predlog za buduće turnire i lige

Tabletop wargame baziran na tematici WW2

Moderator: deka

Post Reply
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

predlog za buduće turnire i lige

Post by Duc d' Elchingen »

kao što sam ranije pomenuo radio sam na nekim preliminarnim pravilima za predstojeće turnire i lige
ovde sam nabrojao neke ideje, mnoge od njih su već pominjane na drugim mestima
voleo bih da što više ljudi koji igraju FoW da svoj komentar i eventualne amandmane

1. Pravila za buduće turnire i lige

2. Poentaža: 1750 poena bez obzira na period.

3. Periodi i knjige: sve zvanične knjige i pdf za taj period.

4. Specijalni karakteri: dozvoljeni ali igrač mora da ima model specijalnog karaktera, nema proksovanja. Ako već želite da imate karaktera koji funkcioniše drugačije od ostalih i može drastično da promeni funkcionisanje vaše armije onda bi bilo više nego korektno i da ga kupite.
Predaja lista: organizator predaje zvanično prvi dok ostali igrači šalju svoje liste organizatoru tajno na proveru po objavljivanju organizatorove liste.

5. Proksovanje: dozvoljeno u razumnoj meri (osim u slučaju specijalnih karaktera), pod razumnom merom podrazumeva se da npr određeni model pokriva više varijacija tog modela, tipa PzIII može da bude bilo koji PzIII ali ne i PzIV ili ne daj bože Panter i sl.

6. Bodovanje rezultata: po predloženom bodovanju iz V3 knjige pravila. U slučaju da predviđeno vreme za partiju istakne oba igrača su izgubila. Rezultat koji se piše igraču je kao da je protivnik pobedio a uzima se u obzir broj uništenih vodova. Ne želim da uvodim pravilo da je branilac u Defensive Battle uvek pobednik da ne bi došlo do zloupotrebe tog pravila. Bez obzira na ETC pravila.

7. Blue vs Blue: Da osim u prvom krugu a i tada ako je neizbežno, mada sumnjam jer nas ima dovoljno sa nekoliko armija te uvek možemo da se prilagodimo. Naravno ukoliko je to moguće Blue vs Blue će se izbegavati i u narednim rundama. U slučaju ligaške bitke Blue vs Blue je neizbežan.

8. Početak i trajanje turnira: u principu idealni početak bi bio oko 10h, to doduše podrazumeva da tereni budu namešteni i prvi krug već uparen tako da kako ko dođe samo zauzima predviđeno mesto i počinje partiju. Što se tiče samog trajanja partije 15 minuta za postavljanje i 120 minuta za samu partiju je više nego dovoljno. To doduše podrazumeva da se koliko toliko pročitaju ne tako komplikovana pravila a ne da se svaki čas zapitkuje i time oduzima vreme. Ako niste u stanju da se složite iz prve oko nečega bolje odmah tražite pomoć da se ne gubi vreme. Pauza između dve partije 30 do 45 minuta je sasvim dovoljno.

9. Najava turnira: treba da bude bar mesec dana ranije pogotovo ovih na kojima želimo da imamo preko 10 učesnika. Mini turniri od 6 do 8 igrača nisu problem. Oni mogu da se dogovore u 5 dana.
U ligaškim partijama ne baca se kocka za scenario već je svako kolo drugi scenario a počinje se od scenarija pod rednim brojem 1 u V3 knjizi pravila dok će se na turnirima unapred znati koji se scenariji igraju u kojoj rundi.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by badtaste »

Dva pitanja:
1. Da li će se turniri i lige igrati iz jedne (npr North Africa) ili dve vezane knjige (npr Turning TIde/Earth&Steel), ili igramo po razdobljima (npr. LW pa sve sto je zvanicno i dozvoljeno moze da se igra)?
2. Da li za specijalne karaktere dolazi u obzir neki specifičniji modeli, ako već ne stignem da kupim specijalnog karaktera (bar dok ih/ga ne kupim) (npr. pešadije iz Infantry Aces blistera) ?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Duc d' Elchingen »

1. kao i do sada. sve važeće knjige i pdf za dotični period mogu da se koriste. turnir i liga igra se po periodu. tematski turniri gde će samo određene knjige biti dozvoljene biće posebno naznačeni.

2. ukoliko postoji model specijalnog karaktera mora taj model i da se koristi. ukoliko ne postoji dozvoljeno je korišćenje zamene
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by badtaste »

primljeno k znanju ;)
st1v xtr1m
Posts: 64
Joined: Mon Jul 28, 2008 4:25 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by st1v xtr1m »

Pozdrav iz Zagreba :D

Kako se planiram(o) uskoro poceti aktivnije baviti FoWom (ima nas 10ak iz Zagreba koji krecemo, vec smo bili na turniru-dva u Ljubljani, polako farbamo vojske, i tako), imam pitanje vezano za ovo...

Sto bi tocno znacilo model specijalnog karaktera? Ako imam u listi Bakea, zar nije to običan model Pantere? Ili ako imam onog specijalca u Tigru, nije li to običan model Tigra, itd?
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Duc d' Elchingen »

tenkovi istorijsko-specijalnih karaktera se razlikuju od običnih
upravo ta različitost ih čini i idealnim za CiC i/ili 2iC čak i kada nisu onaj model koji inače predstavljaju
User avatar
Baneblade
Posts: 397
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Baneblade »

ja se slazem sa svime,ali zivota vam neka partije budu ogranicene iskljucivo na dva sata,nemojte da produzite amandmanima trajanje na dva i po,to je ludost,to je vec teska patologija.pa do poslednje partije cemo biti potpuno mentalno rastrojeni.svako moze za 2h da zavrsi partiju.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Hertz
Posts: 548
Joined: Wed Dec 08, 2010 9:01 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Hertz »

Baneblade wrote:ja se slazem sa svime,ali zivota vam neka partije budu ogranicene iskljucivo na dva sata,nemojte da produzite amandmanima trajanje na dva i po,to je ludost,to je vec teska patologija.pa do poslednje partije cemo biti potpuno mentalno rastrojeni.svako moze za 2h da zavrsi partiju.
Dva sata za igranje plus 15 minuta za spremanje i 15 za raspremanje. Taman dva ipo sata O:)

Mentalno rastrojen, ludi patolog :lol:
Image
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Grof Bronza »

slazem se sa svime.... nadam se da ce i nagrade za prva dva mesta biti adekvatne kao i ove propozicije :D
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by joggy »

slazem se sa svime.

Samo jedan amandman, za ligaske bitke. Nema potrebe da se ogranicava vreme tu jer ce se igraci dogovarati kada im odgovara, i nece biti pritisnuti cinjenicom da treba odigrati 3 bitke za 1 dan kakav je slucaj na turniru
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Olsianon »

Svi predlozi su na mestu!
Naročito mi se dopadaju br. 2 und br. 6 !
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Duc d' Elchingen »

naravno da za ligaške partije nema ograničenja
to je otprilike 1 u danu i može da traje i 3 sata (a da traje celu noć?)
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Grof Bronza »

Duc d' Elchingen wrote:naravno da za ligaške partije nema ograničenja
to je otprilike 1 u danu i može da traje i 3 sata (a da traje celu noć?)
:lol: :lol:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by deka »

...a da traje celu noć?...
Toliko će da traje samo ako bude igrao znaš već ko, protiv znaš već koga :!: 8O 8O 8O :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
Image Image
st1v xtr1m
Posts: 64
Joined: Mon Jul 28, 2008 4:25 pm

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by st1v xtr1m »

Duc d' Elchingen wrote:tenkovi istorijsko-specijalnih karaktera se razlikuju od običnih
upravo ta različitost ih čini i idealnim za CiC i/ili 2iC čak i kada nisu onaj model koji inače predstavljaju
Kako točno? Gledao sam malo i ne vidim bas neke razlike. Kako se zapravo i mogu dvije Pantere razlikovati jedna od druge?

Btw, da ne bi bilo nismo znali, pitam iz neznanja :?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: predlog za buduće turnire i lige

Post by Histericni Istoricar »

Kako točno? Gledao sam malo i ne vidim bas neke razlike. Kako se zapravo i mogu dvije Pantere razlikovati jedna od druge?
Evo o cemu se radi Stejpane. U pitanju je isto vozilo Panter A, u jednom je neko, a u drugom je dr. Franc Bake, veliki baja.

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... ageIndex=3

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... ageIndex=5

Razlike su male, ali dovoljne, pogledaj npr desnu stranu tenkova ili kupolu. Sam Bake je neki mali polu cika. Ili jos bolje, Rusi.

http://www.flamesofwar.com/online_store ... ryID=13117

http://www.flamesofwar.com/online_store ... ryID=13117

http://www.flamesofwar.com/online_store ... ryID=13117

Ameri

http://www.flamesofwar.com/online_store ... ryID=13118
U jednog Bocu, mi verujemo!
Post Reply

Return to “Flames of War”