Turniri i pravila

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Turniri i pravila

Post by Dzon Vejn »

Samo par, vrlo prostih, pitanja (trenutno nisam u posedu rulebooka):

1. Da li po novim pravilima, imas pravo na XYZ divisional platoons? Ranije je bilo ono 2 po combat platunu za pesadiju, 1 po combat platunu za ostale?
2. Da li na turniru postoje jos neka pravila za ucestvovanje osim onih koja su vec navedena (primera radi: ne moze se igrati sa spec. karakterima, ne mozes se igrati ako ti je nickname na forumu Dzon Vejn, itd.)?
3. Kako nesto radi defensive fire ako je pod smoke-om (i ako moze potvrda: pravac smoke-a se utvrdjuje kada prvi put opalis smoke, a ne na pocetku bitke)?
4. Ako smoke-ujes npr. protivnicku artiljeriju, a ona ima observera koji nije smoke-ovan, onda observer moze da spotuje za tu artiljeriju i artiljerija da puca normalno?

Hvala!
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

1. ako možeš da dođeš u posed neke od novih knjiga videćeš kako je odrađena organizacija sada. u principu obavezan ti je HQ i 2 do 3 Combat Platoon, ostalo sve po izboru ako lista kao takva dopušta.

2. konkretno kom turniru? obzirom da na ovom predstojećem našem u oktobru su dozvoljeni istorijsko-specijalni karakteri. čak je i opcija Blue vs Blue na glasanju i trenutno je egal 8-8. sve je stvar ogranizatora kako se smisli i dogovori sam sa sobom.

3. daje Concealed onome na koga se puca (+1) na kocku. malo je Smoke promenjen u V3 pravilima što Smoke Bombardment što direktan Smoke Fire. određuje se tek kada pripucaš.

4. da naravno. isto važi i obrnuto kao i ako neki od artiljerijskih timova jesu a neki nisu pod Smoke. dovoljno je da neko vidi.

nema na čemu i drugi put
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Dzon Vejn »

1. Pa imam neke liste, i po onome sto vidim, sada moze da se uzme beskonacno div. sup., ali sa limitom 1 od svakog tipa. Znaci npr. mogu da uzmem 2 puta osnovne tenkove, i onda od svakog div. sup. po 1 izbor (ako poeni dozvole, naravno).

2. Pa pitanje se odnosi na sve turnire. Ne znam tacno ko je organizator (predpostavljam ti), ali me generalno interesuje da li i dalje generisete pravila tako da specificni igrac ne moze da igra (npr. ja), i generalno da li postoje ogranicenja po pitanju stvari za koje mene boli uvo (npr. igrate afrika turnir, ali bas neka specificna lista ne moze, ili igrate bilo sta ali ne mogu specijalci, ili figure moraju da budu ofarbane istorijski tacno, ili figure ne smeju da budu neofarbane, itd., itd. - predpostavljam da je ovaj opis sada dovoljno jasan). Video sam za ovaj konkretni turnir da ce moci i specijalci i verovatno i blue vs blue, zato i postavljam ova pitanja.

OK za ostalo, tako sam i predpostavljao. To znaci da pesadiju uvek mozes da pinujes u asoltu sa 5 hitova, mada teze kada si pod smokeom (jer pogadjas na 5 veterane umesto na 4). Mmm, kad smo kod toga, jel def. fire radis sa full ROF bese? Osim ako nisi pinovan... onda je ROF1 bese?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

1. tačno tako

2. ko što rekoh zavisi od turnira do turnira. na dva na koja sam bio van Srbije bilo je drugačije. u Birmingemu je bio tematski (Normandija) i nije moglo Blue vs Blue, ne mogu da se setim da li su korišćeni i istorijsko-specijalni karakteri zaista. što se tiče ovogodišnjeg ETC korišćeni su istorijsko-specijalni karakteri i izglasano je Blue vs Blue. mislim da u zavisnosti od broja igrača prosto na kraju obrni okreni moraš da prihvatiš i tu opciju. naime lako je nama na ovim našim turnirima gde ima 12-14 igrača gde popriličan broj njih ima popriličan broj armija pa da se i istorijski tačno organizujemo.
što se tiče ofarbanosti figura, eh... :D
naravno da može da se igra sa neofarbanima ali bi bilo poželjno da budu ofarbane.
što se tiče istorijske tačnosti, moram da priznam da od oko 150+ ljudi koje sam video ili upoznao da igraju FoW ili neki drugi istorijski sistem niko sem tebe nikada nije izveo istorjiski neofarbane figure. nekako jedan od osnovnih faktora u istorijskom wargamingu je i taj istorijski pristup (prave se tačne liste za određenu bitku, vodi se računa koje su jedinice učestvovale i sl. ne pričam samo o FOW već generalno)
naravno, tvoje figure, ti si ih platio te samim tim i tvoja volja. meni lično a predpostavljam i većini ostalih bilo bi mnogo, mnogo, mnogo prijatnije da igraju sa adekvatno ofarbanim figurama. mislim da bi kreativnost trebala da se ograniči na fantazijske sisteme (moje mišljenje)

Pin Down je ostao isti. Što se tiče ROF kada si Pin Down i tu je malo promenjeno pa sada npr HMG koji je ima ROF2 kada je PD sada ima ROF3, LMG izvorni ROF5 ima ROF2 kada je PD i moguće još ponešto, ne znam napamet
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

ima i drugih značajnih promena vezanih za assault, defensive fire daju timovi u radijusu 8 inča.
ali ono što je po meni ultimativna novost(osetio sam je žestoko na svojoj koži protiv Šveđanina) je ludi smoke, koji daje tenkovmai concealed i gone to ground dok ti isti tenkovi prangijaju besomučno po tebi.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

1. Upravo tako. Moras da uzmes svaki crni box a od sivih mozes po 1 od svakog tipa

2. Malo ne razumem ovo pitanje jerbo si ti ucestvovao na podosta turnira pa znas da organizator odlucuje. Ono generalno znam da je do sada bilo ogranicenja u pogeld MW ili LW i knjiga/pdf koji se mogu koristiti. Mislim (ali nisam siguran) da je jednom bilo i neko pitanje specijalnih karaktera. Mislim da je za turnir u najavi jos samo ostalo pitanje organizacije u vezi BvsB i ogranicenja da se igra MW, 1500 i koja knjiga moze da se koristi.
Ono sto se tice farbanja i dalje mi je malo to nejasno.... Mislim ja za FJ nisam uzeo neku semu koju su preporucivali u knjigama (tipa zuta podloga sa braon i zelenim sarama) vec zelenu podlogu sa zutim i braon sarama. I sad ne znam jel su istorijski ispravne i iskreno zabole me jer meni ok izgledaju. I mislim da je tu budalastina cepidlaciti. Mislim bilo bi mi smesno da vidim SS trupe u roze uniformama al ajd sad.

Doduse kad malo bolje pogledam deluje mi da ti malo bockas ovim pitanjem :twisted:


3. U defansive fire pucas full rof, ako si pinovan onda se smanjuje u zavisnosti koliki ti je "normalan" ROF (Rof 6 =3, rof 4-5 postaje 2 i rof 1-3 postaje 1). Mada ima dosta znacajnih izmena oko jurisa i defensive fire. Tipa u jurisu mogu da ucestvuju timovi koji su u 8" od odbrambenih timova (i dalje makar 1 mora da bude na 4"). U defensive fire isto tako mogu da ucestvuju timovi koji su u 8" od napadaca. Mozes da pucas u jedan platun a assaultujes drugi ako imaju timove u 8". Ima tu dosta dobrih izmena. Jel imas FoW 3.0?

4. Ja i dalje ne kontam kako su nam Nemanju toliko prepanuli sa direct smokom - covek ne prestaje da prica o tome :mrgreen: Ako te napuca direct smokom i ti si njemu concealed i GtG kao i on tebi
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Skobra wrote:1. Upravo tako. Moras da uzmes svaki crni box a od sivih mozes po 1 od svakog tipa

2. Malo ne razumem ovo pitanje jerbo si ti ucestvovao na podosta turnira pa znas da organizator odlucuje. Ono generalno znam da je do sada bilo ogranicenja u pogeld MW ili LW i knjiga/pdf koji se mogu koristiti. Mislim (ali nisam siguran) da je jednom bilo i neko pitanje specijalnih karaktera. Mislim da je za turnir u najavi jos samo ostalo pitanje organizacije u vezi BvsB i ogranicenja da se igra MW, 1500 i koja knjiga moze da se koristi.
Ono sto se tice farbanja i dalje mi je malo to nejasno.... Mislim ja za FJ nisam uzeo neku semu koju su preporucivali u knjigama (tipa zuta podloga sa braon i zelenim sarama) vec zelenu podlogu sa zutim i braon sarama. I sad ne znam jel su istorijski ispravne i iskreno zabole me jer meni ok izgledaju. I mislim da je tu budalastina cepidlaciti. Mislim bilo bi mi smesno da vidim SS trupe u roze uniformama al ajd sad.

Doduse kad malo bolje pogledam deluje mi da ti malo bockas ovim pitanjem :twisted:


3. U defansive fire pucas full rof, ako si pinovan onda se smanjuje u zavisnosti koliki ti je "normalan" ROF (Rof 6 =3, rof 4-5 postaje 2 i rof 1-3 postaje 1). Mada ima dosta znacajnih izmena oko jurisa i defensive fire. Tipa u jurisu mogu da ucestvuju timovi koji su u 8" od odbrambenih timova (i dalje makar 1 mora da bude na 4"). U defensive fire isto tako mogu da ucestvuju timovi koji su u 8" od napadaca. Mozes da pucas u jedan platun a assaultujes drugi ako imaju timove u 8". Ima tu dosta dobrih izmena. Jel imas FoW 3.0?

4. Ja i dalje ne kontam kako su nam Nemanju toliko prepanuli sa direct smokom - covek ne prestaje da prica o tome :mrgreen: Ako te napuca direct smokom i ti si njemu concealed i GtG kao i on tebi
kad se spomene direct smoke ja počnem da psujem, al sad ću se uzdržati :mrgreen:
vidite, dođu britanski tenkovi, izrokaju nedužnu pešadiju ili at topove, poslednja 2 tenka pucaju direct smoke.onda su lepo skoro svi tenkovi concealed i gone to ground. do sledećeg njegovog poteza raziđe se dim i on opet prži po nedužnoj pešadiji na istu foru.ružno, nema šta :x
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Dzon Vejn »

OK ostalo jasno, samo onda jos stavka 2.

Strani turniri su jasni - oni imaju neki svoj fazon po kome igraju, to zavisi od zemlje do zemlje, i to je skroz ok i jasno. Ja zato i pitam za nase turnire. Jer tu, prakticno, odlucuje jedan covek (u ovom slucaju ti), posto nemamo 20 klubova, 20 osoba organizatora turnira, ni 2000 igraca.

Koliko se secam, u knjizi pravila ne postoji ogranicenje da ne moze plavi VS plavi, ne postoji ogranicenje da ne mogu da se igraju specijalci, ne postoji ogranicenje koje ti zabranjuje da ofarbas tigra u roze ako se tebi tako svidja, ne postoji ogranicenje da sherman ne moze biti ofarban u khorne semu, i na njemu napisano blood for the blood god, itd. To je ono sto ja pitam, naravno, gledano kod nas, a ne u ostalim zemljama. Dakle da li se na nasim turnirima sada igra po knjizi pravila ili se igra po pravilima koja se organizatoru dopadnu (u ovom slucaju tebi), i koja se menjaju po njegovim preferencijama? Izuzev, naravno, odabira perioda i eventualno knjiga / specijalnih lista koje su validne na konkretnom turniru (npr. igra se samo MW, samo afrika knjiga).
Doduse kad malo bolje pogledam deluje mi da ti malo bockas ovim pitanjem
Lose ti deluje, najozbiljnije pitam.
Malo ne razumem ovo pitanje jerbo si ti ucestvovao na podosta turnira pa znas da organizator odlucuje. Ono generalno znam da je do sada bilo ogranicenja u pogeld MW ili LW i knjiga/pdf koji se mogu koristiti. Mislim (ali nisam siguran) da je jednom bilo i neko pitanje specijalnih karaktera.
Da, znam da organizator odlucuje, zato i pitam da li organizator sada odlucuje po knjizi pravila ili po sopstvenom nahodjenju (posto vidim da se sad odjednom dozvoljavaju specijalci, b VS b & r VS r, itd. Ja sam siguran da pitanje specijalaca nije bilo jednom, i siguran sam da je organizator izjavio da "dok se on pita nikada nece biti dozvoljeni specijalci". Ne tako davno.
Jel imas FoW 3.0?
Ako mislis na knjigu, trenutno je nemam kod sebe, zato i postavljam ova pitanja.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Da, vidis mislio sam da i direct smoke mora da se ispuca prvi - medjutim mora ali na nivou platuna. Znaci sasvim je validno da te prvo napuca sa recimo 2 platuna a da te nakon toga smokuje sa trecim... Dobra fora

@Dzon Vejn
Ok ozbiljno pitanje ali ne znam sto bi se toliko raspravljalo o tome. Imamo dva ekstremna modela tipa:

- Za ETC su organizatori postovali predloge pravila turnira na sajtu i kapiteni su glasali. Usvajan je predlog koji je dobio najvise glasova.
- Za slovenacki turnir organizatori su odlucili koja su pravila i postovali ih. Ko hoce da igra igra, kome pravila ne odgovaraju ne mora da igra.

E sad mislim da su nasi turniri negde izmedju. Takodje daj da ispostujemo coveka ako se potrudio da organizuje turnir. Ok meni se licno ne svidja BvsB i to sam rekao. Pedja je to stavio na glasanje. Mogao je i da ne stavi. Kako god bilo on moze da na kraju odluci koja su pravila. Meni ako se ne svidja necu ucestvovati. Mislim da isto pravo ima svaki organizator.
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

kao što se Srbija trudi da postane član EU i da što više sistemskih zakona i sl prilagodi EU standardima tako i u FoW se trudimo da budemo što bliže svetskim standardima
ako se karakteri dozvoljavaju i ako može b vs b onda kako bi bili kometitivni na međunarodnoj sceni treba se prilagoditi
pri tom ljudi se menjaju
što se tiče izbora knjiga odnosno lista koje će se igrati to je urađeno kako bi što više ljudi moglo da igra
nekeko trenutno najviše igrača može da izvede liste za MW po North Africa knjizi stoga i to ajde da kažemo ograničenje
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Dzon Vejn »

Skobra wrote:Takodje daj da ispostujemo coveka ako se potrudio da organizuje turnir. Pedja je to stavio na glasanje. Mogao je i da ne stavi. Kako god bilo on moze da na kraju odluci koja su pravila. Meni ako se ne svidja necu ucestvovati. Mislim da isto pravo ima svaki organizator.
Sve sto sam ovde quote-ovao apsolutno stoji i podrzavam.

Ali u zavisnosti od tih stvari (organizatorove odluke/odluka), stoji i pitanje da li ce se ljudi igrati ili nece (npr. ja), ne u smislu na konkretnom turniru, nego u smislu uopste. Npr. ja necu (sto je naravno moj licni problem) da nabavim sebi armiju, ofarbam je (kako god se meni dopada), itd., itd., ako necu moci da igram ni na jednom turniru, jer se organizatoru ne dopada neko pravilo iz osnovne knjige pravila (nebitno koje, u onom konkretnom slucaju su bili specijalni karakteri, sutra, primera radi, to moze biti da je artiljerija prejaka i ne treba da ucestvuje u manevrima), ili mu se ne dopada kako sam ja (istorijski netacno) ofarbao svoje vojnike. Ili mu se ne dopadam ja (jer da, organizator moze i da kaze da taj i taj ne treba da dodje na turnir).

Mislim da FoW ne pati od problema od kojih WH trenutno pati, pa shodno tome mislim da mu nije ni potrebno "popravljanje" osnovnih pravila, kao sto je WH-u trenutno potrebno.
što se tiče izbora knjiga odnosno lista koje će se igrati to je urađeno kako bi što više ljudi moglo da igra
nekeko trenutno najviše igrača može da izvede liste za MW po North Africa knjizi stoga i to ajde da kažemo ograničenje
To je sasvim ok.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Skobra »

Duc d' Elchingen wrote:kao što se Srbija trudi da postane član EU i da što više sistemskih zakona i sl prilagodi EU standardima tako i u FoW se trudimo da budemo što bliže svetskim standardima
ako se karakteri dozvoljavaju i ako može b vs b onda kako bi bili kometitivni na međunarodnoj sceni treba se prilagoditi
Cekaj znaci i LGBT treba da budemo? Zezam se naravno ali sta cemo ako za iduci ETC budu drugacija pravila?

Opet i Dzon je u pravu za neke stvari. Definitivno nam treba vise igraca i mislim da neophodno sto manje ogranicavati ljude.. makar za sada :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

mnogo se priča oko nebitnih stvari, bilo za WH ili FoW.neko u belom svetu je smislio igru, napisao pravila i to je to.hiljade ljudi tako igra.prilagodiš se ili napraviš svoju igru.
što se turnira tiče, ja lično ne volim ni spec.karaktere ni blue vs blue, ali daj da ne izmišljamo stalno mi u Bgd neke svoje fore.prilagodimo se malo.
Peđa je stavio sasvim dovoljno stvari na glasanje.nadam se da će zaista biti jedan od većih turnira i naravno pomoći ću u organizaciji
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by deka »

Nemanja wrote:...ja lično ne volim ni spec.karaktere...
Znači Vitman nije spec. karakter :?: :?: :?:
Image Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Duc d' Elchingen »

pa nije...
on je istorijski karakter :mrgreen:
Nemanja
Posts: 805
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:01 pm

Re: Flames of War - Kutak za pocetnike ...

Post by Nemanja »

Duc d' Elchingen wrote:pa nije...
on je istorijski karakter :mrgreen:
neke operacije su obeležila oružja, neke su obeležila primenjene taktike, a neke i izuzetni pojedinci koji su u njima učestvovali.
Vitman je definitivno obeležio tenkovske borbe u Normandiji. inače, jedini put u životu sam vodio spc.(istorijski)karakter na tom ,,normandijskom"mini turniru.ne znam što ti toliko smeta što je (,,istorijski")čovek napucao US tenkove :D
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turniri i pravila

Post by Skobra »

Slazem se, mislim da ne treba ogranicavati koriscenje spec karaktera
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Turniri i pravila

Post by Olsianon »

Ja već znam ko će biti uposlen da održava moral i red kod mojih trupa na oktobarskom turniru :twisted:
Walter Koch
Image
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Turniri i pravila

Post by Hertz »

Olsianon wrote:Ja već znam ko će biti uposlen da održava moral i red kod mojih trupa na oktobarskom turniru :twisted:
Walter Koch
Image
Opasan baja, pošteno okićen.
Na fotografiji se vidi da je nosilac Viteškog krsta, padobranskog bedza, pilotske značke (!?), kao i bedža koji se dodeljuje LW pešadiji za višednevnu borbu prsa u prsa. Tu su Gvozdeni krst I reda (+ trakica na bluzi za gvozdeni krst II reda) i ranjenička značka (srebrna ili zlatna!) koja se dodeljivala za više ranjavanja. A kao da sve to nije dovoljno, pa je još nosilac vrlo lepog i retko dodeljivanog ordena nemačkog krsta.

Vidimo se u Africi 8-)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Turniri i pravila

Post by Skobra »

Tema topica su turniri i pravila... da se manemo teksasana, ordenja i oot price
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: Turniri i pravila

Post by Hertz »

A bre admine, ne daš nam reč ni u virtualnom svetu :p
Image
Post Reply

Return to “Flames of War”