ako nas se skupi malo više možda bi mogli idva dana
otom potom
odličan izveštaj i sve čestitke na uspehu!
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Hertz »

Na slovenačkom forumu možete videti kompletne rezultate i sve učesnike turnira.

http://www.star-forge.com/index.php?nam ... 596c9fc10d
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Hertz »

I Tomova reportaža sa turnira.

http://tomzg.webplus.net/ljubljana201209.html
Image
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by Olsianon »

Hertz wrote:I Tomova reportaža sa turnira.

http://tomzg.webplus.net/ljubljana201209.html
Tome odlična reportaža :applause:
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by TomZG »

Po običaju kasnim, ali eto neka gužva na poslu...

Obećao sam reportažu još u ponedjeljak, pa u utorak ili srijedu, a tek sam danas ujutro nešto stavio na stranicu. Reportaža nije završena, nisu ubačene sve fotografije, svi komentari koje ste mi poslali, sve liste i još dosta toga. Kako to već dugo traje odlučio sam staviti bar nešto. Sve još treba presložiti i posložiti...
Vaši komentari na turnir i sve vezano uz njega su i dalje dobrodošli i slobodno ih šaljite na moj mail: [email protected]
Sve ću objaviti, samo mi dajte još malo vremena.

Već večeras ću nastaviti sa radom na reportaži.

Evo direktan link: http://tomzg.webplus.net/ljubljana201209.html

tomislav (TomZG)
TomZG
Posts: 265
Joined: Thu Nov 25, 2010 9:06 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Turnir u Sloveniji 08.09.

Post by TomZG »

Reportaža je sada gotova i nalazi se na stranici. Jedino još moram ubaciti fotke svih sudionika turnira na čemu radim.

Komentare slobodno šaljite na mail: [email protected]

svima još jednom hvala na pomoći, komentarima, podršci

t.

http://tomzg.webplus.net/lj-subota.html
Locked

Return to “Flames of War”